Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 00:20   #41
Quote:
Da, mislio sam baš na tu verziju. Vehabijsku.
Pa ovaj link što je PIPBoy 2000 dao je vehabijski propagandni materijal, zar ne?

selam


"...O, kako je ružno da se vjernici spominju podrugljivim nadimcima! A oni koji se ne pokaju - sami sebi čine nepravdu." (49:11)

Ovo nije tema , pa bih te zamolio da ne pises ovakve postove...


Selam..
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 05:58   #42
Quote:
kam kaže: Pogledaj post


"...O, kako je ružno da se vjernici spominju podrugljivim nadimcima! A oni koji se ne pokaju - sami sebi čine nepravdu." (49:11)

Ovo nije tema , pa bih te zamolio da ne pises ovakve postove...


Selam..

Za njega taj ajet nista ne znaci, jer on ne spada u skupine vjernika zato sto je izasao sa svojim nevjerstvom iz okvira islama i to se zna odavno - mozda se on sjeca ko sam ja, a ako ne sjeca, neka pokusa... - ta, bolje mu je da se citira ovaj kur'anski ajet:

"... a oni koji vjernike i vjernice vrijedjaju, a oni to ne zasluzuju, tovare na sebe klevetu i ociti grijeh." Kur'an.
Prolaznik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 06:00   #43
Quote:
Prince Ozzy kaže: Pogledaj post
Vidi se da ti isto nisi išao na vjeronauk.Otac,sin i duh sveti su tri BOŽANSKE OSOBE,A NE BOGOVI. Read a book
Kako su se onda rastali ? Dvije osobine ostale na nebesima, a jedna u grob i bila mrtva 3 ili 4 dana, a prije toga razapeta na krizu ?
Prolaznik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 07:36   #44
Kam
pojam vehabizam uopće nije podrugljiv pojam. On se nalazi u enciklopedijama, dnevnim novinama, na televiziji u vijestima. Nikada se ne bih rugao nikome, pa ni muslimanima. Za mene je ljudsko dostojanstvo sveto. Kod vehabizma samo se misli na jednu ideologiju i učenje, a nije nikakva uvreda! No, mislim da si ti od neiskrenih i da ovo na žalost nećeš shvatiti. A moje je bilo da ti odgovorim. A da si iskren onda bi na ovo TEKFIRENJE reagirao:

Quote:
Za njega taj ajet nista ne znaci, jer on ne spada u skupine vjernika zato sto je izasao sa svojim nevjerstvom iz okvira islama i to se zna odavno - mozda se on sjeca ko sam ja, a ako ne sjeca, neka pokusa.
uopće me ne zanima ko si ti, niti ću nagadjati. Vjerovatno si jedan od stotina vehabija sa islambosne.
(hvala Allahu dž.š. i tamo su vas sad smirili pa ste se malo pritajili kao što i ovdje izigravate umjerenjake, a rado bi klali da možete.

Poznajete se po tom vehabijskom volju kojeg iza sebe ostavljate, gdje god što napišete. Pa i ovdje.

Ti, sa svojim tekfirenjem, ne da si izašao iz islama, nego iz vrste sapiens.
Ti za mene Boga mi moga nisi čak ni ljudsko biće.
Moja vjera i tvoja su daleko kao istok i zapad.
I moj je Gospodar meni dovoljan kao zaštitnik od vašeg faseda.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 07:49   #45
Quote:
Za njega taj ajet nista ne znaci, jer on ne spada u skupine vjernika zato sto je izasao sa svojim nevjerstvom iz okvira islama
Olajavanje se dakle nastavlja.

Mederatore bi zamolio da ne brišu postove koji su za crveni karton i ban, nego neka daju kartone, za šta kartoni i služe. Prijavio sam post sličan ovome i umjesto da modertori daju karton, oni obrišu post. Brisanjem nećete ništa postići.

Pa vi obrišete post, i čovjek evo opet baljezga.
Ja se sigurno ne kanim svadjati sa ovim skotom. AKO hoćete obezbijedite nam normalnu diskusiju.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 11:47   #46
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Za njega taj ajet nista ne znaci, jer on ne spada u skupine vjernika zato sto je izasao sa svojim nevjerstvom iz okvira islama i to se zna odavno - mozda se on sjeca ko sam ja, a ako ne sjeca, neka pokusa... - ta, bolje mu je da se citira ovaj kur'anski ajet:

"... a oni koji vjernike i vjernice vrijedjaju, a oni to ne zasluzuju, tovare na sebe klevetu i ociti grijeh." Kur'an.
Ironično kako ovaj citat tebi nekako jednosmijerno ide. Kad te netko kritizira, pozivaš se na njega, a onda slobodno nastavljaš pljuvati one koji ne misle kao ti...

No dobro... mislim da je ovo već dosta otišlo u offtopic...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 12:03   #47
Quote:
uopće me ne zanima ko si ti, niti ću nagadjati. Vjerovatno si jedan od stotina vehabija sa islambosne. (hvala Allahu dž.š. i tamo su vas sad smirili pa ste se malo pritajili kao što i ovdje izigravate umjerenjake, a rado bi klali da možete.
Žao mi je ovo reći, ali ti si jedan od rijetkih normalnih muslimana na forumu. Bio je još jedan, onaj forget-me-not ili nešto slično. Ove "vehabije" iz BiH koji su se ufurali da su arapi su tragikomični, a i opasni u rulji.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 15:02   #48
igod, recenzira muslimane. lol

Shady, riječ lutf (blagost) je sredina Kur'ana.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 16:22   #49
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Dakle Isus je samo Poslanik i nije Bog, on je sin u metaforičkom smislu, a ne u biološkom, Staratelj njegov je Bog i pazi na njega, ali On nema sina. Sveti duh je samo anđeo največi i poslušni, on je koncekija Boga sa Poslanicima. To je jedinstvo, bez mutnih pojmova.
Objasni mi onda ovo, ako Isus nije Bog, kako se u ime Isusa Krista mogu istjerivati zli duhovu, dok u ime Muhameda ne mogu?
tomy108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 19:07   #50
Quote:
tomy108 kaže: Pogledaj post
Objasni mi onda ovo, ako Isus nije Bog, kako se u ime Isusa Krista mogu istjerivati zli duhovu, dok u ime Muhameda ne mogu?
Istjerivati... khm... koga? Evo baš gledam kalendarić koji sam neki dan dobio od meni vrlo dragih Prijatelja životinja i tamo piše 2008 godina... zanimljivo.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 19:41   #51
Esselamu alejkum Shady,

ja sam citirao ajet sa namjerom da koliko toliko zblizim tebe i prolaznika i da ne zapocinjete ponovo temu koja nigdje ne vodi...

Imao sam lijepo misljenje o tebi , al nazalost sam si se izdao:

Quote:
Nikada se ne bih rugao nikome, pa ni muslimanima.


__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 19:49   #52
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Tako je. Iznenadi me Shady, jedino ako nije koristio ironiju, u smislu "taj Qajjim", misleći na vehabijsku verziju.

Kako god, Vojniče, Kobi je u pravu, Ibn Qajjim el Dževzije je učenik Ibn Tejjmije-ja i
Quote:
unatoč toga je jedan od prvaka istinskog sufizma i tesavufa.
Moja preporuka: "10 stvari koje vode Allahovoj ljubavi"
Pitam se kako je on prvak kada u nekoliko kniga pobija novotarske postupke sufija???
Sto se tice te knjige, imam je, divna je!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 20:06   #53
Quote:
tomy108 kaže: Pogledaj post
Objasni mi onda ovo, ako Isus nije Bog, kako se u ime Isusa Krista mogu istjerivati zli duhovu, dok u ime Muhameda ne mogu?
Isus je cinio cuda uz Boziju pomoc:

"Ako li ja prstom Bozijim izgonim davole dakle doslo je vama carstvo Bozije." (Luka, 11:20)

Isus izgoni prstom Bozijim, jer ono sto je on cinio mogli su i ostali poslanici al zato Isus nije mogao promjeniti stanje jednog naroda, tamo gdje je vladalo nevjerovanje nije mogao nista uciniti osim sto je pozivao u vjeru:

"I ne mogase ondje ni jednog cuda da ucini , osim sto nekoliko bolesnika izlijeci metnuvsi na njih ruke. I cudio se nevjerovanju njihovom. I isao je po okolnim selimaa i naucavao" (Marko, 6:5-6)

i jos jedan dokaz da on nije bog:

"A o danu tome ili casu niko ne zna, ni andeli koji su na nebesima ni sin, do Otac" (Luka, 23:46) --kako moze biti da bog ne zna kad je Sudnji dan..?
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 20:10   #54
Quote:
kam kaže: Pogledaj post
"A o danu tome ili casu niko ne zna, ni andeli koji su na nebesima ni sin, do Otac" (Luka, 23:46) --kako moze biti da bog ne zna kad je Sudnji dan..?
Da, to je zbilja čudno, jer ako nije Sveznajući onda nije niti Bog!
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 20:41   #55
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Da, to je zbilja čudno, jer ako nije Sveznajući onda nije niti Bog!
Biblija je puna citata o jednoci Stvoritelja, evo nekih od njih:

"Jahve je Bog gore na nebu i ovdje na zemlji - drugog nema," (Pon. zakon,6:4)

"...da biste znali i vjerovali i uvidjeli da sam to ja. Prije mene ni jedan bog nije sacinjen i nece poslije mene biti. Ja, ja sam Jahve, osim mene nema spasitelja."(Izaija, 43:10-11)

"A Isus odgovori mu: Prva je zapovijed od svih: cuj Izraelu Gospodar nas je jedan Gospodar." (1 Koricani , 8:4)

"...mi znamo da idol nije nista na svijetu ida nema drugog Boga osim jedinoga."(1 Timotije, 2:5)

Kako onda Isa a.s. ako je i sam bio slican bogu moze reci : "Nista ne radim od sebe" (Ivan, 8:28) ili "Oce u tvoje ruke predajem svoju dusu" (Marko, 15:34)
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:36   #56
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Pokušaj primitivne religije da osramoti onu daleko manje primitivnu.
ajde molim te mi pojasni,jer ne shvaćam koja od navedenih religija je primitivna i zašto?
***** is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:37   #57
Ja ne shvatam koja je svrha ove teme
Stephen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:50   #58
Quote:
tomy108 kaže: Pogledaj post
Objasni mi onda ovo, ako Isus nije Bog, kako se u ime Isusa Krista mogu istjerivati zli duhovu, dok u ime Muhameda ne mogu?
Zli duhovi ili ti ga šejtani među džinnima samo se istjeruju sa dozvolom Boga ili sklapljanjem pakta sa njima.

Ti što istjeruju u ime "Isusa", uče latinske "molitve" koje ništa drugo nisu nego zamajavanje i sklapanje pakta, tako da se džinni na određen period smire i ponovo vrate u 90% slučajeva. Jevreji u suprotnom imaju efikasnu metodu bez primjesa pakta.

Ništa se ne radi u ime Muhammedovo, nego sve u ime Božije, zato se kaže Bismillahi erRahman erRahim (U ime Milosnog, Samilosnog) na početku svakog dobrog posla. Tako se i istjerivanje džina radi. Uči se Božiji govor (Kur'an) i on bude uzrok istjerivanja.

Kada je Isus oživaljavao mrtve učio je molitvu: U ime Gospodara svoga, ustaj iz zemlje, On te je usmrtio i On te oživljava.

Isto to je uradio jedan velikan AbdulQadir Gejlani prije par stotina godina nakon čega je ugledni Iranski svečenik prešao na islam. Riječi koje su prevagnule od Gejlanija glasile su:"Vidiš ja nisam Isus, ja sam samo sljedbenik Muhammedov, a nisam ni Poslanik."

Takle svi Poslanici su samo robovi kroz koje se manifestuje moć Božija i oni ništa nisu mogli svojom voljom i svojom snagom, jer samo je u Boga ono što se ne može sagledati i zamisliti.

Ako hoćeš više informacija o istjerivanju džinna javi se na PM pa ću ti fino sve pojasniti.

Neka te Svevišnji čuva.

Peace
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:54   #59
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Pitam se kako je on prvak kada u nekoliko kniga pobija novotarske postupke sufija???
Sto se tice te knjige, imam je, divna je!
Pa prvak je baš zbog toga, što u svoje doba se borio da se u tesavuf ne uvuku te novotarije. To isto je uradio El Kušejri mnogo ranije. (pogledaj knjigu "Risale kušejrije")
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 22:02   #60
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ironično kako ovaj citat tebi nekako jednosmijerno ide. Kad te netko kritizira, pozivaš se na njega, a onda slobodno nastavljaš pljuvati one koji ne misle kao ti...

No dobro... mislim da je ovo već dosta otišlo u offtopic...
A nije tako. Zasigurno nije tako. Osoba koja pripada ekstremnom rafidijskom/sijskom ucenju koje su svi islamski ucenjaci proglasili sektom otpadnickom, naziva mene i ostale vjernike i ovdje i u svijetu podrugljivim nazivom kojeg je prvi put izmislio njihov rafidijski homeini u svojoj knjizi i od tad dotira taj naziv, stoga sam mu odgovorio onako kako je zasluzio, kur'anskim ajetom i rekao mu da dok god se ne popravi, on sa islamom nema nista, jer vjeruje u stvari koje spadaju u islamu pod topic nevjerstva i otpadnistva. A ta osoba mi je od ranije poznata, tako da na osnovu par njegovih komentara i stavova nisam donio zakljucak, vec na osnovu dugogodisnjeg iskustva. On ne zna ko sam ja, ali to nije toliko vazno, vazno je da ja znam sta sam rekao i da u tom slucaju imam potpuno ispred sebe jasnu sliku o onome o cemu sam govorio.

Isto tako i ono sto tebi nije jasno, ocigledno je da i daljes ti nije jasno, zato citraj sta ti nije jasno da bih ti odgovorio, ako zelis, ma da, kako si i sam rekao, otisli smo daleko od teme.
Prolaznik_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.