Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2010., 22:24   #721
Quote:
Missixti kaže: Pogledaj post
Bok, svima! Nova sam na forumu (ali sam zato već stara trudnica-za 3 tjedna dolazi moj mali mišek, barem je tako najavljeno) i molila bih ako mi netko može odgovoriti na sljedeće pitanje... Mm je prijavljen u ZG cijeli život, a ja imam od nedavno prijavljeno uobičajeno boravište u ZG. Da li mi imamo pravo na onaj novac koji grad daje za dijete? Hvala unaprijed na odgovoru!
-imate imate,tako je bilo u našem slučaju ja sam prijavljena od rođenja u Zg a mm se prijavio recimo mj dana prije nego se rodila
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 13:06   #722
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=5723

evo, tu bi sve trebalo pisat
EVOL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 17:12   #723
Quote:
EVOL kaže: Pogledaj post
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=5723

evo, tu bi sve trebalo pisat
Hvala svima na odgovorima! Prema ovom zadnjem linku mi se čini da ipak ništa od toga jer ja nisam stranac s boravkom u ZG, već građanka RH s boravkom u ZG. Nema veze, ići ćemo pitati kad se mali rodi... Tnx
Missixti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 10:04   #724
Quote:
Missixti kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima! Prema ovom zadnjem linku mi se čini da ipak ništa od toga jer ja nisam stranac s boravkom u ZG, već građanka RH s boravkom u ZG. Nema veze, ići ćemo pitati kad se mali rodi... Tnx
ja mislim da možeš dobit, tamo piše ili ili .
EVOL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 12:21   #725
ja nisam shvatila... moj dragi ima prebivalište u zg cijeli život, dakle preko tih pet godina pije rođenja djeteta ali ja imam prebivalište u drugom gradu, jel ja moram sad prijaviti prebivalište u zg (jer sam građanin rh) ili mi je dovoljno prijaviti privremeno prebivalište u zg (redovni sam student) a da mi prebivalište na osobnoj ostane isto kao i do sad (da ne gubim neka studentska prava koja imam kao student u zg ali iz drugog grada, npr. subvencije za hranu, pravo na st.dom)...?
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 21:50   #726
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
ja nisam shvatila... moj dragi ima prebivalište u zg cijeli život, dakle preko tih pet godina pije rođenja djeteta ali ja imam prebivalište u drugom gradu, jel ja moram sad prijaviti prebivalište u zg (jer sam građanin rh) ili mi je dovoljno prijaviti privremeno prebivalište u zg (redovni sam student) a da mi prebivalište na osobnoj ostane isto kao i do sad (da ne gubim neka studentska prava koja imam kao student u zg ali iz drugog grada, npr. subvencije za hranu, pravo na st.dom)...?
Ne možeš prijaviti privremeno prebivalište, samo pivremeno ili uobičajeno boravište (koje se može prijaviti na maksimalno godinu dana pa onda dalje produživati). Upravo zato i mene buni ono što piše na zagreb-info. Piše da moraš prijaviti prebivalište u zg ako želiš dobiti te novčiće čime bi ti izgubila svoja studentska prava za studenta koji ima prebivalište van zg, a prijavljeno boravište vrijedi samo ako je drugi roditelj stranac s boravkom u zg, što nisi. Ako ti to nije hitno, javit ću ti kad rodim i prijavim dijete, onda ću ići tamo pitati, nadam se da će to biti uskoro...
Missixti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 22:02   #727
Quote:
EVOL kaže: Pogledaj post
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=5723

evo, tu bi sve trebalo pisat
Pitanjce:
Tu piše da pravo na novčanu pomoć za treće i svako daljnje dijete prestaje isplatom šestog obroka.
ALI, piše i da pravo prestaje i posljednjeg dana u mjesecu u kojem se promijenio broj djece u zajedničkom kućanstvu korisnika, o čemu će se odlučivati po službenoj dužnosti.
E sad, da li meni pravo za treće dijete prestaje kada rodim četvrto (jer se u tom slučaju mijenja broj djece)
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 23:01   #728
Quote:
mmujic kaže: Pogledaj post
Pitanjce:
Tu piše da pravo na novčanu pomoć za treće i svako daljnje dijete prestaje isplatom šestog obroka.
ALI, piše i da pravo prestaje i posljednjeg dana u mjesecu u kojem se promijenio broj djece u zajedničkom kućanstvu korisnika, o čemu će se odlučivati po službenoj dužnosti.
E sad, da li meni pravo za treće dijete prestaje kada rodim četvrto (jer se u tom slučaju mijenja broj djece)
Prije bih rekla da se to odnosi na nesretne slučajeve, a vjerojatno i na razvode kada u jednom kucanstvu ostane dva djeteta.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 23:31   #729
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Prije bih rekla da se to odnosi na nesretne slučajeve, a vjerojatno i na razvode kada u jednom kucanstvu ostane dva djeteta.
Ma i ja si to mislim, al opet, ništa me ne bi čudilo.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 00:03   #730
Quote:
mmujic kaže: Pogledaj post
Ma i ja si to mislim, al opet, ništa me ne bi čudilo.
Ma ne moraš se brinuti, moj brat uredno dobiva i za treće i za četvrto dijete, ali mislim da ne 11000 kn po djetetu, nego je iznos manji. Mislim da dobiva oko 9 000, bar tako veli sogorica, a sad, kaj ja znam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:24   #731
Quote:
Missixti kaže: Pogledaj post
Ne možeš prijaviti privremeno prebivalište, samo pivremeno ili uobičajeno boravište (koje se može prijaviti na maksimalno godinu dana pa onda dalje produživati). Upravo zato i mene buni ono što piše na zagreb-info. Piše da moraš prijaviti prebivalište u zg ako želiš dobiti te novčiće čime bi ti izgubila svoja studentska prava za studenta koji ima prebivalište van zg, a prijavljeno boravište vrijedi samo ako je drugi roditelj stranac s boravkom u zg, što nisi. Ako ti to nije hitno, javit ću ti kad rodim i prijavim dijete, onda ću ići tamo pitati, nadam se da će to biti uskoro...
ma na to sam mislila, pogriješila sam tremin (a za ne falit, na pravu sam ).. nije hitno, nisam ni mislila prije trećeg mjeseca 2011. jer tad mi ionako istječe osobna a i termin mi je u četvrtom mjesecu... ali hvala, značilo bi mi to puno
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 21:59   #732
gledam na stranici od grada Zagreba, još uvijek su zapravo stari iznosi tih naknada...tj za treće djete 66 ooo a još nije stupilo na snagu ono novo 54000 ? jel netko zna kad bi to stupilo na snagu ??
__________________
Moj album
josipa83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 22:11   #733
Quote:
josipa83 kaže: Pogledaj post
gledam na stranici od grada Zagreba, još uvijek su zapravo stari iznosi tih naknada...tj za treće djete 66 ooo a još nije stupilo na snagu ono novo 54000 ? jel netko zna kad bi to stupilo na snagu ??
možda od 1.svibnja kad i zakon o vrtićima
mali_cox is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 22:12   #734
Quote:
josipa83 kaže: Pogledaj post
gledam na stranici od grada Zagreba, još uvijek su zapravo stari iznosi tih naknada...tj za treće djete 66 ooo a još nije stupilo na snagu ono novo 54000 ? jel netko zna kad bi to stupilo na snagu ??
mislim od 1.4. da stupa na snagu...
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 22:13   #735
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
možda od 1.svibnja kad i zakon o vrtićima
mislim da imaš pravo......to je kao neko vrijeme prilagodbe na novi zakon...
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 22:26   #736
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
možda od 1.svibnja kad i zakon o vrtićima
hihi dok ja dođem do trećeg još će bar 5 puta promjenit zakon.. a koliko je naknada za prvo? moje bi trebalo na svijet 25.7. =)
a za to pravo se gleda prebivalište jedan roditelj mora imat 5 god i više a drugi može imat i mjesec dana.. bitno da oboje imaju prebivalište jel tak? ne gleda se boravište?
unique_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:43   #737
od 1.7.11.
EVOL is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 14:42   #738
Quote:
EVOL kaže: Pogledaj post
od 1.7.11.
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 00:23   #739
Evo opet prije izbora nešto obećavaju http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hr...i-porodiljnog/
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:03   #740
Tako je prvo izašla priča za porodiljni u trajanju 14 mjeseci uz punu plaću....vjerujem da će i ova priča zamrijeti kao i sve takvo.
Pristala bi i na ovo.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.