Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2007., 10:25   #81
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Uskoro ćemo vjerojatno čuti da je čitanje Biblije jednako bombaškom napadu u podzemnoj željeznici. Sve je moguće na ovom forumu...
Zato i jesi ovdje da ljude uvjeriš u drugačije ali nažalost snaga tvojih argumenta i dalje ostaje na onom prvotnom nivou; ništa ne objasniš, zapetljaš se i onda bježiš u samoironiju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:30   #82
krscanstvo(biblijski) jer sam upoznala živog Boga
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:42   #83
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zato i jesi ovdje da ljude uvjeriš u drugačije ali nažalost snaga tvojih argumenta i dalje ostaje na onom prvotnom nivou; ništa ne objasniš, zapetljaš se i onda bježiš u samoironiju.
Jok. Ja sam samoironična po prirodi. Sumnjičava i oprezna. Nije to ništa osobno. A kad bi mislila da moje piskaranje po forumu može ikoga uvjeriti u išta, onda bih bila i malo šašava. Nema ovdje obraćenja. Stvarno nema.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:47   #84
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Jok. Ja sam samoironična po prirodi. Sumnjičava i oprezna. Nije to ništa osobno. A kad bi mislila da moje piskaranje po forumu može ikoga uvjeriti u išta, onda bih bila i malo šašava. Nema ovdje obraćenja. Stvarno nema.
Popuštaš a ne bi trebala. Samoironija je samo alibi s kojim se braniš.
Jesi li došla ovamo da razgovaraš ili da preobraćuješ druge?
Vjerovatno ovo drugo.
Već sama tvoje namjera je postavljena kao cilji vrlo visoko i za to čovjek zaista treba imati znanja iskustva i volje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:50   #85
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Bem mu misa Verita serum, svaku temu uprskas. O bilo cemu da se radi ti uvek isto deljes. A jos sam te lepo zamolio na pocetku topica.
Dakle tema je, only for your ajs, kako si izabrao ti licno, tvoj licno ateizam ?
ps
Ako nastavis da trolujes, tuzicu te moderatorima. Ili iz ocajanja otici u katolike.
jednoga dana molio se bogu i bio sam prosvjetljen.... negdje oko dvanaeste godine.
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:59   #86
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Popuštaš a ne bi trebala. Samoironija je samo alibi s kojim se braniš.
Jesi li došla ovamo da razgovaraš ili da preobraćuješ druge?
Vjerovatno ovo drugo.
Već sama tvoje namjera je postavljena kao cilji vrlo visoko i za to čovjek zaista treba imati znanja iskustva i volje.
Ma daj... Ja u životu nisam obratila nikoga. Ko da je to lako. Čovjeka koji je mene obratio još susrećem s dubokim poštovanjem, iako sam od onda vidjela od njega takvih sranja da ti se smuči... I posve sam sigurna da na forumu nema obraćenja. Nabacujemo se mišljenjima. Iz rekreacije. Bježim od preozbiljnih argumentacija - jer toonda više nije rekreacija. Ne navlači mi se s teškim budalama - jer opet - to onda nije rekreacija... K tome, ja doslovno zarađujem na podučavanju u vjeri. zašto bih to ovdje činila besplatno?!
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:08   #87
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
... K tome, ja doslovno zarađujem na podučavanju u vjeri. zašto bih to ovdje činila besplatno?!
Besplatno si primila besplatno i daj...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:10   #88
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ma daj... Ja u životu nisam obratila nikoga. Ko da je to lako. Čovjeka koji je mene obratio još susrećem s dubokim poštovanjem, iako sam od onda vidjela od njega takvih sranja da ti se smuči... I posve sam sigurna da na forumu nema obraćenja. Nabacujemo se mišljenjima. Iz rekreacije. Bježim od preozbiljnih argumentacija - jer toonda više nije rekreacija. Ne navlači mi se s teškim budalama - jer opet - to onda nije rekreacija... K tome, ja doslovno zarađujem na podučavanju u vjeri. zašto bih to ovdje činila besplatno?!
sta ce ti rec veliki bradonja ak nas ne obratis? tja tja tja, ->
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 17:48   #89
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ma daj... Ja u životu nisam obratila nikoga. Ko da je to lako. Čovjeka koji je mene obratio još susrećem s dubokim poštovanjem, iako sam od onda vidjela od njega takvih sranja da ti se smuči... I posve sam sigurna da na forumu nema obraćenja. Nabacujemo se mišljenjima. Iz rekreacije. Bježim od preozbiljnih argumentacija - jer toonda više nije rekreacija. Ne navlači mi se s teškim budalama - jer opet - to onda nije rekreacija... K tome, ja doslovno zarađujem na podučavanju u vjeri. zašto bih to ovdje činila besplatno?!
Moram priznati da Dragan i pristalice imaju odlične argumente, britke zaključke i logične postavke.

S druge strane, vjernici vrlo teško brane svoja temeljna uvjerenja, o detaljima da ne pričamo.

Kad izgubiš argumente najlakše je reći, jooj, ja se ovdje samo malo rekreiram i besplatno ne dam ništa a kamoli svoje znanje!
I ti sebe zoveš kršćankom.. kako te nije sram?

Ako si tako uvjerena u svoju vjeru onda izvoli objasnit i obranit njene temeljne postavke! Izvoli podučit druge! Nije na tebi da sudiš hoće li se netko preobratit ili ne, to je do čovjeka i Boga, ako je.
Salica kave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 19:21   #90
Nije me sram. Kontraši koji su ovdje nisu zato jer ih nešto zanima, nego jer hoće tupiti po svome i provocirati. Oni ne žele odgovore, nego žele dokazivati nedokazivo. Uvijek ću odgovarati na pitanja nastala iz znatiželje ili potrebe ili mišljenja, a takva se lako odijele od onih koji kradu Bogu dane pljujući oni što sami ne mogu shvatiti ni učiniti...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 23:40   #91
ne znam ni ja sama koja je vjera "najbolja"
trenutno me zanima buizam,nekako mi je ta vjera najzanimljivija
 
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 00:06   #92
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Nije me sram. Kontraši koji su ovdje nisu zato jer ih nešto zanima, nego jer hoće tupiti po svome i provocirati. Oni ne žele odgovore, nego žele dokazivati nedokazivo. Uvijek ću odgovarati na pitanja nastala iz znatiželje ili potrebe ili mišljenja, a takva se lako odijele od onih koji kradu Bogu dane pljujući oni što sami ne mogu shvatiti ni učiniti...
oni zele odgovore samo kaj odgovore koje podrzavaju dokazi, nekaj kaj nemas...
kak ukrast nesto od necega kaj ne postoji?
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 00:08   #93
Quote:
VOLPE kaže: Pogledaj post
ne znam ni ja sama koja je vjera "najbolja"
trenutno me zanima buizam,nekako mi je ta vjera najzanimljivija
nijedna vjera nije najbolja, pitas mene nitijedna vjera nije dobra. okani se toga. netreba ti jedna kompliciranija zubic-vila ili zeus iliti posjedon iliti allah iliti ra iliti .......
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:07   #94
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
nijedna vjera nije najbolja, pitas mene nitijedna vjera nije dobra. okani se toga. netreba ti jedna kompliciranija zubic-vila ili zeus iliti posjedon iliti allah iliti ra iliti .......
e pa ja mislin da se varas,mislin da se svaki covjek moze "naci" u nekoj vjeri, pa makar to bila zubic-vila
 
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 21:31   #95
Nisam birala nametnuto mi je kao u svakoj religiji ili ti vjeri
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.