Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2007., 21:58   #161
ljudi, samo sam Hristosa citirao!?
pa, ego je Nj banovao!

moje reci (tj. pesnikove) su da je lukavstvo mudrost nemudrih, a odnosilo se na zidove.
(molim da mi se ova ponovljena interpretacija ne uzme za greh, a odgovore cu nadam se dobiti gde sam postavio...)

koliko vidim, svako malo se otvaraju teme i uvrede na racun Hristosa, Bogorodice i pape... hriscana i hriscanstva, a kada se spomenu zidovi slede penali?!

semiti, pleme od koga su nastali arapi i judejci... kakve to veze ima sa hazarima, danasnjim jevrejima, talmudistima... nazovite ih kako hocete?!

antisemitizam= antisrbizam!

ako kazem da su francusku, rusku revoluciju izveli jakobinci i boljsevici, jevreji, da l' je ta istorijska cinjenica moj greh!?

da su demokratiju, bratstvo, jednakost, toleranciju i humanizam... globalizaciju uveli jevreji, to sam odsanjao ili...?

nikakav progon ja ne prizeljkujem, govor mrznje ne podstrekavam, itd... samo o cinjenicama govorim. zato sam na "religiji". nije to fizika, istorija, medicina... pa da se pogadjamo, ne?

uostalom, u apokalipticna vremena, jevreji ce se obratiti Hristosu i bice mu najverniji. kaze a. jovan.

4 miliona srba je ubijeno u 2 rata, 20 miliona rusa... ko ce pravoslavnu bracu da oplace, ozali? ili je holokaust kategorija iznad svake?

da se ne ogresim i ne prebrajam zrtve, prekinucu.

ipak, ovdi nesto smrdi.
__________________
Cp6 je Xpuctob, paqyje ce cmptu.
Manasija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 22:25   #162
Quote:
Manasija kaže: Pogledaj post
ljudi, samo sam Hristosa citirao!?
pa, ego je Njega banovao!
Ego, Kaznit će te Bog sa 100 godina prečenja u mikrotalasnoj pećnici
i plus 500 godina čistilišta, što si baniro Isusa.

Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 22:26   #163
Manasija,
slušaj me dobro sad. Prvo ovo nije tema o židovima nego tema koja se zove "Odnos kršćana i muslimana" Dakle, tema je o tebi kršćaninu i o meni muslimanu. Kakve su naše perspektive, kako bismo sebolje mogli približiti jedni drugima, ako treba i pomoći jedni drugima, itd.

Kakve veze U OVOJ TEMI imamo mi sa njima? Pričaćemo o njima tamo gdje se to ne može. Odve, u OVOJ temi to je nemoguće. Priča o njima ovdje smatra se trollom (izvan teme). Shvaćaš? Od sad ćemo da se držimo teme.

Pa zar mi nemamo zajedničkih tema osim židova?
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 22:50   #164
bio na slavi... i, kao u svakom vecem drustvu, muskom, potegne se o politici... naravno, ovoj zemnoj... ja, najmladji, a i izvan niznjih stvari i dnevnog politikanstva (cela mladost mi ode na prepucavana partijska, dok se ne upoznah s hriscanstvom i obuzdah), pa me sve stid da uzmem slovo, a i kada dobijem sve zamuckujem i preznajam, gledam u patos i pricam ko da sam kriv... ipak, lako je charlijati na forumu, slava i nobles drustvo je druga prica, ne.

elem, da... uvek si ja nadjem krivca za ruzno vreme, glavobolju... sta god. al, me posebno zivciraju nacionalne manjine i ostale grupe (pedofili, pederi i ostali nevladini sektori), ne kao takvi, vec njihovi glasnogovornici i huskaci. pa, gde na svetu ima vecih prava za takve nego u srbiji, gde?

i, ja da budem antisemita? predsednik skupstine hrvat, jedan ministar musliman, treci crnogorac... sve do predsednika hercegovca! zar to nije multieticnost, kulturalnost, tolerantnost... sta god?

ni veronauk u skole ne uvodimo zbog 15% nepravoslavnih! u zemlji svetoga save!

od bunjevaca na severu, do arbanasa... zajahalo i malo i veliko srbina. po zasluzi.

no, kako da usavrsimo odnose... ovaj narod ima problem u odnosu sa sobom, ni sa kim vise.

i, tako... u visokim i velikim drustvancima, ti danas ne smes da srbujes, sve da ne uvredis nekoga. tako ti je u srbiji stanje. otidi u beli svet, da vidis kako se postupa u francuskoj s nefrancuzima, s crncima u americi, kinezima u engleskoj... pasesh travu i srches krech.

moramo mi s sobom da se pomirimo, pokajemo... suocimo s prosloscu (svetim carom lazarom, nemanjicima, obilicima i ostalim sindjelicima) i pogledamo si u oci sto smo veru pradjedovsku izdali i odrekli se, a sa muslimanima i shokcima cemo lako.

tako....
__________________
Cp6 je Xpuctob, paqyje ce cmptu.
Manasija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 22:53   #165
NAŠI DANI



Razvilo se crno vreme opadanja,

Nabujao šljam i razvrat i poroci,

Podig'o se truli zadah propadanja,

Umrli su svi heroji i proroci.

Razvilo se crno vreme opadanja.



Progledale sve jazbine i kanali,

Na visoko podigli se sutereni,

Svi podmukli, svi prokleti i svi mali

Postali su danas naši suvereni.

Progledale sve jazbine i kanali.



Pokradeni svi hramovi i civoti,

Ismejane sve vrline i poštenje,

Poniženi svi grobovi i životi,

Uprljano i opelo i krštenje.

Pokradeni svi hramovi i civoti.



Zakovana petvekovna zvona bune,

Pobegao duh jedinstva i bog rata;

Obesismo sve praznike i tribune,

Gojimo se od grehova i od blata.

Zakovana petvekovna zvona bune.



Od pandura stvorili smo velikaše,

Dostojanstva podeliše idioti,

Lopovi nam izradjuju bogataše,

Mracne duše nazvaše se patrioti.

Od pandura stvorili smo velikaše.



Svoju mudrost rastocismo na izbore,

Svoju hrabrost na podvale i obede,

Buducnosti zatrovasmo sve izvore,

A poraze proglasismo za pobede.

Svoju mudrost rastocismo na izbore.



Mesto svetle istorije i grobova,

Vaskrsli smo sve pigmeje i repove;

Od nesrecne brace naše, od robova,

Zatvorismo svoje oci i džepove.

Mesto svetle istorije i grobova



Ostala nam još prašina na hartiji,

K'o jedina uspomena na džinove;

Sad svu slavu pronadjosmo u partiji,

Pir poruge dohvatio sve sinove

Ostala nam još prašina na hartiji.



Pod sramotom živi naše pokolenje,

Ne cuju se ni protesti ni jauci;

Pod sramotom živi naše javno mnenje,

Naraštaji, koji sišu k'o pauci.

Pod sramotom živi naše pokolenje.



Pomracina pritisnula naše dane,

Ne vidi se jadna naša zemlja huda;

Al' kad požar poduhvati na sve strane,

Kuda cemo od svetlosti i od suda!

Pomrcina pritisnula naše dane.



srbija, 2007
__________________
Cp6 je Xpuctob, paqyje ce cmptu.
Manasija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 12:30   #166
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Manasija,
slušaj me dobro sad. Prvo ovo nije tema o židovima nego tema koja se zove "Odnos kršćana i muslimana" Dakle, tema je o tebi kršćaninu i o meni muslimanu. Kakve su naše perspektive, kako bismo sebolje mogli približiti jedni drugima, ako treba i pomoći jedni drugima, itd.

Kakve veze U OVOJ TEMI imamo mi sa njima? Pričaćemo o njima tamo gdje se to ne može. Odve, u OVOJ temi to je nemoguće. Priča o njima ovdje smatra se trollom (izvan teme). Shvaćaš? Od sad ćemo da se držimo teme.

Pa zar mi nemamo zajedničkih tema osim židova?
Samo trebamo zamisliti susret Isusa , Muhameda , Mojsija , Sidarthe...
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 13:52   #167
Quote:
Manasija kaže: Pogledaj post
zidovska pamet... odlicna sintagma, kovanica... kako vec. treba uvesti u recnike.
zidovska pamet...

oni su deca djavola, kaze Hristos, i slasti oca svojega zele ciniti.

lukavstvo je mudrost ne mudrih, rekao je pesnik jedared.

itd, itd...
Di je to Isus kazao??
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 15:28   #168
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Samo trebamo zamisliti susret Isusa , Muhameda , Mojsija , Sidarthe...
Kratko i jasno!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 16:34   #169
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Di je to Isus kazao??
ubuduce mi verujte na rec, da ne bih sad kao i onomad (kada sam citirao kako Mu je dan kao hiljadu godina i hiljadu godina kao dan) listao po Pismu jureci citate... zar bih izmisljao!?
odgovor docnije...
__________________
Cp6 je Xpuctob, paqyje ce cmptu.
Manasija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 17:49   #170
Dobro, docnije, jer bas me zanima taj odgovor. Da nije to možda pre interpretacija nekog od otaca? Te reči koje si naveo pre mi liče na interpretaciju kasnijih tumača. Osim toga-valjda bi bilo mudro znati kome i zašto ih je Isus namenio?

Svako dobro.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 19:53   #171
jovan 8, 44

imas u delima apostolskih ucenika (didahi) podosta o tome.
apostoli varnava, kliment, ignjatije bogonosac... i njihove poslanice. vrlo bitna knjiga, posle Pisma najvaznija. uz psaltir i molitvenik.

i posni kuvar, naravno. ;-)

nego, bio neko vece "dobri momci" sa de nirom, peshijem... kada liota odlazi kod roditelja svoje devojke, a ova kada ga vidi s krstom o vratu (znas vec tu katolickosicilijansku razmetljivost simbolima, formama...) dotrcava da ga zakopca, jer su njeni jevreji!

ondasnji fariseji, koje je Hristos zvao na pokajanje, danasnji su rabini.

cudi frapantno nepoznavanje odnosa talmudista i hriscana. ne tvoje, nego inace. jer, sve su religije ahriscanske, samo jevrejska antihriscanska.

(molim ega, koji me klepi kad god spomene judjce, da primeti kako ovde nema sexizma, antisemitizma, terorizma, fasizma...)

i, najvaznije: ako je Bog s nama, ko ce protiv nas? jer, ako sami sebi ne naudimo, ni djavo nam nista ne moze. od nas zavisi! njihovo je da teraju svoje, nase Hrista da sledimo. a, pregaocima Bog daje mahove, sto kaze njegos.
__________________
Cp6 je Xpuctob, paqyje ce cmptu.
Manasija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 15:36   #172
Quote:
Manasija kaže: Pogledaj post
jovan 8, 44

imas u delima apostolskih ucenika (didahi) podosta o tome.
apostoli varnava, kliment, ignjatije bogonosac... i njihove poslanice. vrlo bitna knjiga, posle Pisma najvaznija. uz psaltir i molitvenik.

i posni kuvar, naravno. ;-)

nego, bio neko vece "dobri momci" sa de nirom, peshijem... kada liota odlazi kod roditelja svoje devojke, a ova kada ga vidi s krstom o vratu (znas vec tu katolickosicilijansku razmetljivost simbolima, formama...) dotrcava da ga zakopca, jer su njeni jevreji!

ondasnji fariseji, koje je Hristos zvao na pokajanje, danasnji su rabini.

cudi frapantno nepoznavanje odnosa talmudista i hriscana. ne tvoje, nego inace. jer, sve su religije ahriscanske, samo jevrejska antihriscanska.

(molim ega, koji me klepi kad god spomene judjce, da primeti kako ovde nema sexizma, antisemitizma, terorizma, fasizma...)

i, najvaznije: ako je Bog s nama, ko ce protiv nas? jer, ako sami sebi ne naudimo, ni djavo nam nista ne moze. od nas zavisi! njihovo je da teraju svoje, nase Hrista da sledimo. a, pregaocima Bog daje mahove, sto kaze njegos.

Cuj, drugar, ono sto je evidentno jeste da su crkveni oci bili antisemiti, a taj duh se i dan danas oseca u mnogim nazovi hriscanskim zajednicama.

Drugo, savremeni fariseji jesu svestenici, popovi, kardinali, propovednici, rabini, koji god se ponasaju kao sto su ondasnji.

A trece, Isus je u Jovan 8:44 rekao samo odredjenoj grupi u odredjenom kontextu da su djavolja deca, ali avaj, i apostol Jovan spominje da su neki medju vernicima to postali, u 1. Jovanovoj to pise, pa i u Novom zavetu se mogu sresti takve ideje, sto znaci da su deca djavola sve samo ne svi jevreji, kako ti zelis ovde predstaviti, a sto se meni licno ne svidja jer takav duh i taj antisemitizam je doneo mnogo zla nasem narodu, nacionalna netrpeljivost, verska takodje, uzasi zivi. Sve u ime Boga? Uzas.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:00   #173
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Cuj, drugar, ono sto je evidentno jeste da su crkveni oci bili antisemiti, a taj duh se i dan danas oseca u mnogim nazovi hriscanskim zajednicama.

Drugo, savremeni fariseji jesu svestenici, popovi, kardinali, propovednici, rabini, koji god se ponasaju kao sto su ondasnji.

A trece, Isus je u Jovan 8:44 rekao samo odredjenoj grupi u odredjenom kontextu da su djavolja deca, ali avaj, i apostol Jovan spominje da su neki medju vernicima to postali, u 1. Jovanovoj to pise, pa i u Novom zavetu se mogu sresti takve ideje, sto znaci da su deca djavola sve samo ne svi jevreji, kako ti zelis ovde predstaviti, a sto se meni licno ne svidja jer takav duh i taj antisemitizam je doneo mnogo zla nasem narodu, nacionalna netrpeljivost, verska takodje, uzasi zivi. Sve u ime Boga? Uzas.
ti meni kazes ovo: cuj drugar, pitagora jest bio nabrijani filosof i matematicar, al trougao ima 4 strane!

ignjatije bogonosac antisemita?!
karamazovski, kazem ja. ...po 2. dolasku Hristosa, ljudi mu sude i prekorevaju: "zasto si dosao da nam smetas?"

posto kontext Pisma poznajes bolje od SVIH SVETIH (jednosusnost u ispovedanju vere(!), pokajanje, mucenistvo... i ostalo manje bitno za temu ih cini svetima) kako objasnjavas termin "djavole sinagoge", opet iz usta Hristosa? kako objasnjavas apostolska pravila, a u vezi slavljena pashe s jevrejima i uopste jevreja.

naposletku, promenili smo pozicije, pa se cini kako pravoslavlje goni zidove, ne obrtano.

uostalom, svoj kontext objasni palestincima kojima su pomenuti oteli zemlju.
ili jednostavno, propovedaj Jevandjelje u jerusalimu, da vidis provoda...

antisemitizam ne postoji. postoji antisrbizam, antislovenizam... osim ako ima stradalnijih naroda!?
__________________
Cp6 je Xpuctob, paqyje ce cmptu.
Manasija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:04   #174
kroz mnoge nevolje nam valja uci u Carstvo Nebesko, kae Pismo.
stoga i stradamo. jer nema slave bez stradanja. i vaskrsenja bez smrti.

stradamo jer smo Hristovi, jer nam je to obecano, al s iskusenjem i izbavljenje.

Hristov zivot, stradanje... to je put zivota, carski put.
a put smrti je kroz siroka vrata i ovozemaljske naslade.

prvi ce biti poslednji, a poslednji prvi.
__________________
Cp6 je Xpuctob, paqyje ce cmptu.
Manasija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:11   #175
Quote:
Manasija kaže: Pogledaj post
ti meni kazes ovo: cuj drugar, pitagora jest bio nabrijani filosof i matematicar, al trougao ima 4 strane!

ignjatije bogonosac antisemita?!
karamazovski, kazem ja. ...po 2. dolasku Hristosa, ljudi mu sude i prekorevaju: "zasto si dosao da nam smetas?"

posto kontext Pisma poznajes bolje od SVIH SVETIH (jednosusnost u ispovedanju vere(!), pokajanje, mucenistvo... i ostalo manje bitno za temu ih cini svetima) kako objasnjavas termin "djavole sinagoge", opet iz usta Hristosa? kako objasnjavas apostolska pravila, a u vezi slavljena pashe s jevrejima i uopste jevreja.

naposletku, promenili smo pozicije, pa se cini kako pravoslavlje goni zidove, ne obrtano.

uostalom, svoj kontext objasni palestincima kojima su pomenuti oteli zemlju.
ili jednostavno, propovedaj Jevandjelje u jerusalimu, da vidis provoda...

antisemitizam ne postoji. postoji antisrbizam, antislovenizam... osim ako ima stradalnijih naroda!?
Pa di to postoji antisrbizam, ako ne postoji antisemitizam? Nisam ti ja kriv sto si zadojen na nacionalisticki nacin, pa sto nije srpsko, onda je valjda djavolsko. O zloupotrebi textova protiv jevreja i da ne govorim, premda se nisi osvrnuo na textove koji "decom djavola" mogu nazivati i nejevreje? Nikom nista. Uzivaj brate u svom svetosavlju, i nemoj siriti bilo koju netrpeljivost, jer nas narod je previse propatio zbog tebi slicnih.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 04:00   #176
Eeee, pa stan'te malo vas dvojica..
i to još obojica moderatori na peace forumu.

Tema nije kršćansko kršćanski odnosi...
Nego odnosi kršćana i muslimana.

Evo, ja sam musliman.
Može da mi obojica kažete po nešto lijepo (ako šta ima).
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 16:54   #177
Naravno da mozemo, sto ne? Inace, ne mislim da je ista lose krenulo, samo da se definisu neke stvari, ali sasvim si u pravu, tema je o odnosu krscana i muslimana.

Pozdravljam savet.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.