Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2016., 19:48   #2881
Quote:
zaggyy kaže: Pogledaj post
Hoće li to imati utjecaja u konačnoj odšteti te trebam li zatražiti naknadni uvid štete? Znači, da li se totalka isplaćuje po nekoj tablici ili se uzima u obzir koliko i šta je ostalo od auta(za kasniju prodaju za dijelove)? Hvala.
u slučaju da to ne dobiješ bez dodatnog traženja, kad ti dođe obračun totalne štete (ponuda novčanog iznosa) traži da ti specificiraju vrijednost ostatka na način da točno upišu što je od ostataka vozila spašeno i u kojem omjeru svaki od spašenih dijelova sudjeluje u vrijednosti vozila.
tako ćeš vidjeti je li to što nije na izvidu popisano baš sve što je uništeno od utjecaja na ukupnu procjenu ili nije.

no, možeš već sad napisati da predlažeš da se izvid dopunu popisom svih oštećenja, jer bez obzira što je proglašena totalna šteta smatraš da izvid štete mora utvrditi sve oštećene dijelove auta, a ne samo neke.
ponavljam: napiši, nemoj zvati i dogovarati takve stvari telefonom.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 00:24   #2882
Erm... bio sam kreten. Tip me lupio dok je izlazio s parkinga. Nis strasno, treba malo poravnati lim. Uglavnom, uspio me uvjeriti da ne idemo preko osiguranja jer ima poznanika koji ce mi to srediti na njegov racun (odveo me tipu u radionu, sve dogovorili), da bi naravno od svega ispao kurac. Imam svjedoka (zena je bila samnom u autu), imam njegove osobne podatke (sken osobne). Koje su mi mogucnosti? Mogu li kako krenuti sa zahtjevom na njegovo osiguranje ili mi preostaje zvati odvjetnika?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 02:11   #2883
Odi na policiju i objasni im što se dogodilo. Oni će te probat odjebat kako bi imali što manje posla, ali inzistiraj, piši mail na [email protected] itd..

ps. ne znam kako te uspio uvjeriti da ne idete preko osiguranja, ok da ne zovete policiju jer je šteta mala (iako je i to često zajeb), ali u današnje doba kad se svi bore a osiguranika i bonus ne pada tako lako (a čak i da padne neće toliko koliko je trošak ravnanja lima i bojanja) priča o izbjegavanju osiguranja ti je trebala pobudit sumnju.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 09:28   #2884
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Odi na policiju i objasni im što se dogodilo. Oni će te probat odjebat kako bi imali što manje posla, ali inzistiraj, piši mail na [email protected] itd..

ps. ne znam kako te uspio uvjeriti da ne idete preko osiguranja, ok da ne zovete policiju jer je šteta mala (iako je i to često zajeb), ali u današnje doba kad se svi bore a osiguranika i bonus ne pada tako lako (a čak i da padne neće toliko koliko je trošak ravnanja lima i bojanja) priča o izbjegavanju osiguranja ti je trebala pobudit sumnju.
Thanx na odgovoru! Velim, kreten sam. Isao s posla umoran, kasnio na drugi dogovor, prodao mi je pricu tip.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 23:42   #2885
Pozdrav! Lupio me auto na zebri, pala, udarila glavom, nije ništa slomljeno. Bila na hitnoj, policijski zapisnik, nosila šancov ovratnik, hodala po neurolozima zbog možebitnih posljedica. U principu sam ok, dva tjedna bolovanja i otkazan poslovni put. Kakve su mi perspektive?
ki-ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 21:31   #2886
trebala bi naravno da imas podatke i da znas ko te je udario, pa da predas tuzbu protiv tog lica..takodje ako imas neko zivotno osiguranje, mozes i tu traziti odstetu..za pocetak ti treba dobar odvjetnik
__________________
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits" Albert Einstein
sheldooon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 18:34   #2887
Ako kome treba - prodajem knjigu pomoću koje sam i sama sastavljala odštetni zahtjev:

"Priručnik će posebno svoje mjesto naći kod vozača koji su sudjelovali u prometnim nesrećama ili su počinili štetu koristeći motorno vozilo, kao i vozači kojima je učinjena šteta.
Sadržaji u Priručniku pokrivaju područje odgovornosti vozača za štetu, štetu i popravljanje štete, osiguranje motornih vozila, osiguranje pomoći na cesti, osiguranje vozača od posljedica nesretnog slučaja, osiguranje pravne zaštite te štete zbog sudara sa životinjama.
Priručnik predstavlja vodič o informacijama i uputama, obogaćen primjerima iz svakodnevnice. U komunikaciji s čitateljem, korišten je problemski pristup, pri čemu poruke na početku sadržaja izravno čitatelja uvode u problem i pojedino pitanje, što ga potiče na dobivanje traženih informacija."
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 20:01   #2888
Quote:
doreen vrlina kaže: Pogledaj post
Ako kome treba - prodajem knjigu pomoću koje sam i sama sastavljala odštetni zahtjev
hak-ov priručnik za vozače, autora dr.marijana ćurkovića?
slučajno sam bila na predstavljanju tog priručnika, ove godine u ožujku, volim dr.ćurkovića (iako sam našla jednu grešku u priručniku, no ona nije baš posebno odlučna za 99% vozača), čovjek stvarno svašta zna i odlično piše.
nisam znala da se taj priručnik prodaje.
mislila sam da to hak dijeli svojim članovima.
nisu me zanimali komercijalni detalji jer sam svoj (zapravo nekoliko njih) primjerak pokupila na predstavljanju.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:52   #2889
Ja sam član HAK-a već 20 g i prvi put ćujem za taj priručnik tako da mislim da ga ipak ne djele po defaultu. Možda na upit ili sl?

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 12:18   #2890
Pozdrav, molim vas preporuku za nekog dobrog odvjetnika iz Istre ili Rijeke (na PM) koji će mi pomoći u rasvjetljavanju prometne nesreće u kojoj je smrtno stradao moj suprug.
Hvala
RafaellaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 15:10   #2891
Quote:
sheldooon kaže: Pogledaj post
trebala bi naravno da imas podatke i da znas ko te je udario, pa da predas tuzbu protiv tog lica..takodje ako imas neko zivotno osiguranje, mozes i tu traziti odstetu..za pocetak ti treba dobar odvjetnik
imam podatke, neću ga tužiti, ne želim to, samo ću tražiti naknadu štete od osiguranja..još imam neke pretrage obaviti..na sreću nemam neke teže posljedice, zanima me koje su uopće okvirne cifre za takve slučajeve..
ki-ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 17:42   #2892
lp.imam jedno pitanje u vezi naknade stete I osiguranja...naime prije mjesec dana razbijen mi je zadnji branik(nisam kriv). auto je u voznom stanju I sve ali ja vec mjesec dana cekam procjenu stete od osiguranja (Izvor osiguranje).
procjenitelj je bio ali osiguranje ne salje procjenu nikako. zovem ih svako malo ali non stop govore strpite se biti ce.
registacija mi istice za par dana ali ja auto pretpostavljam ne mogu registrirati jer mi fali pola branik.
auto mi treba za posao jer putujem svaki dan 25km do radnog mjesta.
pitanje sada glasi. imam li ja ikakvo pravo na renta car na racun toga osiguranja jer ne planiram voziti neregristrian auto dok cekam njihovu procjenu???
hvala
answer1210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 12:06   #2893
Pozdrav svima

Supruga je ostavila auto na parkingu bez ručne u leru, auto se polako otkotrljao i oštetio se malo lim, auto je u voznom stanju i ovako je sve OK s njim. Taj dio lima sad treba zamijeniti. Bio sam na procjeni u Eurohercu gdje imamo kasko i procjenitelj je to isto rekao u svom elaboratu.
E sad, problem je nastao kod njihove pravne službe koja je trebala dati svoje mišljenje da bi procjena mogla postati pravno valjana (tj. da pristanu platiti štetu). Odbili su me pozivajući se na članak u uvjetima kasko osiguranja koji kaže da se odšteta neće isplaćivati (između ostalog):
„zbog tehničke neispravnosti vozila, osim kada je tehnička neispravnost nastala iznenada tijekom vožnje i prouzročila ostvarenje rizika iz članka 17. Uvjeta, opterećenja preko dopuštene nosivosti, istrošenosti guma preko propisane granice istrošenosti, kao i drugim slučajevima kada je šteta nastala kao isključiva posljedica nepridržavanja ili povrede odredaba o zaštitnim mjerama.“

Dakle, ja još nisam dobio službeni papir s odbijenicom, to ću vjerojatno danas, ali u tel. razgovoru oni su se pozvali na ovo zadnje što unutra piše o zaštitnim mjerama. Rekli su da je sudska praksa takva da im to prolazi i da mi to neće isplatiti. Rekli su i da imam pravo na žalbu.

Da li tko ima kakav pametan savjet što mi je činiti? Jer ovo na što se oni pozivaju bi se onda moglo primijeniti na skoro svaku nezgodu. Uvijek nesreće nastaju jer se netko ne pridržava nečeg i nastane sranje.

Hvala unaprijed
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 18:04   #2894
Sudska prakse kaže da Euroherc uvjek odbija isplatiti štetu dok ju sudski ne utjeraš da je neznam kalva čista situacija. I to je valjda općepoznato svima. Zbilja ne kužim ideju uzimanja kaska u Eurohercu.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 18:24   #2895
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Sudska prakse kaže da Euroherc uvjek odbija isplatiti štetu dok ju sudski ne utjeraš da je neznam kalva čista situacija. I to je valjda općepoznato svima. Zbilja ne kužim ideju uzimanja kaska u Eurohercu.

Poslano sa mog kineza
Za Euroherc sam čuo i ja te priče, ali nažalost zbog razloga koje mi se ne da opisivati ovdje nisam mogao odlučivati o tome jer nisam ja osiguravao auto ni plaćao osiguranje.
Sad sam zbog toga najebo.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 01:57   #2896
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Da li tko ima kakav pametan savjet što mi je činiti?
ako se stvarno pozovu na tu odredbu uvjeta, onda si na konju jer auto NIJE bio tehnički neispravan, niti postoji neka javna isprava (primjerice policijski zapisnik) koja bi potvrdila tvrdnju osiguratelja o tehničkoj neispravnosti.

pretpostavljam da je auto tamo kasko osiguran jer je leasing to tako tražio, pa ako dobiješ otklon štete traži leasing da ti pokaže ugovor s osigurateljem (ako imaju posebni ugovor), dobro ga prouči, isto kao i uvjete osiguranja, u kojima provjeri ima li neka odredba o isključenju pokrića zbog grubog nemara vozača. iako ovo nije bio grubi nemar.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 15:25   #2897
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
ako se stvarno pozovu na tu odredbu uvjeta, onda si na konju jer auto NIJE bio tehnički neispravan, niti postoji neka javna isprava (primjerice policijski zapisnik) koja bi potvrdila tvrdnju osiguratelja o tehničkoj neispravnosti.

pretpostavljam da je auto tamo kasko osiguran jer je leasing to tako tražio, pa ako dobiješ otklon štete traži leasing da ti pokaže ugovor s osigurateljem (ako imaju posebni ugovor), dobro ga prouči, isto kao i uvjete osiguranja, u kojima provjeri ima li neka odredba o isključenju pokrića zbog grubog nemara vozača. iako ovo nije bio grubi nemar.
Evo, sva dokumentacija mi je kod odvjetnika, ako on procijeni da se isplati boriti, gonit ću ih na sudu do kad treba pa taman da onda i izgubim sud.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 14:41   #2898
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Sudska prakse kaže da Euroherc uvjek odbija isplatiti štetu dok ju sudski ne utjeraš da je neznam kalva čista situacija. I to je valjda općepoznato svima. Zbilja ne kužim ideju uzimanja kaska u Eurohercu.

Poslano sa mog kineza
Odnosi li se ovo na sve štete ili na veće cifre? Ja sam 4 puta pred istek osigurnja prijavljivala najobičnije ogrebotine i svaki put su platili lakiranje. Jednom su ogrbotine bile s iste strane na tri komada i sve su platili. Cifra je bilo otprilike kao i polica.
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 18:05   #2899
Quote:
kofilica kaže: Pogledaj post
Odnosi li se ovo na sve štete ili na veće cifre? Ja sam 4 puta pred istek osigurnja prijavljivala najobičnije ogrebotine i svaki put su platili lakiranje. Jednom su ogrbotine bile s iste strane na tri komada i sve su platili. Cifra je bilo otprilike kao i polica.
Meni je cifra više nego duplo od police pa ih možda to muči.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:21   #2900
koliki je maximalni iznos terećenja fizičke osobe u slučaju da osiguranje ne priznaje policu radi prekršenih uvjeta, jeli i dalje 12 prosječnih mjesečnih dohodaka?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.