Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2007., 21:37   #21
ma našla sam al mi nije jasno zašto se ovde plaća ulazna (2,20% ) a izlazna je 0,00 % a gore u ovome ICF balanced pišu da se tamo plaća izlazna

i šta je ova upravljačka naknada, jel to oni meni na godinu skinu još 2%

zašto neki imaju ulazno-izlazne naknade a neki ne?
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 22:24   #22
Eto, super. Drago mi je da jesi.

Upravljacka naknada se skida svaki dan po X/365 (gdje je X postotak godisnje naknade, npr. 2%)

Zasto naknade... poslovna odluka firme koja vodi fondove. I atraktivnost, i branjenje od neplaniranih i stihijskih iskrcavanja, velikih fluktuacija ulozenih sredstava, zarada...
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 13:18   #23
okej, hvala puno
a reci mi za ovu zadnju stavku, naknada dep.banci - to je isto x/365 ?

i još jedno naivno pitanjce - piše minimalni ulog i slijedeći ulozi (otprilike tako piše) jel to znači da recimo kod ilirike - moram uć sa 100 eura i svaki slijedeći ulog mi mora bit 100 eura (kod icf-a je to 100 kuna)
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 13:37   #24
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
okej, hvala puno
a reci mi za ovu zadnju stavku, naknada dep.banci - to je isto x/365 ?

i još jedno naivno pitanjce - piše minimalni ulog i slijedeći ulozi (otprilike tako piše) jel to znači da recimo kod ilirike - moram uć sa 100 eura i svaki slijedeći ulog mi mora bit 100 eura (kod icf-a je to 100 kuna)
Da.

Da (ne znam tocne iznose ali koncepcija je tocna).
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 13:44   #25
hvala
onda su mi u opciji pbz global, icf i hpb, s tim da sam pbz-u možda najbliža, samo da još malo proučim te strelice
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 13:46   #26
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
zašto ja sad na webu hrportfolio vidim da oba fonda šta ste predložili imaju kraj sebe crvenu strelicu
a taman sam mislila gurnit 3 eura u neki od ta 2

šta je sa ovom ilirikom, valja li to šta i obzirom da svi pričate o tim naknadama - di su najmanje? (ja se ne kužim u investiranje, samo ove strelice gledam )
radje gledaj grafove.. nije to bez vraga da ih svi koriste
 
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 13:55   #27
e gledam, al krećem sa pretpostavkom da buduća kretanja niko ne može predviditi i da ne ovise o kretanjima u prošlom mjesecu/kvartalu/godini
nemam pojma o investiranju a isto bi ubacila koju kunu u fond

zna neko neku dobru literaturu za početnike. Al ono, baš za početnike

i zašto ja gledam mješoviti fond, jedino sam skužila da je na dulje staze (a taj pojam ja ne priznajem jer te sutra može tresnit auto) bolje ulagat u dionički.
Za nekih 6 mjeseci do 2 godine - jel to najbolje mješoviti? s tim da me može puknit u svakom trenu da dignem lovu jer me opet, eto, počelo škakljat neko putovanje
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.