Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2009., 15:44   #261
pa neznam koji je klinac više,ni naprijed niti nazad danas ,jedno prestane drugo počne
idem sad s curkama u šetnju pa možda dođem k sebi,baš me kičma rastura aumorna sam kao da nisam spavala tjedan dana
užas...
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 12:13   #262
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
E, ajd pliz možeš i na PM, podatke gdje se ideš namještati. Da i mene netko naravna...
Ja ti odem kod Vjekoslava Bolkovca. Samo upiši ime na google i izbacit će ti njegovu stranicu s podacima. On dolazi u Zagreb, u hotel I, jedan tjedan u mjesecu tako da mu tamo odlazim. Lik je stvarno super
bunnyna7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 12:16   #263
Tenkju. Moram ga nazvati i saznati kad je u Zagrebu...
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 00:34   #264
mene hvataju zadnja dva dana, baš kao menstrualni bolovi
BH kontrakcije valjda?
strah me malo, danas čitav dan boli
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 00:38   #265
to ti je normalno... lezi i smiri se ako se nastavi popij magnezij šumeće ili normabel od 2 mg
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 00:44   #266
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
to ti je normalno... lezi i smiri se ako se nastavi popij magnezij šumeće ili normabel od 2 mg
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 00:45   #267
ozbiljno lotusice... meni dva doktora isto rekli...
Magnezij ali ne bilo koji karbonat uzmi - on se resorbira u mišiće maternice (imaš od dietpharma 300 mg) i smiruje mišiće maternice od kontrakcija a ako ne djeluje onda normabel.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 11:33   #268
Quote:
lillyrose kaže: Pogledaj post
ja uz te vitamine i minerale za trudnice što mi je gin preporučio pijem dodatno magnezij, kalcij i željezo., jer dok nisam pojačala unos kalcija ni bolovi se nisu smanjili.
natural wealth kalcij 600+D vitamin ima 75% RDA kalcija
Quote:
bunnyna7 kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je pametna dupla doza kalcija, ako ne uzimas magnezij. Naime, magnezij i kalcij valja odrzavati u podjednakim količinama u organizmu jer visak kalcija "ubija" magnezij i obrnuto.
Ja se isto pitam o tim dozama, koliko je pametno uzimati više nego što se preporučuje, bez obzira što se radi o trudnoći i što su potrebe za određenim vitaminima i mineralima povišene...

Doktorica mi je uz New Life koji redovito uzimam dva puta dnevno preporučila još i magnezij zbog nekakvih kontrakcija koje u zadnje vrijeme osjećam, i to 2x300mg. New Lifeom već unesem oko 250mg magnezija dnevno, a budući da se u trudnoći preporučuje oko 350mg izgleda mi da je to stvarno previše... Čini mi se da doktorica nije razmišljala o količini magnezija u New Lifeu, već je samo "lupila" tu dozu. Mislim da mi je jedna tableta magnezija na dan uz New Life sasvim dovoljna. Ili ona zna nešto što ja ne znam...? Kakva su vaša iskustva?

Zadnje uređivanje silly_me : 29.04.2009. at 11:41.
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 22:06   #269
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Moram do slijedeće kontrole izvaditi krv (šećer) i usput napraviti mali koaulogram (ak nisam fulala) da vidi kak se zgrušnjava krv.

usaqi
jel ima što novo po ovom pitanju? jesi ok?
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 23:45   #270
Nisam više imala grčeva u nogama, niti su mi trnule. Ali moram uzimati redovno magnezij. Slijedeći tjedan idem vaditi krv. Pa bum vidjela.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 09:23   #271
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Nisam više imala grčeva u nogama, niti su mi trnule. Ali moram uzimati redovno magnezij. Slijedeći tjedan idem vaditi krv. Pa bum vidjela.
ajde super....zvuči dobro! ma sigurno će biti sve ok!!
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 07:18   #272
Quote:
Lindsay kaže: Pogledaj post
joj, ja evo od jutros imam neke grceve u donjem dijelu trbuha, ko neka zatezanja, grcevi, stajaznam....nije mi se ovo nikada dogadjalo i zato me brine. jednaput , prije neka tri tjedna sam imala neke grceve i otisla do dr. koja mi je rekla da sam se preforsirala i da smanjim tempi, sve aktivnosti na minimum itd. i jesam i da popijem mg svaki dan. sad sam ga isto popila i malo je popustilo ali i dalje to nije to.
jel imao netko takve bolove, kao grceve?
evo ja ih imam zadnjih par dana...bila na hitnoj...dobila spasmex..nist mi nisu objasnili zasto i kako.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 09:40   #273
Meni se javlja neka bol u križima, pa prepone, vjerujem da se širim, jer mi je sve to u prvoj trudnoći (prije nekih 13 godina) bilo skroz drugačije - nikaj me nije boljelo osim riganja.

E, a sad sam ko neka baba. Pretpostavljam da bolovi u preponama znače da se širim i sve je ok?
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 09:46   #274
Cure, ja se više ne mogu sagnuti....Djeca mi spavaju na krevetima na kat i nemoguća misija mi je poljubiti curicu za laku noć jer je ona na donjem krevetu !
__________________
...a nije bilo jabuke ?
još 5 dana....
Ticker
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 10:16   #275
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Meni se javlja neka bol u križima, pa prepone, vjerujem da se širim, jer mi je sve to u prvoj trudnoći (prije nekih 13 godina) bilo skroz drugačije - nikaj me nije boljelo osim riganja.

E, a sad sam ko neka baba. Pretpostavljam da bolovi u preponama znače da se širim i sve je ok?
je draga, ne brini sve je u redu
bol u preponi ti je od kukova, kako je došlo tako će i proć..ja sam mislila da ću poludit, dva tjedna sam bila nepokretna i jedano jutro sam se digla i ka da nikad ništa nije ni bolilo
__________________
smijeh je lijek!
oportuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 11:20   #276
Jebemti, meni je to ko da ću rodit... Mislim, sada. Rodit ću, ali kasnije.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 19:28   #277
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Jebemti, meni je to ko da ću rodit... Mislim, sada. Rodit ću, ali kasnije.

ma proletit će to začas, ja ne mogu vjerovat da sam u 8.mjesecu

jedino šta mi je opterećenje je voda, natečena sam grozno, nekad manje, nekad više al dobro, nadam se da će brzo nakon poroda ta voda nestat ujutro ne mogu šaku do kraja stisnit, stopalo mi poprimi oblik obuće nakon 10 min..a oko svih zglobova su mi buhtle dr kaže sve ok, idemo dalje
__________________
smijeh je lijek!
oportuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 16:43   #278
Quote:
silly_me kaže: Pogledaj post
Ja se isto pitam o tim dozama, koliko je pametno uzimati više nego što se preporučuje, bez obzira što se radi o trudnoći i što su potrebe za određenim vitaminima i mineralima povišene...

Doktorica mi je uz New Life koji redovito uzimam dva puta dnevno preporučila još i magnezij zbog nekakvih kontrakcija koje u zadnje vrijeme osjećam, i to 2x300mg. New Lifeom već unesem oko 250mg magnezija dnevno, a budući da se u trudnoći preporučuje oko 350mg izgleda mi da je to stvarno previše... Čini mi se da doktorica nije razmišljala o količini magnezija u New Lifeu, već je samo "lupila" tu dozu. Mislim da mi je jedna tableta magnezija na dan uz New Life sasvim dovoljna. Ili ona zna nešto što ja ne znam...? Kakva su vaša iskustva?
od magnezija možeš dobiti proljev, a onda više ne djeluje, ako se previše uzima. eh da uzimaj ga pola sata prije jela da se lakše apsorbira.
ja mislim da ti je previše to, ali pitaj gin i napomeni joj koliko uzmaš u svim oblicima.
__________________
stiže nam Hannah
40+
lillyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 20:18   #279
mene lijeva prepona boli, nekad toliko da ne mogu stati na lijevu nogu pa malo cupkam....
vjerovatno od ležanja na lijevom boku....
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:25   #280
Curke, u 22-om sam tjednu, bole me prepone, boli me kičma, jednom sam rano ujutro imala napadaj u gležnjevima i užasno me boli da čak ponekad i teško dišem ispod desnog rebra...

međuti moj gin. mi je rekao da samo nastavim sa prenatalom

jel to dovoljno
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.