Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2003., 14:10   #41
Moja pranona i nona po tati, obje su radile
magic is offline  
Old 28.02.2003., 14:11   #42
Quote:
verica kaže:
Da, samo što je žena koja ne radi financijski ovisna o mužu.
da, niti jedna situacija ovisnosti (pa cak niti o cokoladi ) nije normalna i nije dobra.
luca is offline  
Old 28.02.2003., 14:12   #43
Nije dobra zato što žena koja je financijski ovisna ne može ostaviti muža.
verica is offline  
Old 28.02.2003., 15:06   #44
***

Slazem se da treba biti neovisan. Lijepo je ne ovisiti o muzevoj placi, ali pogledajmo koliko zena koje rade , majke su, zene su je u biti zaista samostalno? Koliko ih uz tu silnu emancipiranost moze stvarno odlucivati o sudbini.
Ja sam nepopravljivi romantik i svidja mi se mastanje da sam vise zena, a manje emancipirana zena.
Ne bih voljela ispasti ljencura, zaostala, primitivka, ali voljela bih da mogu biti kod kuce, uljepsati svoj dom, ODGAJATI DJECU u miru, biti dobra zena svome muzu ...
a ne biti u nekom ludom djiru, djeca, vrtic, posao, stan, aktivnosti...
Puno brakova danas propada bas radi te prevelike emancipiranosti, utrke za boljim standardom, posla, novaca...
Pod pravim muskarcem , mislila sam na muskarca koji nije manijak, sadista, alkoholicar i sl..
Muskarac u punom smislu rijeci, ne bolesnik koji ce se izivljavati na zeni, nego zivotni pratioc, nosioc obitelji u poslovnom dijelu koji bi se nadopunjavao sa zenom koja je nosioc obiteljskog posla, sto je priznajte isto zahtijevno i tesko,a tako podcijenjeno. Mislim da bi obitelji bolje funkcionirale, ali danasnje vrijeme je ponistilo pravi smisao obitelji. Voljela bih da mogu malo vratiti vrijeme, ne previse...
ankada is offline  
Old 28.02.2003., 15:09   #45
Sve je to lijepo i divno dok žena ima mogućnost da se zaposli. Ali ako nema onda će biti prisiljena ostajati u lošem braku jer je ovisna o mužu.
verica is offline  
Old 28.02.2003., 15:37   #46
Re: Re: Re: I ja bih...

Quote:
magic kaže:
Kad sam ja napisala da bih ODMAH ostala kuci da mi financije dopushtaju, proglasili su me...maltene zaostalom...
Mene sam sazaljivo pogledaju kad me netko pita sto radim, pa velim da sam doma.
Ali ne velim zato da je uzas da se zenama danas ispire mozak da nisu osobito vrijedne ako su doma i ne rade.
Pa lakse je guslati 8 sati u uredu nego cijeli dan prati, kuhati, peglati i brisati nos klincima. Domacica i majka je full time job i jos te nitko ni ne plati.
A ponasaju se prema njemu kao da je sramota...

Ne svi, naravno, ali previse njih za moj ukus.

I recite sto hocete, ali ima gomila zena koje bi kao magic ili ja radije bile doma, no nisu jer sto bi drugi mislili? Da nisu uspjele u zivotu...
Glupace, taman dost pametne za rucak skuhati.
Gospon Pes is offline  
Old 28.02.2003., 15:41   #47
Žene/cure moje...dok ste vi zadovoljne onim što jeste, ma hebe vam se za cijeli svijet!
Eto baš jesam...i neka sam.
Sanjar61 is offline  
Old 28.02.2003., 15:44   #48
Ma presretna sam. Bogu hvala da mi moze biti.
No zao mi je onih jadnica kojima bi isto moglo i htjele bi, ali se brinu za "drustveni status". Takve su glupace, ne one koje doma ostanu ako mogu i zele.
Gospon Pes is offline  
Old 28.02.2003., 15:47   #49
Te ni nisu iz moje priče...
Sanjar61 is offline  
Old 28.02.2003., 15:48   #50
Ako cu ja imati ispeglanu kosulju i biti sit, pusticu svoju zenu da ide na te emancipacije i to...
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Old 28.02.2003., 15:48   #51
Ne znam iz koje su te priče. Ja znam samo žene koje bi htjele biti doma ali ne mogu.
verica is offline  
Old 28.02.2003., 15:52   #52
Ja vidish ne.

Vrlo su rijetke zhene koje razmishljaju kao ja...ali onih chiji muzhevi zaradjuju predovoljno za dvije obitelji a one i dalje rade ima koliko hocesh, bar u mome kraju. I srce mi puca kad djecu vucaraju po vrticima, produzhenim boravcima, a rasipaju novce k'o plijevu...da bar rade neke doista vrijedne poslove za koje su se npr. shkolovale dvadeset godina pa im kao onda krivo biti kuci...ma ne! Chista administracija.

I pitam ja jednu od tih koja ima uvjete za prijevremenu da li ce ici u mirovinu, a ona meni: a cha da delan doma
magic is offline  
Old 28.02.2003., 15:57   #53
Očito onda ne žele biti doma, što ja potpuno razumijem, kao što razumijem i žene koje žele biti doma. Meni je i jedno i drugo OK.
verica is offline  
Old 28.02.2003., 15:58   #54
Meni je teshko razumjeti da netko ne zna shto bi sam sa sobom s tih deset sati vishe dnevno. To znachi da one imaju prazan zhivot.
magic is offline  
Old 28.02.2003., 16:04   #55
Slažem se da je teško razumjeti da netko ne zna što bi sa sobom kad ne bi radio 8 sati dnevno, ali to ne mora biti motiv žena koje se odlučuju raditi.
verica is offline  
Old 28.02.2003., 16:05   #56
Pes, evo pakiram kofere i dolazim k tebi u Dojčland na poduku.
Umjesto da koristim bolovanje pa iza toga porodiljski, ja svaki dan na poslu..da ti ne pričam da zauzimam već pol ureda.
Prvo mi treba izbit iz glave da volim svoj posao
PinkyBubble is offline  
Old 28.02.2003., 16:06   #57
Ja bih sutra potpisala da ostajem kuci.

Ali kad bih to uradila, morali bismo gledati u svaku marku, jer muzeva placa je zaista mizerna.

Najvise bi mi u sustini odgovaralo imati neki posao s radnim vremenom od 4-5 sati dnevno. I jos da mi to plate, eto i ne mora biti nekakva neznamtikako velika placa.

Posao koji sada radim je 9 sati dnevno i to je bezumno sranje. Jebo kapitalizam, trulo govno jedno.

Rajna is offline  
Old 28.02.2003., 16:11   #58
ja radim jer zaista volim svoj posao

kad dobijemo djecu mogla bih ostati doma koliko god hocu sto se financija tice, ali cu uzeti godinu koju mi daju ( a do tada izgleda da ce odobriti dvije godine porodiljskog)..tj. moj dragi hoce da ja uzmem 6 mj. a on ce drugih 6 - jer hoce i on da bude s bebom...no to cemo se jos dogovorit jel'te

i nakon toga nazad na posao jer zaista volim to sto radim i zelim graditi svoju karijeru koliko je to god moguce uz obitelj....

ali isto tako ima prijateljica koje su ostale doma kad su djecu dobile i uzivaju u svakoj sekundi - i ako su one sretne i ja sam sretna za njih...sretan je ko god ima mogucnost izbora
margarita is offline  
Old 28.02.2003., 16:13   #59
Ne znam, moji deda i baka su imali valjda najdivniji brak na svijetu, moja baka je bila domaćica, i ja se sjećam kako je uvijek bila nekako posebno ponosna kad je imala neki 'svoj' novac (od nasljedstva), kako je uvijek naglašavala da je nešto ona kupila od svog novca. Ja stvarno ne bih voljela biti financijski ovisna o nekome.
verica is offline  
Old 28.02.2003., 17:37   #60
Quote:
Stella kaže:
Prvo mi treba izbit iz glave da volim svoj posao

Nije se odnosilo na takve. Niti na one koje iz financijskih razloga moraju jer bi inace bili gladni.

Mislila sam na zenske iz magicinog posta i slicne, a i ja takvih znam nekoliko.
Ide na posao nevoljno, jedva ceka da dodje doma ili da je vikend, zderava se na muza i/ili djecu, MOGLA bi bez toga, ali "nisi nitko i nista ako ne radis".
Jednostavno zato jer drustvo na sve nacine daje daje do znanja da se od "moderne zene" ocekuje radi i jos stigne sve ostalo...

Neka mene u srednjem vijeku.

Rajna, zar nema poludnevno radno vrijeme nigdje? Ako bi vam ta lova bila dosta...
Gospon Pes is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.