Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2014., 10:40   #11121
minimalac sluzi samo da se drzava nabere para od poreza, nista vise. naravno razliku koja bi pogodila poduzeca zbog skuplje cijene rada, tu razliku ce da plati opet radnik.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 09.12.2014., 10:48   #11122
Trebalo je taj minimalac staviti na još jače, na ono što Amerikanci zovu "living wage". Slažem se da je ovo premalo.
goldietrickz is offline  
Old 09.12.2014., 12:55   #11123
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
minimalac sluzi samo da se drzava nabere para od poreza, nista vise. naravno razliku koja bi pogodila poduzeca zbog skuplje cijene rada, tu razliku ce da plati opet radnik.
Državi opet " bosanski grb" sa i bez minimalca! Poslodavci koje su sindikati primorali da plaćaju već sada 8,50€ sat, su pribjegli ugovorima u kojima stoji 135-137 sati rada mjesečno, opet je brutto takav da poslodavac ostaje na istom, a radnik unatoć višoj cijeni satnice i dalje dobija 870€ plaće, te je za normalan život primoran i dalje primat " Aufstockung" od Arge! Noćas slušao na WDR 5 ( ima i podcast za skinut) interview sa autorom knjige 10 godina Harz IV! Autor kaže da bi minimalac trebao biti 10,50€ da država i svi zaposlenici prestanu subvencionirat poslodavce koji se služe trikovima jer referenti u ARGE primoravaju na prihvaćanje bilomkakvog posla i bilo koje satnice, i tako u biti subvencioniraju poslodavce na račun zajednice!

Stvarno mislim da firma i poslodavac koji u toj nekoj branši nije u stanju platiti zaposlenika kako bog zapovjeda, neka zatvori firmu, više posla za one koji su u stanju platit kako treba. Prije odlaska na posao gledam sinoć " Hart aber fair" ...
Amazon plaća porez u Luxemburgu sam 1% ....a ovdje je zaposlio brdo Rumunja kojima su uvalili ugovore na " GbR" i svu odgovornost prevalili na njih a ovi s derutnim kombijima onda jurcaju kroz noć za Amazon!

Uvalili im subcontractor, i oni čisti! I izbjegli minimalac!

Gđa Merkel se protivi ukidanju hladne progresije u porezu na dohodak...pa tako povećanja plaće se izgube u većem poreznom opterećenju i inflaciji....efekat nula! Danas imao ti brutto od 2200€ pa sve do 3000€ u nettu se ne osjeti ništa samo timi poslodavac imate veće izdatke! Konkretno razlika u bruttu između 2200 i 3000 nosi u nettu najviše 150 € !

Zeitarbeit je priča za sebe i izrabljivanje najgore vrste! Zamišljeno kao olakšanje poslodavcima da pokriju povećanu potražnju pretvorilo se u model za riješavanje stalno zaposlenih!

Vrijeme je da ta gđa sjaši!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 09.12.2014., 12:57   #11124
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Trebalo je taj minimalac staviti na još jače, na ono što Amerikanci zovu "living wage". Slažem se da je ovo premalo.
Nisi jedini, jer isto to mišljenje je sinoć iznio i autor knjige 10 godina Harz IV....i naveo primjer da npr. Ing sa 30 godina staža ako ostane bez posla kratko vrijeme prima jedva za pokrivanje troškova života a onda sa ALG 2 pada na socijalu istu komionaj koji nije nikada radio!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 09.12.2014., 14:31   #11125
Evo da se s tobom u svemu složim.

Onaj koji opet bude glasao za Gospođu, a nije makler, advokat, ili neka druga krvopija, glasa protiv svojih interesa.

Merkel radi za krvopije i njihove interese.

Što se toga tiče, nije Njemačka uopće puno drugačije od Hrvatske.
goldietrickz is offline  
Old 09.12.2014., 16:34   #11126
Da Amazon kao i Starbucks itd. Imaju dogovore sa Luksemburgom i tko je te napravijo s njiman? Jean Claude Junker, znači danas jedan od najvažnijih u EU i koji danas kaže da treba više porezne ravnopravnosti u EU! Neznas hoćeš li plakati ili smijati se tome!
Minimalac se trebao uvesti već dugo pa početi sa naprimjer 7,50 i godišnjem rastu od 0,2 ili 0,3! Pa nek znaju da će firme platiti koliko kada. Nek planiraju!
Problem socijalnog je "ravnopravnost" koja tretira svakog isto pa on radio 20 godina ili ležao 20. Još ovaj sta je radio i štedio morati će prodati svoj stan i potrošiti zalihe prije nego Šta primi ista nakon 12 mjeseci arbeitslosen Geld. Jebe se državi, glavno da oni ne plaćaju. Treba se tu uvesti Freibetrag sa svaki godinu rada. Sa takvim zakonima država očekiva da je varaš!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 09.12.2014., 17:03   #11127
ne znam ko profitira ali radnik ne profitira, zasto bas njemacka mora da si uzme neku sicu kroz porez meni nije bas jasno, da stite svoje interese takodjer ne vidim bas neki smisao. sto se tice pritiska sa istoka, ja mislim da dosta njih radi za pola tog minimalca tako da je to mozda na neki nacin zastita od dumping cijena rada, samo drzava se tu moze slikat, poslodavci vec duze vrijeme smatraju nijemce preskupe na razini EU. ili ce istok doci u njemacku ili ce njemacke firme ici na istok. poljaci su tu vec dva koplja ispred hrvatske, jeftini, kvalitetni, obrazovani. pa cesi pa slovaci. ovaj skart malo dalje istocno i juzno ce kad tad napredovat, ako cemo ostati civilazicijski podijeljeni onda EU nema smisla, zar ne ? inace slazem se da je Merkelica promasaj ali opet kad pogledas okolo sta sve ima....
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 09.12.2014., 17:28   #11128
Selimo se 15.02. iz dvosobnog stana(Berlin mitte) ako nekog zanima neka se javi.
__________________
Ne postoje problemi, samo riješenja koja treba pronaći. Nikad ne znaš kada ćeš koga trebati. Svaki čovjek je nečije dijete.
ankaimarko2 is offline  
Old 10.12.2014., 08:37   #11129
Bilo bi dobro da malo više pišeš o stanu. Pa da ljudi znaju dali je njiman zanimljiv!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 10.12.2014., 17:46   #11130
Bilo bi dobro da malo više pišeš o stanu. Pa da ljudi znaju dali je njiman zanimljiv!

Stan je velik 47m2 na 2. katu s liftom, novogradnja zgrada u dvoristu, koristen 14 mj, ebk sa perilicom za sudje, hrastovi parket, visoki prozori, podrum, garaza za bicikle-besplatno, garaza za auto, besplatan parking.

3 min pjeske do u6 bahna, 10 min pjeske do ringa, 20 min pjeske do glavnog zeljeznickog, par minuta do aldia, pennya ili nettoa, dm i rewe jednu ubahn dalje, Humbolthain park 10 min pjeske, benzinska preko ceste.
7 min pjeske do Vojne bolnice, 20 min do Chariteea.
HKM Berlin 10 min pjeske.

10 min autom do autobahna, 10-15 min javnim prijevozom do Alexandarplatza,
10 min do Lafayeta.
__________________
Ne postoje problemi, samo riješenja koja treba pronaći. Nikad ne znaš kada ćeš koga trebati. Svaki čovjek je nečije dijete.
ankaimarko2 is offline  
Old 10.12.2014., 19:12   #11131
Quote:
ankaimarko2 kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro da malo više pišeš o stanu. Pa da ljudi znaju dali je njiman zanimljiv!

Stan je velik 47m2 na 2. katu s liftom, novogradnja zgrada u dvoristu, koristen 14 mj, ebk sa perilicom za sudje, hrastovi parket, visoki prozori, podrum, garaza za bicikle-besplatno, garaza za auto, besplatan parking.

3 min pjeske do u6 bahna, 10 min pjeske do ringa, 20 min pjeske do glavnog zeljeznickog, par minuta do aldia, pennya ili nettoa, dm i rewe jednu ubahn dalje, Humbolthain park 10 min pjeske, benzinska preko ceste.
7 min pjeske do Vojne bolnice, 20 min do Chariteea.
HKM Berlin 10 min pjeske.

10 min autom do autobahna, 10-15 min javnim prijevozom do Alexandarplatza,
10 min do Lafayeta.
Preblizu je Hrvatske Katoličke Misije! Jel se zato selite?


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 11.12.2014., 10:03   #11132
Pozdrav!
Evo da se malo javim Pošto se polako počinju peči kolaći danas obišla u potrazi za mljevenim orasima Aldi,Rewe,kaufland,Lidl,Edeku i Normu,ali normalno mljevenih nema!!! Ima ko kakvu pametnu ???
gogolinjo is offline  
Old 11.12.2014., 10:08   #11133
Quote:
gogolinjo kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Evo da se malo javim Pošto se polako počinju peči kolaći danas obišla u potrazi za mljevenim orasima Aldi,Rewe,kaufland,Lidl,Edeku i Normu,ali normalno mljevenih nema!!! Ima ko kakvu pametnu ???
Kupiš orahe, razbiješ i samelješ ih malim strojićem. Osim ako ti ne treba enormno velika količina oraha. Ne znam drugi recept. :-)
Funny Queen is offline  
Old 11.12.2014., 10:18   #11134
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Kupiš orahe, razbiješ i samelješ ih malim strojićem. Osim ako ti ne treba enormno velika količina oraha. Ne znam drugi recept. :-)
od svih sprava jedino nemam mašinu za mljevenje!!! al čudi me da nemaju samljevenih
gogolinjo is offline  
Old 11.12.2014., 10:33   #11135
Quote:
gogolinjo kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Evo da se malo javim Pošto se polako počinju peči kolaći danas obišla u potrazi za mljevenim orasima Aldi,Rewe,kaufland,Lidl,Edeku i Normu,ali normalno mljevenih nema!!! Ima ko kakvu pametnu ???
Quote:
gogolinjo kaže: Pogledaj post
od svih sprava jedino nemam mašinu za mljevenje!!! al čudi me da nemaju samljevenih
malo skuplja opcija su tzv Reformhaus ili neki bio-öko ducan Ili evtl. Alantura. Caka je da se oni lako uzegnu kad su mljeveni. pokusaj s mikserom, onim tipa blender. ako imas. postoji jos jedna misterija vezana uz prehrambene namirnice, ovdje u DE nema ostrog brasna. tako da ako to ikad budes trebala, donesi iz domovine.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Old 11.12.2014., 10:45   #11136
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
malo skuplja opcija su tzv Reformhaus ili neki bio-öko ducan Ili evtl. Alantura. Caka je da se oni lako uzegnu kad su mljeveni. pokusaj s mikserom, onim tipa blender. ako imas. postoji jos jedna misterija vezana uz prehrambene namirnice, ovdje u DE nema ostrog brasna. tako da ako to ikad budes trebala, donesi iz domovine.
To sam skužila ali prošle godine ih je bilo oko blagdana,a za brašno si u pravu bila je cjela potraga za oštrim dok nisam skužila da oni to nemaju! Radit će se baklava sa mandelnima njih sam našla gemahlen!!
gogolinjo is offline  
Old 11.12.2014., 11:17   #11137
Quote:
gogolinjo kaže: Pogledaj post
To sam skužila ali prošle godine ih je bilo oko blagdana,a za brašno si u pravu bila je cjela potraga za oštrim dok nisam skužila da oni to nemaju! Radit će se baklava sa mandelnima njih sam našla gemahlen!!
mozda je to bilo u Plus-u, ali njih vise nema. malko sam guglala po DE forumima, pa sam naisla na tu info. u baklave se fakat ne kuzim, ali ako mozes varirat, super.
sta je bilo s cokolinom, sjecam se da si pisala? mi kupujemo kad smo za parznike kod bake. al to ionako samo ja jedem, pa si kupim jednu veliku vrecu.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Old 11.12.2014., 11:27   #11138
Bas bilo ima par dana na radio, da je ovu godinu nestašica mljeveni! ;-)
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 11.12.2014., 11:47   #11139
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
E, da, dal' se to odnosi na praktično sva zanimanja ili ne? Jer, ako smo u EU onda bi se i diplome trebale priznavati bespogovorno ali to očito ne ide tako lako. Kako i gdje provjeriti što bih ja recimo, trebala za rad u glazbenoj školi? Prolazimo li istu proceduru ako je riječ o privatnim ustanovama?
]
Postoje regularna i ne regularna zanimanja. Sva regularna zanimanja trebaju proci notifikacju diplome, odnosno priznavanje diplome. Zdravstvene struke, tete u vrticu, ucitelji itd. su regularna zanimanja.

Da s obzirom da samu u EU to bi trebalo ici automatski, ali nejde jer imamo drugaciji obrazovni sustav. Oni imaju vise prakse od nas i nama tu fali satnica i tako da se u nekim zanimanjima nasi fakulteti priznaju kao njihove srednje skole, sto nije posteno, ali bitno da mozemo raditi, to je bar moje misljenje.

Dobro si primjetila da postoji razlika izmedu privatnih i drzavnih ustanova, meni je recno da u drzavnim ustanovama ne mozeno raditi bez priznavanja diplome, a u privatnin mozemo ako njih ne financira drzava ili ako se ne naplacuju od drzave.

Ali u praksi se pokazalo skroz drugacija, kontakiram s ljudima koji rade i bez priznavnja diploma, naravno do boljeg i vise placenog posla je lakse doci ako i imas priznate diplome.

Nazalost meni se to cini sve kao neki veliki nered i da se svako snalazi kako zna, sto me cudi za drzavu koja jako drzi do propisa.
plavidupin is offline  
Old 11.12.2014., 12:07   #11140
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
mozda je to bilo u Plus-u, ali njih vise nema. malko sam guglala po DE forumima, pa sam naisla na tu info. u baklave se fakat ne kuzim, ali ako mozes varirat, super.
sta je bilo s cokolinom, sjecam se da si pisala? mi kupujemo kad smo za parznike kod bake. al to ionako samo ja jedem, pa si kupim jednu veliku vrecu.
Čokolino nabavili!!!
gogolinjo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.