Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2007., 18:18   #1
Lobotomija

Quote:
A lobotomy (Greek: lobos: Lobe of brain, tomos: "section") is a form of psychosurgery, also known as a leukotomy (from Greek leukos: clear or white and tomos meaning "section"). It consists of cutting the connections to and from, or simply destroying, the prefrontal cortex. These procedures often result in major personality changes.
Nakon uspješne lobotomije većina pacijenata doživi potpune promjene u ponašanju uključujući drugačiji moral, pogled na religiju, ljubav, sreću i sl. Pošto vjernici tvrde da je duša nematerijalna i samim time odvojena od materijalnog tijela zanima me kako gledate na ove pojave?

Kako je moguće da kirurški zahvat promjeni "dušu"?

Osim ove zastarjele metode postoji još mnogo metoda gdje se čak i određenim kemijskim supstancama može potpuno promijeniti osobnost.

Neuro znanost se razvija svakim danom i mislim da su nova otkrića najveća prijetnja religijama. Neki neuro znanstvenici već govore da je šizopatalizam (ne to nije šizofrenija) u korijenu svake religije.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 18:22   #2
A od kud ti to da se mijenja "duša"?
To ti treba za zabit kajlu vjernicima

Ja mislila da se radi o osobnosti, no eto...

I stvarno ne kužim potrebu da se svakodnevno zagrizaju preveliki zalogaji, u vidu preteških filozofskih-vjerskih-povijesnih tema, za koje je potrebna dobra podloga

...Even in Scholastic times, the degree of immateriality that belongs to finite spirits was disputed. St. Thomas teaches the complete simplicity of all spiritual natures, but the Scotists, by means of their famous materia primo prima, introduced a real composition, which they conceived to be necessary to a created nature...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 18:26   #3
A što je to duša?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 18:27   #4
To očito ti znaš, kad znaš da ju lobotomija uništava
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 18:29   #5
Pa daj ne stidi se reci.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 18:31   #6
Od kud ti da se stidim.
Nego, ako si stavio tezu na stol, zar nije onda red da ju i potkrijepiš s najobičnijom definicijom duše, temeljem koje si i izrekao tu svoju tezu kako je religija je psihosomatski poremećaj. Što sve potkrepljuješ izjavom kako je to znanstveno dokazano
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 18:32   #7
Quote:
Nego, ako si stavio tezu na stol, zar nije onda red da ju i potkrijepiš s najobičnijom definicijom duše
Ja sam pitanje postavio mijenja li ona dušu tj. kako je mijenja.

Quote:
temeljem koje si i donio zaključak - religija je psihosomatski poremećaj.
Ne, to ne piše. I ne, to nije moj zaključak. Valjda znaš razumno čitati.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 18:34   #8
These procedures often result in major personality changes.

Eto, čitam
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 18:36   #9
Pa dobro jel' ti vjeruješ da duša ide negdje poslije života?
Pa "nosi" li ta duša tvoju osobnost hebemu?
Daj objasni malo meni neznalici.

I ne čitaš dobro, rekao si za šizopatalizam da je moj zaključak, a nije to se očito vidi.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 19:57   #10
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Nakon uspješne lobotomije većina pacijenata doživi potpune promjene u ponašanju uključujući drugačiji moral, pogled na religiju, ljubav, sreću i sl. Pošto vjernici tvrde da je duša nematerijalna i samim time odvojena od materijalnog tijela zanima me kako gledate na ove pojave?

Kako je moguće da kirurški zahvat promjeni "dušu"?

Osim ove zastarjele metode postoji još mnogo metoda gdje se čak i određenim kemijskim supstancama može potpuno promijeniti osobnost.

Neuro znanost se razvija svakim danom i mislim da su nova otkrića najveća prijetnja religijama. Neki neuro znanstvenici već govore da je šizopatalizam (ne to nije šizofrenija) u korijenu svake religije.
Može li bar jedan link iz kojeg se uopće može vidjeti da se lobotomijom dobije nešto drugo osim zombija? Ali ozbiljan link.

Dok to ne postaviš ja ću ti replicirati tvrdnjom da se zabijanjem dovoljno dugog eksera (čavla) u glavu ateiste isto tako dese promjene u ponašanju koje se vrlo malo razlikuju od navedenih. Biva oslobodjen najvećeg broja podsvjesnih trauma za koje nije ni znao da ih ima.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 21:29   #11
Quote:
Može li bar jedan link iz kojeg se uopće može vidjeti da se lobotomijom dobije nešto drugo osim zombija? Ali ozbiljan link.
Pa googlaj jebemu zar je to problem?
I ne ne dobije se zombi u svakom slučaju.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 01:30   #12
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Može li bar jedan link iz kojeg se uopće može vidjeti da se lobotomijom dobije nešto drugo osim zombija? Ali ozbiljan link.

Dok to ne postaviš ja ću ti replicirati tvrdnjom da se zabijanjem dovoljno dugog eksera (čavla) u glavu ateiste isto tako dese promjene u ponašanju koje se vrlo malo razlikuju od navedenih. Biva oslobodjen najvećeg broja podsvjesnih trauma za koje nije ni znao da ih ima.

__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 17:21   #13
[QUOTE=forget-me-not;7847133]
Quote:
Može li bar jedan link iz kojeg se uopće može vidjeti da se lobotomijom dobije nešto drugo osim zombija? Ali ozbiljan link.
Medicinska encikopedija vidi; trepanacija!

Quote:
Dok to ne postaviš ja ću ti replicirati tvrdnjom da se zabijanjem dovoljno dugog eksera (čavla) u glavu ateiste isto tako dese promjene u ponašanju koje se vrlo malo razlikuju od navedenih. Biva oslobodjen najvećeg broja podsvjesnih trauma za koje nije ni znao da ih ima.
Trepanacijom u desnom čeonom režnju ljudskog mozga i puštanje struje kroz njega dobivaš simulaciju (vizuelnu i slušnu) vjerskog tipa...sad možeš birati oćeš li Mariju, Jahvea, Ozirisa, Krisnu, Allaha, Popolvuha, Isusa ili Svetog Nikolu, prernatu zmiju....ili Elvisa the Kinga.
Pa sad odluči sam...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 18:51   #14
[QUOTE=Nemruth Dagi;7855843]
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post

Medicinska encikopedija vidi; trepanacija!



Trepanacijom u desnom čeonom režnju ljudskog mozga i puštanje struje kroz njega dobivaš simulaciju (vizuelnu i slušnu) vjerskog tipa...sad možeš birati oćeš li Mariju, Jahvea, Ozirisa, Krisnu, Allaha, Popolvuha, Isusa ili Svetog Nikolu, prernatu zmiju....ili Elvisa the Kinga.
Pa sad odluči sam...
Pls link ili citat. Ne shvatam da si TI napisala ovo gore. Nadam se da se neko logirao pod tvojim nickom.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 20:37   #15
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Pa googlaj jebemu zar je to problem?
I ne ne dobije se zombi u svakom slučaju.
Pa zašto ja da guglam tvoje nebuloze?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 14:04   #16
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post

Pls link ili citat. Ne shvatam da si TI napisala ovo gore. Nadam se da se neko logirao pod tvojim nickom.
Naučite se služiti drugim izvorima informacija nego i samo Guglom. Nitko se nije logirao, ne brini,to sam samo ja.

Trepanacija je pojam koji se nalazi u svim boljim knjigama tipa enciklopedija i slično.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 15:34   #17
Quote:
Pa zašto ja da guglam tvoje nebuloze?
Koje nebuloze?
Daj navedi?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 15:44   #18
Evo guglaj "Ellen Ionesco". Žena je nakon lobotomije prestala biti suicidalna.
Samo jedan mali primjer.
Isti učinak se sada dobiva Thorazinom.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 15:55   #19
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Naučite se služiti drugim izvorima informacija nego i samo Guglom. Nitko se nije logirao, ne brini,to sam samo ja.

Trepanacija je pojam koji se nalazi u svim boljim knjigama tipa enciklopedija i slično.
Vidi Nemruth, ne sumnjam da se znaš služiti BOLJIM knjigama.

Ipak ću ti pojasniti nekoliko stvari.

Prvo o "puštanju struje" kroz mozak. Tzv. biostruje koje su u mozgu samo se uvjetno nazvati strujama i znanost o tome NEMA POJMA. Tako i bilo koji tretman mozga izvanjskim strujama predstavlja izlet u nepoznato i predstavlja PSEUDOZNANSTVENU metodu.

Evo ti definicije Dr. John Breeding, ako imas frenda neurologa pitaj ga tko je to:


Psihijatrija ubija elektro šokovima i to sve pod nazivom “medicina”, ali bez ikakvih potvrđenih medicinskih studija o koristi elektro šokova. Ljudi gube sjećanje, gube svoju individualnost i svoje sposobnosti. Elektro šok je inhumana psihijatrijska metoda mučenja koju oni nazivaju terapija, a treba se zabraniti u svim zemljama svijeta. Molimo sve koje znaju nekoga ko je ubijen od psihijatara ili ko je bio mučen elektro šokovima da nam se jave radi pripremanja krivične i kriminalne tužbe protiv takvog psihijatra

Isto tako, obzirom da si nesvjesno dirnula u nešto što ne znaš, evo ti i ovo

Današnji troškovi korištenja elektro šokova prelaze 3 biliona američki dolara i to samo unutar S.A.D. Elektro šokovi se koriste širom svijeta u psihijatrijskim ustanovama, bolnicama i logorima. Ali oni koji primaju elektro šokove, oni plaćaju elektro šokove najskuplje. Dokumentovani podaci dokazuju da elektro šokovi od strane psihijatrije prave trajne povrede i oštećenja mozga, što je u stvari vrlo logično jer se visoka struja pušta direktno kroz mozak i jedini razlog da osoba ostaje živa je da struja nije prošla kroz srce. Psihijatrijski elektro šokovi prouzrokuju konfuziju vremena i prostora, trajni gubitak memorije i mogu da prouzrokuju smrt. Ipak, psihijatri nastavljaju da koriste elektro šokove. Niko još nije bio izlječen uz pomoć psihijatrijskih elektro šokova.

I tvoj kolega bio je tako tretiran, očito je imao višak religioznosti

Dobitnk Nobelove nagrade Ernest Hemingvej je dobio 20 elektro šokova od strane psihijatrije. Rezultati su bili tragični. Jednom je rekao svom prijatelju: “Kakvog smisla ima da mi se uništi glava i da mi se izbriše memorija koja predstavlja moj glavni kapital, jer to mi uništava posao i život. Odlična terapija, ali izgubili smo pacijenta.” I tako je i stvarno bilo. Kratko nakon primanja elektro šokova počinio je samoubistvo!

Link, možeš poslije izguglat i MaYo Clinic na kojoj je liječen:

http://www.lostgeneration.com/lastdays.htm


Evo ti linkić da vidš kako izgleda to što si ti tako simapatično opisala:

http://www.youtube.com/watch?v=eXC6b...bija%2Einfo%2F


Puštanje struje kroz mozak nema veze sa lobotomijom, niti trepanacijom, bar ne direktno, osim pozicioniranja elektroda u mozgu. A koji to debili mogu pustiti struju u "desni režanj"? Znaš li kolika je dielektrična čvrstoća ovojnice neurona? Tolika da se za napone koji se koriste uopće ne treba uzimati u račun.

Evo ti što Dr. John Breeding kaže o tome, intersantno je poslušaj


http://www.youtube.com/watch?v=Bskoi...bija%2Einfo%2F

A lobotomija, e to ti je nešto posebno, lijep dokaz da je Mengele bio samo nestašni dječačić

Evo ti definicija


Lobotomija je lijepa riječ za kriminalno djelo psihijatra kada odluči da pacijentu prereže mozak na dva dijela. Taj čin se vrlo teško može nazvati operacijom, jer to psihijatri rade uglavnom samo sa lokalnom anestezijom. Psihijatar pri tome uvodi metalni klin kroz nos ili oko pacijenta sve do sredine mozga gdje onda pokretima rukom uništava tkivo koje povezuje obe polovine mozga


Pokretima ruke se ugurani metalni klin za razbijanje leda mrda malo gore, malo dole, malo lijevo, malo desno, kao što vidite na slici po otprilike 3 cm na jednu i na drugu stranu. Psihijatrija je industrija smrti i ove slike iz stvarne prakse psihijatrije pokazuju kako se lobotomija izvršava. Danas je lobotomija nešto usavršena, umjesto klinova za razbijanje leda koriste se stručno urađeno klinovi i umjesto ručnog uništavanja tkiva mozga, danas psihijatri to rade uz pomoć dobro programiranog kompjuterskog programa. Koja je razlika?!

Evo ti još jedan linikić da vidiš kako super funkcionira


http://www.youtube.com/watch?v=PQHtB...bija%2Einfo%2F

Znači draga Nemruth, ništa od tvog pokušaja da nam znanstveno objasniš da je vjera struja koja piči kroz desni režanj koja se može povećati i smanjti. A obzirom na nužni pijetet prema onim koji su konzumirali ove znanstvene metode ni šala ti nje čemu.

Bolje nam pokušaj objasniti, koja je to struja i u kojem režnju se javlja, (ili se možda radi o nekoj moždanoj praznini izazvanoj nemanjem ideje Boga, obzirom da je i duša locirana u tkivu kako kažeš) koja ove ateiste pseudoznanstvenike pokreće da tolikom snagom argumenta dokazuju onim drugim da su u pravu? Pazi, po cijenu OVAKVIH zločina?


Ili bar nam napiši što tvoj moralni kompas pokazuje na sve ovo...

Ostale upise in vinoveritaserum lobotomiranih osoba neću komentirati. Nisu vrijedni toga.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:17   #20
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ako nije u Kuranu ili Bibliji ne mogu ga naći.
A jel moguće gospon znanstvenik moguće dobiti bar jedan vaš suvisao komentar na temu koju ste vi postavili, a da ne bude puko šegačenje sa glupim vjernicima?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.