Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2016., 12:12   #561
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
3 mjeseca nećeš vozit tek kad dobiješ obavijest od policije da počinje zabrana.
Zašto zbog neosuđivanosti ili visoke kazne ne napisat prigovor (malo širi) i tražit smanjenje i kazne i mjere.Izjavi se kajanje,dosadašnja neosuđivanost (na sudu) i loše materijalno stanje i evo smanjenja.Ako je prvi put sudac može dat i 1 mjesec zabrane.Sudac ne mora zvat ako je sve dobro napisano.Sada bi kazna bila 1333 kn.
Hvala puno.A jel realno moguće smanjenje kazne ispod 1333kn obzirom da zakon za taj prekršaj propisuje min 2000kn? Jel se uopće može pretpostavit kad je za očekivati javljanje od suda?
__________________
http://waitwhat.co/
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 09:49   #562
Dakako da je realno.Da ti sud odredi 1500 kn u roku 8 dana platiš 1000 kn.
Mjesec.dva.tri

Sve lijepo opišeš i napišeš i čekaš.

Žao ti je što nisi pazio na promet,bio si umoran,jako ti je žao što si to napravio ali si sretan jer nije bilo posljedica za druge,prvi prekšaj,loša materijalna situacija...i evo smanjenja a ni ne mora te zvat jer mu je sve jasno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 02:29   #563
Zna netko koje kamere u Zagrebu snimaju prolazak kroz crveno svjetlo? Ili sve snimaju?
andromeddus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 11:37   #564
Ako ne voziš nekog na hitnu kome život visi o koncu prolazak kroz crveno isto je šta i igra otkočenim oružjem na placu,rivi ili korzu.
Kad napraviš sranje može ti bit žao koliko oćeš,neko je drugi platija ceh ni krivni dužan. Radi usporedbe samo triba okrenit situaciju. A ako niko nije strada,ne znači da sutra neće. Ulazak u križanje,gužva,crveno. Isto. Ulazak u križanje radi se na zeleno, a vozila u križanju nakon promjena moraš propustit. Šta je nejasno u pravilima? A da kupimo BOV Patria pa da ignoriramo pravila jer smo iz dobre obitelji?
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 02:35   #565
Quote:
andromeddus kaže: Pogledaj post
Zna netko koje kamere u Zagrebu snimaju prolazak kroz crveno svjetlo? Ili sve snimaju?
vec sat vremena neuspjesno pokusavam naci odgovor. Izgleda da nitko kome je dosla takva kazna nije to stavio na internet. ili nitko nije dobio takvu kaznu
beosound3200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 08:38   #566
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Danas sam prošla na crveno. Padala je kiša, bila je ona situacija kad si već jako blizu semaforu, i upali se žuto, al ti ipak ne staneš jer misliš da ćeš proći. Shit, nisi prošao. Shit, crveno. Shit, policija pali rotirke iza tebe.

Skrenula sam u susjednu uličicu odmah. Pita jel znaš zašto sam morala stati. Ah, znam.

Uzima prometnu i vozačku, odlazi s njima u policijski auto.
Dolazi sa viješću da će mi kroz mjesec dana na kućnu adresu doći obavijest.
Pitam kolika će biti kazna.
Kaže 3000.
Rekla sam mu da sam nezaposlena i student i da tih 3000 košta moja školarina koju moram uplatiti kroz mjesec dana. I da, uz najbolju volju, ja te novce nemam.
Onda mi je savjetovao da napišem žalbu čim ovo čudo stigne, da će se sve najvjerojatnije rastegnuti na godinu dana i da će on posvjedočiti da nisam do sad imala kazni i slično. I da će kao sve bit ok.

Znam da je to glupo pitanje, al mogu li mu vjerovati? Činio se kao ok čovjek, rekao je da je već sve zapisao i da ne može mijenjati, ali da se poslužim žalbom i da se vidimo na sudu za godinu dana i da će tad govoriti u moju korist.

U šoku sam još laganom, nikad mi se još ovo nije dogodilo. Znam da ima puno gorih stvari, al za mene je ovo fakat šamarčina jer sam do sad smatrala za sebe da sam fakat uzoran vozač.

Ne znam ima li smisla spominjati, ali oko pločnika ni kolnika, kad sam prošla kroz crveno nije bilo ni drugih ljudi ni automobila.

Nikad još nisam pisala žalbu za ovako nešto. Može li i savjet oko toga?
ovo dvoje bold je u koliziji. da je to istina da si uzoran vozač,to što ti se jednom dogodilo da si prošla kroz crveno ne bih te odma pandurija čapala..

u prevodu ovo znači prošla si 15-20 puta kroz crveno,a nitko te nije uočija,eto 21 put te pandurija uočila i štopala.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 23:33   #567
Zdravo,

zabunom sam (nenamjerno) i vrlo sporo u skretanju prošao kroz crveno svjetlo na križanju Držićeve i Vukovarske, no mislim da policije nije bilo jer me nitko nije zaustavio.

Postoje li kamere koje snimaju ili automatski detektiraju prolazak kroz crveno na tom raskrižju?

Istraživao sam po internetu i osim podatka da kamere u Zagrebu služe za snimanje nedozvoljenog parkiranja nisam uspio pronaći zadovoljavajući odgovor.

Ima li tko slično iskustvo i kakva je trenutna situacija s kamerama u Zagrebu?
Legura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 15:19   #568
Quote:
Legura kaže: Pogledaj post
Zdravo,

zabunom sam (nenamjerno) i vrlo sporo u skretanju prošao kroz crveno svjetlo na križanju Držićeve i Vukovarske, no mislim da policije nije bilo jer me nitko nije zaustavio.

Postoje li kamere koje snimaju ili automatski detektiraju prolazak kroz crveno na tom raskrižju?


Istraživao sam po internetu i osim podatka da kamere u Zagrebu služe za snimanje nedozvoljenog parkiranja nisam uspio pronaći zadovoljavajući odgovor.

Ima li tko slično iskustvo i kakva je trenutna situacija s kamerama u Zagrebu?
Kamere u ZG jos uvijek se NE koriste u te svrhe (kaznjavanje prometnih prekrsaja u nadleznosti policije)
Topic1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:47   #569
Quote:
Topic1969 kaže: Pogledaj post
Kamere u ZG jos uvijek se NE koriste u te svrhe (kaznjavanje prometnih prekrsaja u nadleznosti policije)

Postoje li u Rijeci kamere koje snimaju prolazak kroz crveno?
robi7007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 07:14   #570
Talking

Dobio poštom obavjest o prometnom prekršaju iz članka 59. sa mogućom kaznom od 2 do 5 tisuća , ne spominje se zabrana upravljana vozilom . Potrebno dostaviti podatke o osobi koja je vozila. Kako reagirati i je li točno da nema zabrane upravljanja vozilom? Hvala!
soparnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 20:41   #571
sasvim normalno da se u toj obavijesti ne spominje.Spomenut će se u prekršajnom nalogu.Ili ćeš poslat podatke pa vidjet što će bit s mjerom (3 mj za prvi put) ili nećeš poslat podatke pa ćeš dobit nalog na 2000 kn na kojeg ćeš se žalit da si zaboravio poslat podatke i tražit manju kaznu.Uz zabranuidu i bodovi
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 22:15   #572
Hvala za odgovor , prvi put mi je, u članku 59. na koji se pozivaju uopće se ne spominje zabrana upravljanja u Zakonu o sigurnosti na cestama pa mi nije jasno. Ne znam kako proći sa manjom kaznom da dostavim podatke ili ne. Ako dostavim podatke da li se mogu žaliti na njihov prekršajni nalog i doći do suda. Ako ne dostavim podatke da li i onda uz 2000 kn ide i zabrana upravljanja?
Inače trideset godina vozač bez ijednog kaznenog boda a i ovaj put uopće se ne sjećam da sam prošao na crveno možda na žuto ali što mi to vrijedi .

Zadnje uređivanje soparnik : 27.09.2016. at 22:37.
soparnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 00:01   #573
AK ne dostavis podatke ide ti kazna za nedostavljanje + tebi kao vlasniku vozila kazna za prekršaj prolaska kroz crveno.

Dostavi podatke, a dalje ces vidjet proceduru.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 00:06   #574
Hvala puno, molio bi odgovor po kojem članku se donosi zabrana upravljanja ako već nije po 59. na kojeg su se pozvali?
soparnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 08:50   #575
Zaštitne mjere su napisane u štampanom zakonu sa komentarima
U oba slučaja možeš do suda prigovorom kao i do smanjenja kazne ali nema bodova ni mjere koji vise nad glavom.
Možeš im napisat da ne znaš tko je vozio ili navdeš imena članova porodice.
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
AK ne dostavis podatke ide ti kazna za nedostavljanje + tebi kao vlasniku vozila kazna za prekršaj prolaska kroz crveno.

Dostavi podatke, a dalje ces vidjet proceduru.
ide samo jedan prekršaj ili crveno ili nedavanje podataka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 16:15   #576
Ako sam dobro razumia varijanta ne dostave podataka može biti manje bolna a informacija da u tom slučaju ide kazna za oba prekršaja nije točna.
Hvala vam lipa, pomogli ste mi!
soparnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 08:22   #577
Točno,kaznit za crveno kao i za svaki drugi prekršaj mogu ako znaju krivca a pošto traže podatke ne znaju ga pa toga prekršaja ni nema,zato je smišjen prekršaj nfavanja vjerodostojnih podataka.Ako je prošlo mjesec i više od prolaza kroz crveno to je razlog više da "vlasnik ne zna točno" tko je vozio pa je i kazna manja a kod nekih sudaca ni nema kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 11:19   #578
To je onda debilana epskih razmjera ali ne i netipična idiotarija za ovaj isprdak od države.
Po meni, vlasnik si nek izvoli paziti tko mu vozi auto a ak ne zna, onda on snosi odgovornost za sva sranja napravljena njegovim vlasništvom.
Ali dobro, cemu se pametnom nadati u zemlji koja i oblikom izgleda na bananu.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 11:37   #579
Vlasnik može bit kriv samo za nekoliko prekršaja a za sve ostalo isključivo vozač.

Iz kojeg bi recimo razloga ja kao vlasnik vozila bio kriv ako je sin prije mjesec-dva prošao kroz crveno?Ili da je udario nekoga i pobjegao?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 14:19   #580
Pa iz nijednog ako znas da on vozi tvoj auto i lijepo das podatke (informaciju) da je on tad i tad vozio auto i nek se dalje s njim razgovaraju po tom pitanju.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.