Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2003., 10:57   #61
nije !
odi ravnatelju , neka se on pobrine kako ce ucitelji prenositi djeci znanje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 14:24   #62
Quote:
Amalthea kaže:
Dogodilo se opet!

Na str. 15 udžbenika iz Prirode piše: "Jedna je skupina učenika u školskom dvorištu trebala naći stablo oko kojega je otprilike 10 m slobodnog prostora. Znači, učenici su morali procijeniti koliko je to 10 m. Ivana se dosjetila da bi slobodni prostor mogli izmjeriti koracima. Učiteljica ju je pohvalila i napomenula da njezina dva koraka iznose oko 1 m. "

Na testu iz Prirode bilo je pitanje koliko otprilike metara iznosi 18 dječjih koraka. Odgovorio je 9, učitelj prekriži i napiše 18.

Mislim...

Rekla sam mu da sutra odmah reagira kod učitelja. Ako prizna odgovor, sve O.K. Neka je pogriješio. Ali ako opet ne, onda ću se početi zabrinjavati.
nisi se trebala predati ni prvi put
nije u pitanju ocjena, djecje znanje ispliva svakako

u pitanju je PRINCIP
nema tog ucitelja/nastavnika/profesora koji ima prava pogresno uciti dijete
i drugo, jos vaznije- tvoje dijete na testu nema prava na gresku- zasto bi to pravo imao odrastao covjek koji je (btw) skolovan i placen za to sto radi

goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 19:59   #63
Quote:
Amalthea kaže:
Dogodilo se opet!
pa jel se to desava i drugoj djeci (jesu usporedili tesove medjusobno)?
mozda je taj tip placen da uci djecu nepravdi u zivotu ... jer to cak nema veze s neznanjem. ne kuzim gdje je trik?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 20:40   #64
Quote:
goga kaže:

i drugo, jos vaznije- tvoje dijete na testu nema prava na gresku- zasto bi to pravo imao odrastao covjek koji je (btw) skolovan i placen za to sto radi
Ja bi da uvedemo ovako:

- učenik pogriješi - dobije manju ocjenu
- nastavnik pogriješi - dobije manju plaću.

Pošteno!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 21:40   #65
Ovako, moj Junior sad ide u prvi Gimnazije.

Mi smo oduvijek bili "istjerivachi pravde" , za njega a i za one koje je on smatrao "oshtecenima".

Uvijek sam bila svjesna da se to moglo odraziti na njegove ocjene, ali po meni ocjene i nisu mjerilo znanja.

Nikako nisam zheljela da formalno shkolovanje za njega znachi stres, strah, nepravdu i nezadovoljstvo. Pa makar imao i nizhe ocjene, nek u shkolu odlazi sa zadovoljstvom.

On zna da njegove uchitelje/profesore placam ja, odnosno svi koji rade i da su oni duzhni poshteno svoju placu odraditi. Kao i bilo tko drugi na nekom drugom, radnom mjestu.

Prva sljedeca akcija bit ce shto cu na roditeljskom sastanku trazhiti da profesor koji zakasni na sat, ne bude pushten u uchionu, bez obzira na razlog. Ne vidim razloga zashto bi to chinili uchenicima - plus dobiju neopravdan sat, a profe piju kavu i kasne i nikom nishta.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 10:47   #66
Quote:
sis kaže:
Nije točno da su prije 20-tak godina u osnovnoj školi predavali samo profesori. Sjećam se (doduše bilo je prije nekih 25 godina) da su većina predavača u mojoj školi bili nastavnici, dakle završili 2 a ne 4 godine pedagoškog faksa.
Pred otprilike 20 godina započela je nova regulativa:
predmetnu nastavu (dakle, nastavu u višim razredima osnovne škole) mogli su izvoditi samo profesori jer je to bio jedini način školovanja za tu struku: dvogodišnji (učiteljski) studij za učitelje razredne nastave i četverogodišnji (profesorski) studij za predmetnu nastavu. Nastavnici koji su tebi onda predavali bili su "stari kadar", ali u to doba jamačno ti nitko od mlađih predavača nije bio učitelj ili nastavnik, nego profesor.
Vraćamo se, dakle, dvadesetak godina unatrag.
vedrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 11:22   #67
Quote:
tarmiqua kaže:

Znači mogle su ga upisat osobe sa višom stručnom spremom ( a ne neka osoba koju smo sreli na ulici i pozvali na predavanje), a literatraturu je činilio 30 % literature FF i da to je važno napomenuti u Zagrebu. Drugim riječima te su se osobe dokavlificirale jer su imale nekakvo predznanje iz konkretnog područja (pedagoški predmeti, metodike, psihologija i sl.) Za to im i nije trebala 100% identična literatura FF.
Ili je možda problem što imaju muža i djecu?
Veseli me da imaju muža i djecu, tim više što ih imam i ja. Promašila si bit problema, tendenciozno skrećući na izvanstručne probleme (implicirajući mi fiktivnu zavist na obiteljima): muž i djeca ovdje su samo ilustracija zahtjevnosti studija - nije li malo čudno da se ovaj studij završava u redovnom roku uz obitelj i redovni svakodnevni posao, a s druge strane, znam za poprilično problema pri studiranju redovnih studija na zagrebačkom FF-u, i to ne kod loših, nemarnih studenata.
Dobro si rekala: to je dokvalifikacija. Ništa više.

Quote:
tarmiqua kaže:

Točno ako dođe do reforme školstva UČITELJI ĆE MOĆI BITI SVI. Ako naravno polože razliku od naprimjer zubarskog tehničara do naprimjer učitelja glazbene kulture.
Zašto koristiš futur u prvoj rečenici? To je već sada tako. Danas učitelji zaista mogu biti svi, pa čak i ne polažući razlike. Nažalost.

Quote:
tarmiqua kaže:
[/B]
A zašto to ne gledaš tako da ti njima uzimaš mjesto u osnovnoj školi,a trebala bi raditi u srednjoj? Ti si ipak u prednosti.[/B]
Ovo je ipak najbedastija replika koju si mi uputila.
1. Ja to uopće ne gledam s pozicija UZIMANJA MJESTA U ŠKOLAMA. Mjesta u školama ima još uvijek dovoljno za sve one koji iz bilo kojih razloga žele tamo raditi (to su najčešće razlozi negativne selekcije, nažalost). Govorim isključivo s pozicija STRUČNOSTI - PEDAGOŠKE I STRUKOVNE, ili, još jasnije - S POZICIJA KORISNOSTI UČENICIMA, jer mi smo u školama radi njih, a ne oni radi naših radnih mjesta.
2. Gdje bih ja trebala raditi, ne možeš propisati ni ti ni ja, jer je to jasno propisano PRAVILNICIMA O OBVEZNOJ STRUČNOJ SPREMI za radna mjesta u državnim i javnim službama.
3. Ako se već hvatamo za argument prednosti, on je ovdje veoma relativan: pobroji osnovne i srednje škole u RH pa možemo razgovarati.

Quote:
tarmiqua kaže:
[/B]
A ti su profesori podrazumjeva se bili puno pametniji od današnjih učitelja!
Oprosti molim te. Nikako da uočim da je Zagreb zlatom optočen i da tamo gradom hodaju sve sami pametnjakovići. Hvala ti što si mi otvorila oči. Hvala.

P.S. Otiđi subotom, nedjeljom do PA u Savskoj 77 naravno u Zagrebu, pa ćeš vidjeti da se isti ti "vikend-tečajevi provincijskih učilišta" odražavaju i tamo. [/B]
1. Veoma dobro poznajem program profesorskih studija na FF-u u Zagrebu i programe dopunskih studija po navedenim gradovima.
Ne branim Zagreb a priori, i to je svakom dobronamjernom čitatelju moga posta jasno. Ima, nažalost, i na FF-u svega i svačega. Onome tko nije dobronamjeran ne bih trebala ni odgovarati, no ipak, evo.
2. Ne zagovaram "vikend-tečajeve", pa makar bili i u Zagrebu.
3. Ilustracije radi: na jednom sam od tih "vikend-tečajeva" intervenirala kod predavača-magistra znanosti, i to nakon što sam kod niza studentica (kojima sam davala instrukcije ), primijetila da im dotični magistar daje potpuno krive podatke.
4. Još jedna ilustracija: vidjeh nedavno u bilježnici učenice jedne učiteljice s tog "vikend-tečaja" pogrešno napisanu paradigmu. Bila sam uvjerena da je mala krivo prepisala s ploče. Provjerivši u još par bilježnica, vidjela sam da je tako na ploči bilo zaista napisano. Što bi ti napravila?

I još jedna opća napomena:
Ti si, tarmiqua, svoj post postavila na osobnoj razini: čovjek protiv čovjeka. Ja uopće ne želim razgovarati na toj razini. Govorim o načelu, o društvenoj regulativi. Ja potpuno razumijem učiteljice koje su upisale te studije, imam, dapače, među njima dragih prijateljica, pomažem im gdje im treba i ja mogu. U njihovoj bih situaciji i ja sama upisala taj dopunski studij.
Razumijem i načelo po kojem je ministar (vlada) riješio problem nedostatka kadrova u prosvjeti, ALI TO NE ZNAČI DA GA ODOBRAVAM. LOŠE JE, NEDOSLJEDNO, VODI SROZAVANJU RAZINE PREDAVANJA U HRVATSKIM ŠKOLAMA.
vedrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 17:06   #68
vedrac:
Ja potpuno razumijem učiteljice koje su upisale te studije, imam, dapače, među njima dragih prijateljica, pomažem im gdje im treba i ja mogu. U njihovoj bih situaciji i ja sama upisala taj dopunski studij.

evo i sama vidis u čemu je problem. šta te žene sa 20 - 25 godina radnog staža mogu? najbolje što mogu napraviti za dobrobit te djece i sebe je da se doškoluju. al ona je i dalje nastavnik, a ti si profesor i to se nikad i nikako ne može izjednačavat.

Ti si, tarmiqua, svoj post postavila na osobnoj razini: čovjek protiv čovjeka.

ne, nego kao pedagoški djelatnik prema pedagoškom djelatniku!
fakultet daje znanje, stručnu spremu, ali te ne čini dobrim profesorom, nastavnikom, predavačem odnosno - pedagoškim djelatnikom - a iz tvog maila je očito da su sve te škole van zagreba i zagrebačkog sveučilišta po tebi bez veze.
zar je to primjer mladim naraštajima da pedagoški djelatnik na očigled ponižava kompetentnost sveučilišta ostalih dijelova hrvatske? na taj način vrijeđaš i svoje (htjela ti ili ne) kolege...

što je drugo vlada i minstarstvo moglo napraviti kad iz zagreba stručnjaci ne žele ići radit u vukovar, borovo, gospić, otočac, nego osposobiti one kadrove koji tamo postoje... ( pa nam se događa da hrvatski jezik u vukovaru predaju osobe iz šida ( iz susjedne nam jelte sicg))...
djeca koje uvjete imaju dobro i završavaju školu...kakve mogućnosti takva i realizacija...

nemoj me krivo shvatiti, nemam ja ništa protiv tebe - STVARNO! i podržavam poštivanje pravila i provođenje pravilnika svih...i priznavanje stručnosti svakom tko to zaslužuje..
ali lako je biti u zagrebu i pametovat sta bi trebalo napravit, jer se tamo te reforme jedino i osjete a u drugim dijelovima hrvatske učitelji sami kupuju kredu...

Razumijem i načelo po kojem je ministar (vlada) riješio problem nedostatka kadrova u prosvjeti, ALI TO NE ZNAČI DA GA ODOBRAVAM. LOŠE JE, NEDOSLJEDNO, VODI SROZAVANJU RAZINE PREDAVANJA U HRVATSKIM ŠKOLAMA.

ali ti opet ne bi došla u vukovar radit ...jesam u pravu?
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 05:27   #69
[QUOTE]tarmiqua kaže:

evo i sama vidis u čemu je problem. šta te žene sa 20 - 25 godina radnog staža mogu? najbolje što mogu napraviti za dobrobit te djece i sebe je da se doškoluju. al ona je i dalje nastavnik, a ti si profesor i to se nikad i nikako ne može izjednačavat.

Veseli me što se ne prepucavamo negativistički I drago mi je što si prihvatila da ne govorim protiv tih učiteljica jer one zaista nisu krive.
No smatram - na temelju mnogih stvari koje sam vidjela - da ti dopunski studiji apsolutno nisu dobro rješenje, stoga jer:
1. ne daju dovoljno znanja za potrebe (pogotovu današnjeg) školovanja mladih ljudi, pa bili to i klinci od 10 do 14 godina;
2. država ima dovoljno školovanih profesora, samo ih treba primjereno i platiti, pa će doći raditi u škole;
3. ovo će zvučati radikalno i znam da je neizvedivo, ali neka mi bude dopušteno reći: treba na par godina potpuno zatvoriti sve studije koji hiperproduciraju učitelje razredne nastave jer - curice upisuju studije ne razmišljajući da godinama neće naći posao u struci, pa tko je od nas s 18 razmišljao od čega će živjeti?

[QUOTE]tarmiqua kaže:

ne, nego kao pedagoški djelatnik prema pedagoškom djelatniku!
fakultet daje znanje, stručnu spremu, ali te ne čini dobrim profesorom, nastavnikom, predavačem odnosno - pedagoškim djelatnikom - a iz tvog maila je očito da su sve te škole van zagreba i zagrebačkog sveučilišta po tebi bez veze.
zar je to primjer mladim naraštajima da pedagoški djelatnik na očigled ponižava kompetentnost sveučilišta ostalih dijelova hrvatske? na taj način vrijeđaš i svoje (htjela ti ili ne) kolege...


Fakultet daje znanje - u kolikoj mjeri uopće i kakva, o tome bismo mogli do beskraja, ali u daleko većoj mjeri nego ova učilišta o kojima govorim. I od toga neću odustati, draga tarmiqua, jer to vidim, jer to su mnogo puta rekle i same kolegice koje su ih završile. Po mome sudu, i sami su studiji na FF-u zastarjeli, sve manje kompetentni, prolazi sve i svašta, a ova su učilišta još gora. Rezultat je domino-urušavanje standarda u obrazovanju. I opet naglašavam: ne ljutim se na učiteljice, ljutim se na vladu koja do obrazovanja neinteligentno ne drži ni pol posto.
Glede moga vrijeđanja kolega - ne zanima me lažna kolegijalnost. Zanima me rad na kvaliteti. Priznajem, doduše, da ovaj topic nije najsretnije mjesto za našu raspravu, no on je upravo rezultat ovoga o čemu govorimo. Stoga neka moderatorica slobodno ovo prebaci kamo misli da treba.

[QUOTE]tarmiqua kaže:

što je drugo vlada i minstarstvo moglo napraviti kad iz zagreba stručnjaci ne žele ići radit u vukovar, borovo, gospić, otočac, nego osposobiti one kadrove koji tamo postoje... ( pa nam se događa da hrvatski jezik u vukovaru predaju osobe iz šida ( iz susjedne nam jelte sicg




Toliko o Državi.

[QUOTE]tarmiqua kaže:

nemoj me krivo shvatiti, nemam ja ništa protiv tebe - STVARNO! i podržavam poštivanje pravila i provođenje pravilnika svih...i priznavanje stručnosti svakom tko to zaslužuje..
ali lako je biti u zagrebu i pametovat sta bi trebalo napravit, jer se tamo te reforme jedino i osjete a u drugim dijelovima hrvatske učitelji sami kupuju kredu...


Vjerujem da nemaš ništa protiv mene, jer nemam ni ja protiv tebe. No nisam u Zagrebu (živjela sam u Zagrebu i odselila iz njega) i ne pametujem (jer mrzim one koji pametuju, nego naglas razmišljam o onome što me muči, a - vjerovala ili ne - ja zaista želim da u našoj struci nešto krene naprijed jer prije toga ništa drugo neće, ma koliko bukači bučali).
O kupovanju krede ti ne mogu reći ništa. Al mogu o kupovanju folija, plakata, razvijanju filmova, organiziranju stručnih ekskurzija za učenike, stručnih skupova za učitelje, korištenju Interneta kod kuće itd... - sve o vlastitom trošku. Pojedinosti na PM

[QUOTE]tarmiqua kaže:

ali ti opet ne bi došla u vukovar radit ...jesam u pravu?


Nisi. Reći ću ovo ovdje, premda svjesna da ovaj Forum i nije plodno tlo, ali to je moj stav i neću ga prešućivati: Vukovar je doista za svakog Hrvata svetinja. Ma što pričala prljava dnevna politika o njemu, ma kako bijednici zavidno gledali branitelje koji su "dobili beneficije na račun Vukovara" itakodalje itakodalje...
Pitat ćeš zašto nisam u Vukovaru... zato jer imam obitelj i posao u jednom drugom gradu. I mislim da i u njemu imam što dati.
Pozdrav
vedrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 05:38   #70
Quote:
magic kaže:
Prva sljedeca akcija bit ce shto cu na roditeljskom sastanku trazhiti da profesor koji zakasni na sat, ne bude pushten u uchionu, bez obzira na razlog. Ne vidim razloga zashto bi to chinili uchenicima - plus dobiju neopravdan sat, a profe piju kavu i kasne i nikom nishta.
Magic, za akciju. Izvrsna ideja!
Počet ćemo je provoditi onog dana kad ti prestaneš pisati postove po Forumu sa svog radnog mjesta.
vedrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 09:57   #71
to sto magic ili ja ili netko drugi ima posao s kojeg si moze dozvoliti postanje nema nikakve veze s poslom ucitelja i ne znaci da se ti poslovi ne obavljaju ili da je osoba los radnik

niti su svi poslovi isti , niti su svi ljudi isti
ali ako osoba koja nije podobna za zahtjeve posla utjece na tvoje dijete , imas sva prava svijeta reagirati i stiti dijete od budale
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 09:59   #72
Hvala sasha
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:43   #73
Quote:
zg_sash kaže:
to sto magic ili ja ili netko drugi ima posao s kojeg si moze dozvoliti postanje nema nikakve veze s poslom ucitelja i ne znaci da se ti poslovi ne obavljaju ili da je osoba los radnik

niti su svi poslovi isti , niti su svi ljudi isti
ali ako osoba koja nije podobna za zahtjeve posla utjece na tvoje dijete , imas sva prava svijeta reagirati i stiti dijete od budale
To sto magic ili ti ili bilo tko drugi postate s posla znači da radite privatne stvari za vrijeme radnog vremena. Na kraju krajeva, imate pravo i na to ako vam poslodavac dopusti.
No prilično je nemoralno da osoba koja to radi, u isto vrijeme predlaže da se drugim ljudima koji to rade (piju kavu umjesto da budu na poslu) uvedu sankcije. Ne čini li vam se? Ili i tu vrijede dvostruka pravila?

S druge strane, kad sam napisala da jesam za akciju kažnjavanja profesora koji kasne na nastavu, zaista tako i mislim. Ali zašto samo profesora? Počnimo svatko od sebe.

Glede podobnosti profesora za posao koji rade, ima svega i svačega. Ja svoj posao nastojim raditi maksimalno dobro; kad bi netko u školi moju djecu na bilo koji način oštetio ili ugrozio, reagirala bih. Ali ipak ne bih imala hrabrosti prigovarati za nešto što radim i sama.
vedrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:47   #74
Ja ne kasnim na posao

Uostalom, nemash poima shto radim...mozhda sam bash placena za surfanje na Forumu.

p.s. tajna sluzhba pri szzup ...raspitaj se...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:02   #75
Quote:
magic kaže:
Ja ne kasnim na posao

Uostalom, nemash poima shto radim...mozhda sam bash placena za surfanje na Forumu.

p.s. tajna sluzhba pri szzup ...raspitaj se...
Jako je malo profača koji kasne na posel, dojdu uglavnom prije 8 ujutro ili prije početka popodnevne smjene.
Al kasne na neki sat unutar nastave, zar ne? Elem daklem, kradu od radnog vremena, isto kao oni koji surfaju po Forumu, a nisu za to plaćeni

Hm... ak si plaćena za surfanje po Forumu, jel bar imaš beneficirani radni staž? Mislim... to bi bil minimum od poslodafca, kaj ne?
vedrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:07   #76
Dobro, dosta smo skretali s teme koja je btw, odlichna.

Sigurna sam da neki profesori imaju opravdane razloge zashto kasne na sat, jednako kao shto ih mozhda imaju i neki uchenici. No uchenicima se to ne uvazhava, vec dobivaju neopravdan sat.

Ako to pravilo vrijedi za njih, mislim da treba i za profesore.

Glupo je da dijete prije nastave npr. ide vaditi krv, zakasni pet - shest minuta na sat i ne bude pushteno unutra.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:20   #77
uostalom vedrac, vidim da se javljash u 3 - 4 ujutro...pretpostavljam da nisi u Hrvatskoj?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 12:05   #78
Ja shvacam da svatko svojeg bubacha gleda kao jedino i najpametnije, ali ajmo se vratit na temu. Vec na prvoj stranici imate link gdje je objasnjeno da po pitanju prvog posta ucitelj NIJE pogrijesio. Ali nije ni klinac... No, ucitelj je vjerojatno znao za jedan pristup, dok mi znamo za drugi.... Ukoliko je djetetu objasnjeno u skoli da do rimskog broja 80 dodje na nacin na koji je to ucitelj radio - djete je pogrijesilo (ali SAMO pod uvjetom da mu je objasnjeno da se koriste moderna pravila). Zato je pitanje ovdje kako je djetetu objasnjeno na nastavi da dodje do broja 80. Slazem se da u skolama nije sve za 5, ali nisu bas ni djeca nevinasca ponekad... Mislim da u rapravi sa uciteljem tu ne bi imala nikakve sanse da postignes nesto.

Evo jednog od bezbroj linkova na tu temu gleda rimskih brojeva:
http://hrsbstaff.ednet.ns.ca/waymac/...n_Numerals.htm

Ovo sa djecjim koracima je doista glupo... osim ako opet u opisu zadatka ne stoji definicija duzine koraka koja je razlicita od one na koju se referiras na strani 15. Da li imas uvid u cijeli zadatak? Uostalom, ako zadatak glasi tako da se u pitanju pojavljuje rijec odprilike, onda nema tocnog odgovora

Na kraju, slazem se sa tvojim muzem
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 12:14   #79
država ima dovoljno školovanih profesora, samo ih treba primjereno i platiti, pa će doći raditi u škole;

vjeruj mi niti jedna plaća neće nekoga dovesti u vukovar, gospić ili bilo koje drugo mjesto...ta vremena su prošla kada se radi posla selilo u druge gradove...

ovo će zvučati radikalno i znam da je neizvedivo, ali neka mi bude dopušteno reći: treba na par godina potpuno zatvoriti sve studije koji hiperproduciraju učitelje razredne nastave jer - curice upisuju studije ne razmišljajući da godinama neće naći posao u struci, pa tko je od nas s 18 razmišljao od čega će živjeti?

slažem se i ja bih sada mjenjala posao...eh samo da sam znala..

O kupovanju krede ti ne mogu reći ništa. Al mogu o kupovanju folija, plakata, razvijanju filmova, organiziranju stručnih ekskurzija za učenike, stručnih skupova za učitelje, korištenju Interneta kod kuće itd... - sve o vlastitom trošku. Pojedinosti na PM

oh ja još dobro prolazim kad je jedna kreda 1.03 kn.
jer folije ne moram kupovat niti printat kad grafoskopa nema
internet????????????????????
stručne ekskurzije, odnosno ekskurzije bilo kakve??????????
roditelji???? pa dobro da dovedu djecu u školu (bilo je slučajeva - pa kako gdje je - pa beru se kukuruzi!!!!!)..
jedino je love bilo valjda za grbove ( da baš ne vise nečiji drugi).


Pitat ćeš zašto nisam u Vukovaru... zato jer imam obitelj i posao u jednom drugom gradu. I mislim da i u njemu imam što dati

kažem ti, nije to pitanje samo vukovara.. vec općenito kako si ti rekla "provincija"...ja ih takvim ne smatram jer su mogućnosti tih sredina velike... još da je pametnih malo više...
a upravo učitelji i profesori su ti koji od te djece pokušavaju nešto napraviti da oni opet budu taj novi pokretač naše domovine...
naravno svako si stvara život tamo gdje je i pokušava ga učiniti što kvalitinijim...e tako je i ovdje...samo što su uvjeti i okolnosti jaaaako različite...pokušava se stvoriti nekakva kvaliteta od onoga sto nam je na raspolaganju, a vjeruj nije nam mnogo toga...

ajd dobro da više ne dramim...
koliko je različita hrvatska toliko je različito i školstvo u hrvatskoj...(već me krenila literarna nota..haahah)
nema generaliziranja...
postoje pravila i sve bi bilo idealno da se poštuju i mi uopće ne bi raspravljali oko ove teme..al na žalost malo njih se poštiva...
i onda što drugo nego...nećeš ti hoće druga tri...kužiš..
neće doći profesor, već ćeš se odlučiti jednog učitelja doškolovat,a ostali nek si plate sami...pa će svi imat istu plaću...
a ti ih možeš samo mrzit ( ne mislim doslovno) i grist se jer ste u istom platnom razredu...
ako je država to blagoslovila šta mi tu možemo...neki nakon doškolavanja postanu puno bolji...neki su tek sad počeli voljeti svoj posao...ima i onih koji su nedavno zavšili PA i stvarno se trude...bar ovi nastavnici s kojima sam ja u kontaktu doista se trude... i imaju znanje...
ali kao što rekoh nastavnik i profesor nije isto...

ja sam u osnovnoj školi imala profesorica iz biologije i zbog toga mrzim biologiju i dan danas...jednostavno nas je pumpala gradivom koje mi nismo u tim godinama bili u stanju pratiti...
i mislim da u tome i je bitna razlika nastavnika i profesora...
različita prezentacija s obzirom na dob djece ( dobro to bi trebalo biti normalno, nisam otkrila toplu vodu)...profesori (a pogotovo mlađi) su prilično nadobudni, a djeca u 5,6 razredu su još vrlo zaigrana... a neki znanstveni pristup temi je stvarno nešto što ih zbunjuje...

mislim da bi profesori u nižim razredima bili previše jaki izvori znanja za djecu koja još nisu razvijaju afinitete prema određenim područjima...( nisam završila PA! odmah da kažem ! :-)) i ovako su djeca izložena sa svih strana utjecajima medija i okoline da moraju biti sve naj,naj, naj,...
i djeca postaju iskompleksirana, jer fizički ne stižu, a mentalno nisu u stanju sve to pratiti...

al evo da te utješim znam i jednu profesoricu kemije i biologije koja se zaposlila u osnovnoj školi. živila!

p.s. ne čini se meni da se mi ne razumijemo al imam osjećaj da si ti više "ljuta" na relaciji FF - PA????

p.s.s. Amalthea - ja se uistinu ispričavam što razglabamo ovdje nešto nevezano za tvog učenika! al ne daj se ..

tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 12:18   #80
mislim da bi profesori u nižim razredima bili previše jaki izvori znanja

mislim na više razrede osnovne škole ( 5 - 8 razred).
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.