Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 09:26   #5501
Quote:
Axe25 kaže: Pogledaj post
Hvala vidimo se onda za dva tjedna
Poštovani, vidimo se
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:36   #5502
Lijep pozdrav, napravio sam lasersko skidanje dioptrije 3.1. , znaci prije desetak dana lasik metodom, dioptrija je bila -3.75, i - 2.75, imam 29 godina, medutim primjetio sam kao da mi vid jos nije savrseno cist, i jasan, povremeno vidim bolje, a povremeno losije, a i primjetio sam da kada malo zaškiljim da kao vidim bolje, kapam jos uvijek kapi, i doktor mi je prepisao gel, sto znaci da su mi oci jos uvijek dosta suhe, pa me zanima da li je to normalno da tako jos ne vidim kristalno jasno, ili mi se dio dioptrije vec vratio???
Zahvaljujem na odgovoru
Decosic777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:24   #5503
Koja je najranija dob sa kojom bi se moglo laserski skidati dioptriju?Vjerojatno ovisi i je li ta dioptrija stabilnija duže vrijeme?
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 10:05   #5504
Quote:
Lenac7 kaže: Pogledaj post
Koja je najranija dob sa kojom bi se moglo laserski skidati dioptriju?Vjerojatno ovisi i je li ta dioptrija stabilnija duže vrijeme?
Poštovani, lasersku korekciju vida mogu obaviti samo punoljetne osobe, kojima je dioptrija stabilna godinu dana.

Lijepi pozdrav,
Optical Express
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 11:09   #5505
Quote:
Decosic777 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav, napravio sam lasersko skidanje dioptrije 3.1. , znaci prije desetak dana lasik metodom, dioptrija je bila -3.75, i - 2.75, imam 29 godina, medutim primjetio sam kao da mi vid jos nije savrseno cist, i jasan, povremeno vidim bolje, a povremeno losije, a i primjetio sam da kada malo zaškiljim da kao vidim bolje, kapam jos uvijek kapi, i doktor mi je prepisao gel, sto znaci da su mi oci jos uvijek dosta suhe, pa me zanima da li je to normalno da tako jos ne vidim kristalno jasno, ili mi se dio dioptrije vec vratio???
Zahvaljujem na odgovoru
Poštovani,

Drugi tjedan od zahvata još uvijek je prisutna suhoća, a rožnica još nije idealno zarasla stoga je potrebno pričekati najmanje mjesec dana od zahvata da bismo govorili o dioptriji.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 00:21   #5506
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovani, lasersku korekciju vida mogu obaviti samo punoljetne osobe, kojima je dioptrija stabilna godinu dana.

Lijepi pozdrav,
Optical Express
Hvala na odgovoru.I mislila sam da je to dob, zapravo i da se ne preporučuje prije 21 godine.
Hvala.
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:10   #5507
Da li je normalno da se nakon skidanja zaštitne leće nakon PRK metode vidi zamućenje u odnosu na sliku koja se vidi sa lećom?
piratx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:45   #5508
Quote:
piratx kaže: Pogledaj post
Da li je normalno da se nakon skidanja zaštitne leće nakon PRK metode vidi zamućenje u odnosu na sliku koja se vidi sa lećom?
Poštovani,

da, normalno je, ali je to privremeno, kroz par dana slika se mora izoštriti.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:28   #5509
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovani,

da, normalno je, ali je to privremeno, kroz par dana slika se mora izoštriti.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
Hvala na odgovoru.

Prošlo je 5 dana od skidanja zaštitne leće. Da li je normalno da se tokom dana vid zna zamutiti no nakon odmaranja sa zatvorenim očima 10-15 minuta opet se izoštri. Čudno mi je to malo.
piratx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:49   #5510
Quote:
piratx kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Prošlo je 5 dana od skidanja zaštitne leće. Da li je normalno da se tokom dana vid zna zamutiti no nakon odmaranja sa zatvorenim očima 10-15 minuta opet se izoštri. Čudno mi je to malo.
Poštovani,

jeste li bili na kontroli? Najbolje je da nazovete svog doktora i vidite odmah s njim.

Lijepi pozdrav,
Optical Express
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 09:19   #5511
Skinula sam dioptriju prošli tjedan Lasik metodom.
Molim preporuku za umjetne suze. Blink kapi i Vismed gel mi ne vlaže oko dovoljno, preko dana je još dobro ali navečer ne mogu zaspati koliko su mi oči suhe. 6 dana je prošlo od operacije.
NinaDrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 00:28   #5512
Javit ce se lijecnici, ali dotad mozda da probas s kapima Hyabak, meni ih je lijecnik preporucio dok sam se borila sa suhocom oka. Pretpostavljam da se mogu koristiti i nakon operacije. Ja sam koristila Optive i Blink danju i Vismed za svako spavanje ili drijemanje. Koliko cesto kapas preko dana?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 09:00   #5513
Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
Javit ce se lijecnici, ali dotad mozda da probas s kapima Hyabak, meni ih je lijecnik preporucio dok sam se borila sa suhocom oka. Pretpostavljam da se mogu koristiti i nakon operacije. Ja sam koristila Optive i Blink danju i Vismed za svako spavanje ili drijemanje. Koliko cesto kapas preko dana?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala na preporuci.
Nekad kapam svakih 10-15 minuta, a nekad izdržim i po sat vremena.
Evo jutros mi je sve mutno opet, a nisam koristila Vismed prije spavanja nego sam se par puta u noći probudila s osjećajem pijeska u očima pa sam kapala Blink.
NinaDrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 10:41   #5514
Quote:
NinaDrv kaže: Pogledaj post
Skinula sam dioptriju prošli tjedan Lasik metodom.
Molim preporuku za umjetne suze. Blink kapi i Vismed gel mi ne vlaže oko dovoljno, preko dana je još dobro ali navečer ne mogu zaspati koliko su mi oči suhe. 6 dana je prošlo od operacije.
Pozdrav,

kao što je Mayo rekla, probajte s Hyabak kapima - one obično riješe svaki problem

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 15:35   #5515
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

kao što je Mayo rekla, probajte s Hyabak kapima - one obično riješe svaki problem

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
Hvala na preporuci, upravo su kupljene i nakapane i osjećaj je odličan.
NinaDrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 23:47   #5516
Quote:
NinaDrv kaže: Pogledaj post
Hvala na preporuci.

Nekad kapam svakih 10-15 minuta, a nekad izdržim i po sat vremena.

Evo jutros mi je sve mutno opet, a nisam koristila Vismed prije spavanja nego sam se par puta u noći probudila s osjećajem pijeska u očima pa sam kapala Blink.

Ja bih ti preporucila da kapas cesce. Ja sam prvih tjedan dana kapala svakih pola sata, neovisno o tome je li mi trebalo ili ne. U drugom tjednu sam ih isto puno trosila, vise radi preventive nego zato sto su mi trebale.
I nemoj zaboraviti na Vismed prije spavanja, s razlogom su preporucene za to


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 09:53   #5517
Ne stavljam Vismed navečer već par dana jer mi je bio jako neugodan, još mi je bolje isušio oko, doktor je rekao neka ga zasad ne stavljam.
Ali probat ću ga ponovo staviti navečer jer ne mogu spavati cijelu noć samo s kapima, probudim se tijekom noći s bolno suhim očima
Niti Hyabak mi ne daju više takvu ugodu kakva je bila na početku.
Danas je 9. dan od operacije, imam osjećaj da mi je sad gore nego odmah poslije nje.
NinaDrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:24   #5518
Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
Ja bih ti preporucila da kapas cesce. Ja sam prvih tjedan dana kapala svakih pola sata, neovisno o tome je li mi trebalo ili ne. U drugom tjednu sam ih isto puno trosila, vise radi preventive nego zato sto su mi trebale.
Slažem se!
Ja sam na operaciji bila prije nekoliko godina. Nekoliko dana nakon operacije kapala sam oči svakih pola sata. A onda jedan dan nisam često kapala oči jer sam smatrala da nije potrebno. Međutim sutradan sam imala osjećaj da su mi oči jako vruće i baš su bile crvene! Nazvala sam doktora, koji je rekao da dođem na kontrolu pred kraj radnog vremena. Taj dan do odlaska na kontrolu sam kao luda kapala oči i to je pomoglo jer se situacija smirila i nije bilo više nikakvog problema. Na pregledu sve ok.
Dakle, iako mi se činilo da je sve ok, svejedno je trebalo kapati oči.
Tako da ne štedi na kapima!
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:32   #5519
Meni je i lijecnik rekao da kapam sto vise, i kad osjetim potrebu i kad ne. Bocicu kapi potrosila bih u 3-4 dana.

Ninadrv, ja bih na tvom mjestu onda poslusala lijecnika vezano uz Vismed, ali je li ti predlozio nesto drugo za kapanje prije spavanja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 09:18   #5520
Rekao je neka samo kapam s kapima za oči, nije rekao točno s kojima.
Sinoć sam stavila Vismed, nakon par minuta Blink, pa nakon par minuta Hyabak i bilo je ok par sati. U noći me opet probudio osjećaj suhoće pa sam sve to ponovila ali bez Vismeda.
NinaDrv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.