Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2016., 14:10   #81
Koga preporučujete za dopunsko zdravstveno osiguranje?
Mira K is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 14:49   #82
HZZO ako ti ne treba nikakav poseban lijek kojeg redovito kupuješ i na B listi je, CZO ako ti treba nešto što je na B listi.
Uzimanje B liste bez da inače nešto koristiš nema nekog većeg smisla jer doktori, zubari, ginekolozi imaju sustav koji im redom izbacuje koji ti antibiotik ili lijek moraju prepisati, i na vrhu tih listi nikad nisu oni sa B liste, obzirom da je lista rastuća po cijeni - znači prvo će ti najjeftinijeg dat.

CZO je imao te akcije za 75 kn, momentalno mislim da nema ni jednu. Treba pogledat po svim partnerima pri novom sklapanju koji prodaju CZO jer u različita vremena znaju imat akcije npr za Zabu, Erste, PBZ itd...
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 12:04   #83
HZZO i Croatia jedini imaju za sredstvo plaćanja njihovu karticu.
Kod svih ostalih moraš sam plaćat pa ti oni vraćaju novce...
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 12:23   #84
Ne vidim zašto ne bi svi koristili HZZO, osiguranja uvijek petljaju i muljaju ... i onda kad trebaš nešto ispadne da to ne možeš preko njih ili je postupak bizaran.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 14:42   #85
Par razloga koji mi bez razmišljanja padaju na pamet:
-jer je nekima naprosto draže plaćat privatnicima;
-jer neki daju više stotina kuna za lijekove sa B liste koju osiguranja nude;
-jer se nude na svakom koraku - posjet banci, pošti...
-jer konkurencija ruši cijenu.
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 10:22   #86
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto ne bi svi koristili HZZO, osiguranja uvijek petljaju i muljaju ... i onda kad trebaš nešto ispadne da to ne možeš preko njih ili je postupak bizaran.
sad ces vidjet kad poskupljuje
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 11:08   #87
Meni nešto (u stvari mnogo je toga) nije jasno! Imala sam HZZO dopunsko i zbog njihovog bezobrazluka i uslugu ispod svake razine prešla sam u Croatiu. Vidim najave da dopunsko poskupljuje!
Da li to znači da će i meni Croatia podići cijenu i imam li u tom slučaju pravo otkaza ugovora? Ipak sam potpisala policu uz cijenu 67kn i nema mi smisla da sam ja ugovorom vezana, a oni cijenu mogu dizati kako im odgovara (a vjerojatno i kvalitetu uslugu smanjivati kako im odgovara).
trebamnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 11:16   #88
Nece croatia dic cijenu , ja sma ih zvala jer cu i ja prec s HZZOa al jos gledam kakva je procedura oko raskida ugovora
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 11:30   #89
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Nece croatia dic cijenu , ja sma ih zvala jer cu i ja prec s HZZOa al jos gledam kakva je procedura oko raskida ugovora
Da, malo sam pažljivije pročitala i stoji da HZZO diže cijenu dopunskog. Bilo bi logično da promjena bitnih stavki ugovora daje pravo odustanka od postojeće police. Ja sam tada kontaktirala Croatiu i oni su mi sve objesnili kakva je procedura! Ipak je njima u interesu Najbolje njih kontaktirat pa da ti konkretno za tvoj slučaj objasne postupak prelaza.
Inače, imala sam malko problema i kod Croatie dok nisam podigla "frku". Ne razumijem zašto je to tako uobičajeno kod nas
trebamnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 14:07   #90
Nista meni na svu srecu istice ugovor u hzzo u 5.mj, pa cu prec u Croatiu, uspjela sam se ljubazno raspitat iako me ljuti sve to poskupljivanje

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 14:11   #91
Znaci li da iza 60te g ja moram prec na skupljupolicu osiguranja??

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 20:40   #92
Planiram isto preći na CZO i danas sam ih zvala, ali nisam uspjela dobiti info, zbog zauzeće tel. linije, pa da ovdje upitam.
Koliko iznosi mjesečni iznos croatia dopunskog osiguranja sa b listom?
Tnx.
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 00:16   #93
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Znaci li da iza 60te g ja moram prec na skupljupolicu osiguranja??

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Imaš na stranici czo pitanja i odgovori http://www.czo.hr/podrska-korisnicima/cesta-pitanja/



Klijent ugovori DZO sa 59. godina sa uključenom B listom. Da li se cijena /premija automatizmom podiže na višu cijenu (trenutno 150 kn) kada uđe u kalendarsku godinu u kojoj će navršiti 61. godinu?
U tom slučaju, klijent ostaje plaćati izabrani program po cijeni po kojoj je ugovorio, 97 kn do isteka police.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 00:48   #94
polica u Croati za B listu je 97 kn mjesečno što na godišnjem nivou iznosi 1.164,00 kn... a A lista je 67 kn.... ukoliko trebate policu slobodno mi ostavite podatke u inboksu i nazovem vas...
lo.jasminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 00:51   #95
Quote:
Monoke kaže: Pogledaj post
Planiram isto preći na CZO i danas sam ih zvala, ali nisam uspjela dobiti info, zbog zauzeće tel. linije, pa da ovdje upitam.
Koliko iznosi mjesečni iznos croatia dopunskog osiguranja sa b listom?
Tnx.
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Znaci li da iza 60te g ja moram prec na skupljupolicu osiguranja??

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

ako ugovorite policu sa b listom gdje vas košta 97 kn mjesečno i kada pređete 61 godinu ostaje vam ista svota... jer se police rade do otkaza...
lo.jasminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 00:54   #96
Quote:
trebamnick kaže: Pogledaj post
Meni nešto (u stvari mnogo je toga) nije jasno! Imala sam HZZO dopunsko i zbog njihovog bezobrazluka i uslugu ispod svake razine prešla sam u Croatiu. Vidim najave da dopunsko poskupljuje!
Da li to znači da će i meni Croatia podići cijenu i imam li u tom slučaju pravo otkaza ugovora? Ipak sam potpisala policu uz cijenu 67kn i nema mi smisla da sam ja ugovorom vezana, a oni cijenu mogu dizati kako im odgovara (a vjerojatno i kvalitetu uslugu smanjivati kako im odgovara).
Ako ste potpisali za 67 kn to vam i ostaje... ugovor vam je do otkaza.....svjesni su toga da ako dignu cijene da će im hrpetina ljudi otići... prema tome ostaje na tome ono što ste potpisali to će te dobiti do onog treba kada otkažete dopunsko...
ukoliko imate dodatnih pitanja slobodno ostavite poruku u inbokx... javim se...
lo.jasminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 00:58   #97
NOVI PROGRAM DODATNOG ZDRAVSTVENOG

ZA SVE ONE KOJI BRINU ZA SVOJE ZDRAVLJE.... IZLAZI USKORO NOVI PROGRAM DODATNOG ZDRAVSTVENOG KOD CROATIE... UKOLIKO ŽELITE SAZNATI ŠTO VAM SE NUDI OSTAVITE PODATKE U INBOKXU....TOPLO PREPORUČAM SVIMA... MOGLI BI SE IZNENADITI...
lo.jasminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 09:23   #98
Zna li netko da li kartica Croatia dopunskog prolazi bez problema u Farmacia ljekarnama (Zagreb) ili treba tražiti račun?
Kines is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 13:28   #99
Croatia dopunsko se vidi u sustavu(dakle, ne bi trebalo biti plaćanja nikakvog, makar u situacijama koje su pokrivene uvjetima. Osobno imam CO, i uvjete nisam čitao, ali kolega koji je tražio povoljnu policu spomenuo je da MR nije pokrivena, odnosno jest do iznosa premije). A agentici Croatia osiguranja preporučujem da malo stane na loptu Sve se to može u jednom postu napisati
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 20:11   #100
Osobno imam CO karticu preko firme u kojoj radim sam sklopio ugovor nešto povezano sa sindikatima za 75 kn mjesečno ugovor na 3 godine i evo sada mi je isteklo 3 godine. Inače kartica je bijele boje bila ta je bila za obje liste ljekova ono što ja znam. Zvali su me na vrijeme mjesec dana prije dali ću produžiti ugovor. Ja sam rekao da hoću naravno ali samo pod istim uvijetima, i oni su na to pristali i danas sam dobio novu karticu za koju isto imam obje liste ljekova isto za 75 kn mjesečno.

U 3 godine sam bio nekoliko puta kod svog lječnika, na rengenu kralježnice, MR kralježnice, fizikalnoj terapiji (jedino tu su me pitali samo kakve boje mi je iskaznica kad sam ih išao pitati dali ću morati nešto platiti), u ljekarni naravno više puta, više zbog analgetika i još nekih drugih lijekova koje znam da drugi doplačuju i vjerujte mi nisam u 3 godine 1 kune dao vanredno iz svog đepa. Znači sve što sam ja plačao je 75 kn mjesečno. Predpostavljam da je to ovih danas 97 kuna mjesečno kod CO. Nikakvih 10 kn u ljekarni ili kod obiteljskog lječnika, a najviše me iznenadilo kod fizikalne th 3 tjedna, MR, rengena, pregleda specijaliste i dr. da nisam ništa morao plačati, pa samim time niti slati CO račune za povrat uplata. Naravno da su sve ljekarne u koje sam išao imale naljepnicu CO isto tako i bolnički centri i drugi. Tamo gdje nije bilo naljepnice kao kod spec fizijatra, sam pitao.

Inače prije 3 godine mi se činilo 130 kn previše za dopunsko kod HZZo, pa sam pokušavao stavljati sa strane za slučaj da trebam platiti nešto kod lječnika, ali nije mi išlo uvijek mi je zatrebalo za nešto drugo pa sam potrošio, pa sam slučajno naletio na ovu promociju u svojoj firmi. Eto to je moje iskustvo sa CO, nadam se da sam nekom pomogao, ni ja nisam znao na početku šta da očekujem od privatnika, ali eto CO me ugodno iznenadilo.
mrkihno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.