Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2007., 19:11   #101
ma ne, 3 plaće prije bolovanja, a nakon 42 dana plaćanje preuzima HZZO, stoga i ideš na komisije koje ti odobravaju ili ne bolovanja

do 30 tj. 42 dana nitko te niš ne pita, tj. tvoja liječnic aodređuje u skladu s preporukama za pojedine bolesti kolik ćeš biti na bolovanju
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 19:13   #102
Hvala na linku i odgovoru...saznao sam što me zanima!!!
stils24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 11:33   #103
obračun bolovanja

Ne znam da li sam na pravom mjestu sa ovim pitanje,ali ako netko zna moj odgovor molim Vas!!!!
Radi se o iznosu bolovanje nakon porodiljinog .
Počela sam raditi 26.04.2007. i višom silom(operacija slijepog crijeva) morala sam na bolovanje 18.06.2007. Bolovanje ja zaključeno sa datumom 31.07.2007.
Neto plaća prema Ugovoru iznosi 6.000 kuna.
Moja primanja :
04 2007 1.451,40 kuna (počela raditi 26.04.2007-30.04.2007.)
05 2007 6.000,00 kuna (primila sam punu plaću)
06 2007 4.427,61 kuna (bolovanje 18.06-30.06.2007.)
07 2007 rečeno da će biti gotovo kao minimalac (cca 2000 kuna) bolovanje cijeli mjesec

Moram priznati da sam neugodno iznenađena iznosom za mjesec srpanj,rečeno mi je da se gleda prosjek zadnjih 6 mjeseci,a budući sam ja bila na porodiljinom osnovica je minimalna.
Obzirom na troškove koje imamo u našem kućanstvu (kredit,malo dijete…) ovako umanjeni iznos moga primanja uvelike će se osjetiti.

Ovim putem Vas molim da mi odgovorite da li je ovaj obračun moga primanja u skladu sa Zakonom,odnosno koja se osnovica i kako kalkulira za obračun bolovanja


Pozdrav,
__________________
Ela
magela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 12:47   #104
Da! Računa se prosjek zadnjih 6 mj. Znači ako si se razboljela 15.03. Zbroji si plaće (tu spada i porodiljni) koje si primila za 2, 1, 12, 11, 10 i 9 mj i podjeli na 6. Toliko budeš novaca dobivala ako bude ti se isplaćivalo 100% bolovanje
maivmi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 21:23   #105
Godišnji odmor i plaća

Ima li netko dobar, ako zna da mi izračuna koliku plaću trebam dobiti dok sam na godišnjem odmoru (prosjek prethodna tri mjeseca). Kako se to računa?
Radi se o prosvjeti.
Mogu napisati svoje brutto plaće za tri mjeseca, pa ako netko zna da mi to izračuna koliko bih trebao dobiti.
Hvala unaprijed.

Mislim, da su mi nešto zbrljali u računovodstvu, a nemam koga pitati da mi to provjeri.
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 16:44   #106
Odi na moj-posao.net zbroji tri bruto place i podjeli s 3 unesi u kalkulator u bruto >neto, mjesto gdje zivis olaksice i slicno i dobiti ces neto placu
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 00:45   #107
Quote:
georgehrri kaže: Pogledaj post
Odi na moj-posao.net zbroji tri bruto place i podjeli s 3 unesi u kalkulator u bruto >neto, mjesto gdje zivis olaksice i slicno i dobiti ces neto placu
George hvala na odgovoru, ali nije tako jednostavno, bar su mi tako rekli. Naime, ja sam na godišnjem bio od 13. srpnja do 24. kolovoza.
Za srpanj sam dobio dio po redovnoj plaći a dio kao naknade za godišnji. Isto tako i za kolovoz, do 24. kolovoza naknadu plaće, a za ostalih 5 radnih dana neki drugačiji obračun.

Ima li netko tko bi mi to mogao izračunati ako mu dam sve podatke?
Please.
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 09:37   #108
Da li svaki mjesec primaš isti iznos plaće ili ne i kolika ti je plaća? Radim u računovodstvu pa bih ti voljela pomoći, ako budem znala. Ništa ne obećavam
__________________
Ovaj život ima lažni sjaj.................. zato samo ljubi ne misli na krizu jer jedino život nema reprizu
goppingen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 11:05   #109
Quote:
goppingen kaže: Pogledaj post
Da li svaki mjesec primaš isti iznos plaće ili ne i kolika ti je plaća? Radim u računovodstvu pa bih ti voljela pomoći, ako budem znala. Ništa ne obećavam
Nemam svaki mjesec isti iznos plaće jer radim prekovremeno, a imam i nekih dodatnih primanja tipa rada u smjenama (čiji iznos nije isti svaki mjesec, a tako je i sa prekovremenima). Isti iznos je svaki mjesec samo osnovna plaća.

U slijedećem postu šaljem primanja u bruto iznosu.... po mjesecima zbog prosjeka.

Hvala unaprijed.
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 11:12   #110
Bruto primici

TRAVANJ 07.
Broj sati: 168
Ukupni brutto: 8431,08

SVIBANJ 07.
Broj sati: 184
Ukupni brutto: 8904,07

LIPANJ 07.
Broj sati: 168
Ukupni brutto: 9303,98

Osobni odbitak je 1, a prirez je 5%.

Ako još nešto fali slobodno reci.
Pozdrav
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 15:51   #111
Quote:
alex29sb kaže: Pogledaj post
TRAVANJ 07.
Broj sati: 168
Ukupni brutto: 8431,08

SVIBANJ 07.
Broj sati: 184
Ukupni brutto: 8904,07

LIPANJ 07.
Broj sati: 168
Ukupni brutto: 9303,98

Osobni odbitak je 1, a prirez je 5%.
Ako još nešto fali slobodno reci.
Pozdrav
Ovo što si mi napisao baš mi puno ne pomaže, jer bi mi trebao iznos prekovremenih i rada u smjenama, koeficijent, osnovna plaća i postotak minulog rada, ali dobro. Ja ću ti probati objasniti pa ti sam izračunaj. Ovako, napisat ću ti iznose u zagradi da se lakše snađeš. Pošto ja radim u državnoj službi vjerujem da je obračun sličan, ali ne mogu garantirati da je tako, jer ja ti pišem kako je kod nas.

OSNOVICA x KOEFICIJENT : SATI (mjeseca za koji se radi obračun) = SATNICA
(4819,66) (0,92) (184 -kolovoz) = 24,098

Satnicu množi s brojem sati redovnog rada, godišnjeg i blagdana. Na taj iznos (zbrojeni) obračunaj minuli rad u u postotku i dodaj prekovremene. To je onda bruto plaća. Na bruto plaću obračunaj 20% doprinosa iz plaće. Dobivaš dohodak. Dohodak umanji za iznos osobnog odbitka (1600 kn) i na iznos koji dobiješ obračunaj porez i prirez. Iznos koji dobiješ oduzmi od dohotka i dobivaš iznos svoje plaće.

Ako ti je ovo nejasno napiši podatke koje sam tražila pa ću ti izračunati.
__________________
Ovaj život ima lažni sjaj.................. zato samo ljubi ne misli na krizu jer jedino život nema reprizu
goppingen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 17:28   #112
Quote:
goppingen kaže: Pogledaj post
Ovo što si mi napisao baš mi puno ne pomaže, jer bi mi trebao iznos prekovremenih i rada u smjenama, koeficijent, osnovna plaća i postotak minulog rada, ali dobro. Ja ću ti probati objasniti pa ti sam izračunaj. Ovako, napisat ću ti iznose u zagradi da se lakše snađeš. Pošto ja radim u državnoj službi vjerujem da je obračun sličan, ali ne mogu garantirati da je tako, jer ja ti pišem kako je kod nas.

OSNOVICA x KOEFICIJENT : SATI (mjeseca za koji se radi obračun) = SATNICA
(4819,66) (0,92) (184 -kolovoz) = 24,098

Satnicu množi s brojem sati redovnog rada, godišnjeg i blagdana. Na taj iznos (zbrojeni) obračunaj minuli rad u u postotku i dodaj prekovremene. To je onda bruto plaća. Na bruto plaću obračunaj 20% doprinosa iz plaće. Dobivaš dohodak. Dohodak umanji za iznos osobnog odbitka (1600 kn) i na iznos koji dobiješ obračunaj porez i prirez. Iznos koji dobiješ oduzmi od dohotka i dobivaš iznos svoje plaće.

Ako ti je ovo nejasno napiši podatke koje sam tražila pa ću ti izračunati.
U jednom dijelu mi je nejasno, u drugom jasno. Ovo dalje što se tiče kako dobiti neto plaću iz bruto mi je jasno, tako da ne moraš računati. Zanima me koja mi je plaća trebala biti isplaćena (može brutto u srpnju i kolovozu), a onda lako dobijem neto, kad upišem u program. Ima kalkulator na www.rif.hr, za pretvaranje iz bruto u neto.
Zahvaljujem na uloženom trudu, da ne moraš još i to računati, što mogu ja sam.

Evo podataka koje si tražila:

TRAVANJ 07.
Broj sati: 168
Redovan rad: 6983,69
Prekovremeni rad: 1220,03
Smjenski rad: 227,36
Koeficijent konačni sa uračunatim stažom: 1,449
Bruto osnovica: 4819,66
Ukupno za TRAVANJ: 8431,08

SVIBANJ 07.
Broj sati: 184
Redovan rad: 6983,69
Prekovremeni rad: 1660,54
Smjenski rad: 259,84
Koeficijent konačni sa uračunatim stažom: 1,449
Bruto osnovica: 4819,66
Ukupno za SVIBANJ: 8904,07

LIPANJ 07.
Broj sati: 168
Redovan rad: 6983,69
Prekovremeni rad: 1995,49
Smjenski rad: 324,80
Koeficijent konačni sa uračunatim stažom: 1,449
Bruto osnovica: 4819,66
Ukupno za LIPANJ: 9303,98

Koeficijent 1,449 dobiven je:
1,29 - početni koeficijent
4% - godine staža
8% - dodatak na znanstveni stupanj
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 17:36   #113
I da, zaboravio sam.

HVALA!
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 10:07   #114
Ovako, iz podataka je vidljivo da ti je iznos redovnog rada svaki mjesec isti, pa je tako i za vrijeme kad si bio na godišnjem. To znači da ti iznos redovnog rada i godišnjeg mora iznositi 6.983,69, tom iznosu samo dodaš prekovremene i smjenski rad za sedmi mjesec i dobivaš bruto za sedmi mjesec i isto tako
napraviš i za osmi mjesec i to ti je tvoja plaća.

6983,69
+ prekovremeni rad
+ smjenski rad
= brutto plaća za 7. mjesec ( ili 8. mj.)

Nadam se da sam pomogla i da je moj izračun točan. Vjerojatno si dobio manju plaću pa si mislio da nešto nije u redu, ali pretpostavljam da nisi ni imao puno prekovremenih ni smjenskog rada pa je to razlog ( to je samo moja pretpostavka, ako sam u krivu oprosti). Pozdrav
__________________
Ovaj život ima lažni sjaj.................. zato samo ljubi ne misli na krizu jer jedino život nema reprizu
goppingen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 13:09   #115
Quote:
goppingen kaže: Pogledaj post
Ovako, iz podataka je vidljivo da ti je iznos redovnog rada svaki mjesec isti, pa je tako i za vrijeme kad si bio na godišnjem. To znači da ti iznos redovnog rada i godišnjeg mora iznositi 6.983,69, tom iznosu samo dodaš prekovremene i smjenski rad za sedmi mjesec i dobivaš bruto za sedmi mjesec i isto tako
napraviš i za osmi mjesec i to ti je tvoja plaća.

6983,69
+ prekovremeni rad
+ smjenski rad
= brutto plaća za 7. mjesec ( ili 8. mj.)

Nadam se da sam pomogla i da je moj izračun točan. Vjerojatno si dobio manju plaću pa si mislio da nešto nije u redu, ali pretpostavljam da nisi ni imao puno prekovremenih ni smjenskog rada pa je to razlog ( to je samo moja pretpostavka, ako sam u krivu oprosti). Pozdrav

Ništa meni tu nije jasno. Ja nisam bio u sedmom mjesecu cijeli mjesec na godišnjem, već od 13.7. pa do 31.7, a u kolovozu od 1. do 24.8. U sedmom mjesecu nije bilo prekovremenih sati a niti u 8 mjesecu.
Ono što sam razumio je da mi je plaća za srpanj 6983,69. Međutim što je onda sa prekovremenim i ostalim satima? Koje prekovremene i smjenski da dodam (od travnja, svibnja i lipnja, pa podjelim na 3) na plaću od srpnja ili?

Ako znaš može li detaljni izračun koliko bi to bilo u brutu, ne želim nagađati.
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 13:32   #116
Ako nisi imao prekovremenih u sedmom i osmom mjesecu onda ti je brutto 6.983,69 i za sedmi i za osmi mjesec. Bar bi tako trebalo biti, jer ja kad dužnosnicima računam za godišnji (oni kao dodatak imaju dežurstva, a ti na primjer prekovremeni rad) njihova dežurstva ne ulaze u prosjek plaće od 3 mjeseca za izračun godišnjeg. Osim ako u prosvjeti to nije drugačije, odmah sam ti rekla da ja govorim za državnu službu iako sam pretpostavljala da bi trebalo bar biti slično. Nadam se da ti je sad jasnije, ako ti nisam pomogla žao mi je stvarno sam htjela. Pozdrav
__________________
Ovaj život ima lažni sjaj.................. zato samo ljubi ne misli na krizu jer jedino život nema reprizu
goppingen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 14:31   #117
Quote:
goppingen kaže: Pogledaj post
Ako nisi imao prekovremenih u sedmom i osmom mjesecu onda ti je brutto 6.983,69 i za sedmi i za osmi mjesec. Bar bi tako trebalo biti, jer ja kad dužnosnicima računam za godišnji (oni kao dodatak imaju dežurstva, a ti na primjer prekovremeni rad) njihova dežurstva ne ulaze u prosjek plaće od 3 mjeseca za izračun godišnjeg. Osim ako u prosvjeti to nije drugačije, odmah sam ti rekla da ja govorim za državnu službu iako sam pretpostavljala da bi trebalo bar biti slično. Nadam se da ti je sad jasnije, ako ti nisam pomogla žao mi je stvarno sam htjela. Pozdrav
Zahvaljujem, ali ipak nije tako što se tiče obračuna za godišnji odmor jer se uzima prosjek prethodna tri mjeseca kao naknada koja će biti isplaćena za godišnji odmor. Kad bi mi uzela samo osnovu plaću od 6983,69 dobio bi čistu plaću za vrijeme godišnjeg odmora, a prosjek tri mjeseca prije mi je povoljnije.

Ima netko drugi tko bi mi to mogao izračunati?
Goppingen, još jednom hvala.
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 14:52   #118
Žao mi je što ti nisam više pomogla, ali sad vidim da se pravosuđe i školstvo razlikuju. Još jednom se ispričavam na davanju lažne nade. Pozdrav i želim da se nađe netko tko će ti to izračunati. Sretno
__________________
Ovaj život ima lažni sjaj.................. zato samo ljubi ne misli na krizu jer jedino život nema reprizu
goppingen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 11:23   #119
Porez na plaču...

BOK!!
Tražiti ću od šefa povišicu od 3,310kn na 4,000kn pa me zanima koliki je to porez na plaču od 4,000kn da me malo uputite o tome tako da mi ne može prodavat maglu da me malo uputite..Hvala.
škorpion 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 14:46   #120
kalkulator
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.