Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 15:21   #61
Quote:
Crusader kaže: Pogledaj post
Netočno. Ta su se djeca sama oformila jer su vjerovala u svoju nevinost. Krenuli su iz Nice i već u Marseillu su pohvatani i prodani u roblje. Osatali su do Genove izginuli.
Ako su krenuli iz Nice prema Marseilleu, a cilj im je bio doci do Genove pa onda dalje, isli su u krivom smjeru...

Nije ni cudo sto su izginuli.. jadna djeca...
LeoNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 16:03   #62
Quote:
BlitzFX kaže: Pogledaj post
http://en.wikipedia.org/wiki/Christi...of_Scandinavia

Olaf I then made it his priority to convert the country to Christianity using all means at his disposal. By destroying temples and torturing and killing pagan resisters he succeeded in making every part of Norway at least nominally Christian. Expanding his efforts to the Norse settlements in the west the kings' sagas credit him with Christianizing the Faroes, Orkney, Shetland, Iceland and Greenland.

Ako se dobro sjecam, tog Olafa su kasnije prozvali sveti Olaf
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 19:20   #63
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Mitovi u nesto o,a primljeni zakoni od Boga sasvim nesto o.Religija je skup Bozijih zakona,a mit skup ljudskih zakona.To je onako ukratko da budem sto kraci,a sto jasniji.
Onako ukratko nemaš pojma. Bio bi odličan komičar za nasmijavanje studenata na mom faksu.

Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Nordiska religija ne postoji,pripadnik jedne religije ne moze pripadniku e religije prigovarati da je mitologija.Mitologija nije religija,toliko od mene.
Nordijska religija postoji i npr. na Islandu je priznata od strane države. Nego, jel' Abraham bio pripadik mitologije ili religije?
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 19:49   #64
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
S takvim nacinom misljenja-vrijedjanja ne budemo daleko stigli.Moje vjersko ubjedjenje je moja intima i stoga je ne smijes vrijedjati, isto tako ni ja tvoja vjrska ubjedjenja ne vrijedjam.
Cilj opravdava sredstvo,rece netko,nazalost u svemu tom bude i nevinih zrtava kao i u svkome om ratu,pa zvao se on i oslobodilacki.
Ja nemam vjerska ubjedjenja, jer ne vjerujem u neke imaginarne likove, samim time mene se ne moze uvrijediti.

Kako da se postavim prema osobi koja vjeruje u to da je neka imaginarna licnost spalila sumporom i vatrom neke gradove, kako je potopila svijet, kako prica sa ljudima u obliku goreceg grma, kako je poslala svog sina da ga pribiju na kriz, jer sad shvacas o cemu ti pricas...evo ti primjer, zasto bi postivao nekoga tko misli da mu glas u glavi govori da ubije nekoga ili da mu recimo bog kaze da napadne Irak?

A da ne pricam kako takvi ljudi tek utjecu na svijet oko sebi, koliko se krvi jos i danas proljeva zbog takozvane vjere...koliko takvi ljudi utjecu na svoju djecu, kojima od malih nogu pricaju takve sadisticke i uzasne price, zastrasivaju ih paklom i kaznama koje ce ih stici ako recimo masturbiraju ili se seksaju prije braka...to je po meni bolesno i ne zasluzuje ni trunku postovanja...mozda sazaljenja, ali postovanja sigurno ne.

Jednostavno ne mogu postovati takve ljude, isto kao sto ne mogu postovati ni ljude koji svjesno pljackaju druge, nanose im zlo, oduzimaju zivot, a kad je jos to kombinirano sa nekom "vjerom", onda to vise ne zasluzuju ni slobodu, nego ih se treba zatvoriti iza resetaka i nikada ih pustiti van, barem dok ne shvate kakvo zlo rade ljudima oko sebe.

Pri tome ne mislim samo na krscanstvo, nego na sve agresivne religije u danasnjem svijetu.
startrekfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 20:07   #65
Quote:
startrekfan kaže: Pogledaj post
Ja nemam vjerska ubjedjenja, jer ne vjerujem u neke imaginarne likove, samim time mene se ne moze uvrijediti.

Kako da se postavim prema osobi koja vjeruje u to da je neka imaginarna licnost spalila sumporom i vatrom neke gradove, kako je potopila svijet, kako prica sa ljudima u obliku goreceg grma, kako je poslala svog sina da ga pribiju na kriz, jer sad shvacas o cemu ti pricas...evo ti primjer, zasto bi postivao nekoga tko misli da mu glas u glavi govori da ubije nekoga ili da mu recimo bog kaze da napadne Irak?

A da ne pricam kako takvi ljudi tek utjecu na svijet oko sebi, koliko se krvi jos i danas proljeva zbog takozvane vjere...koliko takvi ljudi utjecu na svoju djecu, kojima od malih nogu pricaju takve sadisticke i uzasne price, zastrasivaju ih paklom i kaznama koje ce ih stici ako recimo masturbiraju ili se seksaju prije braka...to je po meni bolesno i ne zasluzuje ni trunku postovanja...mozda sazaljenja, ali postovanja sigurno ne.

Jednostavno ne mogu postovati takve ljude, isto kao sto ne mogu postovati ni ljude koji svjesno pljackaju druge, nanose im zlo, oduzimaju zivot, a kad je jos to kombinirano sa nekom "vjerom", onda to vise ne zasluzuju ni slobodu, nego ih se treba zatvoriti iza resetaka i nikada ih pustiti van, barem dok ne shvate kakvo zlo rade ljudima oko sebe.

Pri tome ne mislim samo na krscanstvo, nego na sve agresivne religije u danasnjem svijetu.
e svaka čast na ovom. bravo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:20   #66
Quote:
Crusader kaže: Pogledaj post
Viteški red templara je čuvao Isusov grob. To je tradicija koja postoji i dan danas u crkvama. Dan prije Uskrsa obično ministranti čuvaju grob. Templarum, Temple lat. - Hram. I dio Templara je pratio hodočasnike i čuvao ih od razbojnika. Zatim su Assassini ili hašašini pobili Templare te počeli širiti islam. Preko Turske sve do Carigrada. Carigradskog nadbiskupa je bilo strah pa j pozvao papu Urbana II u pomoć. Papa je pozvao sve plemiće da mu se zakunu u vjernost te ih poslao u vjerski rat protiv muslimana. Misija je bila osloboditi Carigrad i Svetu zemlju. Papa je rekao da će im grijesi biti oprošteni.



Netočno. Ta su se djeca sama oformila jer su vjerovala u svoju nevinost. Krenuli su iz Nice i već u Marseillu su pohvatani i prodani u roblje. Osatali su do Genove izginuli.

Gluposti iz Da Vincijeva koda neću tolerirati. Po njima su Templari tražili Sveti gral.

1. Zašto Sveti gral. Bilo je i drugih relikvija koje su bile povezanije za Isusa i skuplje od grala.

2. Prema Da Vinciju. Templarima je maska bila čuvanje Isusova groba a u biti oni su tražili Sv. Gral. A po njegovom istom vjerovanju taj Sv. Gral je bila Marija Magdalena koja je umrla dobrih 900 godina ranije. Što su onda na kraju tražili.

3. Templari nisu pljačkali narod. Ispod Vatikana je ležalo blago koji se nije moglo zamislit koje bi svaki kršćan poželio. Ne postoje spisi o njemu jer je bilo strašno veliko. Njega je ukrao papa Lothar II i pobjegao u Francusku. A templari su bili najjači viteški red koji je ikad postojao. Da su im cilj bili novci napali bi Vatikan bez obzira što rade za njega.

Djecu su poslali u rat što je jedna od, po meni, činjenica sa najvećom vjerovatnošću istinitosti...
Malo razmisli. Djeca(a tu se ne misli na 17-godišnjake) su sama oformila neku svoju vojsku, otišla od roditelja da bi prevalila veliki broj km i napala muslimane u Ime Božije u nekom tamo gradu koji velika većina njih nikad nije vidjela a i sumnjam da su imali neki dobar plan puta..
Pa to se kosi sa psihologijom djeteta....
A sad najjiskrenije napiši da li ti u to vjeruješ???Ako vjeruješ svaka ti čast....
***** is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 21:21   #67
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
djeca su se sama oformila i krenula u rat? jesu jesu...

potpisujem
***** is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 22:08   #68
Ufff... dosta mi je baljezgarija za idućih pet godina... kakvih sam se gluposti načitao ovdje. Lik koji je pokrenuo topic nema pojma, načeo ovakvu temu bez ikakvog ozbiljnijeg argumentiranja, citata, dokaza... katastrofa, kakve taj ima veze s latinskim? - da ne govorim o nekom teološkom smjeru na fakultetu, ajoj... odoh!

p.s. bećar je u uvodnom postu spominjao nekakvo lupetanje i neznanje... vjerojatno je pri tome mislio na sebe... razumijem ga - i ja sam mislio da puno znam o takvim stvarima nakon što sam gledao Kraljevstvo Nebesko

Pozdrav svima!
__________________
People should know when they're conquered...
Quintus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 23:24   #69
Quote:
startrekfan kaže: Pogledaj post
Ja nemam vjerska ubjedjenja, jer ne vjerujem u neke imaginarne likove, samim time mene se ne moze uvrijediti.

Kako da se postavim prema osobi koja vjeruje u to da je neka imaginarna licnost spalila sumporom i vatrom neke gradove, kako je potopila svijet, kako prica sa ljudima u obliku goreceg grma, kako je poslala svog sina da ga pribiju na kriz, jer sad shvacas o cemu ti pricas...evo ti primjer, zasto bi postivao nekoga tko misli da mu glas u glavi govori da ubije nekoga ili da mu recimo bog kaze da napadne Irak?

A da ne pricam kako takvi ljudi tek utjecu na svijet oko sebi, koliko se krvi jos i danas proljeva zbog takozvane vjere...koliko takvi ljudi utjecu na svoju djecu, kojima od malih nogu pricaju takve sadisticke i uzasne price, zastrasivaju ih paklom i kaznama koje ce ih stici ako recimo masturbiraju ili se seksaju prije braka...to je po meni bolesno i ne zasluzuje ni trunku postovanja...mozda sazaljenja, ali postovanja sigurno ne.

Jednostavno ne mogu postovati takve ljude, isto kao sto ne mogu postovati ni ljude koji svjesno pljackaju druge, nanose im zlo, oduzimaju zivot, a kad je jos to kombinirano sa nekom "vjerom", onda to vise ne zasluzuju ni slobodu, nego ih se treba zatvoriti iza resetaka i nikada ih pustiti van, barem dok ne shvate kakvo zlo rade ljudima oko sebe.

Pri tome ne mislim samo na krscanstvo, nego na sve agresivne religije u danasnjem svijetu.
Lijepo si to napisao.
Nešto slično, na temu "Zašto vjera ne zaslužuje poštovanje", možeš naći ovdje.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 18:13   #70
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Nordijska religija postoji i npr. na Islandu je priznata od strane države. Nego, jel' Abraham bio pripadik mitologije ili religije?
Molio bih da kazes kako se zove ta religija.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 18:18   #71
Quote:
startrekfan kaže: Pogledaj post
Ja nemam vjerska ubjedjenja, jer ne vjerujem u neke imaginarne likove, samim time mene se ne moze uvrijediti.

Kako da se postavim prema osobi koja vjeruje u to da je neka imaginarna licnost spalila sumporom i vatrom neke gradove, kako je potopila svijet, kako prica sa ljudima u obliku goreceg grma, kako je poslala svog sina da ga pribiju na kriz, jer sad shvacas o cemu ti pricas...evo ti primjer, zasto bi postivao nekoga tko misli da mu glas u glavi govori da ubije nekoga ili da mu recimo bog kaze da napadne Irak?

A da ne pricam kako takvi ljudi tek utjecu na svijet oko sebi, koliko se krvi jos i danas proljeva zbog takozvane vjere...koliko takvi ljudi utjecu na svoju djecu, kojima od malih nogu pricaju takve icke i uzasne price, zastrasivaju ih paklom i kaznama koje ce ih stici ako recimo masturbiraju ili se seksaju prije braka...to je po meni bolesno i ne zasluzuje ni trunku postovanja...mozda sazaljenja, ali postovanja sigurno ne.

Jednostavno ne mogu postovati takve ljude, isto kao sto ne mogu postovati ni ljude koji svjesno pljackaju e, nanose im zlo, oduzimaju zivot, a kad je jos to kombinirano sa nekom "vjerom", onda to vise ne zasluzuju ni slobodu, nego ih se treba zatvoriti iza resetaka i nikada ih pustiti van, barem dok ne shvate kakvo zlo rade ljudima oko sebe.

Pri tome ne mislim samo na krscanstvo, nego na sve agresivne religije u danasnjem svijetu.
Tvoj stav da vjernike stavljas u istu ravan s pljackasima,govori sve o tebi i tvojoj nakani.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 20:47   #72
Quote:
A sad najjiskrenije napiši da li ti u to vjeruješ???Ako vjeruješ svaka ti čast....
Nije bit ono šta ja vjerujem. Činjenica je da su se djeca okupila vjerujući da ih neće pobiti jer su djeca i da će ratovi prestati...
Glup potez ali šta bi ja.

Quote:
Moralno eticki opravdano da se oslobodi Isusov grob,sta je u svemu tome lose?
Tehnika odradjenosti posla diskutabilna.Sta sam rekao losega?

nitko nema pravo da ratuje u ime religije Da,i u ovome ne vidim nist losega.S jedne stolice pisem jos uvijek.
Nitko nema to pravo ali se dogodilo i Crkva se ispričala. Ali muslimani još ratuju od 1095. u ime Alaha. I nisu se niti jednom ispričali. Da li je žrtvama njihovih ratova ponuđena kakva pomoć. Jer me netko pitao da li je crkva platila žrtvama. Sada ja pitam vas da li su oni.

A gluposti o križarima iz Da Vincijeva koda su neosnovane zamisli. Jer oni su tražili Sveti Gral (koji je bila Marija Magdalena) u Jeruzalemu (a pobjegla je u Francusku) i sve su to znali ali su svejedno išli u jeruzalem tražiti ''nju'' iako je umrla prije 1050 godina na drugome mjestu. A Vatikan je sve to znao. Moš mislit.....

Moliti ću vas jer pametnom je dosta jednom a vi ste se kao pokazali pametni a ja glup... Dobro kako hoćete. Onda ću vas zamoliti da ne skrećete sa teme...

Hvala

Quote:
fff... dosta mi je baljezgarija za idućih pet godina... kakvih sam se gluposti načitao ovdje. Lik koji je pokrenuo topic nema pojma, načeo ovakvu temu bez ikakvog ozbiljnijeg argumentiranja, citata, dokaza... katastrofa, kakve taj ima veze s latinskim? - da ne govorim o nekom teološkom smjeru na fakultetu, ajoj... odoh!
Ponoviti ću da nisam išao na teološki faks. Već sam to na jednom postu napisao.

Ja nisam ponudio dokaze. Ma daj molim te. Vi ste ti koji ste skrenuli s teme ne dajući nti jedan argument. Nitko osim onog Bosanca nije spomenuo križarske ratove.
Crusader is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 21:58   #73
Quote:
Crusader kaže: Pogledaj post
Nije bit ono šta ja vjerujem. Činjenica je da su se djeca okupila vjerujući da ih neće pobiti jer su djeca i da će ratovi prestati...
Glup potez ali šta bi ja.

E tu se razilazimo u mišljenju (između ostalog)
Ajde mi samo molim te pojasni odakle tebi ta "činjenica" da su se djeca bila okupila vjerujući da ih neće pobiti??
***** is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 22:48   #74
čuo za za tu epizodu o djeci i kako su poslani u rat
Muslimanski admiral koji je razbio tu flotu bio je nemalo iznenađen i očajan kada je uvidio da se radi o djeci. kako i ne bi. mislio je da se bori protiv odraslih ljudi a ne djece.

na znam koliko su tačne inf koja imam jer se ipak radi o nečemu što nisam imao prilike da potvrdim...

ipak, koliko je meni poznato djeca su poslana u rat jer je neko postavio tezu da samo onaj ko je bez grijeha može osloboditi isusov grob. u svakom slučaju to je bio loš taktički potez...
preporučio bih knjigu "križari u očima Arapa" koja daje interesantno viđenje križarskih ratova, od njihovih prvih okršaja sa seldžucima i Kilidž Arslanom pa do kassnijih ratova gdje su se križari i muslimani borili protiv križara i muslimana pa sve do Saladina i njegove velikodušne geste kada mu se Jesrusalim predao.

Crusader primjećujem da pogrešno barataš činjenicama. NE razumijem kako su križari mogli krenuti u oslobođenje Carigrada kad je on osvojen tek u 15 st. i to od strane osmanlija koji tada uopće nisu postojali kao vojnopolitička snaga
ne razumijem šta se to moralo dogoditi muslimanima pa da tek 400 godina nakon osvojenja Jerusalima počnu progoniti kršćane- što nisu to odmah počeli raditi.
Poziv na oslobođenje Isusovog groba od strane nevjernika je bio dobar fol, međutim historija je pokazala da su razlozi ovih ratova bili mnogo prizemniji.
POsljedice tih ratova bile su pogubne za Bizant koji više nije imao snage da se uspješno bori protiv muslimana, s druge strane u ovom ratu su Templari bili najveci profiteri. Na stranu njihova vjera, ali bogatstvo i moć koju su im omogućile križarske države na kraju su postale razlogom njihovog brutalnog uništenja u Francuskoj...
onda tu negdje dolazi priča o masonima...
U svakom slučaju Evropa je mnogo dobila sa ovim ratovima jer je nešto od onog sjaja i nauke i prosperitata Bizanta, i muslimana pomoću križara došlo do Evrope itd itd...
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 23:33   #75
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Molio bih da kazes kako se zove ta religija.
Íslenska Ásatrúarfélagið, starovjerska nordijska religija nanovo osnovana 1972. godine, a prihvaćena od strane islandske vlade kao priznata religija 1973. godine.

Više na http://www.asatru.is/
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 00:38   #76
Quote:
Crusader kaže: Pogledaj post
Nitko nema to pravo ali se dogodilo i Crkva se ispričala. Ali muslimani još ratuju od 1095. u ime Alaha. I nisu se niti jednom ispričali. Da li je žrtvama njihovih ratova ponuđena kakva pomoć. Jer me netko pitao da li je crkva platila žrtvama. Sada ja pitam vas da li su oni.
Ne gledaj trun u oku brata svojega dok ne izvadiš brvno iz svojeg...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 08:27   #77
Quote:
Ne gledaj trun u oku brata svojega dok ne izvadiš brvno iz svojeg...
Mi smo iz svojeg izvadili..... Kasno pališ.....
Crusader is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 09:55   #78
previše je toga za crusadera i ekipu...


to ni suze neće isprati. jedino nešto tipa uragana katrina...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 10:10   #79
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Íslenska Ásatrúarfélagið, starovjerska nordijska religija nanovo osnovana 1972. godine, a prihvaćena od strane islandske vlade kao priznata religija 1973. godine.

Više na http://www.asatru.is/
To je lokalizam, na osnovama mitologije,a nikako religija.Istu postujem,al ne uvazavam,s obzirom da postoje samo tri priznate religije.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!

Zadnje uređivanje kokobill : 07.11.2007. at 10:14. Reason: greska
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 10:16   #80
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
To je lokalizam, na osnovama mitologije,a nikako religija.Istu postujem,al ne uvazavam,s obzirom da postoje samo tri priznate religije.
ma nemoj?
daj kokobill odi malo u knjižnicu i nauči nešto.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.