Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2017., 14:09   #1
Wink "Nema kondoma za srce..."

nit se kondom na srce stavlja...

Ipak, nekima nije jasno pa isto trube;

https://www.bitno.net/obitelj/spolno...cekanje-braka/

da čistoća NE spašava glavu, dapače....
postoje opasnosti da ne upoznaš vlastitog partnera emocionalno i drugačije na vrijeme pa ustanoviš "dok vas smrt ne rastavi" da niste jedno za drugo.

Vaše mišljenje o takvom čistunstvu kao opreci zdravim odnosima u braku... o vjerskoj kondomeriji za čuku i druge organe?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 14:30   #2
Jedna od razloga postojanja religija je kontrola uzgoja ljudi u smislu sprečavanja parenja bliskih srodnika zbog genetskih deformacija. Predbračna "čistoća" (nakaradne li riječi u tom kontekstu) je anakroni pokušaj kontrole potomstva jer nema fuka dok se ne provjeri rođački status. Sve abrahamske religije su zapele u modelima života i razmišljanja čovjeka mlađeg brončanog doba pa se tako kontrola parenja provodi samo apstinencijom i nepromiskuitetnim životom jer prije 3000 godina nisu postojali prezervativi i pilule.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 17:50   #3
Jesi li ušao u brak da zadovoljiš sebe i partnera i to je to, ili ima neka dimenzija veća od toga?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 18:36   #4
Ljubav bez žaljenja - o predbračnoj čistoći

https://www.youtube.com/watch?v=_Elf3f5QoKA

https://www.youtube.com/watch?v=3vQQtIqME0I&t=17s

https://www.youtube.com/watch?v=y7WU7L1PEAY&t=10s

https://www.youtube.com/watch?v=N5MwtJQnITw

https://www.youtube.com/watch?v=5OilIF1QgvQ

https://www.youtube.com/watch?v=fv9VL287e8Q

https://www.youtube.com/watch?v=G_j3DwtL_IM

https://www.youtube.com/watch?v=j6EJ8V9WGKY

https://www.youtube.com/watch?v=3lFv1UbiMlE
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 15:09   #5
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Covjek je kompozitno bice = sastoji se od vise slojeva.

Kada stupa u intimni odnos, ne spajaju se samo fizicka tijela.

Kada se emotivno nezrela bica (bilo koje dobi) intimno spajaju dogadja se set destruktivnih unutarnjih procesa.






A mozda tebi nije jasno pa trubis.



No sense whatsoever.



Misljenje je mentalni proces koji moze i ne mora dovesti do spoznaje radi cega je generalno manje relevantan a tvoja interpretacija je pogresna.
Ne 'spaja' se ništa, pa ni fizička tijela. Ljudi se jednostavno jebu, penetracija nije nikakvo 'spajanje' - da jest, to bi značajno onemogućilo kretanje.

Jedino što se može spojiti su jajna stanica i spermatozoid.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:32   #6
I u čemu je zapravo tolika fama? Sasvim je normalno da će pojedinci zatrovani religijskim pojmom "čistoće" i mozgova ispranih pričama o grijehu, slabosti i krivnji u susretu sa svojim normalnim nagonima osjećati krivicu, strah i sl.

Od malih nogu se djecu breinvoša pizdarijama o tome sa su prirodni nagoni, pa tako i seksualnost, nešto prljavo i zlo, i čudna mi čuda kad klinci probaju i ispuni ih osjećaj krivnje.

Meni je samo fascinantno što ih "emocionalne posljedice" ranog stupanja u seksualne odnose nisu jebali ni pol posto kad su kroz povijest bogati stari prdonje ženili curice od 16-ak godina. Što misle, da su ih stari jarci do zrelosti samo držali za ručice i gledali?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:38   #7
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I u čemu je zapravo tolika fama? Sasvim je normalno da će pojedinci zatrovani religijskim pojmom "čistoće" i mozgova ispranih pričama o grijehu, slabosti i krivnji u susretu sa svojim normalnim nagonima osjećati krivicu, strah i sl.

Od malih nogu se djecu breinvoša pizdarijama o tome sa su prirodni nagoni, pa tako i seksualnost, nešto prljavo i zlo, i čudna mi čuda kad klinci probaju i ispuni ih osjećaj krivnje.

Meni je samo fascinantno što ih "emocionalne posljedice" ranog stupanja u seksualne odnose nisu jebali ni pol posto kad su kroz povijest bogati stari prdonje ženili curice od 16-ak godina. Što misle, da su ih stari jarci do zrelosti samo držali za ručice i gledali?

Poslano sa mog 7048X koristeći Tapatalk
Da je to samo neka daleka prošlost, ajde. Ali i danas ima toga koliko hoćeš, samo što se na Zapadu to više ne legalizira brakom. A ugrožene nisu samo djevojčice, nego i ministranti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:42   #8
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
I struja je bitna pa ne saljes dijete u trafo-stanicu sa odvijacem i spricaljkom.

Imas nesto konkretno i produktivno za reci na ovoj temi, vezano za taj clanak i seksualnost emotivno nezrelih osoba, ili samo opet provociras reakcije na Religiji ?



Physics 101:

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Trenje



Cool ti je ta kava ali ne pise "penetracija" nego "intimni odnos".

Za busenje, stemanje, brusenje i ostale mehanicke radove po kuci kao i prijavu stete i kvarova > podrum, 5 vrata lijevo.



"Jedino" => "ono sto je trenutno u dosegu mojeg poimanja"


Ima jos toga, Leteca.
Mogu ja pojmiti svašta, ali ti se čak ni ne trudiš objasniti - ne samo meni, nego ni drugima. Očito da ti od majstorskih radova najbolje ide obično kurčenje.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:55   #9
Omen, možeš pojasniti to motanje sa "penetracijom" i "intimnim odnosom"?

Ono, nije drek nego se pas posrao?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:02   #10
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Omen, možeš pojasniti to motanje sa "penetracijom" i "intimnim odnosom"?

Ono, nije drek nego se pas posrao?
Meni su prvo pale na pamet šesnaestogodišnje lezbe. Bit će da ni kondom ne štiti od prljavih misli.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:54   #11
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Meni su prvo pale na pamet šesnaestogodišnje lezbe. Bit će da ni kondom ne štiti od prljavih misli.
Sa 16 ti one već znaju sve trikove, vražije balavice...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 18:48   #12
Eto. A klerikalci ih mogu gledati samo na Instagramu. Zato su tak nervozni.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:34   #13
https://hu-benedikt.hr/?p=98841#comment-10611

"Ništa u čovjeku ne postoji tako duboko i ljudsko kao seksualnost. Njezin prezir i zloupotreba pogađaju čovjeka u srž. Upravo zato je treba humanizirati, a ne divinizirati ili naturalizirati. Ona treba imati ljudsko lice, jer je seksualnost temeljna čovjekova struktura. Njezino je mjerilo u konačnici Krist, a ne tijelo ili zakon. Ovo vrijedi za sve, koje god orijentacije bili."


__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:54   #14
Zašto se upuštate u komentiranje svjetonazora jedne skupine vjernika? Meni ne pada na pamet otvoriti temu o tome kako mi je neprihvatljivo što muslimani smiju imati (do) 4 žene, žene se maloljetnim djevojkama ili traže od svojih žena da se zamataju kad idu u javnost. Nemam o tome dobro mišljenje, ali u krajnjoj liniji je to njihov problem.

Kršćani imaju neka svoja pravila, kojih se opet ne pridržavaju ni svi koji se kršćanima nazivaju. Zašto se netko tko je ateist, agnostik, hinduist, pripadnik new age-a ili bilo što drugo zgraža nad pravilima neke druge skupine? Tjera li netko vas da se pridržavate tih pravila? Naravno da ne. Pa onda bi malo tolerancije s vaše strane također bilo poželjno.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:59   #15
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I u čemu je zapravo tolika fama? Sasvim je normalno da će pojedinci zatrovani religijskim pojmom "čistoće" i mozgova ispranih pričama o grijehu, slabosti i krivnji u susretu sa svojim normalnim nagonima osjećati krivicu, strah i sl.

Od malih nogu se djecu breinvoša pizdarijama o tome sa su prirodni nagoni, pa tako i seksualnost, nešto prljavo i zlo, i čudna mi čuda kad klinci probaju i ispuni ih osjećaj krivnje.

Meni je samo fascinantno što ih "emocionalne posljedice" ranog stupanja u seksualne odnose nisu jebali ni pol posto kad su kroz povijest bogati stari prdonje ženili curice od 16-ak godina. Što misle, da su ih stari jarci do zrelosti samo držali za ručice i gledali?
Pa evo, mene nitko nije tome tako učio, niti ispirao mozak, zatrovao... naprotiv. Nego valjda sam čovjek ako je imalo senzitivniji može osjetiti da je i sam razgovor i razmišljanje na određen način o drugoj osobi velika razmjena energije i spajanje s energetskim poljem te osobe (neću reći "duha", "duše" da vas ne bih iritirala) pa kamoli tek neće intimni odnos to biti.

A isto tako, barem živeći u današnjem društvu i koristeći internet i druge medije, može se jako lako vidjeti da se jako puno intimni odnosi zloupotrebljavaju, koriste za iskorištavanje i sl.

Ako vi osobno njegujete i živite hedonističke vrijednosti - tko vam brani, ali ne znam zašto vas toliko smeta i boli ukoliko netko želi živjeti drukčije od vas?

Ja nisam imala religiozni odgoj i drago mi je da se na internetu koji je inače pretrpan suprotnim sadržajima, mogu naći i ovakvi članci i razmišljanja koja mogu pročitati jer su ona u skladu s onime što ja osjećam za sebe da ja jesam. Zašto biste mi to htjeli uskratiti?


(i zašto mislite da je nužno taj netko ispranog mozga? meni iz mog stajališta više djeluje da je to pretjerano nametanje seksualnosti i slobodnog seksualnog ponašanja na svakom koraku način ispiranja mozga jer je ljude najlakše držati u nižem stanju svijesti putem manipulacije tih osnovnih nagona - ali svejedno, neću sigurno nikog vrijeđati i ismijavati zbog njegovog stajališta o seksu i načina života, niti će me to ljutiti)
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:59   #16
O čemu da na ovom podforumu zborimo?

O sportu ili kulinarstvu...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:19   #17
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
O čemu da na ovom podforumu zborimo?

O sportu ili kulinarstvu...?
Ako je ovo podforum na kojem nevjernici uvjeravaju vjernike kako su glupi, ako je to politika foruma, sve 5! Samo nastavite u revijalnom tonu i ne dajte se smetati.

Ja na neke podforume nisam nikad zašla jer sam svjesna da o tim područjima nemam pojma, a i ne zanimaju me. A da dođem na podforum npr. Nogomet uvjeravati ljude da je glupo od njih što ih zanima kako znojni likovi trče po livadi za okruglim kožnim predmetom, očekujem da ne bih dugo opstala tamo.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:28   #18
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ako je ovo podforum na kojem nevjernici uvjeravaju vjernike kako su glupi, ako je to politika foruma, sve 5! Samo nastavite u revijalnom tonu i ne dajte se smetati.

Ja na neke podforume nisam nikad zašla jer sam svjesna da o tim područjima nemam pojma, a i ne zanimaju me. A da dođem na podforum npr. Nogomet uvjeravati ljude da je glupo od njih što ih zanima kako znojni likovi trče po livadi za okruglim kožnim predmetom, očekujem da ne bih dugo opstala tamo.
Prozelitizam zna proraditi kod mnogih, neovisno o uvjerenju... razgovor je tada u petom planu.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:35   #19
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Prozelitizam zna proraditi kod mnogih, neovisno o uvjerenju... razgovor je tada u petom planu.
Ne znam, ja nemam potrebu ikoga uvjeravati da je bolje biti vjernik nego nevjernik ili da je bolje biti katolik nego hinduist, pravoslavac, musliman, whatever. Imam prijatelje koji su pripadnici drugih religija ili agnostici ili ateisti i nikad nam to nije utjecalo na prijateljstvo jer niti ja njima ne namećem svoje katoličanstvo niti oni meni svoje svjetonazore.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:42   #20
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Pa evo, mene nitko nije tome tako učio, niti ispirao mozak, zatrovao... naprotiv. Nego valjda sam čovjek ako je imalo senzitivniji može osjetiti da je i sam razgovor i razmišljanje na određen način o drugoj osobi velika razmjena energije i spajanje s energetskim poljem te osobe (neću reći "duha", "duše" da vas ne bih iritirala) pa kamoli tek neće intimni odnos to biti.
Da... iako to ne osjećamo uvijek jednako.

Quote:
A isto tako, barem živeći u današnjem društvu i koristeći internet i druge medije, može se jako lako vidjeti da se jako puno intimni odnosi zloupotrebljavaju, koriste za iskorištavanje i sl.
Ne treba niti internet... dovoljno je zaposliti se u prosječnoj tvrtki.

Kupi me, prodaj me...

Quote:
Ako vi osobno njegujete i živite hedonističke vrijednosti - tko vam brani, ali ne znam zašto vas toliko smeta i boli ukoliko netko želi živjeti drukčije od vas?
Dobro pitanje...

Quote:
Ja nisam imala religiozni odgoj i drago mi je da se na internetu koji je inače pretrpan suprotnim sadržajima, mogu naći i ovakvi članci i razmišljanja koja mogu pročitati jer su ona u skladu s onime što ja osjećam za sebe da ja jesam. Zašto biste mi to htjeli uskratiti?
U nečijim očima je spomenuti članak ideološka propaganda, neki drugi aspekt ih ne zanima... to što bi ti željela pročitati ih ne zanima previše.

Quote:
(i zašto mislite da je nužno taj netko ispranog mozga? meni iz mog stajališta više djeluje da je to pretjerano nametanje seksualnosti i slobodnog seksualnog ponašanja na svakom koraku način ispiranja mozga jer je ljude najlakše držati u nižem stanju svijesti putem manipulacije tih osnovnih nagona - ali svejedno, neću sigurno nikog vrijeđati i ismijavati zbog njegovog stajališta o seksu i načina života, niti će me to ljutiti)
Biheviorizam rules !
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.