Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2004., 14:41   #41
Pročitao sam samo dijelić zločina oko Vukovara.

Majka sa dvije maloljetne kćeri silovane i ubijene.
Premlaćivan do besvijesti, umirao na mokrom podu.
Žice oko testisa...

Desetine takvih priča. Što bi Žarko Puhovski rekao na to da HVIDRA štanca dokumentirane jednosatne ispovjesti preživjelih i inzistira na prikazivanju na HTV-u.

Što bi nam rekao Žarko na to ?
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 14:46   #42
Quote:
Ber kaže:
Desetine takvih priča. Što bi Žarko Puhovski rekao na to da HVIDRA štanca dokumentirane jednosatne ispovjesti preživjelih i inzistira na prikazivanju na HTV-u.

Što bi nam rekao Žarko na to ?
a tko je to Žarko da bi se trebalo brinuti što bi on rekao?
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 14:47   #43
Mene vise od logora i zlocina u njima brine cinjenica sto Srbi kao jedan (zna se na koje Srbe mislim, da ne bude da generaliziram) kazu "pa sta, pobili smo vas petnaestak hiljada (u Hrvatskoj) i 200.000 u Bosni, ali to je nista naspram milion poklanih Srba u Jasenovcu" i onda nastavlja ono klasicno "mamu vam ustasku i balijsku, noz zica Srebrenica"..

Kao da zeli reci da mu je mala cifra, "premalo smo vas poklali".

E sad, svako iole pametan u ovome moze naci odgovor na pitanje kako su zaboga mogli sutiti, da ne spominjem one koji su ucestovali.
Namece se par imena, tipa Milorada Ekmecica, Vuka Draskovica (ko ne zna zasto on, procitati "Noz", zakopati se u arhivu beogradske Duge ako nista) Mome Kapora, Matije Beckovica, srpske pravoslavne crkve na kraju krajeva, sjecate li se kostiju cara Lazara, sjecate li se Prebilovaca i Istocne Hercegovine.

To je citav jedan sustav, kojeg su i danas sastavni dio milioni Srba, nazalost.

Nemoj da mi neko zamjeri sto ne spominjem i "nasu stranu", to je vec druga tema.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 15:02   #44
Quote:
go2slep kaže:
a tko je to Žarko da bi se trebalo brinuti što bi on rekao?
Žarko i Nenad Puhovski su veliki borci za ljudska prava i redoviti podsjetitelji na njihova kršenja. Oni su i daleko ispred svih u provođenju medijske kampanje "Hrvatskih zločina", "Zločina nad Srbima u Domovinskom ratu", zovi to kako hoćeš.
Njih dvojca su više napravili u rasvjetljavanju i publiciranju tih zločina od samog Veritasa.

Dakle što bi oni rekli da Hvidra radi to što radi Nenad Puhovski?
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 15:35   #45
Quote:
Ber kaže:
Žarko i Nenad Puhovski su veliki borci za ljudska prava i redoviti podsjetitelji na njihova kršenja. Oni su i daleko ispred svih u provođenju medijske kampanje "Hrvatskih zločina", "Zločina nad Srbima u Domovinskom ratu", zovi to kako hoćeš.
Njih dvojca su više napravili u rasvjetljavanju i publiciranju tih zločina od samog Veritasa.

Dakle što bi oni rekli da Hvidra radi to što radi Nenad Puhovski?
Pretpostavljam kako je ovo retoričko pitanje , no svejedno ću samo podsjetiti kako je emisija "Hrvatski spomenar" zabranjena, a doslovce je donosila telegrafske novice o situaciji u Hr na taj dan tijekom domovinskog rata, te kako je uveden memorandum na predmet Povijest u Podunavlju...mudrome dosta...

A zanimljivo je kako se najednom k'o pura dreku čudi i iščuđavaju zbog "zaborava" nad srpskim zločinima
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 15:58   #46
Quote:
Ber kaže:
Žarko i Nenad Puhovski su veliki borci za ljudska prava i redoviti podsjetitelji na njihova kršenja.
meni je drago da ima takvih ljudi u Hrvatskoj jer ne odobravam nikakve zločine i mislim da se ne mogu opravdavati nekim višim ciljevima, a još manje umanjivati zločine time što je netko drugi radio teže i više

Jedino me čudi što se kod nas svi ti zločini koje su napravili srpski zločinci ne procesuiraju i jako malo se priča o njima

Bajki je postavila dobro pitanje, svaki logor je imao upravnika, zašto Hrvatski sud nije sakupio podatke za optužbu, pokrenuo sudski proces i tražio izručenje
A i većinu zločina koji su napravljeni nad Hrvatima znaju se imena zločinaca, zašto hrvatsko pravosuđe dosad nije ni pokrenulo istragu

zato što je lakše i jeftinije lelekati kako su svi Srbi zločinci i da su isti
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 16:10   #47
Quote:
Ber kaže:
Da, i dešava se neobična pojava.
Rekao bi čovijek da će Hrvatska država potencirati zločine agresora a svoje umanjivati kao što to uredno rade naši uzori Britanija ili Amerika.
Ali ne.

Ima li netko odgovor na to pitanje.

Nemam odgovor.
I to je jedan od razloga što sam otvorila ovu temu.Da saznam dio odgovora.

Zašto službena hrvatska politika nema osmišljenu strategiju kreiranja hrvatskog image-a u javnosti ( domaćoj i strani)?
Pa ne dobijamo simpatije čak i tamo gdje ih stvarno zaslužujemo.

Jer i ti ljudi koji su po srpskim logorima mučeni predstavljaju važan dio slike što se u stvari događalo tijekom Domvinskog rata.

Zašto se ta povijest ne artikulira i zašto država ne usvoji neki akcijski plan da se te ljude oslobodi presuda koje su ako se ne varam još uvijek pravovaljane.
Ovdje mislim da bi Vojky mogao biti od pomoći.Ukoliko te presude nose pečat i sig bivše države da li ih današnja Srbija smatra pravovaljanima?
__________________
kući
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 16:11   #48
Quote:
go2slep kaže:
meni je drago da ima takvih ljudi u Hrvatskoj jer ne odobravam nikakve zločine i mislim da se ne mogu opravdavati nekim višim ciljevima, a još manje umanjivati zločine time što je netko drugi radio teže i više

Jedino me čudi što se kod nas svi ti zločini koje su napravili srpski zločinci ne procesuiraju i jako malo se priča o njima

Bajki je postavila dobro pitanje, svaki logor je imao upravnika, zašto Hrvatski sud nije sakupio podatke za optužbu, pokrenuo sudski proces i tražio izručenje
A i većinu zločina koji su napravljeni nad Hrvatima znaju se imena zločinaca, zašto hrvatsko pravosuđe dosad nije ni pokrenulo istragu

zato što je lakše i jeftinije lelekati kako su svi Srbi zločinci i da su isti
Ti valjda nisi odavle.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 16:13   #49
Quote:
Vanjushka kaže:


To je citav jedan sustav,
čitajte Latinku Perović,žena odlično opisuje genezu tog užasa tamo daleko...

Quote:
Nemoj da mi neko zamjeri sto ne spominjem i "nasu stranu", to je vec druga tema.
jučer je naš nacionalna TV kuća prikazala sliku i priliku...
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 16:13   #50
Quote:
Ber kaže:
Desetine takvih priča. Što bi Žarko Puhovski rekao na to da HVIDRA štanca dokumentirane jednosatne ispovjesti preživjelih i inzistira na prikazivanju na HTV-u.

Što bi nam rekao Žarko na to ?

Ne znam ali želim vjerovati da bi ih Puhovski isto osudio kao što osuđuje svaki zločin.

Zašto HTV ne prikazuje dokumentarce i na tu temu?
Zar im netko brani da tako nešto snime?
__________________
kući
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 16:16   #51
Quote:
crtica kaže:
Pretpostavljam kako je ovo retoričko pitanje , no svejedno ću samo podsjetiti kako je emisija "Hrvatski spomenar" zabranjena, a doslovce je donosila telegrafske novice o situaciji u Hr na taj dan tijekom domovinskog rata, te kako je uveden memorandum na predmet Povijest u Podunavlju...mudrome dosta...

A zanimljivo je kako se najednom k'o pura dreku čudi i iščuđavaju zbog "zaborava" nad srpskim zločinima

Crtice iskušavaš moje strpljenje.

Ujedno te upozoravam da ne dižeš tenzije, citiram " neki se ko pura dreku čude i iščuđavaju zbog zaborava "

Ti si moderator!

Ti bi se trebala pobrinuti da se na ovom topiku tenzije NE DIŽU , a ne palit vatru!
__________________
kući
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 16:18   #52
Quote:
go2slep kaže:

Jedino me čudi što se kod nas svi ti zločini koje su napravili srpski zločinci ne procesuiraju i jako malo se priča o njima

svaki logor je imao upravnika, zašto Hrvatski sud nije sakupio podatke za optužbu, pokrenuo sudski proces i tražio izručenje

A i većinu zločina koji su napravljeni nad Hrvatima znaju se imena zločinaca, zašto hrvatsko pravosuđe dosad nije ni pokrenulo istragu


ZAŠTO ?

Ima li netko logičnu,dokazivu, smislenu teoriju zašto?
__________________
kući
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 16:22   #53
Quote:
Hugo_Chavez kaže:
Ako je naslov topica: Srpski koncentracijski logori, onda je iz naslova vidljivo tko je kriv.

Krivnja Nijemaca je bila sto su sami izabrali Hitlera na vlast.Zakljuci sama sto ti zelim reci.

Da, shvaćam što mi želiš reći.

I slažem se s tobom. Uvijek sam pa i na ovom forumu zagovarala da svako od nas ima dio krivice za rat.

Tako i svaki građanin Srbije nosi dio krivice što nisu zaustavili divljanje po logorima.
Razmišljam da netko sada otvori neki logor u Puli i ja se pravim da ne znam da se tamo dovode žene,djeca,civili i ratni zarobljenici a izvode mrtvaci.
Naravno da bih se držala odgovornom
__________________
kući
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 16:48   #54
Quote:
Akcija2 kaže:
Ne znam ali želim vjerovati da bi ih Puhovski isto osudio kao što osuđuje svaki zločin.

Zašto HTV ne prikazuje dokumentarce i na tu temu?
Zar im netko brani da tako nešto snime?
Braću Puhovski nisam u životu čuo da su u bilo kojem kontekstu spomenuli zločin nad Hrvatima.
Oni se bave, moglo bi se slobodno reći, zločinom nad Srbima. Žarko kao predsjednik nezavisne međunarodne udruge za ljudska prava se vrlo temeljito bavio tim pitanjem i moglo bi se slobodno reći da bi bilo teško naći neki zločin tog tipa koji nije istražen i dokumentiran. Pretpostavimo da je Žarkov argument da se treba baviti "manjinskim" a ne "većinskim" pravima.
Nenad uopće ne znam koji ima argument, jer već snima 4 film koji se do užasavajuće krajnosti bavi tim pitanjem.

Ja osobno ne bih volio da se počnu takvi dokumentarci snimati o hrvatskim žrtvama jer bi to pridonosilo širenju revanšističkog raspoloženja. Mislim da je u tome hrvatska otišla u drugu krajnost u kojoj upravo prikriva takve strahote da se neka udruga, domaća ili svjetska, ne bi naljutila.

Ovo što rade Puhovski smatram vrlo negativnom političkom kampanjom.

Što se tiče osuda nad srpskim zločincima, pa naravno da onaj koji je po Hrvatskoj klao, neće prismrditi ni blizu granice. Koliko mi je poznato, na popisu ih je nekoliko tisuća samo su oni negdje daleko, daleko. Veliki dio njih je obuhvaćen općom amnestijom. Ima groznih primjera amnestiranih.

Moj stav je da tim stvarima treba pristupiti bez nacionalne boje, arhivistički i bez pumpanja emocija.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 17:07   #55
Quote:
Akcija2 kaže:
Crtice iskušavaš moje strpljenje.

Ujedno te upozoravam da ne dižeš tenzije, citiram " neki se ko pura dreku čude i iščuđavaju zbog zaborava "

Ti si moderator!

Ti bi se trebala pobrinuti da se na ovom topiku tenzije NE DIŽU , a ne palit vatru!
Nije mi uopće namjera dizati tenzije, već mi je malo čudno kako ti, koja si se svojim pisanjem na forumu, u kojem si se uglavnom (da ne kažem i samo) bavila upiranjem u neeruopsko i nehumano ponašanje Hrvatske, sad otkrivaš kako su pobunjeni Srbi činili grozne stvari hrvatskom pučanstvu, te čak i priznaješ da određena kolektivna krivnja postoji

Sorry, no za mene je to okret od 180 stupnjeva, temeljem tvojih dosadašnjih upisa, te od tuda moja ironija.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 17:18   #56
Zašto se danas u R.Hrvatskoj toliko malo govori o srpskim zločinima u Hrvatskoj?

Danas je u toku posvemašnija kriminalizacija domovinskog rata,sa cilje da se trajno naruši volja i snaga Hrvatskog naroda,da ubuduće brani (i oružjem,ako treba) svoje nacionalne interese.
Još u vrijeme trajanja rata iz sjedišta europskih sila V.Britanije i Francuske pokrenuta je akcija izjednačavanja žrtve i agresora,a isti je postupak dočekao svoju vršnu snagu početkom "detuđmanizacije" Hrvatske (što samo pokazuje koliko je dr.Franjo Tuđman bio u pravu).
Takav postpak imao je (i još uvijek ima) za cilj revitalizirati zločin srpskih pobunjenika u RH i BiH,kako bi se (za vrijeme rata) legalizirao proces stvaranja velike Srbije,a kada to nije uspijelo,tada se cilj akcije okrenuo prema procesu fabriciranja uvijeta za stvaranje neke nove Smrdoslavije,u okviru EU.

Jasno,da takav cilj trajno onemogućuje jaka i osviještena Hrvatska.

Nažalost,danas smo svijesni da su se tome priklonili neki domaći političari,kako bi uz blagoslov nama nesklonih europskih centara moči,dokopali se vlasti i osigurali svoju egzistenciju na duže vrijeme.
To se 2000.,i dogodilo.
Suprotno očekivanjima vlastodržaca u Francuskim i Britanskim vladama,Hrvatska se vrlo brzo osvijestila,i pobjedom HDZ-a na izborima u jesen 2003.,konačno vratila na pravi put.

Nadam se i očekujem,od sabora i za to nadležnih vladinih institucija da će konačno nastaviti program istraživanja srpskih zločina i srpskih konc-logora,te da će vjerodostojno i dostojanstveno prikazati činjenice svijetu i nama samima.

Mislim da sam dao odgovor na pitanja zašto se o srpskim zločinima tako malo govorilo od 2000. do danas,te zašto hrvatsko pravosuđe ne procesuira velikosrpske zločince.
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 17:21   #57
Quote:
Akcija2 kaže:
Međutim, nedavno mi je rekao da kad bi on letio avionom i taj se avion spustio na teritorij Srbije da bi on tamo bio uhićen, jer bio je zarobljen nakon pada Vukovara, odveden u logor i tamo mu je suđeno, i osuđen je na smrt

Mene užasava pomisao da JOŠ postoje TAKVE presude, koje su vjerojatno nezakonite, posljedica ratnog prava, da je puno takvih običnih malih ljudi po tim logorima poosuđivano na smrt- pa da onaj tko je izbjegao smrt u logoru još uvijek taoc takve presude.
A čuj, znaš li da još i danas oni koji nisu odslužili JNA, ili su pak iz iste pobjegli tijekom DR, a nađu se kojim slučajem u Srbiji, bivaju uhićeni odmah na granici i završavaju na sudu zbog izbjegavanja vojne obveze, odnosno dezerterstva?
Da, takve presude postoje. Da, Srbija je smatrala (i očigledno još uvijek smatra) SFRJ svojom osobnom prčijom. Na žalost.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 17:23   #58
Quote:
go2slep kaže:
jedine optužbe koje zanimaju naše sudstvo su optužbe protiv hrvatskih građana zbog neplaćenih računa HT ili sad T
Da nije bilo bi
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 17:28   #59
Quote:
Akcija2 kaže:
Ne znam ali želim vjerovati da bi ih Puhovski isto osudio kao što osuđuje svaki zločin.

Zašto HTV ne prikazuje dokumentarce i na tu temu?
Zar im netko brani da tako nešto snime?
Ja bih rado vidio jednu "Latinicu" na tu temu.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 17:31   #60
Quote:
Zagorakis kaže:
Mislim da sam dao odgovor na pitanja zašto se o srpskim zločinima tako malo govorilo od 2000. do danas,te zašto hrvatsko pravosuđe ne procesuira velikosrpske zločince.
mislim da jesi odgovorio, ali odgovor ti za ***** i neće mi se ni trošiti impulse da ti odgovaram
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.