Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2007., 13:08   #41
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
I tko ti brani, koristi što hoćeš.
Linuxaši su pravi fašisti, nametali bi nešto drugima.
i sve sto se placa, imaju jeftino ...djabe
u hrvatskoj malte ne nisam pogledo kroz kupljen ''prozor''
sve pingivini srede
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:09   #42
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
I tko ti brani, koristi što hoćeš.
Linuxaši su pravi fašisti, nametali bi nešto drugima.
NEKI Linuxaši jesu fašisti... ja ne namećem nikom ništa, samo kažem da je Bill jadan primjer 'pošteno' zarađenog novca, kao, za razliku od ovih iskorištavača ljudske naivnosti. Samo to.

Edit: kao i to da je malo čudno da se čovjek kojem nije zazorno Billu plaćati porez na glupost, podsmjehuje vjernicima koji 'dobrovoljno' daju priloge Crkvi. Meni to izgleda kao naivnost posve jednake razine. Jedni plaćaju Crkvi, kao u interesu 'vječnog života' (za kojeg ne znam postoji li uopće), a drugi plaćaju novce za lošu uslugu koja postoji i besplatna. Pa ti to usporedi. I jedno i drugo je posljedica neznanja, recimo.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:17   #43
Linuxi (ovi besplatni) se ne mogu porediti sa Windowsom.
Većina ljudi želi i mogućnost igranja igara na računalu.
U ostalim dijelovima također ništa bolji Linux nije, čak je puno gori u nekim dijelovima, od drivera, do izgleda.
Da, "jeste u sigurnosti" jer nema baš virusa za Linux, ali je istina da nema nitko interesa praviti viruse za Linux kada zauzima 1% tržišta.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:28   #44
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Linuxi (ovi besplatni) se ne mogu porediti sa Windowsom.
Većina ljudi želi i mogućnost igranja igara na računalu.
U ostalim opcija također ništa bolji Linux nije.
Da, "jeste u sigurnosti" jer nema baš virusa za Linux, ali je istina da nema nitko interesa praviti viruse za Linux kada zauzima 1% tržišta.
Nisam rekao da je bolji, nego da kod Linuxa ne plaćaš porez na glupost. Kad kod Linuxa nešto platiš, znaš što platiš i zašto. Kod windowsa, ti plaćaš jebenom Billu to što mu radiš uslugu tako što korištiš njegov sustav i omogućuješ mu monopol, čime ti onda dolazi u priliku masno naplatiti i mnoštvo drugih stvari.

Situacija je to kao kad ti trgovac naplati vrećicu s njegovom reklamom. Radiš mu reklamu, i to ne besplatno, nego još TI NJEMU plaćaš zato što mu radiš reklamu. Unfuckingbelievable. Tako i ovdje. Ja bih od Billa očekivao da on meni plati 100 dolara zato što sam pristao koristiti njegov sustav, jer to njemu daje neslućene mogućnosti napredovanja. (Dobro, sad pretjerujem, ali kužiš point)

Inače, što se tiče virusa i igara, to ti je ista stvar. Baš kao što nitko ne radi viruse za Linux jer ih ima premalo, tako nitko ne radi igre za Linux (dobro, ne baš 'nitko') jer ih ima premalo pa se ne isplati.

Ja osobno ionako ne marim 2% za ove nove igre. Hrpa smeća - grafika doduše genijalna, ideja nula, atmosfera nula, smisao nula, šarm nula. Meni je draže igrati igre iz '98 koje su postale public domain, i to na nekakvom emulatoru na Linuxu nego igrati ove fancy nove igre kojima je minimum konfiguracije nekakva bijesna grafička od 2 tisuće kuna, a ne pruža ama baš ništa novo ili bolje od starih naslova.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:31   #45
Quote:
Većina ljudi želi i mogućnost igranja igara na računalu.
ja ne, ali imam windows..
meni se nesvidja pingvin jednostavno...zbiljaruzna ptica.

ali, djeca hoce igrat igrice i sad bi im ja trebao kupit windows, ako imam pingivina?

porez placam crkvi, a to kasnije otpisem u troskove... (kad radim ono na kraju godine ...neznam kako se kaze na nas).
placam zato sto hocu da crkva jos godinama ide na zivce nenaivnim ljudima.
radim sa svojom lovom sto hocu.
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:33   #46
sta bi sa leviskama i karitasom?
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:38   #47
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Linuxi (ovi besplatni) se ne mogu porediti sa Windowsom.
Oh, itekako mogu. I to ti kaže netko tko se svaki dan gnjavi s "Windows tehnologijama".

(Ono što me posebno oduševljava je sustav licenciranja, od običnih CAL-ova do onih za terminal server... Ali srećom sustav ne funkcionira za per user mod i Microsoft čak savjetuje da se licence server uopće ne instalira, lol)


Microsoft je od početka imao sreće. Otkako je IBM sjebao stvar i njima dao da naprave DOS za PC-ja... A windozerima je trebalo desetak godina da sazriju do nekog prihvatljivog OS-a. U doba kad sam se igrao s linuxovim kernelom 1.2, windows je bio čisto smeće... Šteta, 90-tih je Linux imao povijesnu šansu da windozere otprati u ropotarnicu povijesti...

Quote:
igod kaže: Pogledaj post
U ostalim opcija također ništa bolji Linux nije, čak je puno gori u nekim dijelovima, od drivera, do izgleda.
Ma svakako, windozeri su prekrasni, pogotovo Vista . Šareno budali drago... (Blaženi bash... )
Fawkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:46   #48
Quote:
Krkan kaže: Pogledaj post
ja ne, ali imam windows..
meni se nesvidja pingvin jednostavno...zbiljaruzna ptica.

ali, djeca hoce igrat igrice i sad bi im ja trebao kupit windows, ako imam pingivina?
Još jednom - neka svatko koristi što hoće. No onaj koji plaća 100 dolara Billu za njegov operativni sustav, premda je po svakoj tržišnoj logici Billu debelo u interesu da ljudi koriste njegov sustav, taj mi se nema što smijati 'vjerničkim ovcama' koje daju novce Crkvi, kao za ništa. (Ovo se dakle očito ne odnosi na tebe)

Ja neću iz principa Billu ništa platiti ako to nije apsolutno nužno. Radije ću mu crackati njegov sustav dok zakonodavstvo u nas omogućuje da prođeš nekažnjeno.

U međuvremenu se guštam čitajući ovu hrpu uvreda s thepiratebay-a:
http://thepiratebay.org/legal

Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:51   #49
Quote:
Ma svakako, windozeri su prekrasni, pogotovo Vista
Ja nemam nikakvih problema sa Windowsom.
Naravno, uvijek čekam stabilan sustav, ne letim kao svaki balavac čim izađe odmah. Windows XP SP2 sa redovitim updateom je odličan sustav, što god netko priča.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:52   #50
Quote:
Radije ću mu crackati njegov sustav dok zakonodavstvo u nas omogućuje da prođeš nekažnjeno.
ne kuzim...?
to nije regulisano zakonom?
ili je rijec o sporosti mupa ili sudstva, ako je regulisano zakonom i padnu tuzbe....

u stvari, zadovoljstvo i je napadati jace...
bar dok ne dobijes plesku...
ko napada slabije
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:57   #51
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Windows XP SP2 sa redovitim updateom je odličan sustav, što god netko priča.
Hajde, to je jedini windows koji se i meni donekle sviđa. A koristio sam ih sve, od Windowsa 3.0 do Viste, uključujući o sve serverske varijante...

Ali jadan komandni prompt (tj. shell), ono smeće od registrija i nedostatak swap particije, to im nikad neću oprostiti.
Fawkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 14:49   #52
Quote:
Krkan kaže: Pogledaj post
ne kuzim...?
to nije regulisano zakonom?
ili je rijec o sporosti mupa ili sudstva, ako je regulisano zakonom i padnu tuzbe....
Regulirano je, ali srećom još nemamo policijske racije po kućama u potrazi za nelegalnim softverom. Ne sumnjam da ćemo i to dobiti jednog dana.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 15:23   #53
Quote:
Krkan kaže: Pogledaj post
meni su ateisti najfundamentalniji 'vjernici' na forumu...
vecina ih je od malih nogu to...
ko mali katolik koji redovno ide u crkvu ili obrzani bosanc koji zna od malih nogu, da je njegova vjera prava...
tu ulogu igra vise odgoj nego neki trend.
Ne.

Prvo, vrlo mnogi među nama odgajani su (da ne velim: smo) u vjerskom duhu.
I dočim se slažem da tu trend baš i ne igra neku ulogu, mislim da manju ulogu pritom ima odgoj od činjenice da su neki među nama sposobni razmišljati svojom glavom i izvan granica koje postavlja odgoj.
Quote:
ateisti svoju vjeru grade od pretpostavke da nema boga i onda donose 'dokaze'.
vjernici od mali nogu znaju da postoji bog i 'dokazuju'...
… s time da ateisti nemaju vjeru kao takvu.
Quote:
uglavnom, svi misle da su ovi drugi glupi i slijepi na neki nacin.
mislim da to nema nikakve veze sa inteligencijom, jer sam sreo i jednih i drugih...nedajboze.
Manje ima veze s inteligencijom, a više s načinom na koji ju čovjek koristi.
Quote:
ego npr napisa, da od kad zna za sebe brani svoje stavove
ja npr nista ne volim dugo branit...
uglavnom, trudim se razumiti misljenje milijarde ili miliona...vjernika raznih.
Samo što, nazivajući ateiste vjernicima, činiš logičku pogrešku.

I to namjernu.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 15:24   #54
Quote:
BluesCat kaže: Pogledaj post
Linux heretike na lomače!
Uf. Sva sreća da ovo tipkam na MacBooku

Nego, Blues, pa di si ti?
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 15:45   #55
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Mene zanima, za što se ateisti zalažu? Koji su njihovi ideali?
Kako koji.

Quote:
Jedan ateist na blogu piše o svom ateizmu, ali njegov ateizam se sastoji samo iz napadanja religije. Ima samo negativne vrijednosti, stalno je PROTIV nečega. Da li su ateisti za nešto ZA?
Nije svatko tko je ateist automatski mrzitelj vjere. Kao sto npr. netko tko odluci nemati djece nije nuzno mrzitelj djece, ne jesti meso automatski ljubitelj zivotinja... ovaj kojeg spominjes je valjda prvenstveno mrzitelj.

Ja sam za dosta toga. (Prvenstveno, ne smatram se uopce ateistom, vec agnostikom.) A medju onim sto smatram vaznim je slijedece: truditi se zivjeti tako da si dobar prema sebi i prema drugim ljudima, truditi se razumjeti i sebe i druge, truditi se pomoci koliko mozes onima kojima mozes, truditi se uzivati u zivotu i svijetu oko sebe. Biti umjeren u vecini toga sto radis, biti otvoren za nove spoznaje. Ne unistavati bez razloga nista. Mozda ovako zvuci djecji i bedasto ovako nabacano, ali takav odabir nije bas jako jednostavan i ukljucuje dosta razmisljanja i vaganja pri donosenju odluka. Recimo da ne prihvacam a priori nikakva pravila bez da pokusam ocijeniti po svom vlastitom etickom nahodjenju koliko su ispravna. Zakona drzave u kojoj zivim se uglavnom trudim drzati, btw.

Quote:
Da li su ateisti kada organizirali neku humanitarnu akciju? Ako nisu, trebali bi.
Ne znam jesu li. Znam za mnoge humanitarne akcije ciji organizatori ne isticu uopce svoja vjerska ili bezvjerska opredjeljenja.
Osobno, povremeno sudjelujem u raznim humanitarnim akcijama koje organiziraju drugi (razni "drugi"). Dajem krv. Registrirala sam se za donaciju kostane srzi. U slucaju moje iznenadne smrti, moji ce organi biti donirani. Povremeno doniram novce nekolicini organizacija koje pomazu ljudima i zivotinjama (s tim da nastojim pazljivo odabrati organizaciju ciji rad smatram kvalitetnim, tako da ima sto vise koristi od moje donacije). Poklanjam knjige gradskoj knjiznici. Odjecu koju moja djeca prerastu i igracke kojima se ne igraju vozim u dom za nezbrinutu djecu jednom godisnje, ili odvezem u romsko naselje u gradu. Itd, tome slicno. Mozda nije puno, ali je ipak vise od totalne nule koja je doprinos humanitarnim akcijama od strane nekih velikih katolika koje poznajem... zelim reci da pripadnost ili nepripadnost nekoj vjerskoj zajednici po mom misljenju i nema bas neke veze s tim koliko je covjek spreman pridonijeti nekim humanitarnim naporima.

Quote:
Da li se ateisti zalažu za istinu, ljubav, život, mir?
Vjerojatno mnogi. Ne nuzno svi, naravno.

Quote:
U Bibliji piše: Bog je ljubav. Isus je za sebe rekao, da je Put, Istina i Život.

Ako se ateisti zalažu za ljubav, za istinu, život, onda nisu ateisti prema Bibliji, nego su vjernici.
Ne znam. Valjda. Vecina ljudi vjeruje u nesto, kako oni to zovu je druga stvar. Ja se trudim biti odgovorna i pozitivna osoba.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 16:14   #56
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
........... Ja se trudim biti odgovorna i pozitivna osoba.


tocno
i mislim da bi i svi vjernici ovome trebali teziti...
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 23:07   #57
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post

Da li su ateisti kada organizirali neku humanitarnu akciju? Ako nisu, trebali bi.
Kad budem mogao na odmor koji košta milijun €, onda ću organizirati i humanitarnu akciju.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 23:08   #58
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Uf. Sva sreća da ovo tipkam na MacBooku

Nego, Blues, pa di si ti?
Mjestimično svugdje.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 23:21   #59
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ajde ljudi ne kenjajte.. to sto covjek nije vjernik ne znaci da nije dobar covjek i da nema osjecaj za dobro i lose... to sto taj osjecaj dolazi iz njega samog a ne iz neke druge direktive to je vec stvar izbora i slobodne volje...

manje predrasuda i manje generaliziranja...

ljubav, istina, mir, ispravno djelovanje.. to su pojmovi koji nemaju nuzno nikakve veze ni sa vjerom ni sa religijom...

niti je religioznost garancija dobrog covjeka niti je ateist suprotnost tome

ovo su sve priglupe predrasude i nemaju veze s vezom
Ako čovjek nije vjernik i dalje bi trebao imati osjećaj za dobro i loše. U školama za one, koji ne idu na vjeronauk postoji na sreću etika.
Svaki čovjek ima savjest- to je taj osjećaj koji dolazi iz čovjeka. Dar je od Boga.

Ljubav, istina, mir, ispravno djelovanje itekako imaju veze s vjerom i religijom, to su baš ključni pojmovi kojima se bave religije!!!

Čovjek može biti religiozan, a pokvaren, ali ako je vjernik nailazit će na dobre knjige, na dobre primjere i to mu može pomoći da bude dobar. I među ateistima se nađe dragih i simpatičnih ljudi, ali njima je teže, kad dođu teške nevolje, jer se nemaju za što uhvatiti.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 23:47   #60
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Glupost.

Nema ama baš nikakvih dokaza da moralnost ovisi o religioznosti.
Slažem se,ne ovisi.
Moralnost ovisi o temeljnom zakonu(zakonima) iz kojeg(ih) se izvodi.
Kod religija ti zakoni su sadržani u zapovijedima,napucima etc. i nepromjenjivi su(po pojedinačnim religijama).
Kod ateizma su to ljudski zakoni (državni zakoni) i promjenjivi su.
Ako se,po tvom mišljenju, moralnost ateizma ne oslanja na zakone (države)-na što se oslanja?
I da li je promjenjiva?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.