Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2006., 07:47   #41
Quote:
jimmy jazz kaže:
1:4 to je gnjec to nije rizha.

za pocetek, ako rizha, onda pasmati, ili neoljustena.


pasmater ili basmati?

Ako koristim dugu, obicno koristim basmati.
I naravno da je ne ispirem! Da ne bi dobila sterlini okus Uncle Ben rize.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 07:47   #42
Quote:
frenchkiss kaže:
jamie oliverova teorija je da se ne stavlja odmah sva voda, nego se dolijeva malo po malo dok riža ne bude kuhana.
prije nego se uopće voda ulije, riža se podinsta na luku i češnjaku i podlije vinom.
Da, za rizoto, za "gnjecavu" (arborio) rizu.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 07:49   #43
Quote:
atlantis kaže:

PS jeben sig
Yap, zna Janis Joplin sto pjeva.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 15:35   #44
Ja kuham ali samo onu crnu. Ja mrzim ovu bijelu koja se ljepi. Crna se ne ljepi.
Obvezno je isperem (neznam zašto valja ušlo u naviku), ali samo kratko da mi se ne ohadi riža. Onako vruča riža- za pojest idealna...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 20:35   #45
Quote:
frenchkiss kaže:
jamie oliverova teorija je da se ne stavlja odmah sva voda, nego se dolijeva malo po malo dok riža ne bude kuhana.
prije nego se uopće voda ulije, riža se podinsta na luku i češnjaku i podlije vinom.
napomena: bolje je dodavati kipuću vodu (ili odgovarajući temeljac, ovisi što se kuha), tako da se izbjegnu oscilacije u temperaturi.

inače, jedno od najdražih "studentskih" jela mi je riža s vrhnjem. maslinovo ulje, luk, par minuta da luk zastakli, onda dodati rižu, podinstati par minuta, posoliti, dodavati vode dok se ne skuha. kad je gotovo, istresti na tanjur i na vrh staviti par žlica hladnog kiselog vrhnja. tako jednostavno, a tako fino. tu bolje paše ova škrobasta, gnjecava riža. ipak je to rižoto
masni_covjeculjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 20:39   #46
e, da, ispiranje riže (a i tjestenine) mi je neshvatljivo. izgubi se sav onaj fini škrob, tako isprana riža ima okus kao da jedem mrvice stiropora
masni_covjeculjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 13:48   #47
dakle, kuhanje rize u mikrovalnoj:

O, Cats, carice, kraljice, majstorice o'rice!!!

To je jednostavno! To je ucinkovito! To nije ljigavo!!!

Mirkovalna natjera sve te male rižiće da se medjusobno posvadjaju, oni FAKAT stoje svaki za sebe, nisu ljepljivi, nisu ljigavi, oh, oh, oh...



dakle, riza:voda treba bit negdje oko 1:3, 8-9 minuta na 600 W, sljedeci put probat tak da unaprijed posolim (ako se pitate zasto pisem te upute, to je zato da ja sljedeci put znam kak je islo...)

fala ti kec ko sestri koju nemam
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 13:50   #48


P.S: Ako unaprijed posoliš zrna će prije raspucati, meni je ukusnije solit naknadno. No, probaj pa ćeš vidjet što ti bolje paše.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 16:00   #49
Quote:
masni_covjeculjak kaže:
e, da, ispiranje riže (a i tjestenine) mi je neshvatljivo. izgubi se sav onaj fini škrob, tako isprana riža ima okus kao da jedem mrvice stiropora

gle, meni je neshvatljivo kako mozete jest onu sluzavu bljakastu kashu odvratna okusa
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 23:26   #50
Quote:
atlantis kaže:
gle, meni je neshvatljivo kako mozete jest onu sluzavu bljakastu kashu odvratna okusa
kad nije odvratnog okusa, baš je fino uostalom, bar ima neki okus
__________________
there is no band...
masni_covjeculjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 01:47   #51
Drzim rizu 10-15 min u vreloj vodi.
Procijedim i dobro, dobro operem.

Onda na jednu mjeru tako oprane i nabubrene rize stavim nesto manje od dvije mjere vode, zacini, ne premalo ulja ( ili ulje+ puter)- na najjacu temp. dok ne pocne da kuha a onda odmah smanjim na najmanju temp. dok voda ne upari.

Razabrana, suha ali ne presuha...do sada su mi je hvalili.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 12:06   #52
riza : voda =1:1

rizu u hladnu vodu, dodas sol, zakuhas, kad zakuha poklopis (skroz poklopis), ugasis ring i ostavis tako 20 min (poklopljeno na ugasenom ringu)

nema sluzi, nije sljepljena, full jednostavno (for dummies)
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.