Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2003., 10:55   #41
Quote:
magic_tree kaže:
Tako je. Ardo zna bolje . I više.
drvo, ja se slažem s tobom, yebiga.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 15:32   #42
Kad sam bio mali, vjerovao sam u postenje...

Onda kad sam vidio da svijet nije posten prema meni, i dalje sam vjerovao u postenje...

Kad je svijet nastavio bitz neposten prema meni, puko mi je film, i zamrzio sam postenje iz dna duse... i ni malo me savjest ne smeta... barem se sam sebi vise svidjam takav...

Zakon vishe ne jebem, sudim po svom osobnom moralu... I vjerujem u njega...

Prije prije mjeseci sam i odvalio staklo na kiosku, i uzeo si par kutija cigareta... i ujutro sam se, po prvi put u pitaj boga koliko vremena, probudio kao sretna osoba

Bas me briga sto drugi misle... Ja sam zadovoljan s tim dijelom sebe, nikad nisam uzeo nekome tko ima manje od mene...

Postenje je licemjerje onih koji imaju, i utjeha onima koji nemaju...
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 18:26   #43
Evo šta bi na to rekli stari pjesnici iz Jane's Addictiona:

I’ve been caught stealing
Once when I was 5...
I enjoy stealing
It’s just as simple as that
Well, it’s just a simple fact
When I want something
And don’t want to pay for it
I walk right through the door
Walk right through the door
Hey all right! If I get by, it’s mine
Mine all mine!
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 00:12   #44
Quote:
Reebok kaže:

Postenje je licemjerje onih koji imaju, i utjeha onima koji nemaju...
Ovo je jako lijepo napisano. Zaslužio si stvarno pet, Ree.
Ardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 23:09   #45
Quote:
Ardo kaže:
A kaj se ti sad pjeniš, drvce. Kao prvo, Nat sam upoznala i u RL. Nisi trebao čitati između redova, mogao si i na Forumu. Bilo je javno objavljeno. A da kupiš bolje naočale?

Kao drugo, ovdje nema govora o nekakvom znanju. Nego o ljudskim stavovima, sviđanju i kao što sam kažeš odnosima. Gdje je tu znanje, drvce?
To što si s nekim popila kavu i ćakulala pola sata ne znači da ga poznaješ. Čitanje između redova odnosilo se na nešto drugo .

Gdje je znanje? U prepoznavanju...
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 23:11   #46
Quote:
nataniel kaže:
drvo, ja se slažem s tobom, yebiga.
I trebaš se složiti. Jebeš one koji se stalno uvlače u guzicu. S njima i uz njih čovjek nikad neće postati bolji. Samo će do u nedoglad glancati svoj ego a od tog nema nikakve koristi . Pogotovo ako sve ostane samo na glancanju...i ako je glancanje samo sebi cilj...
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 23:25   #47
Quote:
magic_tree kaže:
. Dragi iluzionisti svekolikog IMF cybera nisam vam ja kriv što čitam između redova a vi to ne možete .
Pa kad je već riječ o glancanju ega, evo još malo glanca! Za vrhunski sjaj!
Ardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 00:04   #48
Quote:
Ardo kaže:
Pa kad je već riječ o glancanju ega, evo još malo glanca! Za vrhunski sjaj!

Kakve veze to ima s egom? Po tebi treba bit lažno skroman ili što? Ego je taj, draga moja, koji si umišlja da je u nečemu dobar - a nije, a ti nemaš na osnovu čega tvrditi da nisam dobar u čitanju između redova jer me - ne poznaješ. Jedino si možeš umisliti da me poznaješ al to je već drugi par cipela

Ti uvijek i samo možeš misliti i pokušati se u nešto uvjeriti ali nikada ne možeš znati . Ipak je ovo cyber svijet... Znanje podrazumijeva iskustvo. A spiritualnost podrazumjeva više i dublje znanje, a ti si zapela na onom plemenskom: tko ne voli člana mog plemena, ne volim ga ni ja . I prema tome krojiš svoj stav . Čitam ovdje tvoje postove na filozofiji i religiji. Jesi li se ikada upitala da stvari možda nisu kakvima se čine? Možda sam ja zapravo zaljubljen u tvoju dragu prijateljicu pa samo serem . Možda sam tu da na najgori način izvučem ono najbolje?

A ti meni u egu...
Ego, draga moja Ardo, prema nekim budističkim učenjima, ne treba zatomljivati, već mu dopustiti da naraste do neslućenih visina i onda će otpasti sam od sebe. Čemu ga gušiti i praviti se da ne postoji... Glancati ga treba, dok ne sazri...
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 02:53   #49
Pa glancaj ga. A što sam drugo ja i rekla?!
Ardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 17:11   #50
Quote:
magic_tree kaže:
Možda sam ja zapravo zaljubljen u tvoju dragu prijateljicu pa samo serem . Možda sam tu da na najgori način izvučem ono najbolje?
Uz duzno poshtovanje spram budistichkog uchenja i tvoje obavijeshtenosti,mislim da pretjerujesh, ne - ciljano vrijedjash, a tu bash ne vidim nekakvog smisla, osim da je vrijedjanje samo sebi svrhom.

I priznajem,vishe stvarno ne vidim cilj niti razloge.

Ti ih, vjerojatno, znash.Ili ne znash ni ti.

Uostalom, jel' bitno?
Dok ti uzivash, nebitno.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 23:10   #51
Quote:
nataniel kaže:
Uz duzno poshtovanje spram budistichkog uchenja i tvoje obavijeshtenosti,mislim da pretjerujesh, ne - ciljano vrijedjash, a tu bash ne vidim nekakvog smisla, osim da je vrijedjanje samo sebi svrhom.

I priznajem,vishe stvarno ne vidim cilj niti razloge.

Ti ih, vjerojatno, znash.Ili ne znash ni ti.

Uostalom, jel' bitno?
Dok ti uzivash, nebitno.
Da imaš kako si sama rekla to famozno "dužno poštovanje" onda sigurno ne bi istovarila tonu gluposti nakon toga. Jer, kako možeš imati poštovanja prema nečemu o čemu nemaš blage veze?

Uostalom, možda ja vidim nešto za što si ti slijepa?! I to je moguće. A možemo to i odbaciti, ako želimo sami sebi i drugima biti naj . Ti odaješ dojam zbunjene i nestalne osobe. Ja ne. Ja nešto vidim. Ti ne. I u čem je problem? Smeta ti što ti se baš svi ne bacaju pod jaja? Infantilno ...

Al neka...samo nek se cvrkuće i priča, jel' . Smanji ego, baby, pa će ti se razbistriti slika .

real philosophy
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 23:34   #52
Ha, poštenje? Gledao sam jučer jedan film (uopće nije bitno koji) iz kojeg sam izvukao jednu mudroliju. Ljudi pri procjeni o tome jesu li dobri ili loši, jesu li pošteni ili ne, uvijek važu. I pravdaju svoje loše stvari time što ih "navodno" čine zbog nekog dobrog cilja. Svi mi samo važemo na vagi naše moralnosti svoja djela i umišljamo si da smo u plusu.

"Učinit ću ovo, to nije dobro, ali učinit ću to jer onda mogu napraviti ono drugo, a to je toga vrijedno..."

Poštenje bi stoga bilo relativno i vezano uz svakog od nas. Netko će reći za sebe da je pošten nakon što izvaže svoje poštenje. Drugi će mu reći da on nije pošten jer će vagati svojom nekom vagom. Tko je u pravu? Nitko!
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 17:51   #53
Quote:
magic_tree kaže:
Ja nešto vidim.
Samo mislish.Razbistri pogled i smanji ego, pa ce ti slika biti jasnija.

Iza tvog lika se krije žensko.I dalje to tvrdim.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 19:17   #54
Quote:
Kad je svijet nastavio bitz neposten prema meni, puko mi je film, i zamrzio sam postenje iz dna duse... i ni malo me savjest ne smeta... barem se sam sebi vise svidjam takav...
Koji svijet, Reebok?
I ja sam svijet. Nisam nikad bila nepostena prema tebi. Nitko koga poznajem takodjer nije bio neposten prema tebi. Valjda mislis na - dio svijeta, na neke koji su bili neposteni prema tebi....? Mozda vlasnik kioska?

Quote:
Bas me briga sto drugi misle... Ja sam zadovoljan s tim dijelom sebe, nikad nisam uzeo nekome tko ima manje od mene...
Znaci li to da bi bilo potpuno u redu da ja, koja imam samo jedan par Reebok patika, maknem tebi jedan par jer ih imas tri?

Mozemo, naime raspravljati o kolicini, o velikoj, maloj ili sasvim majusnoj kradji ali - princip je isti.

Da se ne lazemo, imam i ja malu kolekciju hotelskih pepeljara i par knjiga ali nikad se ne bih usudila reci da je to zato sto oni imaju vise pepeljara i knjiga nego ja, niti mi se pri pomisli na to licem razlije osmjeh srece i ponosa. Znam vrlo dobro kako se to zove: pohlepa ili obijest. Nisam ih bila bas gladna.

I ne, nikako mi ne bi bilo drago da mi te knjige ili pepeljare netko - ukrade. Ne bih dobro mislila o osobi koja bi to ucinila.
varia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 23:01   #55
Quote:
nataniel kaže:
Samo mislish.Razbistri pogled i smanji ego, pa ce ti slika biti jasnija.

Iza tvog lika se krije žensko.I dalje to tvrdim.
Imaš pravo tvrditi što hoćeš. I ja u vezi tebe ostajem kod svojih tvrdnji. Gotovo sam siguran da nisi ono što ovdje prezentiraš. Ali budući da si ti već optuživala ovdje neke žene da su lezbe, zašto ne bi i mene proglašavala ženom kako bi ispala prava frajerica. Valjda ti je tako lakše primit kritiku il štajaznam već . Ma vjeruj mi živo mi se yebe što ti misliš ili tvrdiš.
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 07:01   #56
Quote:
magic_tree kaže:
Imaš pravo tvrditi što hoćeš.

Ma vjeruj mi živo mi se yebe što ti misliš ili tvrdiš.
Ma, da?O, pa hvala lijepo, što si mi to dopustio(la), kako velikodušno od tebe, curoDa, tvrdim to i dalje.

A isto vrijedi i za mene, u ovoj tvojoj zadnjoj rečenici, boli me briga za tvoje kvazi psiho analize nalik jeftinim časopisima i testovima na brzinu...... što će reći da smo skoro pa izravnali račune...A možda i drugi vide, vezano uz tebe, nešto što ti ne vidiš?Sve je moguće, ti kao viši duh, trebao(la) bi to znati.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 21:03   #57
Quote:
nataniel kaže:
Ma, da?O, pa hvala lijepo, što si mi to dopustio(la), kako velikodušno od tebe, curo Da, tvrdim to i dalje.

curo?

Pa da imaš pravo. Samo, nešto su mi danas dlakava prsa. I noge. A bogami i dio leđa. Znam! Ja sam zapravo yeti-cura .

Quote:
A isto vrijedi i za mene, u ovoj tvojoj zadnjoj rečenici, boli me briga za tvoje kvazi psiho analize nalik jeftinim časopisima i testovima na brzinu...... što će reći da smo skoro pa izravnali račune...A možda i drugi vide, vezano uz tebe, nešto što ti ne vidiš?Sve je moguće, ti kao viši duh, trebao(la) bi to znati.
Po čemu sam ja "viši duh"? Istina, ima me u cm ali na ovu zadnju konstataciju jednostavno se moram
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 11:16   #58
Ajd drvo, ne baljezgaj vishe sto mu gromova, pa nije sramota bit' žensko, dodjavola, ili vuchesh korijenje iz Afganistana?

Bogami, tako i zvuchis, Afganistan u srcu i dushi.....

I pusti me dosadaaaaaaaaaan si, odnosno, dosadnaaaaaaa:2up:
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 23:11   #59
Quote:
nataniel kaže:
Ajd drvo, ne baljezgaj vishe sto mu gromova, pa nije sramota bit' žensko, dodjavola, ili vuchesh korijenje iz Afganistana?

Bogami, tako i zvuchis, Afganistan u srcu i dushi.....

I pusti me dosadaaaaaaaaaan si, odnosno, dosadnaaaaaaa:2up:


Mislim da ću od sada s tobom komunicirati samo u slikama .

p.s. "šalu" s Afganistanom baš nisam razumio , al bit će da sam propustio najnovije vrtićke viceve .
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 19:27   #60
Postenje je dugorocan ulog u siguran dobitak.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.