Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2017., 10:46   #1
Cool Čišćenje i održavanje automobila

Pozdrav ekipa. Tražio sam teme s ovim naslovom no nisam baš naišao, pa pokrećem novu. Ovdje mislim na paranje i čišćenje, ne i kojekakve servise.

Dakle, kako i koliko često održavate vaše automobile? Koliko novaca trošite na sredstva i preparate za održavanje?

Evo, kao pokretač teme, iznosim svoja iskustva...

Smatram se fanatikom za čist auto jednostavno to je kao nekakva opsesija, kao što netko voli raditi tetovaže, ja volim svoj auto očistiti. Isključivo sve sam radim. Od proizvođača vjeran sam njih nekoliko: Sonax, Liqui Moly i kada dođem u Hrvatsku, potičem naše proizvođače pa kupujem sve od tvrtke Alfacare. Mjesečno za razne preparate dajem oko 35 eura, godišnje cca 420 eura, ili oko 3.000 kuna (s tim da održavam i ženin auto, nekoliko puta godišnje od brata i njegove žene). U garaži uvijek imam cca 50-ak raznoraznih preparata za razne namijene i zadatke. Auto perem u prosjeku jednom na tjedan.

Eto, podijelite i vi vaša iskustva i rad.

Molim bez previše pametovanja, to dobijem i kod kuće previše od žene
Dakle, samo ono kako vi to radite...
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:53   #2
Jednom u 2-3mj, rucno na dvoristu, kad je toplije preko ljeta onda jednom mjesecno. Mislim da mi bocica od 1l preparata traje par godina... Iskljucivo spuzva za pranje pa brisanje mikrofiber krpom.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:33   #3
U ovom zimskom periodu, kod mene je to cca 1 put tjedno na onu samoposlužnu, samo da isperem sol i prašinu.

Inače cca 2 puta mjesečno u dvorištu plus 1-2 puta godišnje, na počecima sezona, kod profića na poliranje i detailing
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:43   #4
unutrašnjost redovno čistim,usisavam kod kuce...za vanjštinu me zaboli,jedino kad mi stakla budu prljava do te mjere da moram oprat..odem u samoposlužnu i šmrkom proletim za par minuta sve i vozi dalje
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:14   #5
Nemam ništa doma niti me to zanima, odvedem auto u praonu kad mi postane prljav i nek ga peru.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:17   #6
jole okp
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:42   #7
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
jole okp
Ma tko to izgleda, ali nije hehe. I moji prijatelji su slični meni, doduše svi su Njemci, a za njih znamo da vole sve tip top, ali ima i naših ljudi sa istim zahtjevima
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:43   #8
tebi se rugam, a još sam gori, he-he
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 16:47   #9
S obzirom da mi je boja auta tamno siva, svako zrno prasine se vidi pa ga u prosjeku perem jednom tjedno od proljeca do jeseni, a zimi svakih 2 tjedna odem do samoposluzne.
Uglavnom perem sam, u dvoristu, Alfacare i Sonax preparati, spužva, koža i na kraju mikrofibra za stakla. Unutrasnjost uglavnom tokom svakog 2. pranja.
Stakla sam u stanju prati 2x dnevno jer sam alergican na prljava stakla.
semperfidelis67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 18:06   #10
Quote:
semperfidelis67 kaže: Pogledaj post
S obzirom da mi je boja auta tamno siva, svako zrno prasine se vidi pa ga u prosjeku perem jednom tjedno od proljeca do jeseni, a zimi svakih 2 tjedna odem do samoposluzne.
Uglavnom perem sam, u dvoristu, Alfacare i Sonax preparati, spužva, koža i na kraju mikrofibra za stakla. Unutrasnjost uglavnom tokom svakog 2. pranja.
Stakla sam u stanju prati 2x dnevno jer sam alergican na prljava stakla.
Eto tako nekako i ja
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 18:30   #11
2 mjeseca i 9000 km bez pranja... and still counting pošto dolazi kiša.
Doduše na autu su dva sloja Jetseala i jedan Collinite voska, tako da je u boljem stanju nego bi se očekivalo.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 19:24   #12
nisam rob auta tako da ga perem kad mi se da, odn. kad ga neće zasrat kiša ili zimi bljuzga...unutra češće očistim i operem nego izvana pošto auto stoji pod vedrim nebom...
kad ga perem onda to radim doma sa šlaufom, kantom i spužvama, tako da ga na kraju "osušim" i "uglancam".

važnija mi je teh. ispravnost od naslikavanja po autopraonama subotom dodpone.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 19:51   #13
perem kad me natjeraju.....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:10   #14
jole ce sjebat onog coreliusa ili kako se vec zove


perem auto kad se zaprlja...i to je to...

jedem u njemu,pijem tekucine dok vozim,

jedino kod mene nema pusenja (cigareta) u autu...

tu je apoteka sto se toga tice
(jednog majstora sam istjerao iz auta zbog toga

kod mene u pepeljari su bonbone i sitan novac....

ps-ja sam nepusac

a te fore detailing i to nepusim...operes auto i ciao....

a na recimo vwclubcroatia svaki drugi clan kad stavlja slike---izvinjava se jer eto nije oprao auto....(a laze)

bas me briga kad je tko prao auto...
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:13   #15
naprotiv - stavljaju slike kad operu auto jer onda lak ljepše izgleda...pa kad promjene, žarulju, pa kad stave borić i tako...a štaš...sve je to meni razumljivo kad živiš na račun staraca a plaćicu trošiš samo za zabavu i dokoličaranje...no jednom će i tom doć kraj ...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:14   #16
pogledaj sto sam napisao u zagradi
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 21:11   #17
Po komentarima, dalo bi se zaključiti da više održavate unutrašnjost nego vanjštinu, što i nije nikako loše. Dapače, netko je spomenuo da stavi sealant na lak, pa i nema potrebe za čestim pranjem.

Nego, i u Njem, a i u Hr, vidim da se reklamira onaj proizvod Platinum Fantastic Results, ima li tko iskustva s time? Mislio sam isprobati, 50 eura je kod nas cijena toga, a u Hr 30 ako se ne varam, pa mislim naručiti kada dođem doli, ako je to dobro kako na netu često piše.
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 21:21   #18
naravno,unutrašnjost i tepihe...jer ja kad vozim boravim unutra,i hoću da miriše (P.S. puši se u autu) u proljeće vadim sva sjedala i vadim tepih van i perem

održavanje vanjštine je sizifov posao,auto je crn i uvijek prljav,i jebe mi se
i kad ga operem uglancam sutra dan opet isto,još ako kiša padne..


zadnji put ga fino uglancao pred kraj ljeta,taman spremam opremu kad naleti 50 kapi one prljave žute kiše došlo mi da se ubijem
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:18   #19
Obično svakih cca 2-3 tjedna na samoposlužnu ako se zaprlja izvana..a svakih dva mjeseca pustim u praonici neka peru dok sam na poslu...
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:53   #20
Oooo vidim ima još kolega sa disorderom što se tiče auta.
Kad dotaknete dno kao ja...pranje auta po kiši...onda možete reći da imate problem
Kod mene nema jela, pića, o pušenju da ne pričam (nepušači smo), djeca sjede u stavu mirno
Najviše ga perem sama jer još nisam upoznala nekoga tko pere auto kako bi ja htjela...bolest znam
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.