Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2016., 23:19   #41
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Ali stos je sto ja izgleda ne idem direktno na berzu vec preko te neke firme ili cega vec.
Naravno da ne znam, a evo, i ovo je neka edukacija...
Nikakve burze tvoj novac neće nikada vidjeti. A još manje ćeš ikada moći povući svoj novac nazad.

Ajde lijepo pročitaj na onom forumu koliko ljudi nikada nije vidjelo svoj novac.

Za usporedbu ovo ti je pravi broker.

https://www.interactivebrokers.com/en/home.php
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 23:33   #42
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Postoje razne metode dijeljenja trgovačkih strategija i samog trgovanja, postoje i mreže/siteovi koji su napravljeni samo za to i ne baziraju se na prevari.

Profit sharing se uglavnom radi preko tzv. PAMM accounta, Alpari ih je izmislio, pa kreni proučavati od tamo. Ono što se zaradi, broker djeli između 'investitora' i managera.
Upravo pokusavam da shvatim kakvu mi to strategiju nudi Madjar.
Izgleda da je to ta strategija deljenja zarade izmedju investitora i managera, investitor sam ja, ali ne shvatam ko je tu manager.

Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Druga metoda je da plaćaš fixnu cifru da slijediš nekoga, odnosno da se kopiraju transakcije koje netko izvodi na jednom računu na tvoj račun.
Fiksnu cifru placa ta firma da sledi 21-og brokera i da kopira njihove transakcije

Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Također, postoje brokeri čiji su računi osigurani od propasti brokera do određene cifre. Alpari UK je propao nedavno, pa prosurfaj i pogledaj kako je to išlo. Pazi, ulagači su osigurani od propasti brokera, ne od samodestruktivnih aktivnosti
Pa dakle onda ipak moj novac moze biti osiguran? Kakve sad samodestruktivne aktivnosti, ja nisam nameravao nikakave aktivnosti da sprovodim na berzi, sve bih prepustio drugima uz naknadu od 40% dobiti.

Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Da li je broker dobar ili loš, znati ćeš ako si barem poluprofesionalac - odmah. Ako znaš koristiti mozak i koristiš ga, opet ćeš shvatiti relativno brzo. Ostali mogu gledati recenzije brokera na siteovima poput forex peace army (što nije loša informacija).
Pre nego sto dodjem do ove tacke treba da utvrdim da li ja svoj novac dajem brokeru ili firmi, ako dajem firmi, onda nema sta da gledam kakav je broker, jer firma vodi racuna o tome.

Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Što taj Mađar nudi i radi, na tebi je da procijeniš. On može biti fond manager, posrednik ili varalica.
Madjar nije manager, nije sigurno ni varalica jer se dugo znamo, dakle moze biti samo posrednik.
A to uopste nije dobra stvar, jer i on moze biti prevaren, a i nece mi moci pruziti kompletne informacije.


Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, kao i u svemu drugome, ako hoćeš novac zaraditi na neki način, potreban je daleko veći angažman od otvaranja par threadova na forumima.

Ugodnu zabavu.
Ideja je bila da prepustim da sve rade drugi, ali izgleda da za to treba biti suvise poverljiv i naivan, i lak na parama, a ja to nisam, narocito ne ovo poslednje.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 23:46   #43
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Pa dakle onda ipak moj novac moze biti osiguran? Kakve sad samodestruktivne aktivnosti, ja nisam nameravao nikakave aktivnosti da sprovodim na berzi, sve bih prepustio drugima uz naknadu od 40% dobiti.
Ovo podebljano spada u samodestruktivne aktivnosti
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 23:50   #44
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Ovo podebljano spada u samodestruktivne aktivnosti
Znaci tvoj je savet da krenem da ucim?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 00:26   #45
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Znaci tvoj je savet da krenem da ucim?
Apsolutno.

To ti je kao da ideš na operaciju srca. Možeš otići prvom tipu koji ti kaže da je doktor i da će te operirati, potpisati papire i legnuti, ili naučiti i saznati što više, pripremiti se, odabrati doktora i paziti što potpisuješ.

U oba slučaja možeš umrijeti tokom operacije, no sa većim trudom podižeš si šansu da preživiš Ili barem tako misliš

Šalu na stranu, pročitaj neku knjigu o investiranju i uloži novac isključivo direktno kod brokera koji ima staža, renome i osiguranje uloga. Ako je taj tvoj posrednik iskren i želi dijeliti dobit (pazi, on dijeli dobit UZ TVOJ RIZIK), on ti to mora osigurati.
Ovi brokeri koje tu navodiš ne spadaju u tu kategoriju.

I zapamti: RISK MANAGEMENT. Odrediš % koji si spreman izgubit, i čim ti glavnica padne ispod tog određenog % od maximuma koji je dosegnut (dakle visine uloga u najgorem slučaju), vadi novce van!
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 09:08   #46
Ali Srle, kako to broker ima i osiguranje uloga i rizik? Zar to nije kontradiktorno?

A video sam odmah da mi ucenje ne gine, nema meni lakih para pa to ti je..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 11:01   #47
Quote:
nema meni lakih para pa to ti je..
Nema nikom lakih para. Jedino...da odeš u politiku.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 20:39   #48
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Nema nikom lakih para. Jedino...da odeš u politiku.
Nemam ja stomak za to.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 22:19   #49
Nečeš ni za ovo imati ako te jednom namagarče.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 01:27   #50
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Ali Srle, kako to broker ima i osiguranje uloga i rizik?
Ne znam odakle si ovu konstrukciju izvukao
Napisati ću nešto o rizicima, ako je to odgovor na tvoje pitanje, OK, ako nije - ništa strašno.

Sav rizik je jedino tvoj. Ti si taj koji može izgubiti svoju imovinu.

Rizik je mjera mogućeg gubitka i kvantificira se kao % izgubljene vrijednosti.

Kada uplatiš novac kod brokera ili u banku ili ga staviš u džep, postoji scenarij u kojem gubiš taj novac (propadne broker, država ili te lopov opljačka). Dakle sve ove akcije nose rizik od 100%, potpuni gubitak.
Ove situacije naravno nemaju istu težinu, jer različita je vjerojatnost da će se nešto od toga ostvariti.

Svaka investicija mora imati upravljanje rizikom.
Moraš predvidjeti sve štetne događaje, kvantificirati vjerojatnost tog događaja, kvantificirati štetu i odrediti akciju kojom spriječavaš štetu ili upravljaš sa nastalom štetom

Konkretno: Dati ću pare Mađaru da ih on okreće, lovu dijelimo
Upravljamo rizicima:
1)
Događaj: Propast države
Vjerojatnost događaja: 1/5 (najmanja)
Šteta: 5/5 (najveća, potpuni gubitak sredstava)
Opasnost: mala (1 * 5 = 5/25)
Akcija: Umanjujemo vjerojatnost gubitka tak da se ulaže isključivo u zemljama koje su politički i gospodarski snažne
2)
Događaj: Propast brokera
Vjerojatnost događaja: 3/5
Šteta: 5/5 (najveća, potpuni gubitak sredstava)
Opasnost: srednja (3 * 5 = 15/25)
Akcija: Smanjujemo rizik na minimu tako da se koristi isključivo regulirani i osigurani broker: agencija (npr. UK FSCS) će isplatiti novac do određenog iznosa na korisnikovom računu u slučaju propasti brokera
3)
Događaj: Posrednik je varalica ili je on prevaren
Vjerojatnost događaja: 3/5
Šteta: 5/5 (najveća, potpuni gubitak sredstava)
Opasnost: srednja (3 * 5 = 15/25)
Akcija: Uklanjamo rizik posredništva tako da se trgovanje odvija isključivo preko PAMM računa kod reguliranog i osiguranog brokera
4)
Događaj: Fond manager iliti onaj koji upravlja trgovanjem je loš
Vjerojatnost događaja: 5/5
Šteta: 5/5 (najveća, potpuni gubitak sredstava)
Opasnost: ogromna (5 * 5 = 25/25)
Akcija: Prihvaćamo rizik od 25% (gubitak od 25%). Money management reguliramo tako da povijesni drawdown od fond managera stvori gubitak od 25%, i aktivno kontroliramo stanje na računu, te u trenutku kada drawdonw pređe 25%, zatvaramo sve transakcije i onemogućavamo daljnje transakcije


Tako bi to nekako trebalo izgledati...
U principu ti je to čisti project management...
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 15:01   #51
Odlicna analiza Srle, i meni veoma razumljiva, jer sam tehnicke struke, matematika i sve njoj blisko mi je oduvek islo od ruke.
Ali od toga do konkretne upucenosti u forex je izgleda jako daleko.

Eto, ako bi ko bio voljan da mi pomogne, krenuo bih od ovog grafika:

https://www.myfxbook.com/members/zso...21-st3/1434274

Ovaj grafik je napravljen uz pomoc nekakvog toola myfxbook ako ja dobro razumem stvari.
Broker je famozni dcfx broker, ali ne znam ko je ovaj Zsola888.

Dalje, ovd eima gomila nekakvih jezicaka, paznju mi je pruvuko ovo, reviews, brokers:

http://www.myfxbook.com/reviews/brokers/9,1

Tu je nekakva lista brokera, diskusije o njima, podaci itd, kad se klikne na odredjenog brokera dobiju se zvanicne informacije o njemu, npr:

http://www.myfxbook.com/reviews/brokers/9,1

I koliko ja razumem svi ti brokeri nude otvaranje web racuna kod njih, kako bi baratali mojim parama i uvecavali ih.

Svaki komentar je dobro dosao.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 15:45   #52
Vidim i dalje se raspravlja o ovoj ponzi shemi.

Ništa majstore, najbolje da ti uložiš neke pare i javiš nam se za par tjedana/mjeseci. Mislim da je to najkonkretniji način za uvjeriti se 100% jel prijevara ili ne.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 15:51   #53
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Vidim i dalje se raspravlja o ovoj ponzi shemi.

Ništa majstore, najbolje da ti uložiš neke pare i javiš nam se za par tjedana/mjeseci. Mislim da je to najkonkretniji način za uvjeriti se 100% jel prijevara ili ne.
Aj mi pozajmi, pa da ulozim, vracam sa kamatom, ako dobijem naravno..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 20:20   #54
Radije se uozbilji.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.