Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 01:19   #21
Quote:
croatian6 kaže: Pogledaj post
@ NVP

Nemoj mu objasniti, ne razumije on to. To je neka vrsta bolesti, nevjeruje on ni sam sebi. Sve i da ima clip na youtube on bi ga jedno 100 000 puta pregledao da vidi jeli u pitanju montaža ili ne.

Sve je vjera moj scathach. Za što ti uopće imaš dokaza?? U što si siguran? Uostalom, Isus je izabrao sebi 12 ljudi (ili možda nije, nisam gledao clip) i ćak ni oni koji su vidjeli sva ćudesa nisu do kraja vjerovali (petar).

BLAGO ONIMA KOJI NE VIDU A VJERUJU!!!!!!

P.S Falili ste temu, napisao sam u prvom postu što mi treba, ako nemožete pomoći ne pišite
Prvo, zensko samo

Drugo, nije mi bila namjera nikoga vrijedjati ili sprdati ( da sam to htjela pozvala bi se na nelogicnosti izmedju Luke i Mateja kada govore o Isusovim prvim danima zivota)...

Samo sam rekla da nema nekih drugih povijesnih izvora osim Biblije, u kojima se Sv. Sime spominje ( barem koliko ja znam )...kao odgovor na tvoje pitanje...u smislu da ces tesko pronaci nesto dodatno o njemu i njegovom zivotu, od onoga sto je u Bibliji o njemu zapisano...
Sto znaci, da MENI OSOBNO to nije dovoljno da ga uzmem kao povijesnu licnost koja je sto posto postojala...

Ako znas engleski mozes napisati na googlu ''Simeon the Righteous'' pa vidit ima li ceg zanimljivog po pitanju koje te zanima.

A to sto se NVP nasao prozvan da mi propovjeda i jos se infantilno sprda ( iako dobro zna sto sam mislila recenim ), je druga stvar

Ali dobro...eto, micem se...
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 01:33   #22
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post
Prvo, zensko samo

Drugo, nije mi bila namjera nikoga vrijedjati ili sprdati ( da sam to htjela pozvala bi se na nelogicnosti izmedju Luke i Mateja kada govore o Isusovim prvim danima zivota)...

Samo sam rekla da nema nekih drugih povijesnih izvora osim Biblije, u kojima se Sv. Sime spominje ( barem koliko ja znam )...kao odgovor na tvoje pitanje...u smislu da ces tesko pronaci nesto dodatno o njemu i njegovom zivotu, od onoga sto je u Bibliji o njemu zapisano...
Sto znaci, da MENI OSOBNO to nije dovoljno da ga uzmem kao povijesnu licnost koja je sto posto postojala...

Ako znas engleski mozes napisati na googlu ''Simeon the Righteous'' pa vidit ima li ceg zanimljivog po pitanju koje te zanima.

A to sto se NVP nasao prozvan da mi propovjeda i jos se infantilno sprda ( iako dobro zna sto sam mislila recenim ), je druga stvar

Ali dobro...eto, micem se...


kakve su nelogicnosti luke/mateja!?
da se Biblija u slovu i zarezu moze osporiti, vec bi davno temelji hriscanstva bili sruseni. ne bi ga se (Hrista) ni secali.

ko je sv. sime?! simon mag? ...andrej prvozvani i simon zilot (revnatelj), ta prica?

sta je poenta tvoje sumnjicavosti?
3ocuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 01:36   #23
Necu to vise ovdje komentirat jer ce mi opet skociti za vrat...tema nije postavljena za mene sumljicavog Tomu...

( ovo je stari Sime koji je malog bebu Isusa drza na rukama kad su ga dosli prikazat u hramu )
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 01:40   #24
secam se valtazara, melhiora i gaspara... 3 mudraca s istoka sto su dosli videti Hriista... ko je sime?!

Biblija je ne samo religijski dokument, vec i istorijskoantropoloskogeografski... sa potvrdjenim cinjenicama. sva mesta (cak sodom i gomora sa slanim jezerom) su ili pronadjeni (sa sve tadasnjim rimskim gubernatorima i ostalima...) ili vode k poznanju. istine. narocito je zanimljiva ta prica o slanom jezru i sodomu...

dokazati istinitost Biblije je lakse i nego dokazati krivotvorenje i pogreske iste.

sve se mislim da cu te ubediti, jer i da se pozovem na knjige i autore koji se bave tematikom, ne bi pomoglo tvom maloverju.
3ocuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 01:45   #25
http://en.wikipedia.org/wiki/Simeon_the_Righteous

Ma sve pet

Mogla bi i ja tebi nabrojati povjesnih netocnosti, neslaganja izmedju evandjelja, dodanih i oduzetih djelova teksta...i pozvati se na autore i knjige...a tebi to isto tako ne bi nista znacilo...pa eto...Bolje da ne zachetavamo temu, jer cu ja dobit po prstima, a ne ti...
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 01:51   #26
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Da, može. Tj. smije. Svako toliko mu se "raka" (mrzim taj izraz) otvara i onda imaš male stube kojima se penješ i onda takneš "svetu raku svetog Šime".
Kad sam bio mali, moji su me vodili da to vidim, i ja sam vidio sam baršun. "Evo vidiš tu ti spava sveti Šime."
Ja sam vidio samo nešto žuto i taj crveni baršun. Ok, tu spava sveti Šime. Neka spava, sigurno je umoran.

Kad sam odrastao i shvatio da gledam u stravično ležeće mumificirano tijelo, prestalo mi je biti zabavno. JEBATE, TO JE KOSTUR U AGONIJI!
Samo sam još jednom otišao to vidjeti i nisam htio gledati, samo sam projurio gore-dolje tim stubama.

Ma u osnovi, to je jadno. Truplo koje je daleko od dobrog stanja, u staklenom i zlatnom kovčegu. Služi da bi religioznim Zadranima svaki put izazivalo "vjerske osjećaje i strah Božji". Tko zna tko to tamo zapravo leži.
Koliko ja znam,a možda i griješim, zar se ne nalazi još jedno tijelo sv. Šime negdje u Italiji?
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 01:55   #27
Quote:
croatian6 kaže: Pogledaj post
@ NVP
BLAGO ONIMA KOJI NE VIDU A VJERUJU!!!!!!
Zašto onda ne vjeruješ u FSM-a, jedinog pravog boga?

A u crvenkapicu?

VJERUJ, VJERUJ, U VJERI JE SVE!!!!!
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 02:01   #28
Quote:
NVP kaže: Pogledaj post
A da je sve stvar vjere, to ti stoji.Vidis, kad udjem u bus vjerujem da vozac ima polozen vozacki ispit,kad mi lijecnik prepise neki lijek- vjerujem d mi nije dao otrov,etc...

Doista, sve je u zivotu- vjera!
Vozač mora imati dozvolu da bi uopće dobio posao, a doktor diplomu

Tvoja usporedba s vjerovanjem u bajke nikako ne stoji
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 02:03   #29
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post
http://en.wikipedia.org/wiki/Simeon_the_Righteous

Ma sve pet

Mogla bi i ja tebi nabrojati povjesnih netocnosti, neslaganja izmedju evandjelja, dodanih i oduzetih djelova teksta...i pozvati se na autore i knjige...a tebi to isto tako ne bi nista znacilo...pa eto...Bolje da ne zachetavamo temu, jer cu ja dobit po prstima, a ne ti...


li strobel, "Isusov zlocin".
populisticko i pitko stivo sto daje taxativno i pregledno otklanjanje nedoumica.
na temu nastanka i verodostojnisti Jevandjelja,
na temu zivota Hrista,
vaskrsenja...

pitanje/odgovor... sa se sve debelim biografijama nadleznih. (da ne ispadne da su dudndjeri davali odgovore)

kao sto rekoh, da postoji jedna (slovima: jedna!) greska u Jevandjelima (sa sve starim zavetom, apostolskim ucenjima, predanjima...) hriscanstvo bi bilo raskrinkano...

no, ti, ja, svi mi... zivimo one Jevandjelske: procice nebo i zemlja, a reci moje ostace!

tako, tvoje reci, reci hiljada malovernih pre i posle tebe odnece vetar...
3ocuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 02:14   #30
Quote:
3ocuma kaže: Pogledaj post
kao sto rekoh, da postoji jedna (slovima: jedna!) greska u Jevandjelima (sa sve starim zavetom, apostolskim ucenjima, predanjima...) hriscanstvo bi bilo raskrinkano...
https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=182

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=183

Tvoja vjera ti nalaže da slijepo vjeruješ i traži od tebe da lagano prođeš preko biblijskih nelogičnosti

Već je raskrinkano kao jedna velika prjevara, samo se ti odbijaš pomiriti s tim

http://exchristian.net/exchristian/2...rt-ehrman.html
__________________
All glory to the Hypno-Toad!

Zadnje uređivanje Niflheim : 22.11.2007. at 03:15.
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 07:25   #31
Schathach,

ispricavam se ako sam Te uvrijedio.
Drugo, ja Bibliju uopce nisa prihvatio kao neopogresivi autoritet.Naprotiv. Prije par godina, ja nisam ni vjerovao da je Biblija Bozja Rijec!
Ako je iko ´nevjerni Toma´, to sam onda ja.I sada ti kazem , nema bolje ocuvanog dokumenta antike od Biblije!

Ja Te sada lijepo pozivam da ovdje izneses koje su topovijesne netocnosti u Svetom Pismu, ili nelogicnosti u teoloskom pogledu- pa da zajedno razmotrimo da li je to tako. U suprotnom, sve je to prazna prica.

Trece, do jucer(dok nisam procitao oaj topic) nisam ni znao da se tijelo SImnovo nalazi u Zadru. Osobno i ne vjerujem u to.Tko zna gdje pocia stari Siimun?A, uostalom, i sve da znamo ´sta ce nam´ njegovi posmrtni ostaci?!

Lijep pozdrav
__________________
Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ, Υἱέ τοῦ Θεοῦ, ἐλέησόν με τὸν ἁμαρτωλόν
Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя грешнаго
أيها الرب يسوع المسيح ابن الله, إرحمني أنا الخاطئ
NVP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 11:21   #32
@Niflheim

Malo si ti mene krivo skužio. Nisam ja jedan od onih što žive u crkvi i slijepo vjeruju, ni blizu vjeruj mi. Niti sam takav karakter da mi netko može uvjeriti u nešto,naprotiv, ja postavljam 1000 pitanja.
Ali, da vjerujem-vjerujem, uostalom nije uopče bito u što (kad se već rugaš). Moje je mišljenje da ćovjek može vjerovati i u puža, crvenkapicu, ili u zlatno tele i da opet može biti zadovoljan i sretan, i da ga to može ispuniti. Ćak i oni koji sebe nazivaju ateistima vjeruju, vjeruju da će sutra kiša ili sunce, vjeruju da će imati djecu jednoga dana, bez vjere se nemože.

P.S. Da doktor MORA imati diplomu ili vozać vozaćku da bi dobio posao NIJE istina. Ćek smo u Hrvatskoj bili svjedoci afere da je "doktor" radio dugo vremena u bolnici bez diplome (otkrilo ga nakon 50 operacija :-)). Ali njegovi pacijenti to nisu znali, nego su vjerovali da ima diplomu, kao što ti vjeruješ da je tvoj doktor ima, ali neznaš.
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 12:40   #33
Istina, u mom gradu je prije desetak godina radila u Domu zdravlja osoba koja se predstavljala specijalistom Opce medicine.Njoj je otac bio lijecnik, pa je imala pokrice. Pretpostavljate kako je zavrsila...

Netko je pomenuo ´Isusov zlocin´(The case for Christ) od Li Strobela.Da, to je odlicna naliza evandjelja,poslanica i svega sto ide uz krscanstvo.Postoji jos jedna Strobelova knjiga ´Dosije:vjera´, koja predstavlja nastavak ´Isosovog zlocina.´ Obavezno neka je nabavi svaka osoba koja sumnja u istinitost Svetog Pisma.
__________________
Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ, Υἱέ τοῦ Θεοῦ, ἐλέησόν με τὸν ἁμαρτωλόν
Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя грешнаго
أيها الرب يسوع المسيح ابن الله, إرحمني أنا الخاطئ
NVP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 14:37   #34
Quote:
NVP kaže: Pogledaj post
Schathach,

ispricavam se ako sam Te uvrijedio.
Drugo, ja Bibliju uopce nisa prihvatio kao neopogresivi autoritet.Naprotiv. Prije par godina, ja nisam ni vjerovao da je Biblija Bozja Rijec!
Ako je iko ´nevjerni Toma´, to sam onda ja.I sada ti kazem , nema bolje ocuvanog dokumenta antike od Biblije!

Ja Te sada lijepo pozivam da ovdje izneses koje su topovijesne netocnosti u Svetom Pismu, ili nelogicnosti u teoloskom pogledu- pa da zajedno razmotrimo da li je to tako. U suprotnom, sve je to prazna prica.

Trece, do jucer(dok nisam procitao oaj topic) nisam ni znao da se tijelo SImnovo nalazi u Zadru. Osobno i ne vjerujem u to.Tko zna gdje pocia stari Siimun?A, uostalom, i sve da znamo ´sta ce nam´ njegovi posmrtni ostaci?!

Lijep pozdrav
Kako je autor ovog topica naglasio da zeli iskljucivo neke odgovore vezane za Simuna, glupo mi je sada tu pisati o nelogicnostima.
Mogu otvoriti topic o tome, pa onda mozemo o tome pisati.
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:40   #35
Quote:
3ocuma kaže: Pogledaj post
secam se valtazara, melhiora i gaspara... 3 mudraca s istoka sto su dosli videti Hriista... ko je sime?!

Biblija je ne samo religijski dokument, vec i istorijskoantropoloskogeografski... sa potvrdjenim cinjenicama. sva mesta (cak sodom i gomora sa slanim jezerom) su ili pronadjeni (sa sve tadasnjim rimskim gubernatorima i ostalima...) ili vode k poznanju. istine. narocito je zanimljiva ta prica o slanom jezru i sodomu...

dokazati istinitost Biblije je lakse i nego dokazati krivotvorenje i pogreske iste.

sve se mislim da cu te ubediti, jer i da se pozovem na knjige i autore koji se bave tematikom, ne bi pomoglo tvom maloverju.
Ne, Biblija nije vjerodostojni dokument. Sodoma i Gomora nisu slano jezero. Slano jezero je slano jezero. Ne i grad.
Tako ja mogu reći da je Velebit zapravo ogromni dvorac kojeg je ne znam, Svarožić pretvorio u planinu. Ne vjeruješ? Gle ti kako je velik! Ogroman dvorac!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 17:55   #36
Quote:
croatian6 kaže: Pogledaj post
@Niflheim
Malo si ti Moje je mišljenje da ćovjek može vjerovati i u puža, crvenkapicu, ili u zlatno tele i da opet može biti zadovoljan i sretan, i da ga to može ispuniti. Ćak i oni koji sebe nazivaju ateistima vjeruju, vjeruju da će sutra kiša ili sunce, vjeruju da će imati djecu jednoga dana, bez vjere se nemože.

Ja onda po tebi "vjerujem" da ako jedem samo tekuću hranu imati ću proljev.
Rekli bi se da je to velika vjerojatnost ili činjenica, ali po tebi ja u to vjerujem.

Hvala ti što si mi ukazao da je vjerovanje u boga jednako vjerovanju u crvenkapicu, zlatno tele i proljev.
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.