Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2014., 13:50   #441
Quote:
mozak23 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam možes uzet shared containers, tj. zakupiš samo dio kontenjera i tu te nebi trebalo izaći previše novaca,najviše zavisi o volumenu koji zauzima ali mislim da to nebi trebalo bit vise od 100 USD ili čak i dosta manje.Ovo šta ti gledaš je vrlo vjerojatno avionski jer tamo je 1kg oko 10ak i više USD.
Ako si u ZG javi se kinezima na kineskom zidu ili Janjevcima,oni svi uvoze iz Kine pa bi ti mogli pomoć.
Quote:
pajo13 kaže: Pogledaj post
Htjeo bi uvesti plasticno cvijece iz Kine.
Da li neko ima iskustva sa tim ili neki agente da mi se javi.
Pozdrav

kontejner brodski cijeli je 2000 $
onih 150 kg i nije bitno vise je sirinaxduzina

zavisi od luke u kojoj zelis preuzeti paket
imas agente na netu a mos i idnividualno
uci u deal s nekin pomorcen

i kolika je kolicina u pitanju

Written on my yotaphone - please ignore typos
__________________
love or hate
Will Traveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 17:05   #442
Uvoz iz Kine

Pozdrav!

Imam par pitanja u vezi uvoza iz Kine. Naime,proucavam vise stranica tipa taobao.com, mistertao.com i ine stranice koje se bave shippingom prema Hr,no neki proizvod koji tamo dode tipa 100 juana = skoro ko nasih 100 kn, shipping na to prema nama je jos jedanput toliko pa mi se cini da se to nekako ne isplati. Štoviše, vidjela sam da jedna cura uredno naručuje njihove proizvode (vjerojatno preko agenta) te podupla cijenu(i više) po kojoj prodaje i ima zaradu. Dal zna netko nešto o tome, di je caka?

Borim se s tim vec neko vrijeme i ne mogu skužit u čem je foraa
blackmamba26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 17:20   #443
U tome da ima pouzdanog prodavaca od kojeg ima nizu nabavnu cijenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 17:28   #444
Imaš možda malo više kakvih inf.o tome? Gdje da potražim(str.), kome da se javim? Jer svaka stranica(agenti) , svi većinom imaju istu cijenu shippinga koji se jos naravno formira i po težini predmeta..a shipping tipa na jednu majicu je 27 USD , bitch please.

Primjer. Nasla sam trenirku koja je kod kineza 85 kn,a ona ju tu prodaje za 200kn. I sad tu racunaj prijevoz,ne isplati se nikako..jos si i u minusu.
blackmamba26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 19:23   #445
Moje iskustvo mi govori da do toga dodes s vremenom. Nijedan kinez mi dosad nije dao nizu cijenu, popust ili nesto odjednom. Trebalo mi je za to uvoza i uvoza za neke vece cifre i onda bih dobila bolje uvjete.

Takoder, cini mi se da nemas obrt/firmu sto znaci da automatski ne mozes puno uvoziti.

U svakom slucaju pazi sto uvozis da nije slucajno fejk


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 10:39   #446
Kolko vidim sve što ona prodaje je fejk markirana roba. I prodaje vjerojatno na nacin da ne trazi dostavu na svoju adresu vec prema narucitelju, jer sam citala o tome da jednostavno pocnu otvarat posiljke ako se posumnja na preprodaju zbog velike količine pošiljki.
Ok,kuzim ovo za popuste, ali velim da nema nikakvog smisla plaćat npr. majicu sa shippingom 180 i prodat ju za 220, jer plaćaš i dodatne pizdarije naravno ako si prijavljen...a mislim to prijavit definitivno.
Ti naručuješ isto preko taobao ili? Ne znam šta da više radim / gledam, kako da dodatno zaradim, živim sama s mamom i radimo oboje,al nije dosta.Mislila sam da je jednostavnije,al ovo je stvarno komplicirano. Grozno...
blackmamba26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 10:46   #447
Ne samo zato vec te stvari su u vecim pakiranjima sto automatski otvaraju, ako mislis na onu fejs stranicu markirani brendovi, ta zenska to ima kod sebe i onda salje. Na koju tocno foru, nisam sigurna.

No, ona to radi bez firme/obrta. Na tvom mjestu opcenito bez firme/obrta ne bih riskirala.

Pogotovo zbog fejk robe.
Ne narucujem preko tao bao. Ne znam ni sto je to

Imam kontakte sa prodavacima pa se cujemo mailovima i mobom te se tako dogovaramo ali mi je dosta trebalo da uspostavim odnos di im mogu vjerovati da me nece zajebati.

Znam da ti se sve ovo cini jednostavno ali bas i nije jer nije to da ces ti ici prijaviti na salter da otvaras firmu, a prodaja ce ti krenuti.

Moras placati dosta stvari mjesecno sto se firme tice + ako zelis zaradu tj. Ostvarit prodaju trebas se reklamirati i ostalo, a to kosta.

Stavi si stavke na papir


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 11:10   #448
A ti naručuješ robu u hr ili isto uvoziš? Kako ti ide? Koliko imas cca mj zaradu sad kad si se vec ufurala?
A sto se tice prijave, prijavila bi pod obrt ili nešto manje što se može,pričala mi mama,ne znam sad točno...jer znam da ako je prijavljeno pod firmu da je više davanja.
blackmamba26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 12:03   #449
I jedno i drugo. Ide mi jako dobro ali iza mene su godine rada tako da ako mi ne bi islo dobro vec bi dosad propala.

Bavim se sa vise stvari pa ne mogu napamet specificirati od cega je kolika zarada ali svaki mjesec i razdoblje u godini je drugacije.

Mama ti je krivo rekla pa ju nemoj slusati.

Prije ce obrt biti skuplja prica. Svakako ti savjetujem da odes na razgovorom s knjigovodom/racunovodom da te savjetuje


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 15:18   #450
Možeš li mi reći sa kojih stranica naručuješ da i to malo proučim?
blackmamba26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 15:47   #451
Velim, ne narucujem sa stranica uopce. Imam sellere s kojima suradujem preko maila i moba.

Ne znam sto mislis narucivati ali probaj guglati tipa bracelets china i slicno

Izbacit ce ti ziher puno stranica i onda trazi sto ti je povoljno


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 17:11   #452
Pogledaj na fb, cura ima tamo ime Maja Klicek Paola. Pa budes vidla o cem ti pricam. Sve te stvari koje ima sam nasla di su,al kao sto sam rekla.. prodaja i shipping nemaju nikakve veze i nikakve zarade takvim shippingom. Eto..ne znam vise kaj da velim. Svaka čast kaj je to uspjela ostvarit. Ja ne kuzim kako ,al jbg..
blackmamba26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 17:44   #453
Pogledala sam
Mislim da je kod nje sistem da ti njoj platis 400 kn majicu, majica kosta npr 300 kn i ona to naruci da dode tebi na adresu
Njoj ide 100 kn i boli ju briga kad ce tebi i ako nesto doci

Automatski ne placa ni carinu ni ista drugo samo sto vjerujem da pojedini kupci najebu kad im na carinu dodu fejk nikeice


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 21:23   #454
Quote:
blackmamba26 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam par pitanja u vezi uvoza iz Kine. Naime,proucavam vise stranica tipa taobao.com, mistertao.com i ine stranice koje se bave shippingom prema Hr,no neki proizvod koji tamo dode tipa 100 juana = skoro ko nasih 100 kn, shipping na to prema nama je jos jedanput toliko pa mi se cini da se to nekako ne isplati. Štoviše, vidjela sam da jedna cura uredno naručuje njihove proizvode (vjerojatno preko agenta) te podupla cijenu(i više) po kojoj prodaje i ima zaradu. Dal zna netko nešto o tome, di je caka?

Borim se s tim vec neko vrijeme i ne mogu skužit u čem je foraa
Na male količine nemaš nikakve popuste iz Kine. Platiš koliko traži i to je to. Fora je naći proizvode sa niskom poštarinom. Kineska pošta je nekoliko puta jeftinija od Hrvatske tako da ako misliš raditi idi na šemu da ti kupci plate robu a ti naručiš iz Kine na njihovu adresu, te prihvaćaš rizik ako ne stigne (obično imaš tracking Nr za svaku pošiljku). Obrt ili firmu nemoj prijavljivati ni u ludilu ako radiš nešto sitno, opljačkat će te porezi, doprinosi, najmovi i atesti.. Za trgovinu obično moraš imati prostor i zaposlenog.
Za veće količine i iako imaš firmu možeš ići preko špeditera kao LCL brodski transport, u konačnici je dosta povoljnije ali ispod par tisuća eura robe se ne isplati naručivati... a to treba i prodati...
Radi u sitno za neke male novce, ne naručuj skupe falsifikate tipa naočale i slično jer ćeš imati problema sa carinom i to je to...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 09:29   #455
Uvoz robe iz Kine

Dobar dan.

Imamo trgovinu u kojoj prodajemo neke stvari i to vecinom uzimamo od nas pa smo druga ruka ili nesto iz EU.

U svakom slucaju tu robu koju nabavljamo je Kineska.

Jos nismo uvozili nista iz Kine, pa me zanima ako bi me mogli o svemu informirati.

Zanima me prvo kakva je sada carina na to s obzirom na ovo sto EU ima zabranu uvoza (odnosno vecu carinu) iz Kine.

Kako bi provjerio dali je netko sigurna, ozbiljna firma?

Kako ide transport? Koliko sam uspio shvatiti vjerojatno dolazi u Rijeku ili Dubrovnik, a dalje moram ja traziti prijevoz jel?

Koji su sve nameti na to?

Deklaracije?

Molim pomoc
Hrvoje_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 16:52   #456
To ti nitko ne moze reci jer su carinske stope razlicite ovisno o stvari koju kupujes. Najbolje ti se za to obratiti spediteru jer on sigurno ima listu carinskih stopa.

Na sve to racunaj postarinu odnosno prijevoz jer prijevoz moze biti avionski, brodski itd..

Ovisno o kolicini i tezini..

Provjeriti da li je neka firma (kineska) sigurna je prakticki nemoguce. To sam se i ja svojedobno pitala ali nisam saznala odgovor pa sam riskirala dok nisam pronasla dobre dobavljace.

Placas carinu, pdv i postarinu/prijevoz
Deklaracije naravno moras imati


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 08:40   #457
Pozdrav, malo cu otici off, ali zna li netko nesto o izvozu u kinu? ne mogu naci posebnu temu
Naime, kako poceti, sto se trazi tamo (cula sam prehrambeni proizvodi i tekstil) pa ako moze malo informacija
iva06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 08:28   #458
Quote:
blackmamba26 kaže: Pogledaj post
Imaš možda malo više kakvih inf.o tome? Gdje da potražim(str.), kome da se javim? Jer svaka stranica(agenti) , svi većinom imaju istu cijenu shippinga koji se jos naravno formira i po težini predmeta..a shipping tipa na jednu majicu je 27 USD , bitch please.
Vidi ovdje: http://kinatrade.com/
Agencija iz RH posreduje i organizira sve od tvornice do tvoje lokacije.
Agenti su im u Kini i vrše kontrolu robe, a sva plaćanja se vrše u RH.
velest is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 18:34   #459
Pozdrav ljudi. Ovako, zanima me uvoz jednog paketa težine cca 50kg (Dimenzije oko 100x80x50), a koji plaćam oko 500USD (podloge za miševe). Koja mi je najbolja opcija transporta i koliko će me to (otprilike) izaći sa carinom, špedicijom i pdv-om.

Hvala

Zadnje uređivanje BigGreenSquid : 03.12.2014. at 18:41.
BigGreenSquid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 19:20   #460
Može mi netko objasniti ovo ne carinjenje robe do 45€? Piše besplatne pošiljke, na koji način besplatne? Kao besplatno slanje ili roba koja nije plačena, već je poslana od nekog prijatelja?
http://www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.