Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2016., 16:39   #21
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pitanje je kome sve te stranke trebaju i tko ih sve osniva
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Slozit cu se sa onima koji tvrde da je politicka scena na krajnoj desnici poodavno postala sprdnja u kome svaki serif ima svoju stranku.

Sami politicari su mi tu jasni, mala bara a puno krokodila pa se svi trgaju oko onih par posto glasova koje imaju i nadaju da ce usicariti neki polozaj.....ali mi neodgovornost njihovog glasackog tijela nije jasna....mada sto ljudi, sto cudi.
Za skoro sve te raznorazne zagrižene samozvane desničare (koji se u pravaštvo razumiju toliko da "Stranka Prava" prevode kao "Party of Rights" ), najlogičnije je pomisliti da su provokatori za račun onih koji žele pokazati da u Hrvatskoj djeluju ustaše i fašisti.
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 17:13   #22
Ekstremna desnica u Hrvata samo zorno pokazuje da nikad ne treba proci u mainstream jer politika netolerancije dovodi do toga da se njezini akteri ni medju sobom ne uspijevaju trpiti.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 20:55   #23
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Ekstremna desnica u Hrvata ...
Ma koji vam je ****** ljudi, kakva ekstremna desnica, o čemu vi pričate?!

Pa ovo je Dvorski jebagaled, to vam je Dinosaur 2.0, samo što ovaj ne krade softver nego dila stolicama i foteljama.

P.S. krajnja/ekstremna desnica u Hrvata je samo ona koja će htjeti ustavnu promjenu u smislu da RH nije sljednica SRH, nego NDH. Točka. EOD jebeni.

Svi ostali su jebeni centar ko kradeze i ko lexperkovićanci. Točka. Ima ona žaba koja je desno, ona koja dila spermicide. I to je to. Svi ostali imaju isti pogled na Domovinski rat i na Katoličku Crkvu, odnosno su centar u tom ideološkom smislu.

Zadnje uređivanje kradem : 22.07.2016. at 21:49. Reason: C kao Crkvenac
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 20:59   #24
MODES = MOj DEbeli Sretan , nakon bande ustaške i bande udbaške nabijem i njih...
__________________
.
Assange is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 14:56   #25
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Ekstremna desnica u Hrvata samo zorno pokazuje da nikad ne treba proci u mainstream jer politika netolerancije dovodi do toga da se njezini akteri ni medju sobom ne uspijevaju trpiti.
U Hrvatskoj ekstremne desnice uopće nema. Nijedna se stranka ne zalaže za protjerivanje bilo koga, čak ni za smanjivanje prava manjina, za nasilne metode niti bilo što slično što bi se moglo okarakterizirati kao ekstremno desni stavovi. Kudikamo veću netolerantnost prema suprotnoj strani pokazuju npr. Ante Tomić i Zrinka Vrabec Mojzeš nego npr. Zlatko Hasanbegović ili Ivan Tepeš koje se uredno naziva fašistima i ustašama premda ne propovjedaju ni ne prakticiraju nikakvu isključivost.

A toga da svaka šuša želi biti predsjednik stranke ima i na ljevici i na desnici, to je više posljedica viška ega nego manjka tolerancije.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 22:11   #26
Jedine stranke koje bih nazvao ekstremnom desnicom su A-HSP i HČSP, jer obje imaju tu proustašku crtu u sebi, s tim da su ovi prvi malo ludi i briju na teorije zavjere i sl., dok su drugi više klijentelistički tip stranke isto kao i HSP AS, samo imaju ekstremniju retoriku. Tu je i onaj HOP kojeg je još Ante Pavelić osnovao, ali ne sjećam se kad sam zadnji put vidio da su izašli na izbore (mislim da su bili dio Jedino Hrvatske 2007.) , premda se u registru stranaka vode kao aktivna stranka.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 22:37   #27
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Tu je i onaj HOP kojeg je još Ante Pavelić osnovao, ali ne sjećam se kad sam zadnji put vidio da su izašli na izbore (mislim da su bili dio Jedino Hrvatske 2007.) , premda se u registru stranaka vode kao aktivna stranka.
Dude...

Quote:
Koalicija Jedino Hrvatska nastala je pred izbore za Hrvatski sabor 2007.godine. Koaliciju je predvodio Ivić Pašalić (HB) a uključivala je 23 stranke i udruge kojima je zajednička bila "Tuđmanova baština".
Ono, zaprepastila me tvoja informacija pa sam isao guglati https://hr.wikipedia.org/wiki/Jedino_Hrvatska .

Uglavnom, prestao sam tražiti nakon pročitanog ovog boldanog...
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 22:20   #28
Što ovi planiraju za izbore na kraju? Hoće biti partneri HDZ-u u IX. IJ ili?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 23:47   #29
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Što ovi planiraju za izbore na kraju? Hoće biti partneri HDZ-u u IX. IJ ili?
A zna se što oni planiraju, a kako stvari stoje bit će sukladno nagrađeni za naložene im i ispunjene zadatke.

Afaic Dvorski na graničnom 7. mjestu i još jedan kandidat na 13.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 19:14   #30
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Dude...



Ono, zaprepastila me tvoja informacija pa sam isao guglati https://hr.wikipedia.org/wiki/Jedino_Hrvatska .

Uglavnom, prestao sam tražiti nakon pročitanog ovog boldanog...
Pa, trebao si nastaviti.
http://povijest.net/hop/
Quote:
Na posljednjim izborima, domovinski ogranak HOP-a je pristupio koaliciji Jedino Hrvatska.
http://web.archive.org/web/200711140...aspx?clanak=93
Quote:
Obraćajući se svim Hrvatima, kako u domovini tako i dijaspori, Milan Kovač je rekao 'Uspjeli smo nakon osmogodišnjeg lutanja i pregovaranja okupiti državotvorne stranke, udruge i istaknute domoljubne pojedince pod jedan barjak, pod barjak 'Jedino Hrvatske', a to su Utemeljitelji Tuđmanova HDZa, Hrvatski generalski zbor, Hrvatski blok, Hrvatski oslobodilački pokret, Udruga bosanskohercegovački Hrvati, Udruga hrvatski domobran, Međimurski demokršćani. S nama su i brojni istaknuti pojedinci od Josipa Jovića iz Splita, akademika Josipa Pečarića iz Zagreba do Ivana Vekića iz Osijeka'
https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvats...C4%8Dki_pokret

Quote:
Na izborima 2007. domovinski ogranak HOP-a je pristupio koaliciji Jedino Hrvatska, a 2011. HSP-u. Nedavno je utemeljen i ogranak pokreta u Bosni i Hercegovini. Trenutni predsjednik HOP-a BiH je Ivan Alilović.
I sjećam se da je na plakatima u popisu članova koalicije naveden i Hrvatski oslobodilački pokret. Ako se ne varam, bili su i Hrvatski pravaši-hrvatski pravaški pokret (današnji A-HSP).
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 20:47   #31
Mea culpa, sjećam se Jedino Hrvatska, dobro se sjećam Pašalićevog Hrvatskog bloka, ali jednostavno mi nije bilo to spojivo s HOP-om, a naročito kad sam vidio to busanje u Tuđmana.

Jednom riječju: svašta...
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 18:35   #32
Quote:
Assange kaže: Pogledaj post
MODES = MOj DEbeli Sretan , nakon bande ustaške i bande udbaške nabijem i njih...
Nije mi jasno otkud im fora Moderna demokratska stranka..
Pa to su dojučeršanji pravaši,Ćorićevi ljudi..
Trebali su izabrati pogodniji naziv...npr.
Samostalna Hrvatska stranka prava..S-HSP.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.