Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2007., 21:04   #41
Zanimljivo kao o kršćanstvu, posebno katoličanstvu i svemu uz to povezano najviše "znaju" oni koji nisu katolici. Kao da ja pričam o hinduizmu. Zašto ne pričamo o hinduističkim kastama i religiji koja to odobrava, a naši mladi i neki stari rado se preobraćaju na tu religiju.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:06   #42
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
djete koje zeli ucit ucit ce i uz budale koje ga smetaju
Ma nemoj. Oprosti, što ti studiraš, koja je tvoja istina? Strojarstvo? (bez uvrede, ali nemaš pojma o pedagogiji, metodici...). Daj se sjeti svoje škole, jesi li mogao učiti kad je dvoje remetilo cijeli sat. Mislim da se tek onda razred dobro zabavlja.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:06   #43
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kao o kršćanstvu, posebno katoličanstvu i svemu uz to povezano najviše "znaju" oni koji nisu katolici. Kao da ja pričam o hinduizmu. Zašto ne pričamo o hinduističkim kastama i religiji koja to odobrava, a naši mladi i neki stari rado se preobraćaju na tu religiju.
zato jer te kaste nisu u mojoj blizini, ali ne znaci da me nije briga da sam u indiji srao bi im po njihovim forumima. inace hinduizam je isti ko i islam, samo podredjuje jedne drugima na osnovi mitova.
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:07   #44
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Ma nemoj. Oprosti, što ti studiraš, koja je tvoja istina? Strojarstvo? (bez uvrede, ali nemaš pojma o pedagogiji, metodici...). Daj se sjeti svoje škole, jesi li mogao učiti kad je dvoje remetilo cijeli sat. Mislim da se tek onda razred dobro zabavlja.
kad je dvoje remetilo sat svi smo ih utisali, ne zbog profesora nego zato jer su srali sranja.
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:16   #45
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
ako ti religija kaze da skocis sa mosta ces skocit? da bar....
zasto sve mora postojati po jednom visem principu?
a kaj je to tak savrseno?
ko ti kaze da smo bozja djeca i otkud ti to da ce on to oprostit i da te voli?
...
zivot vjecni je samo mit,prica..... jel vjerujes u snjeguljicu i sedam patuljaka?
inace za objesnjenje altruizma malo prouci evoluciju.
...
Kakve veze ima skok s mosta s religijom? Kaj si nabrijo da je religija sekta pomahnitalih očajnika okupljenih oko guurua, sredi se. Svaki ozbiljan intelektualac pristupa religiji kao sastavnici ljudske kulture, ali danas se u šumi "intelektualaca" ne vidi drvo. Tvoj stav ne odgovara istini. Istina jest da postoji religija i da joj pripada puuuno ljudi, religioznih ima više nego agnostika, ateista, materijalista i nihilista. I svi smo glupi osim vas? Sredi se.

Zato što samo Bog može opstojati sam po sebi. Kad bi stol postojao sam o sebe onda bi on bio Bog. Ideja da je svijet nastao samo tako jednako je apstrakta kao i da je stvoren, pa zašto onda vjeruješ da nije stvoren?
Što je savršeno? Sve! Otvori oči i odrekni se tog nihilizma i materijalizma. Tu nećeš naći istinu.
Božja djeca - Bog kaže po svojim djelima i riječima i svom križu.

Život vjčni je istina nad istinom. Koji bi nam inače bio smisao? Da se rodimo, žderemo, pijemo, seremo, dišemo, jebemo, svađamo, činimo dobre i lijepe stvari i onda umremo?
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:18   #46
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
kad je dvoje remetilo sat svi smo ih utisali, ne zbog profesora nego zato jer su srali sranja.
da, što ste vi bili za djecu? Van serije?
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:35   #47
bih. amen.
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:39   #48
ne
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:40   #49
Veritaserum,u dvadeset tisuća eura ovjereno kod bilježnika kladim se s tobom da sam obrazovanija od tebe.
Inteligenciju teško možemo uspoređivati,ali pao bi na guzicu kad bi vidio moju diplomu.
jasmina321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:44   #50
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
da sam u indiji srao bi im po njihovim forumima
i što više reći?
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:37   #51
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
sun tzu: "So it is said that if you know others and know yourself, you will not be imperiled in a hundred battles; if you do not know others but know yourself, you win one and lose one; if you do not know others and do not know yourself, you will be imperiled in every single battle".
tolko o ateistickim razlozima za krscanskim "znanjem"

a u katolickim skolama je jedini kontra argument sto ekstenzivno poducavaju krscansku "istinu"
Ma ne da si samo zadojen mržnjom naspram kršćanstva ti si i opčinjen nevjerojatnim glupostima.

Što to "ateističko znanje" može ponuditi a da toga nema u kršćanstvu?
Pa i do vjere se kreće od nevjere. Vjera nije nešto nasljedno.

Zapravo, kakvo ti, kao ateist, znanje može posjedovati a da ga ja, kao katolik, ne mogu?? Što si ti bolji od mene koji sam katolik? Bolji si zato što si antiteist? Ili zato što misliš da si bolji čovjek? Ili zato što misliš da je kršćanstvo/katoličanstvo nešto što ljude degradira, odnosno da ih ne izgrađuje? Pitaš li se da li ateizam kao takav ima prednost nasprma kršćanstva? Imaš li kritički stva prema ateizmu i antiteizmu? Ako si sretan kao antiteist (prije si to nego ateist!), odkuda ti tako silna potreba da omalovažavaš kršćanstvo i kršćane?
Zašto misliš da si pametan? Inteligentan? Mudar? Po tome što si "otkrio nekakve istine"? A one, gle čuda, su istine samo za antiteiste!
PO čemu si kvalitetniji sugovornik od mnoštva kršćana na Forumu?
Po čemu si obrazovaniji pa da si uzimaš za pravo tako suditi o nečemu što ne samo da ne poznaš, nego mrziš. A mržnja ti onemogućava objektivnu precepciju samog predmeta mržnje. Mržnja te zasljepljuje.

Koliko vidim daleko bolje "sereš"(samo tako kažeš!)
po forumu od mene i mnogih drugih kršćana, a i ateista.
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:40   #52
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima skok s mosta s religijom? Kaj si nabrijo da je religija sekta pomahnitalih očajnika okupljenih oko guurua, sredi se. Svaki ozbiljan intelektualac pristupa religiji kao sastavnici ljudske kulture, ali danas se u šumi "intelektualaca" ne vidi drvo. Tvoj stav ne odgovara istini. Istina jest da postoji religija i da joj pripada puuuno ljudi, religioznih ima više nego agnostika, ateista, materijalista i nihilista. I svi smo glupi osim vas? Sredi se.
gledajuci ispitivanja, u neakadmskoj zajednici bilo je 10-20 posto nevjernika a u akademskoj zajednici bilo je 60-80 posto nevjernika, gledajuci razliku izmedju aademski obrazovanih i ne-akademski obrazovanih ljudi lako se dolazi do zakljucka da su akademski obrazovani inteligentniji te su neakademski obrazovani prema njima budale, iz toga sljedi da su vjernici za nevjernike budale. jesi skuzil ili ces se uvrijedit?

ajd mi reci kog ces slusat kad ce ti govorit o bogu? svecenika s iq-om 90-110 i teoloskim obrazovanjem ili znanstvenika s iq-om 145+ sa vjerskim i znanstvenim obrazovanjem

sredi se.

Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Zato što samo Bog može opstojati sam po sebi. Kad bi stol postojao sam o sebe onda bi on bio Bog. Ideja da je svijet nastao samo tako jednako je apstrakta kao i da je stvoren, pa zašto onda vjeruješ da nije stvoren?
Što je savršeno? Sve! Otvori oči i odrekni se tog nihilizma i materijalizma. Tu nećeš naći istinu.
Božja djeca - Bog kaže po svojim djelima i riječima i svom križu.
a kako je to svjet nastao samo tako? ak mislis na evoluciju ona je daleko od abstraktnog, al vjerojatno niti ne shvacas evoluciju niti znas nista vise od:"evolucija kaze da smo se razvili iz majmuna...."

savrseno? a kaj je to savrseno? kaj to sve? AIDS? ratovi? bolesti? glad? debilizam? fanatizam? otvori oci.

Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Život vjčni je istina nad istinom. Koji bi nam inače bio smisao? Da se rodimo, žderemo, pijemo, seremo, dišemo, jebemo, svađamo, činimo dobre i lijepe stvari i onda umremo?
koji argument....... a kaj drugo delas? mislis da bi ti zivot vjecni dal smisao, koji to smisao?
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:48   #53
Quote:
101st Airborne kaže: Pogledaj post
Ma ne da si samo zadojen mržnjom naspram kršćanstva ti si i opčinjen nevjerojatnim glupostima.
ne mrzim krscane, zalim ih i smijem im se

Quote:
101st Airborne kaže: Pogledaj post
Što to "ateističko znanje" može ponuditi a da toga nema u kršćanstvu?
Pa i do vjere se kreće od nevjere. Vjera nije nešto nasljedno.
memetika ti nije jaca strana. "ateisticko znanje"(koja recenicna tvorevina....) ti pruza nedogmatiziran pogled.

Quote:
101st Airborne kaže: Pogledaj post
Zapravo, kakvo ti, kao ateist, znanje može posjedovati a da ga ja, kao katolik, ne mogu?? Što si ti bolji od mene koji sam katolik? Bolji si zato što si antiteist? Ili zato što misliš da si bolji čovjek? Ili zato što misliš da je kršćanstvo/katoličanstvo nešto što ljude degradira, odnosno da ih ne izgrađuje? Pitaš li se da li ateizam kao takav ima prednost nasprma kršćanstva? Imaš li kritički stva prema ateizmu i antiteizmu? Ako si sretan kao antiteist (prije si to nego ateist!), odkuda ti tako silna potreba da omalovažavaš kršćanstvo i kršćane?
Zašto misliš da si pametan? Inteligentan? Mudar? Po tome što si "otkrio nekakve istine"? A one, gle čuda, su istine samo za antiteiste!
PO čemu si kvalitetniji sugovornik od mnoštva kršćana na Forumu?
Po čemu si obrazovaniji pa da si uzimaš za pravo tako suditi o nečemu što ne samo da ne poznaš, nego mrziš. A mržnja ti onemogućava objektivnu precepciju samog predmeta mržnje. Mržnja te zasljepljuje.
nisam antiteist, ko kaze da sam covjek?
pa ne izgradjuje ih, a dogme ih itekako degradiraju, a i sve te mantre kojima im pune mozak sigurno ima neki ucinak.
imam kriticki stav prema glupostima i prema nicem vise.
odkud mi takav stav? pa da vidim? samo nadoknadjujem vrijeme (1900g) u koje je crkva omalozavala, ubijala, nasilno konvertirala sve "nevjernike".
istina je istina za sve, samo je neki shvacaju a neki ne.
kvalitetniji sam sugovornik jer na postove dajem pune odgovore i ne pokusavam se izvlacit i vrijedjat kad nemam kaj za rec ko neki vjernici na forumu.
ne mrzim. vidi gore.
ali mislim da ti mrzzzzzzzis mene

Quote:
101st Airborne kaže: Pogledaj post
Koliko vidim daleko bolje "sereš"(samo tako kažeš!)
po forumu od mene i mnogih drugih kršćana, a i ateista.
kad puno papam.....
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:48   #54
Quote:
jasmina321 kaže: Pogledaj post
Veritaserum,u dvadeset tisuća eura ovjereno kod bilježnika kladim se s tobom da sam obrazovanija od tebe.
Inteligenciju teško možemo uspoređivati,ali pao bi na guzicu kad bi vidio moju diplomu.
medicinska ne?
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:22   #55
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
ne mrzim krscane, zalim ih i smijem im se
Prvi znak da si neozbiljan sugovornik.
Nekoga mogu žaliti zbog nečega. K tomu još mu se i smijati...to zanči biti bezobrazan, prepotentan...u konačnici dovodi u pitanje samoga onoga koji žali (tebe), pa se postavlja opravdano pitanje: koga uistinu treba žaliti, one koje "ih žališ i smiješ im se" ili one koji su sposobni uz žaljenje i smijati se onima koje žale?

Quote:
memetika ti nije jaca strana. "ateisticko znanje"(koja recenicna tvorevina....) ti pruza nedogmatiziran pogled.
Nedogmatiziran pogled (eh, to je tvorevina intelektualca!)?
Znaš li uopće što je dogma?

Quote:
imam kriticki stav prema glupostima i prema nicem vise
Ma je li?
Religija je za tebe glupost. Dakle religiozni ljudi su za tebe glupi. Ili nije tako?

Quote:
istina je istina za sve, samo je neki shvacaju a neki ne
Koje ti argumente imaš da je "tvoja istina" baš istina, a da sam ja nesposoban shvatiti što je isitna? Argumente mi daj!

Quote:
samo nadoknadjujem vrijeme (1900g) u koje je crkva omalozavala, ubijala, nasilno konvertirala sve "nevjernike".
Ah, ti si stručnjak za povijest? Onu pisanu duhom Francuske revolucije ili prosvjetiteljstva? Prilaziš povijesti iz perspektive jednog antiteista ili objektivno?
I tu mi daj argumente. Na osnovu čega ti temeljiš svoju istinu o Crkvi koja je 1900. godina sputavala svijet u razvoju?


Quote:
kvalitetniji sam sugovornik jer na postove dajem pune odgovore i ne pokusavam se izvlacit i vrijedjat kad nemam kaj za rec ko neki vjernici na forumu
Kvalitetniji si jer daješ pune odgovore?
Kvaliteta, a time i težina pisanja, se ne mjeri po punim odgovorima nego argumentima i znanju. Jasno, postoje i argumenti koji nemaju težinu (u znanstvenim zajednicam se točno zna što daje težinu određenom argumentu), a ti se najčešće pozivaš na takve.

Quote:
ali mislim da ti mrzzzzzzzis mene
A zašto bih te mrzio?
Mržnja je vanjsko očitovanje intimne zavisti koju posjeduje netko prema nekome.
S obzirom da ti ja ni na čemu ne zavidim, dapače, ne nalazim niti razloga da te mrzim. Mogu te žaliti. al ne i smijati se dok te žalim.


Dakle, da zaključim: ozbiljan sugovornik zaslužuje respekt ako i u neslaganju ostaje dosotojanstven i ne omalovažava drugoga.
Ta karakteristika kod tebe, na žalost, još nije uočljiva.
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 01:37   #56
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
gledajuci ispitivanja, u neakadmskoj zajednici bilo je 10-20 posto nevjernika a u akademskoj zajednici bilo je 60-80 posto nevjernika, gledajuci razliku izmedju aademski obrazovanih i ne-akademski obrazovanih ljudi lako se dolazi do zakljucka da su akademski obrazovani inteligentniji te su neakademski obrazovani prema njima budale, iz toga sljedi da su vjernici za nevjernike budale. jesi skuzil ili ces se uvrijedit?

ajd mi reci kog ces slusat kad ce ti govorit o bogu? svecenika s iq-om 90-110 i teoloskim obrazovanjem ili znanstvenika s iq-om 145+ sa vjerskim i znanstvenim obrazovanjem
...
a kako je to svjet nastao samo tako? ak mislis na evoluciju ona je daleko od abstraktnog, al vjerojatno niti ne shvacas evoluciju niti znas nista vise od:"evolucija kaze da smo se razvili iz majmuna...."

savrseno? a kaj je to savrseno? kaj to sve? AIDS? ratovi? bolesti? glad? debilizam? fanatizam? otvori oci.

koji argument....... a kaj drugo delas? mislis da bi ti zivot vjecni dal smisao, koji to smisao?
Zadojen si glupošću. I brkaš pojmove: obrazovan i inteligentan nisu jednako. Moja je baka jako inteligentna žena, ali završila je samo osnovnu školu jer njezin otac nije htio školovati kćer, trebao je školovati manje inteligentne sinove. Da si malo intelektualac znao bi da razlika u obrazovanju nije produkt inteligencije (osim kad je riječ o ljudima s intelektualnim smetnjama) nego materijalnih uvjeta i pogleda na život.
Glede svećenika - svi oni trebaju završiti faks, onaj koji je za tebe sranje, ali koji je, vidi čuda, tvoja većinom ateistična akademska zajednica priznala kao studij neke znanosti, točnije teologije.
Nastranu, to što moraju završiti faks, ali zar ne znaš gdje se rodila recimo hrvatska bioetika, tko je prvi hrvatski bioetičar, raspitaj se tko, potječe iz crkvenih krugova. Znaš li hrvatske suvremene filozofe, neki također pripadaju crkvenim krugovima, trenutno jedna od jakih teoretičarki odnosa rodova pripada crkvi... Da ne nabrajam dalje, ne da mi se misliti, a ti govoriš nebuloze... A mogu još o nekim akademicima, urednicima enciklopedija, književnicima.... To je sigurno onih 10%.
Daj se informiraj malo, dosaan si sa svojim netočnim podacima, tj. subjektivnim mišljenjima.

Evolucija i majmun - daj, molim te, poštedi me predrasuda. S takvim stavom jasno slikaš da katolike smatraš intelektualnim otpadom a kad se tako postaviš prema sugovorniku, onda si više nemamo što reći.

Zadnje uređivanje Brazda : 12.03.2007. at 01:40. Reason: greška
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 03:25   #57
Protiv sam katoličkih škola, isto kao što sam protiv bilokakvih ideološki obojenih škola, makar i samo u nazivu. Smatram da je za djecu mnogo zdravije da školovanje provedu okružena vršnjacima različitih socijalnih profila, vjerskih uvjerenja i slično.

Osim toga, ježim se od pomisli da idemo ka privatizaciji obrazovanja i zdravstva.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 10:21   #58
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Protiv sam katoličkih škola, isto kao što sam protiv bilokakvih ideološki obojenih škola, makar i samo u nazivu. Smatram da je za djecu mnogo zdravije da školovanje provedu okružena vršnjacima različitih socijalnih profila, vjerskih uvjerenja i slično.

Osim toga, ježim se od pomisli da idemo ka privatizaciji obrazovanja i zdravstva.
zašto?

Ako žele škole neka ih imaju, no škole vjerskog tipa se ne smiju financirati iz zajedničke kase.
Druga je stvar što je naša država ko crkveni miš siromašna /a za nešto je i prebogata / pa traži partnere i na području školstva.
Zemlja koja je krenula kapitalističkim stopama mentalnog balkanskog tipa, privatizirati će sve i zrak i voda a kamoli ne škole. Biti će više "usmjerenih" ljudi sa kojima će lakše raspolagati za izbore.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 10:40   #59
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Protiv sam katoličkih škola, isto kao što sam protiv bilokakvih ideološki obojenih škola, makar i samo u nazivu. Smatram da je za djecu mnogo zdravije da školovanje provedu okružena vršnjacima različitih socijalnih profila, vjerskih uvjerenja i slično.

Osim toga, ježim se od pomisli da idemo ka privatizaciji obrazovanja i zdravstva.
OK!
Bogatstvo je u različitosti!
"Livada" sa samo jednom biljnom vrstom (ševarom) je bara,kaljuža!
Sa hiljadam cvjetova je cvjetna livada! , mirisna,oku lijepa!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 16:51   #60
Quote:
Vivien35 kaže: Pogledaj post
Crkva je ovih dana najavila mogućnost osnivanja osnovnih katoličkih škola, pa me sad zanima kakvo je vaše mišljenje o tome i da li biste svoje dijete upisali u takvu školu? Inače nemam ništa protiv te ideje da se osnuju takve škole ako to znači da će iz svjetovnih škola onda izbaciti vjeronauk kojim ne rade ništa drugo nego ispiru mozak djeci i maltretiraju ih neznanstvenim činjenicama.
protiv sam vjerskih skola
da mi dijete postane fratar radije bih da mi je dijete gay
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.