Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2007., 20:42   #221
Vidi, recimo, post #202.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 20:56   #222
Quote:
rambi kaže: Pogledaj post
Vidi, recimo, post #202.
Pitam tebe danas i kratki odgovor!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 22:16   #223
Rambi, nemoj da places, rano ti je, odgovori, i to brzo.
Prolaznik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 21:26   #224
Quote:
Zeleni kaže: Pogledaj post
Što to znači?

Recimo imam jedan clip doma gdje taliban skine snajperom američkog vojnika i počne vikati "Alah akbar...". Čuo sam to dosta puta, ali ne znam kaj znači...


Allah Akbar znaci...
U ime Allaha medjutim taj taliban po Kur`Anu je ucinio nedjelo jer on u ime Allaha ne smije da ubije!On je ustvari fanatik a ne MUMIN STO ZNACI PRAVO VRIJERNIK...
 
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 18:25   #225
Quote:
samarjanka kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje za muslimane pa bih molila da mi neko odgovori.Da li je Muhamed ucestvovao u borbama i da li je ubio nekoga?Hvala unaprijed na odgovoru.
Da,ucestvovao je a ako je ucestvovao onda je sigurno i ubio.

Kuran vam ne zabranjuje da se branite:


22:39. Dopušta se odbrana onima koje drugi napadnu, zato što im se nasilje cini ...
ters is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 18:41   #226
Quote:
tisina kaže: Pogledaj post
Allah Akbar znaci...
U ime Allaha medjutim taj taliban po Kur`Anu je ucinio nedjelo jer on u ime Allaha ne smije da ubije!On je ustvari fanatik a ne MUMIN STO ZNACI PRAVO VRIJERNIK...

O cemu ti to?? Nisam gledao taj snimak ali sam po nekim tekstovima ovdje mogao skuziti da je covjek ubio okupatorskog vojnika koji je dosao da porobi njegovu zemlju,pobije njegov narod i opljacka sto je moguce vise.

Ubiti takvu jednu osobi je kod Allaha jedno od naj vecih djela !!!

22:39. Dopušta se odbrana onima koje drugi napadnu, zato što im se nasilje čini – a Allah je, doista, kadar da ih pomogne !!!
ters is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 18:57   #227
Isus Krist jedan jedini,
__________________
SE VINCERE IPSUM LONGE EST DIFFICILLIMUM.
cloud-xz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 20:42   #228
Quote:
tesnim18 kaže: Pogledaj post
Allah dz.s nije "islamski bog" on je Jedan Jedini Bog


u ostalom i krscani u arapskim zemljama mole Allahu



kršćani se mole isusu a ne alahu
sanity assasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 00:10   #229
Quote:
zagor kaže: Pogledaj post
Taj pozdrav ste ukrali od braće židova i koji u orginalu glasi: Shalom Aleichem što znači: "mir sa vama."
Pa ,ok ne zna se ko je ot koga ukrao a nije ni bitno zar ne?
Zar ne znas da i Zidovi i Arapi poticu od istog pretka Abrahama, ili kao semiti od istog prapretka Noe...Oni su braca. Uglavnom je potvrdjeno da je to pozdrav muslimana a sto ga zidovi ne koriste vise ,pa to je njihov problem..
i Selam Alejkum znaci "neka je mir i Boziji blagoslov na vas" .Zidovi su zadrzali ono mira izbacili Boga i njegov blagoslov, i td....i zato sada vlada mir na zemlji kakav vlada...
koritnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 00:12   #230
Quote:
sanity assasin kaže: Pogledaj post



kršćani se mole isusu a ne alahu
Ne nego se mole Bogu a smatraju da je to Isus...ali to oni smatraju...ne smatra i ON..
koritnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 09:56   #231
Quote:
koritnik kaže: Pogledaj post
Pa ,ok ne zna se ko je ot koga ukrao a nije ni bitno zar ne?
Zar ne znas da i Zidovi i Arapi poticu od istog pretka Abrahama, ili kao semiti od istog prapretka Noe...Oni su braca. Uglavnom je potvrdjeno da je to pozdrav muslimana a sto ga zidovi ne koriste vise ,pa to je njihov problem..
i Selam Alejkum znaci "neka je mir i Boziji blagoslov na vas" .Zidovi su zadrzali ono mira izbacili Boga i njegov blagoslov, i td....i zato sada vlada mir na zemlji kakav vlada...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 11:27   #232
Tisuce libnaonskih krscana na pusta libanon zbog radikalnog islama
http://www.telegraph.co.uk/news/main.../01/wleb01.xml
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 15:21   #233
Quote:
UmpaUmpa kaže: Pogledaj post
Tisuce libnaonskih krscana na pusta libanon zbog radikalnog islama
http://www.telegraph.co.uk/news/main.../01/wleb01.xml
Da...imas kredibilitet da pises o narodu libanona.
O da...
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 16:20   #234
Quote:
About 60,000 Christians have already left since last summer's war between Israel and Hezbollah.

I onda se javi niko drugi nego Umpa.
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 17:37   #235
Quote:
koritnik kaže: Pogledaj post
Ne nego se mole Bogu a smatraju da je to Isus...ali to oni smatraju...ne smatra i ON..
ne vrijedi im to ponavljati po ko zna koji put jer:

"Mi nismo poslali nijednog poslanika koji nije govorio jezikom naroda svoga, da bi mu objasnio. A Allah ostavlja u zabludi o­noga koga hoće i ukazuje na Pravi put o­nome kome hoće; o­n je Silni i Mudri".
__________________
''Utjecem se Allahu džellešanuhu da me sačuva od prokletog šejtana''
''Ako volite samo one koji vole vas, gdje je tu nagrada - volite neprijatelja, opraštajte mu.''
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 17:46   #236
Quote:
dolma kaže: Pogledaj post

I onda se javi niko drugi nego Umpa.
Opet vadis iz konteksta. Jel vam to pise u kuranu da morate lagat i obmanjivati?
Quote:
Many who remain fear that a violent showdown between rival Sunni and Shia factions is looming.
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 08:40   #237
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Ponavljaj onda na glas za mnom- Ešhedu en la illahe illallah, we ešhedu enne Muhammeden abduhu we resuluhu.

rambi rambi
Merdzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 10:08   #238
Ne čitaš pažljivo.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 18:37   #239
Quote:
rambi kaže: Pogledaj post
Ne čitaš pažljivo.

Ja sam samo htjeo reci da me niko nemoze nasmijati ko Dervo.
E vala Dervo Allah te nagradio da si mi ziv i zdrav. Nego ja zaboravim na gore navedeni post sa ponavljanjem i opet nekako nabasam pa onda opet u smijeh jedno 10-15 min nemogu doc sebi e vala sukaju ti ga pravo rambi.

Evo cekam jos koji post od Derve jer zadnjih dana se nisam smijao pa mi je potreba
Merdzan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.