Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 12:35   #41
ne znam ovo za bipolarne, tipove itd.. rekli su mi da paranoizira u smislu da vidi osobu koja ju prati, prisluškuje misli i želi otrovati. a koliko znamo, takva osoba ne postoji. i onda članovi obitelji krenu objašnjavat da je nemoguće prisluškivat nečije misli jer takva tehnologija ne postoji bla bla... nikom ne vjeruje, svi su se urotili i tako to. tako da briga obitelji otpada jer nikome ne dopušta brigu, a tablete još manje jer su tablete štetne.
i tako se oni već duže vrijeme vrte u krug i nitko ništa ne može poduzet, a sve što se poduzme osoba odbija jer je sve ok.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:36   #42
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
kad smo već kod psiho teme...
u okolini imam osobu koja bi trebala ići na liječenje i uzeti nekakve tablete ali naravno osoba misli da je super zdrava i da su se svi urotili protiv nje.
kako je moguće da takva osoba ima veća prava oko odlučivanja što će i da li će, od recimo bližnje obitelji, mame, tate, sestre, brata koji dobivaju same odbijenice u razgovoru s ustanovama?! svi daju isti odgovor, da ova osoba treba sama doći u bolnicu i pristat na liječenje.
kak misliš kako? pa onda bi svatko svakoga mogao pospremiti i zatvoriti.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:39   #43
pa ne svatko svakoga. valjda ti rođena mama tata i sestra ne bi doktoru slagali da imaš priviđanja i da te treba liječit. uostalom i on bi valjda nakon razgovora s tobom znao procijenit šta treba ili ne treba.
znaš koje su rješenje ponudili ovoj obitelji? da izbace na cestu tog člana obitelji (bez novaca, bez ključa od kuće ...) i da će ga tako prisilit na to da se sam javi u bolnicu.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:43   #44
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
ne znam ovo za bipolarne, tipove itd.. rekli su mi da paranoizira u smislu da vidi osobu koja ju prati, prisluškuje misli i želi otrovati. a koliko znamo, takva osoba ne postoji. i onda članovi obitelji krenu objašnjavat da je nemoguće prisluškivat nečije misli jer takva tehnologija ne postoji bla bla... nikom ne vjeruje, svi su se urotili i tako to. tako da briga obitelji otpada jer nikome ne dopušta brigu, a tablete još manje jer su tablete štetne.
i tako se oni već duže vrijeme vrte u krug i nitko ništa ne može poduzet, a sve što se poduzme osoba odbija jer je sve ok.
Sa osobom koja vjeruje da je praćena i ima prividjenja postoji poseban "drill" ponašanja koji uključuje da se u tom trenutku osobi koja umišlja ne negira njen realitet i ne objašnjava joj se da je "luda i umišlja" jer to ima nažalost kontraproduktivan efekt.
Ako o tako dubljoj stvari riječ, onda treba odmah nać drugog i pouzdanog psihijatra, koji će objasnit postupak. Jednom kad je se postavi na adekvatne lijekove, bit će bolje, naravno, ali do tada ciljat na dobrog psihijatra. I obavezno da rodbina popriča sa tim liječnikom, neovisno o pacijentu i dok on/a nije u prostoriji.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:43   #45
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
pa ne svatko svakoga. valjda ti rođena mama tata i sestra ne bi doktoru slagali da imaš priviđanja i da te treba liječit. uostalom i on bi valjda nakon razgovora s tobom znao procijenit šta treba ili ne treba.
varaš se što bi ti rođena mama, tata i sestra napravili. nažalost.
ima stvarno hrpetina jezivih ljudi na ovom svijetu.
i zato, da se zaštiti moja/tvoja autonomija, moraš sam doći i pristati.

ako mene pitaš, prije će obitelj animirati tu osobu da posjeti doktora ako mu izađu u susret i stvore atsmoferu povjerenja, a ne objašnjavaju da je u krivu i da ga nitko ne prati, prisluškivači ne postoje. naravno da im onda ne vjeruje i zazire od toga.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:47   #46
probali su već sa svim i svačim. ja ni ne znam sve detalje, ali ono što znam uključuje: sate i sate i godine terapije sa psihoterapetom, razgovore s članovima obitelji, ostavljanje na miru od obitelji koja je kao "uzrok problema", nuđenje različitih rješenja po pitanju stanovanja, prijavljivanje u neku otvorenu zajednicu za rješavanje osobnih problema i proživljavanje teških trenutaka u životu, na kraju i boravak u bolnici, izlazak iz bolnice, odbijanje sve terapije i sad su opet na početku. to sve skupa traje skoro 10 godina.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:47   #47
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ne baš. Puno urlikanja, lupanja, repetitivnih radnji i riječi, suza.
Posebno kod novih ili onih koje je ćopio psihoafekt. Dovoljno je da jednog jako uhvati. Pa ga se mora suspendirat. Ili ovi koje tek dovedu kad se trgaju i agresivni su, jako. Što je grdo za gledat. I tako. Siroti ljudi. :/

U bolnicama tipa Vrapče su bolje selekcionirani odjeli, pa je nešto drugačije. Imam nekoliko frendova koji tamo rade i nije ni tamo mir, ali je drugačije organizirano, tho.
Pretužno. Ne mogu si zamisliti taj trenutak kad skužiš da ti se oduzima sloboda kretanja.

Koji slučajevi završe na prisilnoj hospitalizaciji?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:53   #48
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Pretužno. Ne mogu si zamisliti taj trenutak kad skužiš da ti se oduzima sloboda kretanja.

Koji slučajevi završe na prisilnoj hospitalizaciji?
oni koji naprave neko sranje i/ili odlutaju od kuće.

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
probali su već sa svim i svačim. ja ni ne znam sve detalje, ali ono što znam uključuje: sate i sate i godine terapije sa psihoterapetom, razgovore s članovima obitelji, ostavljanje na miru od obitelji koja je kao "uzrok problema", nuđenje različitih rješenja po pitanju stanovanja, prijavljivanje u neku otvorenu zajednicu za rješavanje osobnih problema i proživljavanje teških trenutaka u životu, na kraju i boravak u bolnici, izlazak iz bolnice, odbijanje sve terapije i sad su opet na početku. to sve skupa traje skoro 10 godina.
a gle, možda terapija nije dobro pogođena, to nekad traje sto gladnih godina, pa onda normalno da neće piti. u tom slučaju ti je to standardan scenarij.
u bolnici ne možeš biti duže od mjesec dana, tako da i pošalju tu osobu i ona nakon mjesec dana izađe van, uglavnom se sve vrati na staro i vrtiš se u krug.

ako je osobi oduzeta poslovna sposobnost i netko joj je skrbnik, onda ga možeš smjestiti u neki oblik zajednice, ali i za to ti treba njegov potpis i pristanak.
ako je izvor problema u obitelji, a najčešće je i najčešće se ljudi s tim ne znaju nositi i samo pogoršavaju stvari, onda sretnog mirnog života nema.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:59   #49
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Znači šrinkovi ko babe s kolačima tove ljude. Druga strana iste medalje. Treba ih pitati jesu njih šopali kao male hranom i kolačima pa sad oni druge tove tabletama.
Yup. Znači, pazi ovo. Od frendice kćer (8. godina) dodje u novu školu i krenu je neka djeca bulizirat (psihički i fizički). Žena digne pedagoge i ravnatelja na noge, postupi odgovorno, ovi sve nešto mlako reagiraju, nasilje se nastavlja. Djevojčica inače normalna i vesela, samo je stresira ta grupica skolskih buzdovana koji su se okomili na nju (mijenjaju zrtve cirkularno, a sluzbe pasivne). Majka se ode prokonzultirat sa psihoterapeutkinjom za koju joj mnogi tvrde da je super po takvim pitanjima. Ode sama prvi put, bez curice, jer ide kao zabrinut roditelj. Ova kaze da joj preporuca malenoj Zoloft (antidepresiv, SSRI), jer da daje i jos nekoj djeci zbog stresa u skoli Zoloft. Koja picka materina.
Onda joj je pricala o tome kako je njena kcer (odrasla) nedavno selila na bliski istok i zbog toga bila u stresu (no shit sherlock) jer nije htjela selit i da joj je dala Zoloft. Koji kurac. Radi normalne stresne reakcije davat antidepresiv koji itekako moze imat nezeljen efekt, posebno ako nije pogodjen, posebno ako je osoba predijagnosticirana i nema probleme sa oslobadjanjem serotonina ili išta slično. To su ozbiljni lijekovi koje neke budale dijele kao bombone.
Imam sreću da u okolini imam jako puno frendova/rodbine psihijatara/terapeuta, liječnika (neurologa, kirurga, anesteziologa i sl.) pa mogu od njih se naslušat svega i svačega. Tip of the day: Zoloft otplaćuje stanove, a Pfizer rado plaća ljetovanja u Opatiji i skijanja liječnicima.

Naravno da ne negiram bitnost lijekova, ali ako vam netko s vrata, umjesto razgovora i strpljive procjene nudi Zoloft, ili nesto slicno, bez da vas je saslusao, budite oprezni. Ili potrazite drugo misljenje.

P.S. Djevojcici s pocetka price se sve na kraju sredilo. Nova pedagoginja je adekvatno reagirala i kao da nista nije bilo. Toliko o tome.

Zadnje uređivanje Alexa : 13.09.2017. at 13:12.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 15:44   #50
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
pa ne svatko svakoga. valjda ti rođena mama tata i sestra ne bi doktoru slagali da imaš priviđanja i da te treba liječit. uostalom i on bi valjda nakon razgovora s tobom znao procijenit šta treba ili ne treba.
znaš koje su rješenje ponudili ovoj obitelji? da izbace na cestu tog člana obitelji (bez novaca, bez ključa od kuće ...) i da će ga tako prisilit na to da se sam javi u bolnicu.
Roditelji su djevojku strpali na zatvoreni odjel jer je lezbejka. Nisu sve obitelji dobronamjerne.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 15:55   #51
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
ODJEBITE S PSIHIJATRIJOM.

hvala.





Uzmeš kolače, kažeš hvala, baciš u smeće




Reci joj da imaš posla i nastavi po svom.
Sljedeći put opet reci da imaš posla i nastavi po svom.
Kad kaže da ju ne slušaš, reci "tako je, imam posla".



Nije ni čudo da ko društvo gutamo zolofte i misare, kad puštate svemu i svačemu da vam truje psihu i siluje vam mozak.
Meni je Misar super, ovak i kad nisam pod stresom
Spakiram se, odem se kupat u neku kamenu uvalu, drmnem jednog, i provedem dan s nekim minimal houseom u usima, naizmjence u moru i u hladu. Nemre me nitko ziv uzrujat tad. #drugsdoneright
I smatram to postenim odmorom za um.

Al oke oke dosta psihijatrije slazem se. Treba sve to u posebnu temu Vidim dab' bilo plodno.
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
maco, oćeš malo zolofta? danas sam napravila.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:03   #52
Znači možeš isto tako i duvati.

Prebacite temu ili štagod, ali reci Tinch ideš na terapiju i piješ te Misare na plaži da se ne uzrujaš? Možeš li objasniti kako to ide jedno s drugim pod ruku? Plaćaš razgovore da ti bude bolje, i piješ tablete (ne znam plaćaš li ih) da ti bude bolje. I treba ti Misar na plaži.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:07   #53
Ne, ne treba mi na plazi.
Ne treba mi zapravo skoro nikad osim u nekim konkretnim tocno odredjenim situacijama.

Vec za mene ima funkciju kao za nekoga joint, kuzis? Svjestan izbor da se opustim malo vise.
Posto ja nista ne uvlacim u svoja pluca.
Pakiranje Misara mi traje 3 mjeseca ili cak i vise.

Al oke mozemo demonizirati lijekove, i sve supstance opcenito
To mi je uvijek zabavna tema.

Zadnje uređivanje TincH : 13.09.2017. at 16:20.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:24   #54
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne, ne treba mi na plazi.
Ne treba mi zapravo skoro nikad osim u nekim konkretnim tocno odredjenim situacijama.

Vec za mene ima funkciju kao za nekoga joint, kuzis? Svjestan izbor da se opustim malo vise.
Posto ja nista ne uvlacim u svoja pluca.
Pakiranje Misara mi traje 3 mjeseca ili cak i vise.
Pa baš i ne kužim. Kužim da čovjeku treba pomoć pa popije tabletu i kužim da čovjek nekad želi leći na plažu i ne misliti o ničemu. Samo što ako čovjek u obje situacije poseže za istom pomoći, meni se čini da je onda i problem isti tj. da nije niti nestao. Da je samo u situacijama opuštanja onda bih shvaćala ili samo u situacijama kad treba pomoć. Ne znam, razmislit ću.
Ovo da ti traje tri mjeseca ne shvaćam kakav je podatak. Pretpostavljam da je malo kad napominješ, ali to je točno kutija više od onog što netko potroši.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:33   #55
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Pa baš i ne kužim. Kužim da čovjeku treba pomoć pa popije tabletu i kužim da čovjek nekad želi leći na plažu i ne misliti o ničemu. Samo što ako čovjek u obje situacije poseže za istom pomoći, meni se čini da je onda i problem isti tj. da nije niti nestao. Da je samo u situacijama opuštanja onda bih shvaćala ili samo u situacijama kad treba pomoć. Ne znam, razmislit ću.
Ovo da ti traje tri mjeseca ne shvaćam kakav je podatak. Pretpostavljam da je malo kad napominješ, ali to je točno kutija više od onog što netko potroši.
Tablete kao prvo nisu sotona. Pa sto ako popijem kutiju vise od onoga tko ne pije nista?
Ako se radi o panici, zdravije je popiti tabletu nego pustiti stresu da ti razara sistem.
Kao drugo, ja to shvacam kao drogu sto i jest. Ljudi se drogiraju od pamtivjeka i to nikada nece nestati.

Trece, kad uzimam Misar na plazi, ne uzimam ga radi 'pomoci' vec radi gusta koji mi isti donosi i potenciranja vec ionako chill mooda. Isto kao sto netko popije nekoliko piva, popusi duhana ili smota djoks. Ja ne radim nista od toga.

Sto se tice problema, ovak in general - tko ih nema?
I jos jedno pitanje - sto ako si svjestan problema ali on ne nestaje, odnosno nestaje jako tesko i treba jako puno vremena?

Izmedju ostalog PRO lijekovi sam i zato sto isti, ako su dobro pogodjeni, i psihoticare pretvaraju u funkcionalna ljudska bica

Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ne smije u susjednu ulicu, na livadu gdje se skupljaju klinci njenih godina cijelo ljeto. Vidi tu livadu s balkona. Jadno dijete.
Bogek, pa zakaj?
Moguce da sama klinka nema interesa?
Ima te starmale djece..

Zadnje uređivanje TincH : 13.09.2017. at 16:56.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:32   #56
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Tablete kao prvo nisu sotona. Pa sto ako popijem kutiju vise od onoga tko ne pije nista?
Ako se radi o panici, zdravije je popiti tabletu nego pustiti stresu da ti razara sistem.
Kao drugo, ja to shvacam kao drogu sto i jest. Ljudi se drogiraju od pamtivjeka i to nikada nece nestati.

Trece, kad uzimam Misar na plazi, ne uzimam ga radi 'pomoci' vec radi gusta koji mi isti donosi i potenciranja vec ionako chill mooda. Isto kao sto netko popije nekoliko piva, popusi duhana ili smota djoks. Ja ne radim nista od toga.

Sto se tice problema, ovak in general - tko ih nema?
I jos jedno pitanje - sto ako si svjestan problema ali on ne nestaje, odnosno nestaje jako tesko i treba jako puno vremena?

Izmedju ostalog PRO lijekovi sam i zato sto isti, ako su dobro pogodjeni, i psihoticare pretvaraju u funkcionalna ljudska bica
Ne ulazim u to šta su lijekovi i šta kome znače jer nemam pojma. Ovo je samo razgovor ovako šta me zanima pa pitam.
Za sebe bih se zabrinula da posežem često za tabletama ako nemam dijagnozu bolesti organskog porijekla.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 18:56   #57
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Mene je kavom pocastio jedan pacijent u Vrapcu...


Izdvojeno s Nekulturno je odbiti. Hvala Kuki.
Ja sam, ne znajuc, "otvorila" psiho temu?
Ajd, OK...
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:01   #58
@nalij,
ali trebala bi moci razumjeti lijekove da bi uopce razumjela odgovor kojeg ces dobiti.

No hajde,
Postoje tablete koje lijece neurotske simptome (anksioznost, hipohondriju, paniku, OCD, depresiju itd).

Postoje kompleksnije terapije koje se daju za psihoticki spektar poremecaja, tipa sizofrenije, bipolarni, borderline itd...

Znaci kad kazes 'ja bi se zabrinula da uzimam tablete ako nemam dijagnozu' treba razluciti koje tablete, i koju dijagnozu, in a first place.

Osoba ne mora biti 'bolesna', u smislu da nema psihozu, jer u psihijatriji su psihoze klasificirane primarno kao bolest.

Neuroze nisu 'bolest' vec poremecaji i ne svrstavaju te nuzno u psihicki bolesne, no mogu se i trebaju sanirati i lijeciti, ukoliko je covjek to odlucio.
Jednako tako je i PCOS primjerice poremecaj (a ne bolest), pa se isto sanira i lijeci.

Neuroze se jednako dijagnosticiraju kao i psihoze, dapace, postoji F tabela, i svaka dijagnoza ima svoju sifru bas kao i kod obicnih, fizickih bolesti.
Temeljem dijagnoze, dodjeljuje se terapija u obliku adekvatnih pilula.
Ili mislis da se lijekovi kupe u ljekarni samo tako bez uputnice? Da ih uzimaju ljudi eto, tek tako iako nemaju nikakvu dijagnozu?

Zapravo, to je dost u skladu s ovim hrvatskim shvacanjem, o 'dijeljenju lijekova sakom i kapom' i zlim psihijatrima koji iz ljudi rade ludjake.

Ja sam 3.5 godine isla samo na terapiju i nisam dobila ni bombone, najmanje moguce doze lijeka pripisane su mi kad sam fakat bila jako lose. Doktorica je odlicna i vrlo oprezna s medikamentima.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:04   #59
Baš i ja htjedoh pitati - pošto se stvarno NE razumijem u to - za šta od tih navedenih treba recept?



e: Tako ispade Hana .

ee: Ako netko ima bolji prijedlog za naslov, slobodno neka predloži.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 19:09   #60
Mislim da za sve treba recept, osim onih biljnih.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.