Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2010., 22:24   #2261
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
CESTITAM na dobrom rezultatu. koliku si imao dioptriju?
Zahvaljujem se svima na cestitkama. Jack15 imao sam dioptriju -3,25 na oba oka, nije bilo cilindara.
cafa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 08:31   #2262
Quote:
mutna_ kaže: Pogledaj post
jel zna neko kolika je cijena tih leća? i jednih i drugih, koje se nose noću pa se preko dana ne nose i onih s kojima se može spavati. ja svoje plaćam 800kn za 6 mjeseci. jel neka veća razlika u cijeni ili?
i jel neko nosi te koje se skidaju danju? jel moguće da to funkcionira?

i čestitam svima koji su imali uspješnu operaciju!!!!!
Smatram da su "leće snova" prodavanje magle.
Zašto?
Pročitajte malo o utjecaju na rožnicu , mehanički pritisak, nedostatak kisika...zapravo to rade i "leće za dan"-maltretiraju rožnicu.
Virtuosa75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 14:02   #2263
Quote:
cafa26 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem se. Ukupno sam platio 12 tisuća kuna operaciju za oba oka. To je sa popustom jer sam clan facebook grupe lasersko skidanje dioptrije.
Puno ti hvala..znači da bi ja za samo jedno oko pošto sam se isto uključila u grupu platila 6 tisuča jer je meni potrebna op.ssmo jednog oka..još jednom puno hvala
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 14:41   #2264
Quote:
Virtuosa75 kaže: Pogledaj post
Smatram da su "leće snova" prodavanje magle.
Zašto?
Pročitajte malo o utjecaju na rožnicu , mehanički pritisak, nedostatak kisika...zapravo to rade i "leće za dan"-maltretiraju rožnicu.




tacno. samo ti to nece i opticar potvrditi.
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:21   #2265
Quote:
danielle74 kaže: Pogledaj post
e da i ja sam bas citala na ovoj stranici pa me zanima da li je netko bio kod njih?
http://www.style.hr/index.php?position=link10
ajde da malo dignem ovu temu...ovaj tjedan sam obavio pregled (besplatan) u Optical Expressu...dioptrija mi je -1.25 na desnom i -1 na lijevom oku što i nije nešto drastično (bar ja tako mislim)...cijene zahvata bi bile : Standard Lasik metodom 18.700 kuna a Wawefront Standard metodom 24.100 kuna...
nakon toga sam nazvao "Svjetlost" i osoba preko telefona mi je rekla da bez 12.000 kuna po oku nemam što tražiti što opet dođe na ovih 24.000 kuna...
na ovom linku koji si stavila cijene su drastično drugačije...razgovarao sam sa doktorom Tomislavom Gorjancem i rekao je da je razlika u PKR metodi koja je 500 € po oku i intraLasik metodi koja je 900 € po oku jedinu u dužini oporavka nakon zahvata...ako spavate 3 dana u luksuznom hotelu to je još 330 €...za dodatnih 300 eura vas gospodin odveze iz Osijeka u Budimpeštu i ujedno je uz vas cijelo vrijeme...sve to skupa košta cca 2400 € što je oko 17.500 kuna...opet jeftinije od najjeftinijeg zahvata kod nas...a ovo je najskuplja solucija...u boljem slučaju (da izaberete PKR metodu i ako idete sami bez pratnje doktora) može se proći sa cca 1400 € što je daleko jeftinije nego kod nas...još ako imate nekog u Budimpešti i ne uzmete ovaj skupi hotel (110 €/ noć) ide to ispod 10.000 kuna...
ima li netko da je išao preko Style Beauty Centra u Budimpeštu na korekciju da podijeli iskustva sa nama...
napomena da su svi pregledi prije i poslije zahvata besplatni ako idete preko ovog centra u Osijeku...

P.S. admini su prebacili temu...evo i odgovora nekima po pitanju besplatnih pregleda...ima ih u gore navedenoj klinici (u sklopu Kaptol Centra)...i još ne mogu vjerovati da je 50 % popusta u Svjetlosti ako si član grupe na fejsu...to mi gospođa danas u razgovoru nije spomenula...
__________________
"Buntovnik bez razloga"

Zadnje uređivanje mario66617 : 04.06.2010. at 15:48. Reason: P.S.
mario66617 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 22:56   #2266
Sada na strane cijene i tome sl....kakva su Vaša iskustva s Optical Expressom ili ostalim klinikama koja se bave laserskom korekcijom vida u Zagrebu?
Bio sam u Optical E. s curom na pregledu da čujemo drugo
mišljenje jer su joj početkom ove godine liječnici u Americi nakon specijalistickog pregleda
savjetovali da odustane od korekcije vida s laserom. U Optical Expressu nam je dr. Nice rekao da nema problema, a bili smo i u Optical Expressu kod ženskog mišljenja koja nam je potvrdila istu dijagnozu kao i liječnici u Americi. (Nismo rekli da smo bili vec u Americi na pregledu). Sada ti njima vjeruj???? U toj gužvi se možda i čovjek zabuni, da li je oprostivo da se kod takvih stvari liječnik zabuni? U svjetlosti nismo bili jer smo sada definitivno odustali od laserske korekcije vida.
ZG_Igor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 23:56   #2267
Napisao sam bio jedan jako dug post o mom iskustvu s očnim linikama al kad sam klinuo pošalji odg. neš je zablokiralo pa sad jbg..

uglavnom imam keratokonus na oku, neću puno govoriti o klinici visumed jer nemam šta puno reći od neprofesionalnosti do doktora kojeg boli k za vas, samo mu je da što prije zgrne lovu...u svjetlosti nisam bio jer nemaju tu tehnologiju ali čim oni nude ovakve popuste to je sumnjivo..

uglavnom povukao sam mnoge veze i poznanstva, te došao do dva doktora za koje kažu da su među 3,4 najbolja oftalmologa u europi. To su dr. Tomas Juhas iz klinike OftumAupark Bratislava te dr. Franz Šalamun iz klinike Vid u Novoj Gorici.

Pošto mi je Bratislava malo predaleko, bio sam kod ovog potonjeg i mogu vam reći sve preporuke, pričate samo s njim, on vam radi pentacam, doktor je predobar, odmah mi je rekao da on to ne radi zbog novaca nego želi pomoći ljudima što boljom tehnikom i najnovijim mogućim postupcima.

On za keratokonus radi prvo regularizaciju konusa t-prkom te zatim croslinking što radi samo par ljudi u europi.

uglavnom nakon što su mi u hrv. doktori POD HITNO slali na opercaju croslinking on me odgovorio od te operacije, rekao da nema potrebe, da imam sasvim solidan vid te da keratokonus ne napreduje...

nemojte imati samo jedno mišljenje prije tako važne operacije, imajte bar dva ili tri, moje preporuke za ovog doktora koji ima svoj centar, predobar je i dobroćudan, pitajte ga što god želite...

toliko od mene, stranica vam je vid.si
hrvoje77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 11:46   #2268
možeš li reći kakve su cijene pregleda, operacije u toj klinici...
__________________
"Buntovnik bez razloga"
mario66617 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 14:40   #2269
Quote:
mario66617 kaže: Pogledaj post
ajde da malo dignem ovu temu...ovaj tjedan sam obavio pregled (besplatan) u Optical Expressu...dioptrija mi je -1.25 na desnom i -1 na lijevom oku što i nije nešto drastično (bar ja tako mislim)...cijene zahvata bi bile : Standard Lasik metodom 18.700 kuna a Wawefront Standard metodom 24.100 kuna...
nakon toga sam nazvao "Svjetlost" i osoba preko telefona mi je rekla da bez 12.000 kuna po oku nemam što tražiti što opet dođe na ovih 24.000 kuna...
na ovom linku koji si stavila cijene su drastično drugačije...razgovarao sam sa doktorom Tomislavom Gorjancem i rekao je da je razlika u PKR metodi koja je 500 € po oku i intraLasik metodi koja je 900 € po oku jedinu u dužini oporavka nakon zahvata...ako spavate 3 dana u luksuznom hotelu to je još 330 €...za dodatnih 300 eura vas gospodin odveze iz Osijeka u Budimpeštu i ujedno je uz vas cijelo vrijeme...sve to skupa košta cca 2400 € što je oko 17.500 kuna...opet jeftinije od najjeftinijeg zahvata kod nas...a ovo je najskuplja solucija...u boljem slučaju (da izaberete PKR metodu i ako idete sami bez pratnje doktora) može se proći sa cca 1400 € što je daleko jeftinije nego kod nas...još ako imate nekog u Budimpešti i ne uzmete ovaj skupi hotel (110 €/ noć) ide to ispod 10.000 kuna...
ima li netko da je išao preko Style Beauty Centra u Budimpeštu na korekciju da podijeli iskustva sa nama...
napomena da su svi pregledi prije i poslije zahvata besplatni ako idete preko ovog centra u Osijeku...

P.S. admini su prebacili temu...evo i odgovora nekima po pitanju besplatnih pregleda...ima ih u gore navedenoj klinici (u sklopu Kaptol Centra)...i još ne mogu vjerovati da je 50 % popusta u Svjetlosti ako si član grupe na fejsu...to mi gospođa danas u razgovoru nije spomenula...
Operacije je počeo radit i Optocentar tako da je tamo cijena 5500kn po oku,u Svjetlosti daju i 50posto popusta ako se učlaniš na facebooku u neki njihov fan klub,pisano je tome na forumu,meni lično se Svjetlost nesviđa kao isključivo lasik klinika.
Nije jedina razlika Prk i intralasika u duljini i bolnosti oporavka,intralasik radi nezarastajući poklopac(boksačima,karatistima,itd. se zato neradi intralasik jer je rožnica trajno slabija) i dugo iza operacije ipak je u prosjeku nešto lošiji vid kod intralasika,naravno ako se koristi napredna Prk metoda.
Razlika je i u rizicima,ali o tome je već dosta pisano...

Kad se već spominju vodeći evropski stručnjaci,nek se vidi koje metode preferiraju
http://www.vid.si/index.php?meni3=14...naslov=splošno
Jolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 21:38   #2270
Quote:
cafa26 kaže: Pogledaj post
hej ljudi!

Evo i mene! U petak sam bio na laserskom skidanju dioptrije u Svjetlosti!!!

LJUUUUUUUUUUUUUDIIIIIIIIIII NEEEEEEEEEEEEE NOOOOOOOOOOOOSIIIIIIIM
VISE NAOOOOOOCAAAAAAAAAALEEEEEEEEE!

Nemojte zamjeriti na ovakvom pisanju, ali jos uvijek sam u ekstazi, ne mogu
vjerovati. Ali ja fakat vidim bez naocala!

U petak oko 11h operirao me profesor Gabric, sef Svjetlosti. Sama operacija je trajala oko desetak minuta. Odabrao sam onu femtosecond metodu, i citao sam na ovom forumu da clanovi jedne facebook grupe o skidanju dioptrije imaju popust 50%. Ja sam bio lukav i uclanio sam se u tu grupu. I dobio popust. Ja sam mislio da me netko zajebava kada su mi rekli da imam na temelju toga popust. Ali facebook mi je ustedio 12 000 kuna. E pa hvala i facebooku i svjetlosti.

Jooooooj tako sam uzbudjen, ne znam sto da sve napisem. Ali uglavnom zahvat je bio brz, kazem desetak minuta. Nije bolilo ama bas nista, jedino par sati nakon operacije me malo greblo, ali umjetne suze su pomogle. Danas je proslo prakticki vise od 4 dana i sve je u najboljem redu. Sutra imam redovnu kontrolu, bas me zanima sto ce reci. ali ja sada vidim super, buljim u ovaj ekran bez cviksa.

Sto se tice ponasanja nakon operacije, kazu da se moram cuvati mjesec dana od sporta i tezih fizickih napora. Cuvao sam se do danas kompjutora, ali kazu da sam mogao i od subote laganini. ali pusti, ja sam oprezan i radije sam malo pricekao.
Ej, bas mi je drago da je sve dobro proslo, i ja sam bila u takvoj ekstazi, jel da da nista ne boli. Sav strah se stvarno ne isplati. Sad super vidim, bila sam na kontroli ovaj tj, prestala sam kapat, uopće ne osjetim žuljanje,ko da nije bilo operacije, predobro!A i počela sam ic u teretanu...
zegabb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 10:33   #2271
Ej ljudi!
Ja se riješila dioptrije ovaj tjedan Sve je savršeno za sad. rez se uopće nije vidio ni 1 dan nakon op. Sve mi je super. Malko me žulja, ali mogla bi proći i bez blikn kapi da mi nisu rekli da se s njima zaljevam
I fakat mi je predosadno. Ništa ne smijem, a sve mi je za 5.Eto, sadtipkam, ali u ekran ne gleam

Mislim da mi je na D oku ostala mala dioptrijica, jer ne vidim kristalno. Ne znam hoće li se to razbistriti u slijedećih tj dana ili ne. Nadam se da hoće, ali čisto sumnjam
A L oko je pre-kristalo.Nemrem se nikako naviknuti.Jučer sam posegla za maramicom da si očistim očale,a kad ono nemam šta skinuti s očiju

Ne znam kaj da radim...bojim se ići van puno da mivjertar prašinu ne bi upuo, ne smijem gledati tv, komp, mob...Samo slušam mjuzu...ah..kaj ste vi radili tih par dana???

od oduševljenja nemrem doći k sebi i šaljem vam svima velike puse!!!!
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 10:44   #2272
Quote:
Jolac kaže: Pogledaj post
Operacije je počeo radit i Optocentar tako da je tamo cijena 5500kn po oku...
Kad se već spominju vodeći evropski stručnjaci,nek se vidi koje metode preferiraju
http://www.vid.si/index.php?meni3=14...naslov=splošno
kakve su tvoje preporuke što se tiče Optocentra i misliš li da bi se isplatilo (što se stručnosti tiče) otići u Sloveniju u MC Vid?
pregledao sam opet njihove stranice ali ne mogu naći cijene zahvata...
__________________
"Buntovnik bez razloga"
mario66617 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 18:22   #2273
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Ej ljudi!
Ja se riješila dioptrije ovaj tjedan Sve je savršeno za sad. rez se uopće nije vidio ni 1 dan nakon op. Sve mi je super. Malko me žulja, ali mogla bi proći i bez blikn kapi da mi nisu rekli da se s njima zaljevam
I fakat mi je predosadno. Ništa ne smijem, a sve mi je za 5.Eto, sadtipkam, ali u ekran ne gleam

Mislim da mi je na D oku ostala mala dioptrijica, jer ne vidim kristalno. Ne znam hoće li se to razbistriti u slijedećih tj dana ili ne. Nadam se da hoće, ali čisto sumnjam
A L oko je pre-kristalo.Nemrem se nikako naviknuti.Jučer sam posegla za maramicom da si očistim očale,a kad ono nemam šta skinuti s očiju

Ne znam kaj da radim...bojim se ići van puno da mivjertar prašinu ne bi upuo, ne smijem gledati tv, komp, mob...Samo slušam mjuzu...ah..kaj ste vi radili tih par dana???

od oduševljenja nemrem doći k sebi i šaljem vam svima velike puse!!!!

Ja sam ti 2 dana nakon operacije išla šetati, stavila sam naravno sunčane naočale, nije mi ništa bilo i tv sam kriomice gledala, sve je na mjestu, vidim super. Iziđi malo vani, popij kavu, udahni svježi zrak. I ja sam i tjedan dana nakon operacije išla prije spavanja skinut leće. Kad ono zbunjoza, nemam što skinut. Možeš uživati u svojoj dosadi jer kako je Matoš rekao: Dosada je najuzvišenije ljudsko osjećanje.
zegabb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 23:08   #2274
Quote:
mario66617 kaže: Pogledaj post
ajde da malo dignem ovu temu...ovaj tjedan sam obavio pregled (besplatan) u Optical Expressu...dioptrija mi je -1.25 na desnom i -1 na lijevom oku što i nije nešto drastično (bar ja tako mislim)...cijene zahvata bi bile : Standard Lasik metodom 18.700 kuna a Wawefront Standard metodom 24.100 kuna...
nakon toga sam nazvao "Svjetlost" i osoba preko telefona mi je rekla da bez 12.000 kuna po oku nemam što tražiti što opet dođe na ovih 24.000 kuna...
na ovom linku koji si stavila cijene su drastično drugačije...razgovarao sam sa doktorom Tomislavom Gorjancem i rekao je da je razlika u PKR metodi koja je 500 € po oku i intraLasik metodi koja je 900 € po oku jedinu u dužini oporavka nakon zahvata...ako spavate 3 dana u luksuznom hotelu to je još 330 €...za dodatnih 300 eura vas gospodin odveze iz Osijeka u Budimpeštu i ujedno je uz vas cijelo vrijeme...sve to skupa košta cca 2400 € što je oko 17.500 kuna...opet jeftinije od najjeftinijeg zahvata kod nas...a ovo je najskuplja solucija...u boljem slučaju (da izaberete PKR metodu i ako idete sami bez pratnje doktora) može se proći sa cca 1400 € što je daleko jeftinije nego kod nas...još ako imate nekog u Budimpešti i ne uzmete ovaj skupi hotel (110 €/ noć) ide to ispod 10.000 kuna...
ima li netko da je išao preko Style Beauty Centra u Budimpeštu na korekciju da podijeli iskustva sa nama...
napomena da su svi pregledi prije i poslije zahvata besplatni ako idete preko ovog centra u Osijeku...

P.S. admini su prebacili temu...evo i odgovora nekima po pitanju besplatnih pregleda...ima ih u gore navedenoj klinici (u sklopu Kaptol Centra)...i još ne mogu vjerovati da je 50 % popusta u Svjetlosti ako si član grupe na fejsu...to mi gospođa danas u razgovoru nije spomenula...
Sve ovo što si napisao ima smisla ali ipak ne vidim smisao da netko ide na operaciju u Budimpestu kad istu takvu operaciju mozes nparaviti u Zagrebu u Svjetlosti za samo 12000 kuna, dovoljno je da postaneš član grupe na fejsu..to mi se čini puno jednostavnije od putovanja u Budimpeštu da bi se operirao a cijena ti u najjeftinijem slučaju ispadne ista
morska riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 23:16   #2275
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Ej ljudi!
Ja se riješila dioptrije ovaj tjedan Sve je savršeno za sad. rez se uopće nije vidio ni 1 dan nakon op. Sve mi je super. Malko me žulja, ali mogla bi proći i bez blikn kapi da mi nisu rekli da se s njima zaljevam
I fakat mi je predosadno. Ništa ne smijem, a sve mi je za 5.Eto, sadtipkam, ali u ekran ne gleam

Mislim da mi je na D oku ostala mala dioptrijica, jer ne vidim kristalno. Ne znam hoće li se to razbistriti u slijedećih tj dana ili ne. Nadam se da hoće, ali čisto sumnjam
A L oko je pre-kristalo.Nemrem se nikako naviknuti.Jučer sam posegla za maramicom da si očistim očale,a kad ono nemam šta skinuti s očiju

Ne znam kaj da radim...bojim se ići van puno da mivjertar prašinu ne bi upuo, ne smijem gledati tv, komp, mob...Samo slušam mjuzu...ah..kaj ste vi radili tih par dana???

od oduševljenja nemrem doći k sebi i šaljem vam svima velike puse!!!!
Odmaraj i uživaj, ja sam jedva dočekala da malo odmorim, inače jako puno radim i puno vremena sam na kompu pa sam se nakon tih par dana preporodila
morska riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 23:34   #2276
Quote:
morska riba kaže: Pogledaj post
Odmaraj i uživaj, ja sam jedva dočekala da malo odmorim, inače jako puno radim i puno vremena sam na kompu pa sam se nakon tih par dana preporodila
Hej ekipa, evo da se i ja malo javim..bila sam na poslovnom putu pa me nije bilo u Zg neko vrijeme..Uglavnom,bila sam na pregledu u Svjetlosti i rekli su mi da mogu na operaciju, dapače da sam super kandidat.Dioptrija mi je -4,50 na oba oka, debljina rožnice mi je oko 580 nečega i širina zjenica mi je ok...sve su mi detaljno objasnili, bila sam ful zadovoljna jer su već od ulaska u zgradu svi bii jako ljubazni prema meni, ful su se potrudili da mi sve pojasne što rade i definitivno su stekli moje povjerenje..mislila sam ići još i u Visumed na pregled al sad mi se ne da jer sam ful zadovoljna sa svime u Svjetlosti i definitivno idem tamo na operaciju
Sad još samo da sredim par dana godišnjeg..držite fige..jedva čekam da se rješim leća i naočala..i samo sa sve dobro prođe
Javim se kad progledam
princeza58 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 00:38   #2277
Quote:
mirjana7 kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala..znači da bi ja za samo jedno oko pošto sam se isto uključila u grupu platila 6 tisuča jer je meni potrebna op.ssmo jednog oka..još jednom puno hvala

Tako sam procitao! A i logicno je. Ako operiras jedno oko, onda je popust za samo to oko.
cafa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 00:59   #2278
Quote:
mario66617 kaže: Pogledaj post
ajde da malo dignem ovu temu...ovaj tjedan sam obavio pregled (besplatan) u Optical Expressu...dioptrija mi je -1.25 na desnom i -1 na lijevom oku što i nije nešto drastično (bar ja tako mislim)...cijene zahvata bi bile : Standard Lasik metodom 18.700 kuna a Wawefront Standard metodom 24.100 kuna...
nakon toga sam nazvao "Svjetlost" i osoba preko telefona mi je rekla da bez 12.000 kuna po oku nemam što tražiti što opet dođe na ovih 24.000 kuna...
na ovom linku koji si stavila cijene su drastično drugačije...razgovarao sam sa doktorom Tomislavom Gorjancem i rekao je da je razlika u PKR metodi koja je 500 € po oku i intraLasik metodi koja je 900 € po oku jedinu u dužini oporavka nakon zahvata...ako spavate 3 dana u luksuznom hotelu to je još 330 €...za dodatnih 300 eura vas gospodin odveze iz Osijeka u Budimpeštu i ujedno je uz vas cijelo vrijeme...sve to skupa košta cca 2400 € što je oko 17.500 kuna...opet jeftinije od najjeftinijeg zahvata kod nas...a ovo je najskuplja solucija...u boljem slučaju (da izaberete PKR metodu i ako idete sami bez pratnje doktora) može se proći sa cca 1400 € što je daleko jeftinije nego kod nas...još ako imate nekog u Budimpešti i ne uzmete ovaj skupi hotel (110 €/ noć) ide to ispod 10.000 kuna...
ima li netko da je išao preko Style Beauty Centra u Budimpeštu na korekciju da podijeli iskustva sa nama...
napomena da su svi pregledi prije i poslije zahvata besplatni ako idete preko ovog centra u Osijeku...

P.S. admini su prebacili temu...evo i odgovora nekima po pitanju besplatnih pregleda...ima ih u gore navedenoj klinici (u sklopu Kaptol Centra)...i još ne mogu vjerovati da je 50 % popusta u Svjetlosti ako si član grupe na fejsu...to mi gospođa danas u razgovoru nije spomenula...


Odgovori mi na pitanje kako ti je zena u Svjetlosti mogla reci da nemas sto traziti bez 12 tisuca kuna po oku, ako postoji i opcija od 10 000 kuna po oku? Jos postoje dodatni popusti. Ja sam operiran prije 9 dana, napravio sam tamo pregled i bio sam detaljno upucen u sve cijene i opcije. Tako da ti je netko rekao da nemas sto traziti bez 12 tisuca kuna po oku ne vjerujem!!!


Vidim da je svima cijena najbitnija. I shvacam u potpunosti taj razlog. Ali da li je vama jasno da se radi o zdravlju, o vidu? Isli bi negdje gdje je jeftinije, a ne razmisljate o tome tko vas operira, kakav je laser, koliko je redovito servisiran, koja je godina proizvodnja lasera!!! Ja sam se ubio trazeci najbolju opciju za skidanje dioptrije, ima stvarno svega i svacega. Ali ono sto mogu osobno preporuciti jest Svjetlost.

Svatko ima pravo odluciti sto misli da je najbolje, ali zapamtite da je zdravlje jedno! Ono nije automobil ili nove stikle!
cafa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 01:09   #2279
Quote:
dr.Frane kaže: Pogledaj post
Evo da i ja 1. put u životu nešto napišem.
Od 2000-e nosim leće,nekih 1god "polutvrde" a posli meke s kojima nikad nisam ima problema...osim šta ne mogu ronit i plivat liti .

I tako se ja odlučim da ću otić na laser pa san miran...nazovem kolegicu u Svjetlosti...nema problema,sve laganini,uzmi 3 dana slobodno,3 tjedna oporavak do starog stanja...e onda san odlučija malo googlat i naiđen na ovaj forum...i tu nastaje "problem".
u jedno popodne san pročita oko 20-ak stranica i imam par riči...

@ Jolac:
-ovo ti je relativno najnormalniji post koji si napisa...zašto?...zato šta inače pričaš do u detalje o svim metodama a istovremeno nisi bija ni na jednoj od tih metoda nije mi jasno otkud tolika volja i znanje ...to je isto ka da ja govorim o + i - između plasma i lcd tv-a a ja imam dobru staru ogromnu tv kutiju i ne mislim je mijenjat ...e a sad si lipo sažea bit različitih tehnologija i bit kapitalizma i lagano se dalo svatit ono šta govoriš kolikovećtigajaznamstranica
-iako mi je okulistika bila zanimljiva na faxu i dobija san je 5 nije mi većina toga o ovoj temi bila jasna ni poznata...tako da HVALA što se trudiš ne neke nego sve stvari vezano za skidanje dioptrije razjasnit...definitivno imam nekoliko pitanja mojoj prijateljici/kolegici prije nego dobije zeleno svjetlo (a sad je žuto) za čačkanje po mojim očima,HVALA još jednom.
-to šta govoriš za Svjetlost šta se reklame tiće...opet si u pravu,al jbg takav je kapitalizam...i jbga al puno bolja je reklama kad su prijatelji/rođaci sutradan na kavi bez cvika nasmijani nego da ti se za 15 dana na kavi žali da sad vidi a da je proša kroz pakal.
-šta se tiće istraživanja...ma pogledaj samo rezultate istraživanja šteti li mobitel,sve ovisi ko piše i šta želi...nije da su istraživanja/analize za bacit al treba ih pažljivo čitat...teško da će neki oftalmolog koji ne skida dioptrije napisat objektivno i kvaliteteno istraživanje,pa jbg on ipak ne radi to nego nešto drugo u oftalmologiji,npr.mrene ili štajaznan...znači da analizu radi onaj koji se nečim od toga bavija, ili lasik/prk,bar ja tako to vidim

@ostali:
-Svjetlost daje popust ako si član grupe na Facu daje popust ako si kolega daje popust Dalmatincima,Slavoncima... pa jeba ga jel to onda popust ili stvarna cjena?? to je ka i patike koje san iša kupit,piše na papiru kraj njih 750 kn,za keš 10% a čekovi i kartice 5% popusta...pa pitam ja lipo prodavačicu jel mogu ja te patike ikako kupit za BAŠ 750kn!!
-ne triba napadat Joleta šta ima svoje mišljenje o Svjetlosti,jbg njemu se desilo šta se desilo i mi bi tribali iz tog izvuć pouku a to je lipo pitaj kad dođeš na pregled par bitnih i povezanih pitanja i čekaj odgovor ilitiga provaš ih navuć na baketinu šta bi mi u Dalmaciji rekli...ako kažu da nije bitno ili neki sličan odgovor onda Jolac hvala šta si upozorija,doviđenja Svjetlost ili inzistiraš dalje dok se ne posvađaš
-za 10-20 godina će se tek vidit posljedice sadašnjih operacija...e jbg sad...ja san uvjeren da će se svit za 20 god čudit da smo pristali na ovakve operacije al sad je tako i za sad se ne zna bolje od ovog,a ja pristajem na sada i da mi je sada bolji vid.

Ajd mi reci u cemu je problem ako negdje postoji popust? Pa covjece budi sretan, ja jesam. Ustedio sam 12 000 kuna. Ma sta me briga jel ce Mate ili Ante isto imati popust. Neka ima tko hoce. Sto se tice onoga da moras navlaciti doktore da ti odgovore na pitanja, toga ima koliko hoces, osobna iskustva iz javne bolnice. Doslo mi je da nekoga isprebijam. Nisam nasilan, ali doista bude frustrirajuce kada te ignoriraju i prave se kao da ne postojis.

Ali sa cistom savjescu i punom odgovornoscu mogu reci da sam doktoricu Bohac izmucio sa svojim pitanjima na pregledu i da mi je dala odgovor na svako od pitanja, bez imalo ustrucavanja. Sto se mene tice cista petica!
cafa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 12:48   #2280
Quote:
cafa26 kaže: Pogledaj post
Ajd mi reci u cemu je problem ako negdje postoji popust? Pa covjece budi sretan, ja jesam. Ustedio sam 12 000 kuna. Ma sta me briga jel ce Mate ili Ante isto imati popust. Neka ima tko hoce. Sto se tice onoga da moras navlaciti doktore da ti odgovore na pitanja, toga ima koliko hoces, osobna iskustva iz javne bolnice. Doslo mi je da nekoga isprebijam. Nisam nasilan, ali doista bude frustrirajuce kada te ignoriraju i prave se kao da ne postojis.

Ali sa cistom savjescu i punom odgovornoscu mogu reci da sam doktoricu Bohac izmucio sa svojim pitanjima na pregledu i da mi je dala odgovor na svako od pitanja, bez imalo ustrucavanja. Sto se mene tice cista petica!
ma samo san tija reć da ako stalno daju popust onda to nije popust nego realna cijena...igra psihom
sta se navlačenja tiće,možda si krivo svatija,ništa negativno nisam mislija...već san reka da Jolac ima dobrih savjeta šta triba pitat kako razgovor ne bi bija jednostran,klimanje glavom i šta prije put operacijske sale/kase...jbg ti ovde lipo plaćaš da moš porazgovarat i da ti odgovore na pitanja
ja još nisam bija,al u roku par dana bi triba...pa...
dr.Frane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.