Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 10:13   #481
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
kako da ja kulturno odbijem razgovor s kolegicom na poslu??
stavim slušalice u uši, ona dođe i priča.
ja tipkam, ona stane i priča.
poslije zaključi da ja nju uopće ne slušam.
ali dođe opet i opet priča.


Kažeš joj da nisi raspoložena za razgovor/da te to ne zanima/ da se ne možeš koncentrirati na posao dok ona melje... ili zastani, pogledaj je u oči i reci joj nek začepi tu brbljavu gubicu, gledaj je još ozbiljno 15ak sekundi i onda se nasmiješi kao da se ništa nije dogodilo.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:22   #482
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Tako je i kod mene. Uglavnom imamo zajedničko mlijeko, vino, kakvu žesticu, kavu, instant kavu, šećer, začine, ulje, grickalice, bla bla. Ako netko ispeče kolače, donese i to. Svašta se nađe u kuhinjici. Imamo i mikrovalnu, mali frižider, 2 aparata za kafu i kuhalo za vodu. Kad malo bolje razmislim, nikad nitko nikog nije prozvao za nekupovanje. Kupi tko stigne. Nisi šupak da potrošiš zadnji dec mlijeka i onda ne kupiš novo.
Kod nas svak uglavnom nosi svoje (instant kave, mlijeka, hrana) a jedna polica je zajednicka.
DOduse skuzila sam da mi tu i tamo netko uzme malo kave, no ne smeta me buduci da se i ja posluzim s malo tudjeg mlijeka ako je kasno, nestalo mi je mojeg, a nema zajednickog, doslovce stavljam par kapi pa fakat ne brijem da je strasno. A i ne pizdim kad mi se doza kave smanjuje, jbg, ljude nekad stisne, dokle god mi ostave dovoljno, ne smeta.

No ono sto me izludilo nedavno jest da sam si kupila dorucak, doslovce u maloj vrecici jogurt i pureca prsa. Stavila u fridz, otisla raditi, nakon 3 h ogladnila, i skuzim da mi je netko popio skoro cijeli bioaktiv, ostalo malo na dnu.
Mislim, jebeno ne kuzim ljude ponekad, evo

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Sjetilo me na situaciju na moru kad mi je žena koja iznajmljuje rekla da njena dugogodišnja gošća, koja s obitelji uvijek dođe na dulje vremena, ima dijabetes i kako joj je teško jer mora pazit na hranu.

Sve okej ali ja svaki dan vidim tu istu obitelj u slastičarni, mlate po sladoledu i kolačima. I nekom prilikom pitam tu gošću kako ona hendla bolest i slatko (taman je bio rođak obolio pa smo skupljali informacije). Ona me gleda, sva se zacrvenila i veli, Joj nemojte me izdat, gospođa je jako ljubazna ali davila nas je svojim kolačima, koji su btw užasni, svaki dan nam je donosila, pa sam joj onda to rekla jer ništa drugo nije upalilo
Zakon

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Član obitelji mi je u zadnje vrijeme prestao jest i pit neke namirnice i tekućine koje je prije normalno konzumirao. Nedavno je pristojno odbio nešto od toga uz objašnjenje da više ne smije.
Nakon toga se po mjestu počelo postavljat pitanje da li to samo glumi ili stvarno ne konzumira... i naokolo se ispituje da li ga je tko vidio da pije i jede to što je odbio. :mala mjesta:
Ljudi se fakat lako nadju uvrijedjeni
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:31   #483

zato ja svoje jogurtiće, štrudle, kekse, kolače i ostalo što si nosim na posao držim u uredu.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:34   #484
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post

zato ja svoje jogurtiće, štrudle, kekse, kolače i ostalo što si nosim na posao držim u uredu.
A nezz, neke stvari moraju u fridz.. Ovo sto moze biti na suhom drzim na stolu
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:40   #485
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A nezz, neke stvari moraju u fridz.. Ovo sto moze biti na suhom drzim na stolu
Stvari koje hoću da budu na hladnom (kao recimo jogurt) držim na prozorskoj klupici uz sami prozor. A stvari koje hoću podgrijat stavim na radijator da se lagano griju do marende
Kome se da ić kat niže u kuhinju kad sve mogu obavit sjedeći na stolici.
Ljeti nosim samo bocu vode i možda nešto za prigrist neosjetljivo na temperature.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:44   #486
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Stvari koje hoću da budu na hladnom (kao recimo jogurt) držim na prozorskoj klupici uz sami prozor. A stvari koje hoću podgrijat stavim na radijator da se lagano griju do marende
Kome se da ić kat niže u kuhinju kad sve mogu obavit sjedeći na stolici.
Ljeti nosim samo bocu vode i možda nešto za prigrist neosjetljivo na temperature.
A glede jogurta, mislim da ga necu vise ostavljati u fridzu vec gledati da ga popijem odmah nakon kupnje
MI nemamo radijatore

Al fakat ne mogu shvatiti tijek misli tog koji mi je popio. Ono, jel to bilo 'uzet cu samo malo' pa se zanio?
Jel imao burek pa mu je falio jogurt, i posluzio se jer jebiga sila ne pita?
Ili je bidan dosao prvi dan u ured pa je mislio da je to u fridzu svedski stol?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:45   #487
može bit da misli da je to ko hotelski bar... uzmeš bioaktiv pa ti na kraju mjeseca skinu 5 kn s plaće
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:46   #488
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
može bit da misli da je to ko hotelski bar... uzmeš bioaktiv pa ti na kraju mjeseca skinu 5 kn s plaće
E taj pristup mi nije pao na pamet, moze biti
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:31   #489
Jeb'o majku kako se od nutkanja/odbijanja hrane doslo do Zolofta.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:33   #490
maco, oćeš malo zolofta? danas sam napravila.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:37   #491
Maco, ja ne bi
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:45   #492
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
maco, oćeš malo zolofta? danas sam napravila.
Su cim je.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:51   #493
s rolatom i sokom
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:57   #494
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Jeb'o majku kako se od nutkanja/odbijanja hrane doslo do Zolofta.
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
maco, oćeš malo zolofta? danas sam napravila.
Aupičku.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:58   #495
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
s rolatom i sokom
Jel sok mutavac?
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:58   #496
jel postoji drugi?

evo, stavila sam ti 3 hektolitra vode na žličicu soka. KO DUŠA.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:09   #497
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
jel postoji drugi?

evo, stavila sam ti 3 hektolitra vode na žličicu soka. KO DUŠA.
Rijetko pijem sokove a kada i uzmem, uvijek je pola vode pola soka.
Svi su mi preslatki.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:49   #498
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
A mozda da domacin se isprsi pa kupi 6 bifteka umjesto 2 jedom za blue moon u 10 godina i da svi zajedno podjelimo krompire sa zara, mozda bi bili manje sjebani u glavu i imali emotional issues?
Da, ali s balkanskim pristupom bi imali neke druge “emotional issues”, kao što je sram zbog nošenja ručka u zdjelici na posao, jer to implicira siromaštvo.

Nadam se da si riješila taj svoj “issue” odlaskom u individualističku kulturu u kojoj je manji imperativ “pokazati se” kroz hranjenje.

Inače, pomalo mi se povraća kad netko, poput tebe ovdje, idealizira običaje tradicionalnih, balkanskih, “kolektivističkih” društava, jer u njima ima malo stvarne emotivne povezanosti i iskrenog dijeljenja, a puno čistog snobizma, in-group mentaliteta i običaja kojima se siluje ljude da bi ih se dovelo u situaciju da ili konformiraju ili ih se najoštrije osudi.
Kao što se može vidjeti na većini vjenčanja.

Ovakvo nekritičko zanemarivanje tih stvari siguran je znak da se radi o snobovskom bigotu kojemu je glavna motivacija osuđivanje.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 14:24   #499
ODJEBITE S PSIHIJATRIJOM.

hvala.



Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Sjetilo me na situaciju na moru kad mi je žena koja iznajmljuje rekla da njena dugogodišnja gošća, koja s obitelji uvijek dođe na dulje vremena, ima dijabetes i kako joj je teško jer mora pazit na hranu.

Sve okej ali ja svaki dan vidim tu istu obitelj u slastičarni, mlate po sladoledu i kolačima. I nekom prilikom pitam tu gošću kako ona hendla bolest i slatko (taman je bio rođak obolio pa smo skupljali informacije). Ona me gleda, sva se zacrvenila i veli, Joj nemojte me izdat, gospođa je jako ljubazna ali davila nas je svojim kolačima, koji su btw užasni, svaki dan nam je donosila, pa sam joj onda to rekla jer ništa drugo nije upalilo
Uzmeš kolače, kažeš hvala, baciš u smeće


Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
kako da ja kulturno odbijem razgovor s kolegicom na poslu??
stavim slušalice u uši, ona dođe i priča.
ja tipkam, ona stane i priča.
poslije zaključi da ja nju uopće ne slušam.
ali dođe opet i opet priča.
Reci joj da imaš posla i nastavi po svom.
Sljedeći put opet reci da imaš posla i nastavi po svom.
Kad kaže da ju ne slušaš, reci "tako je, imam posla".



Nije ni čudo da ko društvo gutamo zolofte i misare, kad puštate svemu i svačemu da vam truje psihu i siluje vam mozak.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 14:28   #500
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Nije ni čudo da ko društvo gutamo zolofte i misare, kad puštate svemu i svačemu da vam truje psihu i siluje vam mozak.
Baš. Svi su prepristojni i hodaju po jajima. Ne pada mi na pamet.

Sjetila me ova priča na kolegice s kojima sam prije dijelila ured. Znale su međusobno nešto pričati i onda bi mene pokušale uključiti u razgovor, a ja sam to ignorirala BEZ slušalica u ušima. Na kraju su glasno zaključile kako ja ne slušam i kako mi uopće nije bed zbog toga. Na to sam rekla da mi je to jednostavnije nego trošiti vrijeme na priče koje me ne zanimaju i da nema smisla pretvarati se. Duša mirna, živci mirni. Nećeš razbojniče!
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.