Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2011., 15:44   #101
porodiljni-koplikacije-porodilji pa burza

pitanje za priju
radila je prije prvog porodiljnog 2 godine u komadu
1-rodila prvo dijete te ponovno ostala trudna(za vrijeme prvog porodiljnog)
2-radila par dana te nakon toga morala na komplikacijame u trudnoci iza toga porodiljni
sad joj je i taj porodiljni istice za mj dana a ujedno je ceka i okaz odmah nakon toga(visak radne snage)
e sad posto prije prvog porodiljnog imala 3500kn prosjek place(vecu poziciju u firmi) a kad se vratila na posao mj dana (slucaj 2) dobila manje radno mjesto i manja placa 2200kn,zanima je kad bude nosila na hzz prosjeke place nosi li one prosjeke prije prvog porodiljnog ili ove prije drugog(kako to ide?)
al sam ga zbucala
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 09:28   #102
Pozdrav svima.

Ovih mi dana ističe pravo na naknadu iz zavoda za zapošljavanje.E sad,koliko sam ja informiran i dalje sam zdravstveno osiguran preko zavoda?Zanima me da li je bolje ostati i dalje na zavodu ili da se osiguram preko supruge koja je zaposlena?Ako odaberem ovu prvu opciju koje su moje obaveze prema zavodu?Odnosno da li se i dalje moram obavezno javljati jednom mjesečno,prisustvovati savjetovanjima itd.
Zahvaljujem.

Zadnje uređivanje torente33 : 17.06.2011. at 09:56.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 14:24   #103
Ostaješ i dalje osiguran kao nezaposlen, zdravstveno nema veze s burzom. Ako se i ne javljaš na burzu, zdravstveno ostaje.
Mislim da je bolje imati vlastito osiguranje nego preko supružnika, čini mi se da su neke razlike u pravima.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 08:35   #104
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Ovih mi dana ističe pravo na naknadu iz zavoda za zapošljavanje.E sad,koliko sam ja informiran i dalje sam zdravstveno osiguran preko zavoda?Zanima me da li je bolje ostati i dalje na zavodu ili da se osiguram preko supruge koja je zaposlena?Ako odaberem ovu prvu opciju koje su moje obaveze prema zavodu?Odnosno da li se i dalje moram obavezno javljati jednom mjesečno,prisustvovati savjetovanjima itd.
Zahvaljujem.

kako ti je već odgovoreno, zdravstvo i zavod nemaju nikakve veze. ti si osiguran kao nezaposlen neovisno o tome bio na zavodu ili ne.
a ako ostaneš na zavodu i redovito se javljaš, nakon godinu dana(ako se ne zaposliš u međuvremenu) stječeš ponovno pravo na produženje primanja naknade za nezaposlene.
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:33   #105
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
kako ti je već odgovoreno, zdravstvo i zavod nemaju nikakve veze. ti si osiguran kao nezaposlen neovisno o tome bio na zavodu ili ne.
a ako ostaneš na zavodu i redovito se javljaš, nakon godinu dana(ako se ne zaposliš u međuvremenu) stječeš ponovno pravo na produženje primanja naknade za nezaposlene.
koliko dugo opet ima pravo primat tu naknadu(ako prode godina i nezaposli se)?
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:43   #106
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
koliko dugo opet ima pravo primat tu naknadu(ako prode godina i nezaposli se)?
Produženje novčane naknade
Trajanje prava na novčanu naknadu iz članka 44. stavka 1. Zakona o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti (»Narodne novine«, br. 80/08.) može se produžiti nezaposlenoj osobi ako:

1. je u evidenciji Zavoda neprekidno više od 12 mjeseci,
2. je u cijelosti iskoristila pravo na novčanu naknadu utvrđenu na temelju Zakona o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti (»Narodne novine«, br. 80/08.).

Pravo na novčanu naknadu produžava se nezaposlenoj osobi koja ispunjava navedene uvjete u trajanju od:

1. 30 dana ako je iskoristila utvrđeno pravo na novčanu naknadu od 360 do 450 dana,
2. 60 dana ako je iskoristila utvrđeno pravo na novčanu naknadu od 270 do 330 dana,
3. 90 dana ako je iskoristila utvrđeno pravo na novčanu naknadu od 180 do 240 dana,
4. 120 dana ako je iskoristila utvrđeno pravo na novčanu naknadu od 90 do 150 dana.
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 13:59   #107
Pozdrav svima!
Ovako....trenutno radim u jednoj firmi točno godinu dana,prijavljen sve normalno,vec mi je dosta izrabljivanja od strane poslodavca pa planiram dat otkaz.....
posto nisam prijavljen na biro,recite mi dali cu imat pravo na mjesecni dohodak i koliko mjeseci?

Hvala Vam najljepša na Vašoj pomoći
B-One is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 14:01   #108
double post
B-One is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 08:17   #109
Quote:
B-One kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ovako....trenutno radim u jednoj firmi točno godinu dana,prijavljen sve normalno,vec mi je dosta izrabljivanja od strane poslodavca pa planiram dat otkaz.....
posto nisam prijavljen na biro,recite mi dali cu imat pravo na mjesecni dohodak i koliko mjeseci?

Hvala Vam najljepša na Vašoj pomoći
ako TI sam das otkaz nemas prava nikakva za naknadu ali......
ako ti ugovor istece pa ga ne produzis ili ti firma da otkaz onda imas pravo na naknadu a ta primanja ovise koliko imas ukuno radnog staza


•90 dana ako je provela na radu od 9 mjeseci do 2 godine,
•120 dana ako je provela na radu više od 2 godine,
•150 dana ako je provela na radu više od 3 godine,
•180 dana ako je provela na radu više od 4 godine,
•210 dana ako je provela na radu više od 5 godina,
•240 dana ako je provela na radu više od 6 godina,
•270 dana ako je provela na radu više od 7 godina,
•300 dana ako je provela na radu više od 8 godina,
•330 dana ako je provela na radu više od 9 godina,
•360 dana ako je provela na radu više od 10 godina,
•390 dana ako je provela na radu više od 15 godina,
•420 dana ako je provela na radu više od 20 godina,
•450 dana ako je provela na radu više od 25 godina.
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 16:26   #110
Ok hvala Vam puno...
recite mi samo , ako zelim dat otkaz, i oni mi daju otkazni rok koi moram potpisat i odradit(mjesec dana), jeli ikako moguće izbjeći taj OR? =/
Mislim......da se ne pojavim dan-dva na otkaznom roku pa da mi oni sami daju otkaz(dali onda imam pravo na naknadu?) ili uzmem bolovanje neznam....

Hvala na pomoći!
B-One is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 14:57   #111
Quote:
B-One kaže: Pogledaj post
Ok hvala Vam puno...
recite mi samo , ako zelim dat otkaz, i oni mi daju otkazni rok koi moram potpisat i odradit(mjesec dana), jeli ikako moguće izbjeći taj OR? =/
Mislim......da se ne pojavim dan-dva na otkaznom roku pa da mi oni sami daju otkaz(dali onda imam pravo na naknadu?) ili uzmem bolovanje neznam....

Hvala na pomoći!
mogu ti u knjizicu upisat da nisi ispostova potpisani ugovor(ako ih probas zaj...) pa neces nis s biroa ........u tom slucaju nemas pravo na naknadu
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 13:24   #112
Bio sam na burzi 90 dana primao ~2200kn 3 mjeseca..sad nakon godinu dana imam opet pravo na burzu na 120dana tj. 4 mjeseca..to bi bilo oko 8000kn ako sam dobro izračunao , do 35% od prosjeka plače, 6000kn=2200kn...

Jel netko tražio jednokratnu isplatu novčane naknade sa burze, koja je procedura ? Hvala
Buduči da sam nažalost u takvoj situaciji da bi mi jednokratan iznos skinuo veliki teret s vrata.
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 20:49   #113
Quote:
Bozy kaže: Pogledaj post
Bio sam na burzi 90 dana primao ~2200kn 3 mjeseca..sad nakon godinu dana imam opet pravo na burzu na 120dana tj. 4 mjeseca..to bi bilo oko 8000kn ako sam dobro izračunao , do 35% od prosjeka plače, 6000kn=2200kn...

Jel netko tražio jednokratnu isplatu novčane naknade sa burze, koja je procedura ? Hvala
Buduči da sam nažalost u takvoj situaciji da bi mi jednokratan iznos skinuo veliki teret s vrata.
Visina produžene novčane naknade utvrđuje se u visini 35% od osnovice za utvrđivanje visine novčane naknade, a ne može biti viša od 35% iznosa prosječne plaće isplaćene u gospodarstvu Republike Hrvatske u prethodnoj godini prema posljednjem službeno objavljenom podatku.

ovo je sa stranica hzz-a
ja sam primala naknadu 1500 kn a kad sam produženje dobila onda je bilo 1125
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 09:39   #114
Exclamation neisplaćena 3.mjeseca nakon otkaza

u 9 mjesec 2010 godine, dobio sam otkaz, kao tehnološki višak.
uredno sam se prijavio za 3 mjeseca naknade sa biroa i do danas mi nije isplaćeno.
mnogo puta sam odlazio na hzz vidjeti u čemu je problem,prvo sam dobio odgovor da mi je službenik zaboravio predati papire, zatim nekoliko puta uopće nisam uspio doć do ikoga, zatim da je osoba koja je zadužena za mene na bolovanju pa na godišnjem i tako sve do prije mjesec dana kad sam napokon uspio doć do nadređenog osobi koja je zabraljala i rekao mi da je to sad u procesu riješavanja i da ne zna za koliko će to bit riješeno.
inače,radi se o splitskom hzz a on mi je rekao da je sad to u ovlasti zagrebačkog hzz.

da li je netko upućen u ovakve slučajeve i zna proceduru i kako to sve skupa ide? koliko još moram čekati da te kune dobijem ?
kovathekova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 13:20   #115
nadam se da ste se u ovih godinu dana redovito prijavljivali svaki mjesec na biro da vam ne bi mogli radi toga zaribat primanje naknade.

vi biste sada već ostvarili pravo na produženje naknade a niste još dobili ni redovnu naknadu za nezaposlene.
nisam još čula za takav slučaj, samo vam mogu dati podršku i ne odustajte od svoje naknade, ako treba zovite ih svaki dan, split, zagreb ,gdje god.

da li ste ikada dobili ikakvo rješenje?
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 10:20   #116
zanima me nešto ako mi možete pojasniti,na ovu ponovljenu naknadu s biroa bi imala pravo sad u 11 mjesecu,ali u međuvremenu sam se zaposlila i radila 4 mjeseca i dobila otkaz,dali mi stoji da to mogu iskoristiti ili ne?
tvorel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 13:08   #117
Quote:
tvorel kaže: Pogledaj post
zanima me nešto ako mi možete pojasniti,na ovu ponovljenu naknadu s biroa bi imala pravo sad u 11 mjesecu,ali u međuvremenu sam se zaposlila i radila 4 mjeseca i dobila otkaz,dali mi stoji da to mogu iskoristiti ili ne?
Mora se biti godinu dana u kontinuitetu prijavljen na HZZ. Ako je bilo prekida, onda se računa opet od posljednje prijave, pod uvjetom da se ima pravo na redovnu naknadu za nezaposlene.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 20:06   #118
dali itko zna dali se gubi pravo na novcanu naknadu ako me oni zovu i ja odbijem ponudene poslove a imam pravo znaci na tih 3mj naknade danas se prijavila i rekli mi da imam a sad dali cu to izgubit ako odbijem posao da me nazovu za tj dana imamo posao
draganamax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 23:03   #119
molim vas pomoć. uskoro nakon 10 godina neprekinutog radnog staža, idem na biro kao tehnološki višak.
zbunjuje me ona Potvra o prestanku rada i plaći koju su mi dali na Zavodu da bi se uopće mogla prijaviti. primala sam minimalac od 2197 kuna, u zadnjem mjesecu koji mi ulazi u prosjek za obračun primanja sam bila 20 dana na bolovanju.
da li će mi to bolovanje još dodatno smanjiti prosjek naknade ili ne?
koliko mogu očekivati da će mi naknada biti prvih 3 mjeseca, a koliko kasnije?
nisam stigla proučiti zakone jer je naravno ova odluka došla preko noći i poslodavac želi što prije prekinuti radni odnos /a i ja/....
suncana75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 18:13   #120
Zanima me dali imam pravo na naknadu sa burze ukoliko na pristanem potpisati novi ugovor...Hvala!
manjer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.