Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2006., 17:27   #61
Quote:
semir kaže:
Zasto se sve uvek prepisuje Muslimanima zasto se primera radi nekom Pablu Eskobaru koji je srusio avion i zapalio nekoliko zgrada sa ljudima ne kaze da je terorista ili npr Bush,ubija Muslimane jer mu ne daju da vadi naftu iz njihove zemlje ali o tome se cuti a kada se muslimani brane i ubiju nekoliko Americkih vojnika onda je ceo svet o tome obavesten i stvaraju losu sliku o muslimanima!Onaj musliman koji neduzno napadne nekog nije musliman iako on mozda misli da jeste ali kad neki hriscanin ubije nekog onda je on i dalje vernik,ode kod popa da se ispovedi,otpeva nekoliko molitva koje mu je pop naredio i ajmo dalje!
Mislim da su današnji hrišćani, muslimani i židovi veoma slični iako im se vjere razlikuju. U pravu si, istinski hrišćani i židovi ne bi smjeli nikoga ubijati. Posebno hrišćani ne bi smjeli na nasilje odgovarati nasiljem, ratovati i gomilati bogatstva.
Ali većina ljudi je udaljeno od Boga i više voli Mamona, svjetsku slavu i moć.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 18:36   #62
Quote:
rambi kaže:
Pa kako je Muhamed zarobio muškarce iz plemena Banu Qurayza (po nekima 600-700, a po nekima i do 800-900), kako su se na tnžnici onda iskopali rovovi i kako je Muhamed dao da se svim tim muškarcima odsijeku glave tako da su padale u te rovove... svi su bili ubijeni na takav način.

To je što se odsijecanja glava tiče... a ima još i epizoda u kojima je Muhamed dao ubiti pjesnikinju i starog pjesnika jer mu se nije sviđalo što su pisali o njemu.

Izvori - sve od reda islamski... zato sam ti i stavilalink na Siru .
A odakle si to izvukao?I mislis li da je to istina?I ko su ti ("po nekima")?Hvala na prevodu!
semir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 18:39   #63
Quote:
rambi kaže:
Pa kako je Muhamed zarobio muškarce iz plemena Banu Qurayza (po nekima 600-700, a po nekima i do 800-900), kako su se na tnžnici onda iskopali rovovi i kako je Muhamed dao da se svim tim muškarcima odsijeku glave tako da su padale u te rovove... svi su bili ubijeni na takav način.

To je što se odsijecanja glava tiče... a ima još i epizoda u kojima je Muhamed dao ubiti pjesnikinju i starog pjesnika jer mu se nije sviđalo što su pisali o njemu.

Izvori - sve od reda islamski... zato sam ti i stavilalink na Siru .
Ti uvijek navodis neke primjere koje niko ne zna,,,,Nemoj se brukati...Muhammed ljude koje je zarobljavao ako su znali pisati morali su nauciti 10 muslimana pisanju i ondah ih je pustao..A to sto ti govoris nema nikakve veze...Lahko je izmisljati..
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 18:40   #64
Quote:
Dušan kaže:
Mislim da su današnji hrišćani, muslimani i židovi veoma slični iako im se vjere razlikuju. U pravu si, istinski hrišćani i židovi ne bi smjeli nikoga ubijati. Posebno hrišćani ne bi smjeli na nasilje odgovarati nasiljem, ratovati i gomilati bogatstva.
Ali većina ljudi je udaljeno od Boga i više voli Mamona, svjetsku slavu i moć.
Slazem se sa tobom !Verujem da ni hriscanima ni Zidovima pa tako nije ni Muslimanima dozvoljeno da ratuju!Ali eto uvek se nadje neko da pocne a sad je pitanje ko je to?Tesko da cemo ikada saznati!
semir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 18:44   #65
E paradox jel mozemo ja i ti nekako na pvt da chatamo imam neka pitanja!
semir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 22:02   #66
Quote:
Dušan kaže:
Mislim da su današnji hrišćani, muslimani i židovi veoma slični iako im se vjere razlikuju. U pravu si, istinski hrišćani i židovi ne bi smjeli nikoga ubijati. Posebno hrišćani ne bi smjeli na nasilje odgovarati nasiljem, ratovati i gomilati bogatstva.
Ali većina ljudi je udaljeno od Boga i više voli Mamona, svjetsku slavu i moć.

istinski hrišćani i židovi i muslimani !
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 22:27   #67
Quote:
Bosniac kaže:
istinski hrišćani i židovi i muslimani !
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 10:10   #68
Quote:
-ParadoX- kaže:
Ti uvijek navodis neke primjere koje niko ne zna,,,,Nemoj se brukati...Muhammed ljude koje je zarobljavao ako su znali pisati morali su nauciti 10 muslimana pisanju i ondah ih je pustao..A to sto ti govoris nema nikakve veze...Lahko je izmisljati..
Piše u Muhamedovom životopisu, a može se pročitati na originalnom arapskom, ali i u engleskom prijevodu.

Link na engleski prijevod, koji se može kupiti online (s islamske stranice) dala sam u svom prvom postu na ovu temu. Edit: još jednom - Ibn Ishaq: Sirat Rasul Allah
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 13:53   #69
Quote:
rambi kaže:
Piše u Muhamedovom životopisu, a može se pročitati na originalnom arapskom, ali i u engleskom prijevodu.

Link na engleski prijevod, koji se može kupiti online (s islamske stranice) dala sam u svom prvom postu na ovu temu. Edit: još jednom - Ibn Ishaq: Sirat Rasul Allah
Znas sta oni sam pokusavaju...naravno da ucine Muhammeda losijim..Naravno ne mogu...I to ko je pisao,samo je vjerovatno izmisljao..
A ti to sranje kupi ako hoces...(Ako vec hoces da pricas o vjeri ,a pogotovo o islamu skloni tu zastavu zidovsku sa avatara..)!
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 15:54   #70
Quote:
semir kaže:
Slazem se sa tobom !Verujem da ni hriscanima ni Zidovima pa tako nije ni Muslimanima dozvoljeno da ratuju!Ali eto uvek se nadje neko da pocne a sad je pitanje ko je to?Tesko da cemo ikada saznati!
Ti ne znaš mnogo o Islamu, ali si tvrd jer iako si tražio, ipak ne priznaješ Rambijev dokaz o Muhamedovim nedjelima.

Muslimanima je dozvoljeno da ratuju, da jedu i žrtvuju životinje, da gomilaju bogatstva itd... Sve to Isus i drugi istinski proroci osuđuju.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 19:17   #71
Quote:
Dušan kaže:
Ti ne znaš mnogo o Islamu, ali si tvrd jer iako si tražio, ipak ne priznaješ Rambijev dokaz o Muhamedovim nedjelima.

Muslimanima je dozvoljeno da ratuju, da jedu i žrtvuju životinje, da gomilaju bogatstva itd... Sve to Isus i drugi istinski proroci osuđuju.

Ha ha ha,daj bre kakav mi je dokaz on dao.Sta pricas.Ja ni jedan dokaz nisam video.Ko zna kakvu je on knjigu citao.E a pazi jednu stvar!Reci ti meni da je Isus u njegovo vreme odsecao glave kao sto kazete da je Muhamed to radio da li bi danas bilo toliko Isusovih vernika?Naravno da nebi!Pa zar zdrav razum moze da prihvati tako nesto?Ne moze!Tako da ni Muhameda nebi prihvatili za Bozijeg poslanika da je radio tako nesto!A danas ima preko milijardu vernika koji veruju da je Muhamed a.s. boziji poslanik!Pa cak i hriscani prelaze u Islam a o Americkim vojnicima i da ne pricam!I ja nisam tvrd samo razmisljam logicki!
semir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 19:30   #72
Talking

Quote:
Dušan kaže:
Mislim da su današnji hrišćani, muslimani i židovi veoma slični iako im se vjere razlikuju. U pravu si, istinski hrišćani i židovi ne bi smjeli nikoga ubijati. Posebno hrišćani ne bi smjeli na nasilje odgovarati nasiljem, ratovati i gomilati bogatstva.
Ali većina ljudi je udaljeno od Boga i više voli Mamona, svjetsku slavu i moć.
Dusane pa mislim da si ti ovo napisao a ne ja:U pravu si, istinski hrišćani i židovi ne bi smjeli nikoga ubijati. Posebno hrišćani ne bi smjeli na nasilje odgovarati nasiljem, ratovati i gomilati bogatstva.
Ali većina ljudi je udaljeno od Boga i više voli Mamona, svjetsku slavu i moć.
Ovime si rekao da ipak to rade!Kako da diskutujem sa tobom kad jednom kazes ovako a jednom onako?Vidis da se ipak Muslimani brane od takvih koje kako si rekao interesuje samo novac,nasilje i moc!
semir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 22:25   #73
Da, rekao sam da ste svi isti jer svi volite nasilje, moć i novac. Vi se i dalje branite, svi vi koji pribjegavate nasilju kažete da se branite. I oni se brane od vas, i vi od njih.

Nisi prvi među neukim muslimanima koji ne zna kako je Muhamed volio ubijati, šteta što ti ovi muslimani ovdje neće da pomognu i da kažu kako je Muhamed zaista odsjekao tolike glave pa da zatim sa njima zajedno počneš braniti taj njegov zločin kako je eto morao jer im je presudio po Tori.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 22:30   #74
Evo semire, čitaj temu Pravo lice Islama pa možda ćeš uspjeti složiti kockice.

Zadnje uređivanje Dušan : 22.12.2006. at 02:27.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 22:30   #75
Naravno da ni ejdna vjera ne nalaze ubijanje...A sve ovo je proizvod nase svjesti...
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 23:14   #76
Quote:
Dušan kaže:
Evo semire, čitaj temu Pravo lice Islama pa možda ćeš uspjeti složiti kockice.
ti ćeš moj Dušane vazda biti tužan i sam: truhli su i labavi temlji koje gradiš na drugima, temelj napravi na srcu i svaki će ti dan biti ispunjen, radovat će te i kapljica vode na prozoru i mrav što pravi stazu...


pa kad te zadesi akava blagodat to će ti srću uvećati, a kad te zadesi kakva tuga ili bol opet ćeš se radovati jer naše dobro i loše su kod Njega samo dobro.

pusti svjetlo u svoje srce i obasjaj s njim bilo koju sjenu- vidjet ćeš sjena će nestati
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 23:42   #77
Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
ti ćeš moj Dušane vazda biti tužan i sam: truhli su i labavi temlji koje gradiš na drugima, temelj napravi na srcu i svaki će ti dan biti ispunjen, radovat će te i kapljica vode na prozoru i mrav što pravi stazu...


pa kad te zadesi akava blagodat to će ti srću uvećati, a kad te zadesi kakva tuga ili bol opet ćeš se radovati jer naše dobro i loše su kod Njega samo dobro.

pusti svjetlo u svoje srce i obasjaj s njim bilo koju sjenu- vidjet ćeš sjena će nestati
Reče onaj koji proglasi tamu za svjetlo. Je li to iz Muhamedove riznice kvazi-mudrosti?

Ti svjetla ne poznaješ, jer pred Bogom zlo i dobro nisu isto, niti je isto biti bogat i siromašan, sretan i tužan, zdrav i bolestan, jer sve je po Zakonu Božijem, tako je uređeno i funkcioniše, dobro se dobrim vraća a zlo zlim.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 19:02   #78
ko ti priča o zlu?
ali naše poimanje dobra i zla je nebitno

meni je zaista žao

razmisli malo
pa prava bit ovoga svjetla je Njegova sjena.

zato ti spominjem nestajanje sjena
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 19:43   #79
Dusane opet ti ne kapiras neke stvari!Niti si mi dao misljenje u vezi onog primera za Isusa ali ok!Vidi jednu stvar,meni kao muslimanu je zabranjeno:da pijem,da se drogiram,da pusim,da jedem svinjetinu,da cinim zlo,da mislim zlo,da se kockam,da ratujem,da ogovaram,da cinim blud,imam bludne misli,i jos mnogo toga jer tek kada to ispostujem onda sam pravi vernik Boga.Moram da se molim Bogu jednom jedinom,da sve sto radim radim u njegovo ime.I kao takav ja vodim normalan zivot jer mi vera ne dozvoljava da radim lose stvari!A tebi kao takvom,cija vera dozvoljava alkohol,drogu,seks pre braka i jos puno toga zivot bas ne pruza mnogo pa cak ni zdrav razum koliko vidim!Ti kao takav si spreman na sve!Ne kontas da Islam strogo zabranjuje alkohol pa cak i kap alkohola!A danas se vecina hriscana razbijaju od alkohola i pod dejstvom tog alkohola cine jos dodatna nedela!I sve to jer im vera nije cvrsta!Zivim u okolini katolika i pravoslavaca,svi moji drugovi su drugcije vere nego ja I po njnihovom ponasanju mogu da zakljucim razliku izmedju moje vere i njihove,kako ja zivim iz dana u dan a kako oni zive,pa sam zbog toga zahvalan Allahu sto zivim mirnim zivotom i sto me uputio na pravi put! Pa me cak dosta drugova kao Muslimana vise postoju od svojih braca rodjaka,drugova hriscana!Znam da opet neces nista shvatiti ali sta da ti radim!I ne verujem da je Muhamed a.s. cinio losa dela bas zbog toga sto u Islamu nema trunke zlobe i sto u Kuranu casnom nema zlobnosti vec naprotiv pun je lepih tekstova koji govore o mirnom nacinu zivota!!!A ti pricaj sta hoces,radi sta hoces,veruj u sta hoces!To je tvoja stvar,i ne obaziri se na knjige koje pisu lose o Islamu,vec razmisljaj svojim razumom,uzmi Kuran i procitaj ga i tek tada ces da uvidis kako je ta knjiga puna dobrote!
semir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 21:05   #80
Pa moj Semire ja sam rodjena u Bosni i znam sta sve rade muslimani.Piju,jedu svinjetinu,puse,drogiraju se itd...............
Znam isto za muslimane iz Turske koji to isto rade.Ovdje u Canadi isto puse,piju,drogiraju se.O kojem muslimanima ti pricas i o kojim katolicima i pravoslavcima ti pricas?U moj crkvi ni jedna osoba ne pusi i ne pije,ima nas preko 1500.Izgleda ti nisi sreo prave Kriscane a i ono sto sam ja sretala sigurno nisu bili pravi muslimani.
samarjanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.