Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2009., 17:40   #1
Taschen books. Molim pomoć...

Pozdrav,
pišem seminar o nakladničkoj kući Taschen. I već sam očajna.. Proučavam njihovu stranicu jako dugo i ne mogu uopće skontati jesu li njihove knjige o umjetnosti i arhitekturi profesionalnog karaktera? Kakvoj publici su namjenjene njihove knjige, u početku mi se učinilo da je za profesionalce, no one erotske knjige i knjige o modi su me zbunile..
Zna li netko nešto više o toj nakladničkoj kući ili se susretao s njihovim knjigama? Bila bih vrlo zahvalna..
Lailah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 18:54   #2
njihove knjige bi mi nekako najviše spadale u ovu kategoriju...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 00:19   #3
imam dosta njihovih knjiga... istina, većina ih je upravo to, coffe table book, no za ono što meni treba (puno lijepih velikih fotografija za reference) je to kao stvoreno.

primam njihov katalog redovito i uglavnom se sastoji od monografija ili tematskih zbirki. puno fotografija, malo teksta. ne bih baš rekla da su za profesionalce, za entuzijaste prolaze.
imaju i reprintove prastarih knjiga, kao što je na primjer The Complete Costume History koju ja imam.

ako imaš knjižaru VBZ u blizini svrati i prolistaj, tamo obično imaju veliki izbor njihovih knjiga.
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 00:33   #4
ja imam jednu njihovu knjigu, o Hundertwasseru, i pomogla mi je jer nisam mogla naći puno literature o njemu. ali slažem se da su 'coffee table books', zanimljive su zbog sličica, zapravo mi se sviđaju
mislim da ih ima u profilu, algoritmu, ja sam svoju našla u onom nekakvom Tiskovom kiosku/knjižari/samoposluzi

Zadnje uređivanje material girl : 21.08.2009. at 00:39.
material girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 15:31   #5
Pronašla sam da su na tekstilno-tehnološkom fakultetu koristili njihove knjige kao udžbenike. Ove: Art of the 20th Century I, II, Art at the Turn of Millenium pa me to malo zbunjuje. I ja sam mislila da nije za profesionalce dok nisam ovo pročitala..
I da, jel znate možda nekog konkurenta Taschenu?

Puuno vam hvala
Lailah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 16:29   #6
zaboravila sam, ja sam našla puno njihovih izdanja u knjižnici, iako su uglavnom bila na engleskom ili njemačkom. a za konkurenciju...nitko mi trenutno ne pada na pamet, vidjela sam nekakve slične knjižice u profilu, ali se ne sjećam izdavača
material girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 23:03   #7
preporucaju neka od njihovih izdanja na umjetnickoj akademiji u splitu kao literaturu za prijemni http://www.umas.hr/html/pdf-upisi-09...ikarstvo09.pdf

ne znam sto to govori...vjerojatno da su neka izdanja poput Art of the 20th Century I, II cist solidna za dobit dojam i pregled umjetnosti dvadesetog stoljeca. Imala sam priliku zavirit u te 2 i svidjelo mi se sto nisu orijentirani samo na europu vec ima npr. i kineza unutra

Zadnje uređivanje cocofol : 26.08.2009. at 23:10.
cocofol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 20:04   #8
Quote:
cocofol kaže: Pogledaj post
preporucaju neka od njihovih izdanja na umjetnickoj akademiji u splitu kao literaturu za prijemni http://www.umas.hr/html/pdf-upisi-09...ikarstvo09.pdf

ne znam sto to govori...vjerojatno da su neka izdanja poput Art of the 20th Century I, II cist solidna za dobit dojam i pregled umjetnosti dvadesetog stoljeca.
A možda su profesori na toj razini.
Ne bi bilo zgodno da znaš više od njih na prijemnom.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 10:01   #9
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
A možda su profesori na toj razini.
Ne bi bilo zgodno da znaš više od njih na prijemnom.
I to mi je palo na pamet ali kazem, pogledala sam malo te knjige i cine mi se solidnima
cocofol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 16:53   #10
hvala bogu da su relevantne
Meridyth Mayhem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.