Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2009., 17:20   #1
Algoritam za Loto 7/39

E ovako, vec si neko vrijeme to kontam. i sam sam to pokusao izvesti, al moje programerske vještine nisu bas na toj razini. moja ideja je da napisem algoritam , pa onda pretvorim u neki klasicni softver (pomocu C-sharp) ili tako neki slican program. U koji bih mogao upisati sve kombinacije lota 7/39 koje su se izvukla u recimo zadnjih 5godina i da mi taj program ispise recimo 10 mogučih kombinacija koje bi se mogle sljedece pojaviti. ja bi svaki tjedan dopisivao izvučene kombinacije.
Znam da Loto ima oko 16milijuna kombinacija, al svejedno
ako netko ima dobru ideju ili savje kako to napraviti, kontaktiraj me na

[email protected]
cufta_bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 17:38   #2
Statistika je prekrasan alat za analizu događaja iz prošlosti na mali milijun načina, te predviđanja i gatanja budućnosti (pogotovu ako za to nemaš nikakve odgovornosti). Sve divno i krasno, možeš se služiti sa hrpetinom razdioba, teorija, a dobitak je opet stvar sreće koju ne možeš predvidjeti, niti sa ozbiljnim formalnim znanjem statistike.

Svojevremeno sam bio dosta dobar u statistici i nešto brljavio programiranjem (jbga, zahrđao), pa mi je uletio lik, australac-dijaspora, koji je život ostavio u kockarnicama samo prateći par-nepar i crno-crveno na ruletu. Pokazao mi je 3-4 hrpe papira visine preko metra, gdje je zapisivao rezultate samo po tim stavkama i tražio uzorke (neki njegovi cik-cak, cik-cak-cik, cik-cik-cak..) kako bi predvidio naredno izvlačenje. Od mene je tražio da mu složim bazu podataka i aplikaciju koja bi to radila, jer je navodno, dogurao do 51% pogodaka. Ja izveo bijeg u pobjedu glavom bez obzira, on još uvijek zapisuje rezultate i sve je siromašniji.
Sustav je takav da sigurno dobije organizator, ostali-> kako ubodu.
Ostavi se ćorava posla....
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 18:54   #3
ma jasno je meni to. nisam ja neki kockar, u životu sam uplatio loto nikad, možda sam kupio 2,3 srečke za 5kuna. Mene vise zanima kako bi to izgledalo, dal bi bilo izvedivo. fora je što je moj djeda zapisivao sve brojeve lota u zadnjih 5godina pa mi je pala ideja da to iskombiniram, moj djeda bi dobio na lotu, NIJE uplatio taj tjedan to se zove sreča, pfff.
no uglavnom, mene zanima kako bi taj program izgledao , okvirno. jer ja bi cisto upisao dosadašnje kombinacije a da on meni izbaci vjerojatnost od nekih mogučih kombinacija.
kontam da se tako nešta moze napraviti u C++, al kako sma rekao, nisma baš tako dobar Na faksu sam imao nešto programiranja, al sam se maknuo od te vrste i prešao na elektroniku.
cufta_bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 21:02   #4
ma nije ti izvedivo... Jer opet ti moraš odabrati kriterije: najčešće izvlačeni brojevi, najduže nisu izvučeni brojevi, najčešće izvučeni brojevi koj inisu najduže izvučeni, najčešće izvučeni brojevi u prvih 4 godine, a postali su najrjeđe izvučeni brojevi u petoj.. itd...

Btw, ne moraš se mučiti s djedovim tablicama. Imaš fino na lotu sve arhive od 90-te na ovamo (cca)...

Znači: a) moraš smisliti scenario koji bi upalio i davao ti suvisle rezultate. zatim, ništa nije garancija da će ti uletjeti 3 takva broja.. ali treba pogoditi i ostale... Mission impossible
__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 22:18   #5
a kontam da bi tako nešta bilo komplicirano za napraviti, kao što kažeš, previše parametara koje bi trebalo u to sve uključiti. al svejedno mi je zanimljiva ideja
cufta_bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 22:40   #6
uzmi u obzir također da postoji vjerojatnost da u sljedećih 5 godina ne bude izvučena niti jedna od tih kombinacija koje su bile. neisplativo totalno.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 23:55   #7
Nije toliko kompicirano za napraviti koliko se ne zna što treba napraviti. Hoćeš uzeti neki od navedenih primjera, hoćeš uzeti loptice po bojama pa reći: sad će mi se izvlačiti više žutih, jer su se dosad izvlačile više zelene? Pa kad se to počne gomilati imaš toliko listića koje trebaš uplatiti (a recimo čak i da si povećao vjerojatnost milijun puta u odnosu na nekoga tko na slijepo zaokružuje pa dođeš na samo 1:10000000 ) da ti postane skup sport... A da ima jedna kombinacija koja će upaliti na sljedećem izvlačenju lota - misliš da bi ti netko rekao
__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 11:47   #8
u skaldu sa teorijom velikih brojeva za sada nemam pouzdanog algoritma, u više navrata sam pokušavo sa statistikom teorijom velikih brojeva i normalonom raspodelom ali nisam uspeo dobiti više od 3 pogotka
return 0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 12:14   #9
zašto upoće raspravljate?
igrate 7/39 što znači da ima 39!/7 mogućih kombinacija, te je vaša šansa da osvojite išta jednaka
1:2,91e+45 šta je jednako 0,34e-45.
budite realni. imate najveće šanse da se kladite na isti broj sljedećih cca 40 000 godina.
Mirac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 23:31   #10
rađe okupi 2 milijuna ljudi - daj svakom da uplati jedan listić od 8 kombinacija i svak će dati znači 16kn ili koliko već a 1 će pogoditi 7 i dobit milijune
dida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 14:55   #11
Quote:
return 0 kaže: Pogledaj post
normalonom raspodelom ali nisam uspeo dobiti više od 3 pogotka
Ja sam pokušavao izraditi neku LOTO STATISTIKU sa dosta brojeva po listiću za prethodno izvučene brojeve u preko 600 kola za loto 6/49 koju možete pogledati (ima i download statistike). Mogu samo reći da su šanse male ali ipak se može pogoditi petica ili šestica (pa i nekoliko njih), naravno uz dosta listića. Ja sam se bazirao na 100 listića
Sad sam nabavi brojeve za loto 7/39 koji su izvučeni za prethodna 1240 kola pa ću probati s njom vidjeti statistiku za eventualne kombinacije
Ivan_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 21:04   #12
http://lotto-star.com/
MissIda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 16:52   #13
Quote:
Ivan_C kaže: Pogledaj post
Ja sam pokušavao izraditi neku LOTO STATISTIKU sa dosta brojeva po listiću za prethodno izvučene brojeve u preko 600 kola za loto 6/49 koju možete pogledati (ima i download statistike). Mogu samo reći da su šanse male ali ipak se može pogoditi petica ili šestica (pa i nekoliko njih), naravno uz dosta listića. Ja sam se bazirao na 100 listića
Sad sam nabavi brojeve za loto 7/39 koji su izvučeni za prethodna 1240 kola pa ću probati s njom vidjeti statistiku za eventualne kombinacije

Vidio sma da si odgovorio na jedna moj stari post, vezano za loto. Pa da si uspio nabaviti uzorak od nekih 1200 izvlačenja za loto. Zanimam me ako bi mogao to podjeliti samnom, jer još uvjek nisam uspio pronaći popis izvučenih brojeva. fala, pa se čujemo.
cufta_bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 13:23   #14
Hrvatska lutrija na svojim stranicama ima arhivu svih izvlačenja od 1991. do danas.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 16:54   #15
Quote:
Mirac7 kaže: Pogledaj post
zašto upoće raspravljate?
igrate 7/39 što znači da ima 39!/7 mogućih kombinacija, te je vaša šansa da osvojite išta jednaka
1:2,91e+45 šta je jednako 0,34e-45.
budite realni. imate najveće šanse da se kladite na isti broj sljedećih cca 40 000 godina.
Samo da te ispravim, vjerojatnost dobitka na lotu 7 od 39 sa 7 ispunjenih brojeva je 0.000 000 065, sto je svakako puno vjerojatnije od tvojeg izracuna, ali i dalje je to zbilja mala vjerojatnost. U prijevodu, ako ispunis nesto vise od 15 miljuna listica (gdje je svaki drugacije ispunjen) sigurno ces dobiti
Inace, arhiva svih izvucenih brojeva zbilja postoji i definitivno bi se mogli iskoristiti statisticki alati za predvidanje buduceg ponasanja populacije, ali to bi eventualno povecalo sansu za tvoj dobitak, ali ne i da bis pogodio svih 7 brojeva, jer niti jedan statisticki test ti ne moze sigurno predvidjeti sto ce se dogoditi. U svakom slucaju, ako te to zaista zanima, pobliza grana koja se bavi tim problemom je stohasticka matematika (http://en.wikipedia.org/wiki/Stochastic) a temelj je vjerojatnosti racun. Od tuda mozes pocet svoje daljnje istrazivanje. Sretno i javi ako dobis sedmicu , a uvijek mozes igrati i 6 od 45 gdje su ti sanse za dobitak vece (0.000 000 123).
T2R is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 17:22   #16
Quote:
cufta_bm kaže: Pogledaj post
Vidio sma da si odgovorio na jedna moj stari post, vezano za loto. Pa da si uspio nabaviti uzorak od nekih 1200 izvlačenja za loto. Zanimam me ako bi mogao to podjeliti samnom, jer još uvjek nisam uspio pronaći popis izvučenih brojeva. fala, pa se čujemo.
Izvlačenja loto kombinacija su nezavisni događaji, što znači da ti je vjerojatnost dobitka potpuno jednaka bez obzira uplatio ti na kombinaciju koja je zadnja izvučena ili neku koja nikad nije izvučena. Ne postoje vjerojatnije i manje vjerojatne kombinacije, sve su jednako (ne)vjerojatne. Sve drugo je praznovjerje kojim se tješe kockari. Drugim riječima, mani se ćoravog posla.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 02:22   #17
..biće da sam ja ostario..
Ma tema možda i nije loša, ali.. (krivi smjer)
npr.: Q: Ako je kovanica bačena 9 puta i 9 puta je bilo pismo. Kol'ka je šansa da u sljedečem bacanju opet bude pismo?
A: Pa 50% (jbt)..
Neka druga kombinatorika eventualno, al gledanje u prošlost: slabe/nikakve koristi..
I opet tu treba imat "njuh", jer je sistem tak složen (protiv igrača+navlakuša), i onda je tu uglavnom "faktor sreće"/whatever presudan..
hellman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 22:28   #18
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Izvlačenja loto kombinacija su nezavisni događaji, što znači da ti je vjerojatnost dobitka potpuno jednaka bez obzira uplatio ti na kombinaciju koja je zadnja izvučena ili neku koja nikad nije izvučena. Ne postoje vjerojatnije i manje vjerojatne kombinacije, sve su jednako (ne)vjerojatne. Sve drugo je praznovjerje kojim se tješe kockari. Drugim riječima, mani se ćoravog posla.
u lotu,kao i u svemu(ako idemo i šire u univerzumu)postoji ravnoteža tj.ne bih se složio da ako je učestalost izlaženja jednog broja u nekom lotu npr.20 puta,a on se nije pojavio 30,40,80 ili 100 puta,gdje je granica odnosno dali je moguće(izraženo u %)da se jedan broj(učestalosti 20)ne pojavi 1000 puta mislim da bi izraženi postotak bio 0,0000000001%,a ne kao što neki tvrde 50%.,dakle broj može probiti ekstrem 2,možda i 3 puta ali ja bio se kladio u sve što želiš da u relativno malom vremenu(recimo 50 godina)isti neće probiti ekstrem 500 puta jer je to matematički skoro pa nemoguće..
08bony is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 20:28   #19
Quote:
08bony kaže: Pogledaj post
u lotu,kao i u svemu(ako idemo i šire u univerzumu)postoji ravnoteža tj.ne bih se složio da ako je učestalost izlaženja jednog broja u nekom lotu npr.20 puta,a on se nije pojavio 30,40,80 ili 100 puta,gdje je granica odnosno dali je moguće(izraženo u %)da se jedan broj(učestalosti 20)ne pojavi 1000 puta mislim da bi izraženi postotak bio 0,0000000001%,a ne kao što neki tvrde 50%.,dakle broj može probiti ekstrem 2,možda i 3 puta ali ja bio se kladio u sve što želiš da u relativno malom vremenu(recimo 50 godina)isti neće probiti ekstrem 500 puta jer je to matematički skoro pa nemoguće..
ucestalost izlazenja odredenog broja nema nikakve veze sa vjerojatnoscu izlaska doticnog broja u pojedinom pokusaju. dakle, konkretno u lotu 7/39 vjerojatnost pogotka svih 7 brojeva u jednoj definiranoj uplati, odnosno izvlacenju, je uvijek ista.
to sto ti spomijes je tocno, ali neprimjenjivo na lotu, jer nema mogucnosti da se kladis na izlazak odredene kombinacije (ili broja) X puta u Y izvlacenja, vec 1 put u jednom izvlacenju.
(to je onaj primjer s kovanicom, sansa da 9 puta za redom padne na istu stranu je 1/2^9 , ali sansa u svakom pojedinom pokusaju je uvijek 1/2, a upravo ova sansa nas zanima kod uplate lota).
no way kimosabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 16:49   #20
Quote:
no way kimosabe kaže: Pogledaj post
ucestalost izlazenja odredenog broja nema nikakve veze sa vjerojatnoscu izlaska doticnog broja u pojedinom pokusaju. dakle, konkretno u lotu 7/39 vjerojatnost pogotka svih 7 brojeva u jednoj definiranoj uplati, odnosno izvlacenju, je uvijek ista.
to sto ti spomijes je tocno, ali neprimjenjivo na lotu, jer nema mogucnosti da se kladis na izlazak odredene kombinacije (ili broja) X puta u Y izvlacenja, vec 1 put u jednom izvlacenju.
(to je onaj primjer s kovanicom, sansa da 9 puta za redom padne na istu stranu je 1/2^9 , ali sansa u svakom pojedinom pokusaju je uvijek 1/2, a upravo ova sansa nas zanima kod uplate lota).
znači po tebi je moguće da jedan broj,koji recimo ima ekstrem neizlaženja 20,(dakle pojedinačni broj,NE kombinacija brojeva)probije svoj ekstrem 500 puta??.,ili ti ga da kovanica padne 7500 puta na pismo(ekstrem pisma kovanice je 15)..biš li stavio nešto novaca na ovo??

Zadnje uređivanje 08bony : 29.03.2013. at 16:56.
08bony is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.