Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2007., 07:25   #41
Quote:
Manasija kaže: Pogledaj post
... ako je umesno meriti tugu...
Nije.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:02   #42
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
zar nije apsolutan i svemoguć?
Je, ali isto tako nije kontradiktoran sam sebi, pa zar nije dopušteno čovjeku da izabere dobro i zlo, čovjek snosi odgovornost za svoj izbor, Bog osigurava mogučnost izbora dobra.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:20   #43
Koju mogućnost izbora ima žrtva silovanja ili bolesna beba u majci? Dajte prestanite sa sranjima. Vi izmišljate činjenice o bogu kako vam se sprdne, nema veze što niste dosljedni, glavno da kontrirate
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:23   #44
Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
Koju mogućnost izbora ima žrtva silovanja
moža uvijek živjet po Isusovim učenjima, i može se obratit Bogu.

Ovo nije Kraljevstvo Božje, ovo je svijet čovjeka koji je poslušao sotonu, ali Bog nudi izlaz.

Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
ili bolesna beba u majci?
bolesni su tu da se izliječe i da se očituje dobro u onima koji če pomoć i izliječit tu osobu.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:30   #45
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
moža uvijek živjet po Isusovim učenjima, i može se obratit Bogu.

Ovo nije Kraljevstvo Božje, ovo je svijet čovjeka koji je poslušao sotonu, ali Bog nudi izlaz.
Ali je svejedno silovana, činjenica da će se izliječiti ne umanjuje zločin koji joj se nevinoj dogodio.


Quote:
bolesni su tu da se izliječe i da se očituje dobro u onima koji če pomoć i izliječit tu osobu.
[/QUOTE]

A ako su u Africi na selu... i kako će se beba izliječiti? Sama sebe? Jer ako očekuješ da joj dokrot pomogne onda beba nema izbor, već doktor.
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:39   #46
Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
Ali je svejedno silovana, činjenica da će se izliječiti ne umanjuje zločin koji joj se nevinoj dogodio.
pa i nad Isusom je učinjen zločin, u tome i je poanta da češ zlo liječiti dobrim.

Ako je ovo kraljevstvo čovjeka kojim manipulira sotona onda je logično da je ovaj svijet pun zla.


Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
A ako su u Africi na selu... i kako će se beba izliječiti? Sama sebe? Jer ako očekuješ da joj dokrot pomogne onda beba nema izbor, već doktor.
Ima dovoljno resursa i novca da čitav svijet živi normalno, a ne da negdje imamo previše a negdje premalo.

I nemisli se samo na liječenje doktora, več na duhovno liječenje i na vezu s Bogom.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:43   #47
Nad Isusom je učinjen zločin... šta to znači da mi i mi moramo patiti? Ono, ako ću ja onda ćete i vi? I nema veze kako ću ga ja liječiti... zločin JE učinjen, zlo JE učinjeno, što se događa kasnije me ne zanima, bitna je samo patnja u tom trenutku a da nije žena ništa skrivila.



Opet ti o resursima i drugim ljudima... To dijete u utrobi ne može preraspodijelit resurse. A niti se moliti.
Izliječit ćeš molitvom malog Downovca?
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:44   #48
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
A mene je više zgrozila pomisao da netko misli kako Bog ima nešto s zvjezdicom s Balkana koja divlja svojim skupocjenim autom po auto - cesti i zbog te kombinacije gubi glavu... Mislim stvarno...
Čekaj, želiš reći da svemogući bog nije ništa s tim imao?

Hmmm...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:46   #49
...i stvori čovjek boga na sliku svoju, nesavršenog, nelogičnog, proturječnog...
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:48   #50
Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
Nad Isusom je učinjen zločin... šta to znači da mi i mi moramo patiti? Ono, ako ću ja onda ćete i vi? I nema veze kako ću ga ja liječiti... zločin JE učinjen, zlo JE učinjeno, što se događa kasnije me ne zanima, bitna je samo patnja u tom trenutku a da nije žena ništa skrivila.
bez križa nema spasenja, i onaj tko je duhovno zreo njemu je tada mila tjelesna patnja, onome tko pak nije može utjehu naći u Bogu, i On če nadoknadit svaku tijelesnu patnju u viječnosti, tako da je onda mizerno ovih sekundu muke izdržat jer kasnije imaš vječnost kao nagradu.
Nemora svatko patit, no onaj tko želi Kraljevstvo Božje on če patit svojevoljno (Iako u toj patnji tijela če biti sretan), oni pak tko neče svojevoljno oni če patit jer je takav zao svijet, zato imamo izlaz u Spasitelju Isusu Kristu.


Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
Opet ti o resursima i drugim ljudima... To dijete u utrobi ne može preraspodijelit resurse. A niti se moliti.
znam da nemože, to je križ tog dijeteta, onaj tko je Kristov taj može Duhom Božjim izliječit svakoga pa tako i to dijete.

Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
Izliječit ćeš molitvom malog Downovca?
Sve je moguće izliječit, u Novom Zavjetu sve jasno piše, ja kroz osobno iskustvo to potvrđujem.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:49   #51
Quote:
BluesCat kaže: Pogledaj post
...i stvori čovjek boga na sliku svoju, nesavršenog, nelogičnog, proturječnog...
... inatljivog, ljubomornog, zlobnog...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:50   #52
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
i On če nadoknadit svaku tijelesnu patnju u viječnosti,
...ali će pustiti da se patiš. Hvala, ne.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:55   #53
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
bez križa nema spasenja, i onaj tko je duhovno zreo njemu je tada mila tjelesna patnja, onome tko pak nije može utjehu naći u Bogu, i On če nadoknadit svaku tijelesnu patnju u viječnosti, tako da je onda mizerno ovih sekundu muke izdržat jer kasnije imaš vječnost kao nagradu.
Nemora svatko patit, no onaj tko želi Kraljevstvo Božje on če patit svojevoljno (Iako u toj patnji tijela če biti sretan), oni pak tko neče svojevoljno oni če patit jer je takav zao svijet, zato imamo izlaz u Spasitelju Isusu Kristu.
Na ovo nemam komentara. Znači nevini ljudim MORAJU patiti i pritom biti sretni.

Quote:

znam da nemože, to je križ tog dijeteta, onaj tko je Kristov taj može Duhom Božjim izliječit svakoga pa tako i to dijete.
Nevino dijete koje se nije niti rodilo nosi križ? Pa kakav je to bog koji kažnjava one koji se nisu niti rodili?

Quote:
Sve je moguće izliječit, u Novom Zavjetu sve jasno piše, ja kroz osobno iskustvo to potvrđujem.
A zašto nikad nigdje u svijetu nije izliječen jedan Downovac?
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:55   #54
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
... inatljivog, ljubomornog, zlobnog...
...krvoločnog i osvetoljubivog...
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:58   #55
Quote:
BluesCat kaže: Pogledaj post
...krvoločnog i osvetoljubivog...
... i nadasve lijenog i nezainteresiranog.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:00   #56
...i željnog neizmejrne časti i moći, klanjanja i poniznosti tuđe.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:30   #57
"We weep for ourselves."
Nitko ne oplakuje mrtve zbog mrtvih, nego zbog sebe. Zato smo tužni kada umre netko blizak, a ne trepnemo kad strada netko drugi. U prosjeku u Hrvatskoj godišnje na cestama pogine preko 500 ljudi. Zašto se o njima ne otvaraju ovakve teme?
Ovisno o tome što vjerujete, mrtvima je ili bolje ili apsolutno nikako, dakle nema razloga biti tužan 'zbog njih'.
__________________
"The sheepdog is both blessed and cursed with the capacity for violence, and a profound love for the flock. This is what makes it different from the wolf."
Dienekes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:33   #58
Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
Znači nevini ljudim MORAJU patiti i pritom biti sretni.
oni pate zbog toga jer je okolina zla, pa oni koji imaju dobra u sebi oni su različiti i pate jer je svijet zao.
Ali oni su u duši sretni, tu patnju večina gleda krivim pogledom,
iako zavisi od slučaja do slučaja, ja sad govorim za duhovne osobe.

Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
Nevino dijete koje se nije niti rodilo nosi križ? Pa kakav je to bog koji kažnjava one koji se nisu niti rodili?
Niti znaš kako se formira čovjek (duša njegova) niti znaš što se sve prenosi kroz roditelje niti znaš kako se stječe duševa sreća itd.
Krivi pogled imaš.

Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
A zašto nikad nigdje u svijetu nije izliječen jedan Downovac?
Jako su rijetki oni koji su puninom duha u Bogu.
I neznam gdje se to bilježi, niti tražim dokaze u tome, sam svjedočim, a onima kojima treba dokaz ti su nevjerni i gledaju samo tijelesnim očima, njima je duša slijepa.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:34   #59
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
... i nadasve lijenog i nezainteresiranog.
... punog zavisti, ljubomore i mrznje...
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:38   #60
Quote:
BluesCat kaže: Pogledaj post
...ali će pustiti da se patiš. Hvala, ne.
kad se pati na poslu onda je kompenzacija za muku novac, ovdje ti se nudi vječna sreča i život i to se odbacuje.

Ljudi su duševno slijepi.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.