Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2009., 19:36   #81
a otkud takve averzije prema djeci s downovim sindromom?
pa nije to neka zarazna bolest koja se prenosi dodirom.
svašta. ne mogu vjerovati da takav primitivizam još uvijek postoji.

nije mi jasno kako takvi ljudi nemaju osjećaja za to dijete?
zamisli situaciju da dijete ide od kolica do kolica i ljudi ga odmiču od svoje djece...pa to je odvratno psihičko maltretiranje.
zar su ti ljudi toliko samopouzdani i sigurni u sebe da su 1000% uvjereni da se njima tako nešto nipošto ne može dogoditi? da njihovo dijete neće biti u takvoj situaciji kad će mu svi okretati leđa samo zato jer ima down sindrom?...

i sad opet... vratimo se na malformacije... meni su upravo ti odvratni ljudi koje je blablica navela totalno deformirani , unakaženi i bolesni...
oni su obična sramota ljudskog roda...i pokazatelj koliko je jedan čovjek u stanju svoju humanost baciti na najnižu moguću razinu.
a kad izgubiš onaj zadnji poriv za empatijom... mislim da si onda stvarno slobodan da si zavežeš omču oko vrata i objesiš se...jer ovom svijetu definitivno nisi potreban.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 13:40   #82
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a otkud takve averzije prema djeci s downovim sindromom?
pa nije to neka zarazna bolest koja se prenosi dodirom.
svašta. ne mogu vjerovati da takav primitivizam još uvijek postoji.

nije mi jasno kako takvi ljudi nemaju osjećaja za to dijete?
zamisli situaciju da dijete ide od kolica do kolica i ljudi ga odmiču od svoje djece...pa to je odvratno psihičko maltretiranje.
zar su ti ljudi toliko samopouzdani i sigurni u sebe da su 1000% uvjereni da se njima tako nešto nipošto ne može dogoditi? da njihovo dijete neće biti u takvoj situaciji kad će mu svi okretati leđa samo zato jer ima down sindrom?...

i sad opet... vratimo se na malformacije... meni su upravo ti odvratni ljudi koje je blablica navela totalno deformirani , unakaženi i bolesni...
oni su obična sramota ljudskog roda...i pokazatelj koliko je jedan čovjek u stanju svoju humanost baciti na najnižu moguću razinu.
a kad izgubiš onaj zadnji poriv za empatijom... mislim da si onda stvarno slobodan da si zavežeš omču oko vrata i objesiš se...jer ovom svijetu definitivno nisi potreban.
Evo ja upadam u vašu diskusiju, ali ne mogu nego napisati nešto. Takvi ljudi koje opisuješ postoje, žive pored nas, a možda su nam i prijatelji. Ti ljudi su uvjereni da se takve stvari događaju samo drugima i da su oni 'cijepljeni' od takvih stvari. Prežalosno i pretužno, ali svijet je surov i okrutan. Ljudi koji imaju tu mrvu empatije o kojoj ti pišeš čine ovaj svijet drukčijim barem na trenutak.

On Topic: osim double/triple testa postoji PAPP test koji se radi već s 12 tjedana trudnoće, a podrazumijeva UZV mjerenje bebice i vađenje krvi. Njime se procjenjuje vjerojatnost jedno 3 različite kromosomske anomalije. Nije pitanje samo Down sindroma nego i drugih sindroma koji su daleko teži od down sindroma.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.

Zadnje uređivanje Cattleya : 12.01.2009. at 13:54.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 17:53   #83
Moja doc takodjer predlaze taj test, iako ni MM ni ja nismo u poodmaklim godinama i nemamo takvih slucajeva u obitelju, al kao ono za svaki slucaj, u inozemstvu se ide prema tome da se svaka trudnica salje na to,.. Iskreno, ja bas i nisam za to, pogotovo otkako sam se malo raspitivala i guglala. Prema onome sto sam saznala, test se svodi samo na statisticku vjerojatnost i takodjer postoji mogucnost lazno pozitivnog nalaza koji te samo nepotrebno uznemiri.
Ne volim bespotrebno odlazenje doktorima (pogotovo kad se sjetim kako su me bezveze uznemirili oko bakterija u mokraci, a ono urinokultura sterilna) tako da mislim da cu i ja reci NE, pogotovo ako mjerenje nuhalnog nabora koje mi tek predstoji bude ok.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 19:32   #84
sutra moram ići vaditi krv za triple test, tako naredio ginić. to moram ići u petrovu bolnicu? i kad moram doći tamo i da li moram biti na tašte? ništa mi nije rekao a ja zaboravila pitati
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:06   #85
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
sutra moram ići vaditi krv za triple test, tako naredio ginić. to moram ići u petrovu bolnicu? i kad moram doći tamo i da li moram biti na tašte? ništa mi nije rekao a ja zaboravila pitati
ne moraš biti na tašte to su hormoni..

mene danas izhebali sa tim hebenim testom, ma poslala sam i njih i taj test u PM i rekla da odbiju od mene

i nisam im se dala

To se inače čeka 15-20 dana....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:20   #86
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ne moraš biti na tašte to su hormoni..

mene danas izhebali sa tim hebenim testom, ma poslala sam i njih i taj test u PM i rekla da odbiju od mene

i nisam im se dala

To se inače čeka 15-20 dana....
kaj se čeka zašto nisi dala, šta tamo uopće rade
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:22   #87
zato jer ne želim taj test... zato im nisam dala.
vade ti krv i onda te uspoređuju sa statistikom..

Ma bre oladi od mene (kako bi Srbi rekli)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:27   #88
nije mi jasno zašto me šalje na to
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:30   #89
pa sve oni šalju.... zašto

ali na tebi je da odeš ili ne
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 18:36   #90
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
nije mi jasno zašto me šalje na to
Doc ti to mora ponuditi, a na tebi je da odlučiš hoćeš ili prihvatiti testiranje ili ne. Obzirom da je riječ o statističkim vrijednostima normalno da im je u interesu da se testiraš kako bi imali veći broj uzoraka za usporedbu
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 16:22   #91
Drage moje trudnice ja sam nažalost napravila taj test i mogu reči da mi je skrati život na pola....
Ako ste mlade i zdrave i nema te u obitelji to NERADITE GA jer smo dobijete odgovor mogučnos i vjerovatnost(spontanog,preranog poroda.itd..) i to nije točno 100% točno jer postoji 26% pozitivno lažnih nalaza.
Ćekanje nalaza je katastrofa a kako mi je prenila ga moja ginekoliogica meni; dobila sam sjede(molim vas da hitno dođete u ordinaciju došao vam je nalaz) užas jedino što je 100% sigurno je aminocinteza a i ona nosi svoje rizike....
dinaboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 19:57   #92
Quote:
dinaboom kaže: Pogledaj post
Ako ste mlade i zdrave i nema te u obitelji to NERADITE GA jer smo dobijete odgovor mogučnos i vjerovatnost(spontanog,preranog poroda.itd..) i to nije točno 100% točno jer postoji 26% pozitivno lažnih nalaza.
..
to je nešto čega se i ja pribojavam (kad budem T, još na žalost nisam )
da nalaz ne bude dobar, a da je zapravo sve u redu..
jesi li radila double, tripple ili PAPP test?
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 20:35   #93
Quote:
aleta kaže: Pogledaj post
to je nešto čega se i ja pribojavam (kad budem T, još na žalost nisam )
da nalaz ne bude dobar, a da je zapravo sve u redu..
jesi li radila double, tripple ili PAPP test?
Tripple
dinaboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:28   #94
Da li je kod triple testa potreban nalaz ultrazvuka? Idem sutra na triple a na UZV bila prije tjedan dana.
Dok sam radila kombinirani probir nalaz UZVa je trebao biti od tog ili najkasnije prethodnog dana. Ginićka mi nije niš rekla u vezi toga.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 13:41   #95
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Da li je kod triple testa potreban nalaz ultrazvuka? Idem sutra na triple a na UZV bila prije tjedan dana.
Dok sam radila kombinirani probir nalaz UZVa je trebao biti od tog ili najkasnije prethodnog dana. Ginićka mi nije niš rekla u vezi toga.
upravo tako, nalaz UZV mora biti "nov"
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 12:31   #96
Evo svježa informacija u vezi moga pitanja. Bila sam danas u Petrovoj na triple i nalaz ultrazvuka ne mora biti nov. Naravno bolje da je od nedavno, ali ne treba biti od juče.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 20:52   #97
Da li je netko radio double u breyeru tko bi mi znao objasniti vrijednosti jer dok odem liječniku,dobit ću slom živaca... uopće mi nije jasno zašto nas šalju na to,samo ti uzrokuju stres..
TINA 2205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 22:09   #98
ja sam neki dan pričala sa svojom doktoricom obiteljske medicine o tim testovima. ona je mlada i ima nekoliko djece a kaže da nije išla na nijedan takav test. kaže da je to samo mučenje i statistika. npr. test ti pokaže da je mogućnost da dobiješ oboljelo dijete 20% a 80% da je sve super. i što ćeš ako si među ovih 20%.
amniocenteza je često puta vrlo rizična, što znam i otprije i nismo o tome pričale.
ja sam odustala od tih testova, vjerujem da je moja beba dobro jer se ja jako dobro osjećam i dok god doktor ne veli drukčije, tako ću i razmišljati.
jedino što ću extra raditi su ultrazvuci jer oni ne štete bebi a daju dobre informacije.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 15:08   #99
bila sam na prgledu i gin mi napisao uputnicu za Petrovu da napravim triple test zato što u obitelji imamo downov sindrom( 26 god), pa me zanima da li se to plaća? koliko? samo vade krv ? a uzv? ja imam slike sa uzv samo iz 8 tjedna pa me zanima da li moram imati nove?????
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 17:07   #100
Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
bila sam na prgledu i gin mi napisao uputnicu za Petrovu da napravim triple test zato što u obitelji imamo downov sindrom( 26 god), pa me zanima da li se to plaća? koliko? samo vade krv ? a uzv? ja imam slike sa uzv samo iz 8 tjedna pa me zanima da li moram imati nove?????
ja mislim da trebaš imati nove mjere UZV tj sigurna sam.
Ja sam u Petrovoj radila nesretni triple.. prvo me UZV pregledali i uzeli mjere pa mi za cca 5 minuta izvadili krv..
i došao je nalaz 1:29 (tako nekako) i lara završila na amniocintezi i po drugi put
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.