Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2009., 20:05   #141
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
očito su najčešće mučnine kad se nosi cura. barem prema ovome što je većina vas ovdje napisala a i znam još neke cure iz moje okoline. nekima je bilo više, nekima manje mučno, ali svima mučno kad su nosilu curu.
ima li neko zdravstveno objašnjenje za to? previše ženskih hormona?

ja nemam mučnine niti prištiće, itd... osjećam se jako dobro i smirena sam i puna strpljena svakodnevno za najobičnije situacije koje bi me prije rasrdile. ponekad me nešto zabolucne dolje, ali to kratko i možda jednom u 2 dana. kad to sve zbrojim, mislim da nosim dečka.
To ti zbilja nisu nikakvi pokazatelji. Osobito bol. Ma osobito sve.
Kažem ti, svi moji simptomi u ovih sedam i kusur mjeseci po babskim metodama upućuju na dečka, moj izgled, ma sveeee...a 99% da je curka (još čekam potvrdu) tako da...

Treba se moliti za zdravo dijete i zdrav roditeljski razum u odgoju
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 00:07   #142
Evo moja iskustva koja na neki način potvrđuje neke babske priče

Curica:
Mučnine, povraćanje, prištići od početka trudnoće i ružan ten, okrugli stomak i sva sam se zdebljala, bila sam jako pospana i stalno sam umorno izgleda, slatko me strašno privlačilo.

Dečko:
Bez mučnina, lice mi se očistilo, stomak je bio visoko i kao lopta hehe, samo sam stomak dobila nigsi se drugo nisam udebljala

Babe po selu su mi i za jedno i za drugo pogodile pa sad
andjela1502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 02:35   #143
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Ma to znam ali cvitić je razbila ukrasnu vazu i pored te rečenice stavila pa me zanima šta to pak znači...sumnjam da je vezano za spol
mozda joj je zao vaze!
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 10:30   #144
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
mozda joj je zao vaze!
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 17:35   #145
Jedna friška za mene:
- ogromna guzica u trudnoći, curica
- mala (tj. ako se nije naročito povećala), dečko
što sve nećemo čuti
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 10:06   #146
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Jedna friška za mene:
- ogromna guzica u trudnoći, curica
- mala (tj. ako se nije naročito povećala), dečko
što sve nećemo čuti
Ja sam isto tako čula - kad je curica, debljina ženi ide u guzicu i bokove, kad je dečko onda ide u trbuh..
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:27   #147
Quote:
Dajci kaže: Pogledaj post
Ja sam isto tako čula - kad je curica, debljina ženi ide u guzicu i bokove, kad je dečko onda ide u trbuh..
meni bas i ne, meni bio mali stomak, a dobila sam guzicu i bokove, decko je
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 11:42   #148
haha,ja nisam dobila guzicu ni bokove i muško je (prekjučer saznali)
sva debljina mi je u stomaku
od (ne)simptoma:
nosim visoko (kažu da je onda žensko-a nije)
lice mi je čisto (iako je uvijek tako), nemam mučnine jedino su bile vrtoglavice u prva 2 mjeseca.
kosa mi je normalna, nokti normalni, sve ko inače samo što imam stomak

inače sam baš imala neki predosjećaj da ću imati dječaka (iako sam na početku htjela curicu) i 3 ili 4 puta sam ga sanjala (čak jednom kako sam s njim u stomaku i kako lebdimo u vodi hahaha)

i eto, muškić je
Suzy Q. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 13:18   #149
Meni su od prvog dana govorili da je dečko..Nisam povračala,samo mučnine 3 tjedna,ten i kosa u komi(sad je maaalo bolje),jela sam samo slano,slatko mi je bilo odbojno,i onda mi još dr.u 12.tjednu na 3 d ultrazvuku veli da je dečko...I nekako sam i ja bila uvjerena da je.
I onda u 18.tjednu-CURKA...I sad ti znaj:-))))
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 14:52   #150
Prva i druga i do sad treća trudnoća bez mučnina, čisto lice, normalan apetit, ništa mi ne smrdi, ništa osim kave mi ne smeta... uvjek isto, jedino u drugoj trudnoći sam natekla zbog nedostatka magnezija, ali ništa strašno. Linea negra uvjek jaka i trbuh ko balon. Prvo dečko pa cura, a sada vidit ćemo? Po simptomima iz prošlih trudnoća niš ne mogu znat. Svaka trudnoća je priča za sebe... ali gušt mi je slušat lude babe kad pokušavaju uvjerit jedna drugu žašto je cura / dečko.. Ma glavno da je živo i zdravo i sretno!!!!
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 17:22   #151
Sve je puno gluposti oko spola...ja sam ostala trudna prvi put u životu sa 38 godina uvjerena da će biti sin...a ono curica...nalaz amniocinteze pokazao a on teško pogriješi...pila sam prenatal,nijednom nisam imala mučnine,nisam povraćala..udebljala se 18 kg,lice bez ijedne bore ,akne ili fleke,tijelo bez ijedne strije...sve savršeno......................toliko o spolu..............iako imam curicu ali je nemam...umrla je u meni deset dana pred porod....ali to je druga tema o kojoj sam pisala...doktori također mogu pogriješit...vjerujte mi...živo i zdravo to je najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj jjjvažnijeeeeeeeeeeeeeeee
anteaa2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 10:17   #152
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Jedna friška za mene:
- ogromna guzica u trudnoći, curica
- mala (tj. ako se nije naročito povećala), dečko
što sve nećemo čuti
Haha, meni dr. rekao da je dečko a ja baš neki dan komentirala kako sam dobila guzu i bokove pa sad mi nije jasno
Inače sam imala do 12tog tj. popodnevne mučnine i to je to, nikakvih silnih drugih simptoma- ali iz ove teme je lako zaključiti kako je svaki organizam drukčiji i totalno različito reagira pa se ne isplati trošiti vrijeme
nika7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 11:31   #153
ja sa dečkom nisam povraćala.. ali sa curom povraćala sam do 38 tjedna
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 15:46   #154
Kad sam tek ostala trudna bila sam puna prištića, podočnjaci do zubi, masna kosa ... povraćala non-stop i svi su mi govorili da je curica 100% jer one kao "uzmu majkama ljepotu". Ali kad sam ušla negdje u 10. tjedan počela mi se javljati neka intuicija i jednostavno sam znala da je muško (iako sam možda malo više priželjkivala curicu). Svima sam govorila kad bi me pitali šta je da nismo još saznali, ali da mi ne treba ultrazvuk jer osjećam da je muško. Inače nisam tip koji vjeruje u intuiciju ... i u svemu se predomišljam po 100 puta, ali prvi put u životu sam nešto takvo osjetila i bila 100% sigurna. I naravno pogodila.
plavuša 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 20:58   #155
pozdrav, kod mene je ovakav slučaj, druga se trudnoća razlikuje po nekim stvarima od prve, a doktori 3 različita (u 13, pa u 15 i u 18 tjednu da je opet curka, ali nijedan nije rekao sa 100% sigurnošću svi su bili možda i mislim), ja se nekako ne mogu oteti dojmu da je dečko, pa sam sama sebi smiješna da čitam forume o različitim iskustvima i o krivim procjenama doktora tj. da su krivo rekli spol pa se nekako nadam da će i kod mene biti takav slučaj.

Nisam neki intuitivan tip , ali fakat imam osječaj da je dečko, ili je to možda zbog želje, ne znam procijeniti, ali kad se bebi obraćam u ženskom rodu kao da govorim nešto krivo i imam osječaj da nije to, to...

naravno mm me uvjrava da je cura i da je njegova intuicija do sada bila nepogrešiva što je i istina za prvu curku je odmah pogodio, ali i on je subjektivan jer on opet želi sebi curicu, znate onaj odnos tate i kćeri bla, bla ....

naravno potpisujem da je najvažnije da se beba rodi živa i zdrava
velika gorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 23:19   #156
mislim da stvarno nema nekog pravila.
po svim tim "simptomima" ja bih trebala čekati curicu, a nije. imala sam i mučnine, povraćanje, loš ten, alergije, bilo mi je muka od kave...osim ako nas slijedeći uzv ne iznenadi
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 23:35   #157
Imam jednog sinčića, sad sam trudna 25 tjedana i nosim 100% curu(amniocenteza potvrdila)..
Obje trudnoće potpuno iste od prvog dana, bez mučnina, povraćanja i inih problema. Kosa i nokti rastu ko ludi, jedino u obje trudnoće problemi sa žgaravicom jer nosim jako visoko ( s i sin mi je imao jakkoooo puno kosice )
Gnoyina žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 17:31   #158
ja rodila 2 cure a sve baš sve babe su mi prognozirale do zadnjeg dana dečke.
u 1. nosila jako visoko-žgaravica za poluditi,krumpir nisam smjela pomirisati ni u kakvom obliku,odvratno mi smrdio. povratila ni jednom
2. jako nisko bez žgaravice i mučnina.
oba puta ten za 10, okrugli veliki trbuh, uska odostraga,linea negra umjerena,pupak vani nakon 3.mj.
ne vjerujem ja u te babske priče.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 17:48   #159
A kod mene, po ovome sto citam, ima i jednog i drugog. Masna kosa jako, jako, pristici pa cak i potkozni, blijeda, ten ocajan, suha koza, ali nemam mucnine niti povracam. Bas me zanima sta ce kod mene biti. Jos je prerano da bi znali. I btw, moje dvije frendice nisu imale mucnine i nisu povracale i dobile curice, a treca, koja je dusu ispustila u 2 mjeseca, isto rodila curicu. Pa ti sad znaj!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 20:29   #160
Ipak nema pravila....2 potpuno različite trudnoće, simptomi, način i položaj nošenja bebe a isti je spol
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.