Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2010., 16:47   #1
Unhappy Zabrana korištenja pilula

Drage moje,

danas sam radila krvnu pretragu i rečeno mi je da na tri mjeseca moram prestati koristiti Triquilar jer mi je vrijednost u nalazu koagulacije-fibrinogen 4.4 dok je referentna vrijednost 1.8-3.5.

Da li je možda koja imala takav problem? Da li postoji šansa da ću ih opet smjeti piti?

Baš me to šokiralo, nisam očekivala....

Makar mi je drago što sam na vrijeme saznala!

Još imam i bakterije
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:15   #2
Za 3 mjeseca ćeš ponovno vaditi krv pa ako nalaz bude uredan možda će te vratiti na pilule ali bolje ti je ne vraćat se na njih ako tako nešto ne štima!
Bolje ti bez pilula, zdrava, nego na pilulama i nedajbože trombom u nekom dijelu tijela...

Kakve bakterije? Si dobila neku terapiju?
lidija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:38   #3
Apsolutno, slažem se potpuno sa tobom.

Imam malo leukocita i eritrocita u mokraći i bakterije. Ne znam koje, moram na urinokulturu. To mi se pojavilo sad,kad koristim pilule.
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:38   #4
Dobit ću neki antibiotik kad saznam o čemu se radi.
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:46   #5
Aha, to si raila "obični" urin? Šta piše kraj bakterija? Nekoliko, puno, mnoštvo?
Bakterije će se uvijek naći u tom nalazu jer su i sami uvjeti u kojima se obrađuje urin nesterilni. Počevši od same čaše u koju si mokrila... Ta laboratorijska pretraga urina pokazuje aktivnu upalu ukoliko su pozitivni proteini, puno leukocita i mnoštvo bakterija.
U principu ako nemaš smetnje pri mokrenju onda ti urinokultura nije neophodna.
lidija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 20:19   #6
Obična pretraga urina je u pitanju. Inače nemam nikakve smetnje s mokrenjem.

Sediment urina -eritrociti 2-3; leukociti 4-6, rijetke bakterije-tako točno piše u nalazu.

Pretrage u mokraći-leukociti i eritrociti 25.

Jedno vrijeme sam koristila brusnicu, nije pomoglo. Vjerojatno ću morati antibiotik.
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 20:20   #7
Proteini negativni.
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 08:50   #8
Ma dobro. Zapravo ti je nalaz uredan. Ako ti UK bude uredna(vjerovatno bude),nećeš dobit antibiotik!
Ovi eritrociti osim ako nisi mokrila oko menstruacij ugl.budu znak nekakvog pijeska u mokraćnim putevima ali tu ništa ne možeš.
lidija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 08:51   #9
Quote:
lidija84 kaže: Pogledaj post
Ma dobro. Zapravo ti je nalaz uredan. Ako ti UK bude uredna(vjerovatno bude),nećeš dobit antibiotik!
Ovi eritrociti osim ako nisi mokrila oko menstruacij ugl.budu znak nekakvog pijeska u mokraćnim putevima ali tu ništa ne možeš.
Hvala ti!
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 08:55   #10
Quote:
Pravnica_zg kaže: Pogledaj post
Hvala ti!
NP
lidija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 10:34   #11
trombociti i koagulacija su dosta osjetljivi na stres, meni su bili dosta visoki prije op jer sam bila gadno živčana. onda su me stavili na normabele i na kraju, zadnji nalaz, bili su oke.

ne želimt i davati lažnu nadu, ali eto...
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 16:32   #12
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
trombociti i koagulacija su dosta osjetljivi na stres, meni su bili dosta visoki prije op jer sam bila gadno živčana. onda su me stavili na normabele i na kraju, zadnji nalaz, bili su oke.

ne želimt i davati lažnu nadu, ali eto...
Tnx. Sve je moguće, vidjet ću za tri mjeseca
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 20:12   #13
Quote:
Pravnica_zg kaže: Pogledaj post
Drage moje,

danas sam radila krvnu pretragu i rečeno mi je da na tri mjeseca moram prestati koristiti Triquilar jer mi je vrijednost u nalazu koagulacije-fibrinogen 4.4 dok je referentna vrijednost 1.8-3.5.

Da li je možda koja imala takav problem? Da li postoji šansa da ću ih opet smjeti piti?

Baš me to šokiralo, nisam očekivala....

Makar mi je drago što sam na vrijeme saznala!

Još imam i bakterije
Ja sam isto pila Triquilar nekoliko godina. I fibrinogen mi je bio na granici. Ne sjećam se točno kolika je bila vrijednost, nije bio povišen, ali na gornjoj granici.
Ja idem privatno ginekologu, pa mi je uputnicu za koagulogram dala moja doktorica opće prakse. Ona je nalaz protumačila da je sve OK, a ginekologica da je fibrinogen na gornjoj referentnoj granici.
Promijenila mi je tablete (dala mi je Logest) i sada, nakon godinu dana, moram ponoviti nalaz.
Baš ću vidjeti - možda je baš do Triquilara.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 22:12   #14
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Ja sam isto pila Triquilar nekoliko godina. I fibrinogen mi je bio na granici. Ne sjećam se točno kolika je bila vrijednost, nije bio povišen, ali na gornjoj granici.
Ja idem privatno ginekologu, pa mi je uputnicu za koagulogram dala moja doktorica opće prakse. Ona je nalaz protumačila da je sve OK, a ginekologica da je fibrinogen na gornjoj referentnoj granici.
Promijenila mi je tablete (dala mi je Logest) i sada, nakon godinu dana, moram ponoviti nalaz.
Baš ću vidjeti - možda je baš do Triquilara.
Ja sam godinu dana pila Yasmin, i bilo sve ok sa koagulogramom i sad nakon pola godine Triquilara mi je pogoršan fibrinogen. Možda je doista da nam Triquilar ne odgovara
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 16:23   #15
U guglanju naiđem na vašu temu. Šta znači taj povišen fibrinogen? U fazi sam nekih pretraga, pa sam danas dobila rezultate. Thnx!
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 17:26   #16
To je bjelančevina u koagulaciji krvi.

Ako je povišen, onda se preporuča prestanak sa kontracepcijskim pilulama minimalno tri mjeseca.
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 19:02   #17
Zaboravila sam napisat da ne pijem pilule, a nisam ni trudna (pročitala sam da u trudnoći može bit povišen). Imam tek za mjesec dana kontrolu kod doktora, zato sam nestrpljiva.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 15:19   #18
znači da ti se krv nešto brže zdrušava. ali nema mjesta panici, kak sam već rekla, on zna skočiti zbog stresa.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.