Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2017., 23:06   #4121
Hej curke, doma smo i imamo ludi tempo
Zadovoljna sam i trecim i petim katom, stvarno sve ok. Babice su odlicne, ja sam si cijelo vrijeme samo mantrala da ih slusam i radim sto mi kazu. Uglavnom, dosla sam otvorena 4-5 cm sa trudovima na par minuta. Stavili me na ctg, uzeli podatke, mjeriki tlak, pregledali med. dokumentaciju. Cekali dr i pregled i onda na klistir, tu sam uzela sa sobom stvari koje sam u dm vrecicu platnenu ubacila (voda, rucnik, japanke i jos par stvari ali ovo troje mi dobro doslo). Nakon klistira sam se i vodom polila. Onda sam isla u box i dosao je muz. Tamo su me na ctg spojili i po njemu pratili i tako sam prodisavala trudove. Napomenula sam odmah da bi mozda bila sklona epiduralnoj Na iducem pregledu sam bila 6 cm i iako je dr mislila da mi ne treba epi ja sam ipak zatrazila. Onda su mi prokinuli vodenjak, dali epi i drip.
Sve sam nesto cekala da epi pocne djelovati i odmorim, ali ili ona nije djelovala kako treba ili je drip rasturao toliko jako da nisam znala di sam. Uglavnom trudovi onda jako bolni. Onda je krenuo izgon i u par trudova beba je bila vani, ja sam malo popucala i sivana,nisam rezana. Kod izgona se njih masu sletilo oko mene, ne znam otkud se svi stvorili. Od prokidanja vodenjaka do kraja je proslo oko sat i pol, malo vise. Beba odmah na prsa, i dolje lezis jos cca dva sata pa te sele na peti kat.
Tamo ima svakakvih sestara, ali u principu sve ok. Najgore mi je sto oko nekih stvari svaka ima svoju politiku.. Hrana ok, sanitarije su isto bile ok. Ja sam uvijek bila oboruzana dezinfekcijskim sredstvima ali bilo je bolje stanje nego sam ocekivala. Pitajte ako vas jos sto zanima
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 23:53   #4122
Jako si ti to brzo obavila. Cestitam jos jednom. Puse saljem tvojoj mrvici.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 05:21   #4123
Carhie zvuči super. Nakon koliko ste išli doma?

Meni nije jasno zašto davaju drip ako sve ide ok, već je nekoliko cura pisalo da su dopile epi i drip? Aprill ti ćeš možda znat razlog.
__________________
Mladost imamo da bismo činili gluposti, a starost da bismo za tim glupostima žalili.
dancica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 07:12   #4124
Dripom ujednace trudove, ubrzaju otvaranje i nakon izgona pomaze da se maternica konteahira tj stisne kako bi se smanjio veci gubitak krvi i atonija odnosno mlohavost maternice. Nije bas drip bezveze.


Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:43   #4125
Za dva dana smo isli doma. U srijedu ujutro rodila, u petak smo pusteni.
Da nisam uzela epi, drip mozda ne bi dobila, da su trudovi nastavili i bili ujednaceni, ali sad necemo znati
A bome i posteljica poslije izasla brzo, sama od sebe, bez truda.
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 12:21   #4126
Quote:
Cathie kaže: Pogledaj post
Za dva dana smo isli doma. U srijedu ujutro rodila, u petak smo pusteni.
Da nisam uzela epi, drip mozda ne bi dobila, da su trudovi nastavili i bili ujednaceni, ali sad necemo znati
A bome i posteljica poslije izasla brzo, sama od sebe, bez truda.
Aj super znaci nece me odmah drugi dan sprasit van pa onda opet natrag za ri sa bebom....jesi bila u klasicnoj sobi ili apartman? Mm je zapeo da uzmemo apartman ne znam kakvo je sad stanje nakon poplave dal ih ima?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 19:22   #4127
U klasicnoj sobi, i meni je to odgovaralo. Ok, nekad bi spavala a dijete place, ako ne tvoje mozda drugo neko, ali pasalo mi je drustvo. I da netko skicne bebu dok idem na wc i tako. A apartman mislim je u funkciji jer kad su nama dosli posteljinu mijenjati je jedna pitala ako su vec bili u apartmanu
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 12:53   #4128
Quote:
Cathie kaže: Pogledaj post
Hej curke, doma smo i imamo ludi tempo
Zadovoljna sam i trecim i petim katom, stvarno sve ok. Babice su odlicne, ja sam si cijelo vrijeme samo mantrala da ih slusam i radim sto mi kazu. Uglavnom, dosla sam otvorena 4-5 cm sa trudovima na par minuta. Stavili me na ctg, uzeli podatke, mjeriki tlak, pregledali med. dokumentaciju. Cekali dr i pregled i onda na klistir, tu sam uzela sa sobom stvari koje sam u dm vrecicu platnenu ubacila (voda, rucnik, japanke i jos par stvari ali ovo troje mi dobro doslo). Nakon klistira sam se i vodom polila. Onda sam isla u box i dosao je muz. Tamo su me na ctg spojili i po njemu pratili i tako sam prodisavala trudove. Napomenula sam odmah da bi mozda bila sklona epiduralnoj Na iducem pregledu sam bila 6 cm i iako je dr mislila da mi ne treba epi ja sam ipak zatrazila. Onda su mi prokinuli vodenjak, dali epi i drip.
Sve sam nesto cekala da epi pocne djelovati i odmorim, ali ili ona nije djelovala kako treba ili je drip rasturao toliko jako da nisam znala di sam. Uglavnom trudovi onda jako bolni. Onda je krenuo izgon i u par trudova beba je bila vani, ja sam malo popucala i sivana,nisam rezana. Kod izgona se njih masu sletilo oko mene, ne znam otkud se svi stvorili. Od prokidanja vodenjaka do kraja je proslo oko sat i pol, malo vise. Beba odmah na prsa, i dolje lezis jos cca dva sata pa te sele na peti kat.
Tamo ima svakakvih sestara, ali u principu sve ok. Najgore mi je sto oko nekih stvari svaka ima svoju politiku.. Hrana ok, sanitarije su isto bile ok. Ja sam uvijek bila oboruzana dezinfekcijskim sredstvima ali bilo je bolje stanje nego sam ocekivala. Pitajte ako vas jos sto zanima
A možeš mi reci sto si uzela u rodlište, odnosno što ti je od svega bas trebalo? Koliko sam shvatila, za predrađaonu i rađaonu ide manja torbica s mobitelom, vodom, labelom, japankama i dokumentima?? A u vecu?? Trebaju li jednokratne gacice i ulošci za (pred)radjaonu? I molim te, reci, u cemu si odvela bebicu doma?? AS, kosara?? Hvalaaaa
Nencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 19:10   #4129
Quote:
Nencica kaže: Pogledaj post
A možeš mi reci sto si uzela u rodlište, odnosno što ti je od svega bas trebalo? Koliko sam shvatila, za predrađaonu i rađaonu ide manja torbica s mobitelom, vodom, labelom, japankama i dokumentima?? A u vecu?? Trebaju li jednokratne gacice i ulošci za (pred)radjaonu? I molim te, reci, u cemu si odvela bebicu doma?? AS, kosara?? Hvalaaaa
Ja sam jos u vrecici imala i rucnik jer sam se polila vodom nakon klistira, i energetsku plocicu ali nisam pojela
Gacice i ulosci ti dolje ne trebaju, na 5.kat nakon poroda ides sa onom zelenom plahtom medju nogama. Ali si na vrh torbe za sobu negdje stavi uloske i jednokratne gacice da ti bude pri ruci pa ces staviti kod prvog odlaska na wc, sto ides sa sestrom.
U torbu za sobu sam uzela i svoje spavacice, maramice za dezinfekciju, vlazni toaletni, rucnik za lice, kozmetiku, uzela sam i onu podlogu za presvlacenje, imala sam pod sobom u krevetu. Mijenjaju i posteljinu jednom dnevno ali sam stavila za svaki slucaj ako procurim pa da ne lezim na tome i cekam da mijenjaju.. E i tetre sam uzela dvije, da imam za bebu kad uzimam k sebi i tako..
Za doma smo ga stavili u AS. Muz je donio kad je dosao po nas..
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 15:53   #4130
Koliko mi se čini po ovoj temi,nitko se već dugo ne javlja da je dobio kadu ili stolcic. Jel to zamrlo ili?
Kakvi su po novom sa dogovorenim carskim? Da li poštuju preporuku specijalista ili vode svoju politiku?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:19   #4131
Nije kada zamrla. I ona i stolcic se koristi po zelji rodilje samo sto postoje uvjeti. Uredna trudnoca i sterilni brisevi za kadu i jaki redoviti trudovi i pratnja kao pomoc kod stolčića

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:27   #4132
Ja idem za ovaj produženi vikend malo na more, a 36+3 sam no jučer bila na pregledu i sve ok, skroz zatvorena sam. Ipak, tko zna... ako bude frka, doći ću u Rijeku Ne znam da li bih uopće nosila stvari... što se dogodi ako dođeš na porod, a nemaš baš ništa sa sobom osim dokumentacije?
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:32   #4133
Za porod ti nista i ne treba jer dobijes njihovu spavacicu. Kasnije ti muz moze skociti kupiti uloske i mrezaste gace i ono sto ti treba, ali ja bih na tvom mjestu ponjela torbu jer sam ziheras. Sto je sigurno je sigurno.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:41   #4134
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Za porod ti nista i ne treba jer dobijes njihovu spavacicu. Kasnije ti muz moze skociti kupiti uloske i mrezaste gace i ono sto ti treba, ali ja bih na tvom mjestu ponjela torbu jer sam ziheras. Sto je sigurno je sigurno.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Ma imaš pravo, nije da idemo na 2 tjedna pa da ćemo nositi hrpu stvari u autu.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:05   #4135
Evo i mog iskustva, koje ovisi naravno o doktoru koji me zaprimio. Npr. doktor Petrović me poslao u rađaonu 4 cm otvorenu da mi probiju vodenjak i daju drip, da bi došla gore kod doktorice Milanović koja je nakon pregleda ustanovila da nisam otvorena 4 cm, nego 3 cm, da je beba visoko i cerviks nezreo i tvrd za porod. Pustili me doma. Rodila sam tek za tjedan dana 😁
Baš za porod bio je u rađaoni doktor Frančišković, sve pohvale za strpljenje i ljubaznost.
Sa pregleda (isto je bio jedan dragi ali mladi doktor) došla sam u rađaonu otvorena 4cm prema 5cm, od 12:30 - 15:00 odmarala jer sam imala neke trudiće koji nisu bili ni malo bolni. Od 15:00-17:00 skakala po lopti kad sam se digla na pregled i pukao mi vodenjak. Dr. mi na pregledu to još malo proparao do kraja i rasčistio bebi put, 7 cm otvorena kad su počeli ekstra bolni trudovi na minutu! Epiduralnu su nudili, ali babica je predložila da ne uzimam jer ću brzo roditi. Tako je i bilo. U 18:00 beba se spustila do kraja i u 18:15 rodila se naša mala mezimica 😍
Rezali su me puno, to je bilo spremno i prije nego sam krenula tiskati tako da ne znam na temelju čega donose odluku o tome. Čini mi se da sam puno lošije sašivena nego na prvom porodu 😭
Gore na odjelu sve pohvale, svi su prva liga. Osim što se desilo da cijeli dan nije bilo toaletnog papira što mi je nezamislivo, nemam drugih zamjerki.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Vanilla-sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 14:24   #4136
evo i mog iskustva. znaci dosla sam na pregled jer nisam osjecala bebu par sati, a moj gin taj dan bio jutarnja smjena. nakon pregleda dr.đorđević odlucuje me hospitalizirati, jer vec sam par dana imala lazne trudove , otvorena bila za 3 cm i sluzni cep mi poceo ispadat.beba nisko u zdjelici. kasnije su mi rekli i da imam manjak plodove vode i da je posteljica pocela stariti. iduci dan radili mi test da se vidi dal posteljica i beba mogu podnijeti moje trudove, ispao je dobar, pa su uz 3ctg na dan odlucili cekat moje trudove,tj da se samo nesto pokrene. svi su bili jaaako ljubazni, s postovanjem, uvazavali zelje i potrebe da tako kazem, od cistacice do doktora. ctg pokazivao neke trudice ali nista ozbiljno. u pon su rekli da ce jos dan-dva pricekat dal ce se samo sta pokrenut,ako ne onda indukcija. tako je i bilo, u srijedu mi ujutro dali gel za otvaranje, pitali me dal imam kakvih zelja za radanje, dal sam dogovorila pratnju. muz dosao oko 12, u sobi bila do cca14,30. tad na pregledu dr.finderle kaze otvorena 4-5, spremna za radaonu. klistir i samo me malo obrijali oko vagine, i u rađaonu. želim u kadu. dozivjela sok kad su mi rekli da sam pozitivna na hepat.b- moj gin mi to nije rekao. toliko sam bila u šoku jer kao prvo kako mi je to mogao presutjet, kao drugo stvarno ga nisam imala gdje pokupiti. toliko sam bila bijesna da nisam trudove osjecala . fućkaš kadu, kad ti prioppće nest takvog kasnije mi je dr.finderle objasnio da je to zbog tog sto sam cijepljena, pa je ostalo antitijela u meni i nalaz je pozitivan. moj je gin samo trebao ponovit nalaz(što je na nalazu i pisalo!! samo sam ja imala povjerenja u njega) da se to potvrdi sa 100% sigurnošću.
muza su odma uveli u njihovom zelenom odijelu,to sam se pozitivno iznenadila jer sam mislila da samo u opciji "kada" pratnja moze biti cijelo vrijeme s tobom. lezeci sam prikopcana na ctg do 16h. tad mi daju loptu, na kojoj sam do 17. trudovi su lagani, muz i ja se zafrkavamo, nasliavamo, saljemo poruke. u 17 sam legla jer sam se malo umorila, priopcali me na ctg. u 18 dolazi dok.Finderle, zafrkava se s nama, otvorena 5-6. pita dal se slazem da prokinu vodenjak, i zatim epi(koju sam trazila) i drip(za koji me isto pitao dal se slazem). i dal se slazem za epiziotomiju, reko ako stvarno bude neophodno. baš me iznenadio i on i drugi,npr babice jer su me za sve pitali suglasnost i dopustenje. nakon prokidanja vodenjaka pocinju ludacki bolovi, drip je prije epi ulovio.povracam od bolova. kad je poceo djelovat epi, bol se preselila nize, i u noge gornji prednji dio, mislila samd a ce mi eksplodirat sa svakim trudom. sam izgon bio nekih sat vremena, babice Marina(koja jos uci) i Željka(mislim!?) me porodile. kaze Ž.evo jos par trudova cemo sad na bok da se jos malo beba spusti i onda ide van, u 21:55 cete sigurno rodit. mislim si ja, ok,sad je valjda 21:45. pogledam na sat, 21:30 tek
izgon kao bol nisam osjecala. nisu me rezale, popucala malo,par savova unutra i jedan vanjski. mala zaplakala prije nego je cijela izasla, 2840gr. trazim da pupkovina otpulsira, i divim se tom cudu, zar je to stvarno iz mene izaslo???
muz se junacki drzao, od drzanja posude za povracanje, prerezao pupcanu vrpcu, drzao mi glavu, noge, kasnije m dali pelenu i robicu i obuci je, tata
iducih par dana me svaki misić bolio u tijelu, ali ponovila bi to za moje malo zlato
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 14:26   #4137
i samo da jos pohvalim svaku sestru,svakog doktora, babice i svo osoblje, na 3,4 i 5. katu. stvarno su iznad nivoa
ako se netko dvoumi izmedu bilo koje dr.bonice ii rijeke, preporucam rijeku
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 14:50   #4138
Divno iskustvo, bravo

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 15:00   #4139
Šminkerica, vauuuu, super i bravo...
idem dalje proviriti je li ko imao planirani carski u zadnje vrijeme a da nam je to i napisao
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 21:30   #4140
Citala da sad dozvole i pratnju ako ides na carski
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.