Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2007., 00:00   #21
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nije pitanje što će im bog ili božanstva napraviti oprostiti ili ne.
Tvoja dioptrija ako to tako misliš nije u redu...kako se može u svetosti mise govoriti o ljudima koji su svojim idejama pobili toliko ljudi, učinili toliko zla, i zavili mnoge duše u crninu svojeg vremena???
Na misi se ne slave niti veličaju grijesi, već se Boga moli da grešniku grijehe (ma kako teški bili) oprosti.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ako pogledaš ispod površine onda se vidi da su u svim tim vremenim crkvene strukture kolaborirale sa tiranima jer su u strahu od komunizma velike oči i krvave ruke (malo je bilo njih koji su se njima suprotstavili, a ti su tragično završili).
Nažalost, i toga je bilo.
Žalim zbog svih zala koje su vjernici (pogotovo crkveni službenici) u povijesti počinili.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Opet gledaš površno i prejudiciraš kakti božja volja*..ne radi se o paklu i raju već o tome da čovjeka prije same smrti-zbog odluke, i kasnije kad je već mrtav biva izopćen a krvnici koji su godinama ubijali imaju pravo na crkvenu pompu i priznanje.
Ako to ne vidiš kao vjernik, jao si ga nama jer zli duhovi mrtvih zločinca žive tamo gdje ih ne bi trebalo biti...
Crkveni zakon samoubojici ne odbija kršćanski pogreb (ako neki svećenik to odbije, tada griješi) niti se samoubojica izopćuje, upravo zato što mi ne možemo znati što se dešavalo u duši tog čovjeka koji je počinio samoubojstvo.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
pitanje* da li je bila božja volja pa onda i oprost da se pobije nekoliko milijuna ljudi....???
Čovjek ima slobodu izbora, činiti zlo ili činiti dobro.
__________________
Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! (sv. Augustin)
danijel12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 16:31   #22
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
I što misliš o neutralnosti ili čak odobaravanju tih sustava od strane Crkve?
Ajde, znatiželje radi. Što je točno Crkva mogla učiniti osim pretrgnuti se od pokušaja spašavanja malog čovjeka u velikoj mašineriji? S obzirom da i mala djeca znaju kako bi bilo kakav javan komentar i osuda od strane Crkve zvjerstva učinila samo stoput gorima za čistu odmazdu i osvetu, a apsolutno ništa ne bi promijenilo da je papa rekoa recimo Hitleru 'Čuj, sinko, radiš gluposti...' ŠTO je Crkva trebala? Konkretno?
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 20:10   #23
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ajde, znatiželje radi. Što je točno Crkva mogla učiniti osim pretrgnuti se od pokušaja spašavanja malog čovjeka u velikoj mašineriji? S obzirom da i mala djeca znaju kako bi bilo kakav javan komentar i osuda od strane Crkve zvjerstva učinila samo stoput gorima za čistu odmazdu i osvetu, a apsolutno ništa ne bi promijenilo da je papa rekoa recimo Hitleru 'Čuj, sinko, radiš gluposti...' ŠTO je Crkva trebala? Konkretno?
Bi, promijenilo bi se bar nešto, da je Crkva lijepo donijela javnu obznanu, dekret, ili kako se to već zove, po kojem osuđuje te sustave i što ja znam, moli presvetog Isusa da se spasi što više ljudi i da zla bude manje, blablablabla. Ljudi bi pomislili "gle, CRKVA je protiv. pa nešto nije u redu. nešto se događa."

Moglo se. Samo se nije htjelo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 20:42   #24
Quote:
Incorporated kaže: Pogledaj post
Gore si branio Crkvu a i svugdje je braniš bila ona u krivu ili ne. Ima li Crkva po tvom mišljenju "ovlasti" samoga Boga?
Razdvoji Crkvu i one koji "odradise" posao u ime iste.Crkva je pod patronatom Boga kroz Sveto Evandjelje.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!

Zadnje uređivanje kokobill : 24.11.2007. at 20:42. Reason: GRESKA
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 11:00   #25
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Bi, promijenilo bi se bar nešto, da je Crkva lijepo donijela javnu obznanu, dekret, ili kako se to već zove, po kojem osuđuje te sustave i što ja znam, moli presvetog Isusa da se spasi što više ljudi i da zla bude manje, blablablabla. Ljudi bi pomislili "gle, CRKVA je protiv. pa nešto nije u redu. nešto se događa."

Moglo se. Samo se nije htjelo.
Bi, bi, promijenilo bi se nešto... Za početak svaki bi konc-logor postao oko stotinjak puta gori. Svaki bi progon postao preko noći još okrutniji i sustavniji. Milijuni više bi izgubili živote, a samo zato da mi toliko godina kasnije možemo reći 'Crkva je cool, ona je osudila zločine.' I da je to naparavila, posljedice bi svima bila vidljive i sad bi svi šizili 'Kako je papa mogao biti tako glup i govoriti protiv Hitlera kad je znao daq će to njemu biti ko crvena krpa biku - trebao je šutjeti i pomagati iz prikrajka'. Vidite, Crkva ne može pobijediti. Što god učinila, netko će biti protiv toga i zgražati se do neba zbog donesenih odluka. Krist nam je to najavio i to se događa. Svaki dan.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 12:16   #26
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Bi, bi, promijenilo bi se nešto... Za početak svaki bi konc-logor postao oko stotinjak puta gori. Svaki bi progon postao preko noći još okrutniji i sustavniji. Milijuni više bi izgubili živote, a samo zato da mi toliko godina kasnije možemo reći 'Crkva je cool, ona je osudila zločine.' I da je to naparavila, posljedice bi svima bila vidljive i sad bi svi šizili 'Kako je papa mogao biti tako glup i govoriti protiv Hitlera kad je znao daq će to njemu biti ko crvena krpa biku - trebao je šutjeti i pomagati iz prikrajka'. Vidite, Crkva ne može pobijediti. Što god učinila, netko će biti protiv toga i zgražati se do neba zbog donesenih odluka. Krist nam je to najavio i to se događa. Svaki dan.
Potpuno si u krivu si. Ne bi. Fašisti ne bi dali da se rimokatolici masovno voze u logore. Katoličanstvo je u Italiji vrlo integrirano. Ne kažem da je pasivnost Crkve bila jedinim uzrokom pasivnosti ljudi, ali je svakako bio jedan od faktora.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 12:43   #27
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Ovo je odličan odgovor.
To nije ništa osim laganje samom sebi; ne sudite i već ste osudili; neki imaju pravo na nešto a neki nemaju.
Što je trebala krvnicima misa da se bolje ugnjezde u raju...ili su samo radili ono što je Bog htio na depopulaciji stanovništva isad su nagrađeni misama...???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 12:52   #28
[QUOTE=danijel12;11424081]
Quote:
Na misi se ne slave niti veličaju grijesi, već se Boga moli da grešniku grijehe (ma kako teški bili) oprosti.
Prizirno objašnjenje...znači može se moliti za grijehe krvnika i imati obred na njihovom ukopu a ne može za bolesnog samoubojicu?
Eto, kako mislimo o tuđim grijesima a ne o svojim; krvnici su povezani sa našim ciljevima istrebljivali su komuniste što je pozitivno i poželjno a bolesno tijelo jednog budućeg samoubojice nije dostojno spomena.

Ono neće spastiti nikoga osim sebe-bolova, a jedan generalisimus Franco spasio je crkvu u Španjolskoj od demonskih komunista.

Politika dakle pere sve grijehe, to su ionako slučajne žrtve-neminovna šteta, da bi se učvrstio red i poredak...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 14:12   #29
[QUOTE=Nemruth Dagi;11442975]
Quote:
danijel12 kaže: Pogledaj post
a ne može za bolesnog samoubojicu?
Otkud ti pak sad ta laž? Koju, naravno, prodajemo pod činjenicu...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 20:38   #30
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Prizirno objašnjenje...znači može se moliti za grijehe krvnika i imati obred na njihovom ukopu a ne može za bolesnog samoubojicu?
Može i za bolesnog samoubojicu.
__________________
Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! (sv. Augustin)
danijel12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 08:00   #31
[QUOTE=SamoMaloSebe;11444156]
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Otkud ti pak sad ta laž? Koju, naravno, prodajemo pod činjenicu...
Da više pratiš novine a manje Mali koncil onda bi znala ono što ne znaš...ili ti je Pinochet toliko mio da mu sliku držiš u novčaniku
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 08:01   #32
Quote:
danijel12 kaže: Pogledaj post
Može i za bolesnog samoubojicu.
pa baš i nije...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 23:25   #33
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
pa baš i nije...
Ne znam za taj konkretan slučaj, ali samoubojici se kršćanski pogreb ne uskraćuje, osim u slučaju javne sablazni vjernika.

U Zakoniku kanonskog prava piše:

§ 1. Crkveni sprovod treba da se uskrati, osim ako su prije pokazali neke znakove kajanja:
1. općepoznatim otpadnicima od vjere, krivovjernicima i raskolnicima;
2. onima koji su izabrali spaljivanje svoga tijela zbog razloga protivnih kršćanskoj vjeri;
3. ostalim očitim grešnicima kojima nije moguće dopustiti crkveni sprovod bez javne sablazni vjernika.

§ 2. Ako ima neke dvojbe, neka se traži savjet mjesnog ordinarija, čijeg se suda treba držati.
__________________
Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! (sv. Augustin)
danijel12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 23:37   #34
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Lk 6, 37
"Ne sudite i nećete biti suđeni. Ne osuđujte i nećete biti osuđeni. Praštajte i oprostit će vam se.
Ne zuri,svakoga stize zasluzena nagrada ili kazna.
potpuno besmislen i bespotreban upis.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 23:42   #35
Quote:
danijel12 kaže: Pogledaj post
Vjerujem da Bog svakom čovjeku, ma kako teške zločine počinio, ako se iskreno pokaje, oprašta. Tako da ne vidim nikakvog problema ako se služe mise zadušnice za Hitlera, Staljina, Pavelića, Franca ili bilo kojeg drugog čovjeka. Isus je svoju krv prolio radi svih grešnika.
ja ne dijelim to stajalište. smatram da duša ima svoju težinu i da je u takvih stvorova ona kamen kojega se neće moći osloboditi a koji će im dušu vječno sputavati (iskreno se tomu nadam). sila teža pritišće kamen čvrsto na tlo.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 08:33   #36
[QUOTE=SamoMaloSebe;11444156]
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Otkud ti pak sad ta laž? Koju, naravno, prodajemo pod činjenicu...
www.jutarnji.hr/ispis_clanka.jl?artid=56280
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 09:00   #37
Otkud ti pak sad ta laž? Koju, naravno, prodajemo pod činjenicu...



cim usfali argumenata odmah vele da je laz..... kleveta..... ma je.. je..... samo se vi tjesite

gurni prste u usi ..zazmiri i deri se... dok otvoris oci mozda nestane
satori is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.