Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2015., 10:07   #41
Dižem temu jer trebam asap ortopetske uloške a uopće ne znam gdje otići da mi to kvalitetno naprave.

Ljetos sam napravila u Tim Ortopediji i moram reći da:

- definitivno su mi krivo napravili uložak za ljevu nogu. Gazim stopalom prema unutra, oni su napravili konkretno pojačanje s vanjske strane uloška, tako da još više gazim unutra?

- ulošci su jako nekvalitetni, jedan mi se nakon mjesec dana počeo "gužvati" na peti i poradi toga stalno povlačiti prema iza - jako iritantno

- pitala sam da uzmem najtanje i najuže (imam jako usko stopalo), tip je rekao da ću točno takve dobiti. Ne moram ni napominjati da je uložak bio konkretno širi od mog stopala i da ga mogu staviti u zimske čizme i jedan par tenisica.

Ono što me zanima, s obzirom da u zadnje vrijeme imam groznih problema (jaki grčevi u lijevom stopalu, da mi se doslovce prsti savijaju; grč bude između zadnja dva prsta i ostatka stopala; te sam počela tako hodati da stalno nekako čudno stajem na predzadnja dva prsta oba stopala - pa mi se na jednom prstu stalno radi natisak a na drugom kurje oko), gdje otići da ne dam u šusu ogromne novce a za loš proizvod? Dala bi ja ogromne novce, ali da mi netko napravi profesionalno i dobro.

Hvala vam,
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 12:45   #42
malo podizem temu...

u potrazi sam za kvalitetnim ortopedskim uloscima i naravno po prihvatljivoj cijeni ukoliko je to moguce. zadnje uloske sam radila u vlaskoj kod andoić-a tako nekako se zove, bili su mi u redu no vec su dali svoje, a kako imam i skoliozu pocelo me i koljeno boliti, a stopalo i dalje pada prema unutra, a i rado bi neki konkretniji pregled od sjedenja i crtanja oko stopala po indigu i guranja u pjenu.
svaki prijedlog dobrodosao!
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 22:37   #43
Pozdrav ekipa,
i ja podižem temu. Imate li još koju preporuku osim Kinematike ili ću morati tamo?

Također zanima me je li lako mjenjati uloške a nosimo više pari cipela, ono vadit ih svakodnevno?

I da ovo sam zaboravio pitati; jel se može pregled i dalje obavljati preko zdravstvenog osiguranja?

Zadnje uređivanje body halleck : 28.01.2016. at 23:28.
Marrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 05:07   #44
Otto Bock. Sve najbolje o njima.
zvonac_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 10:58   #45
I Kinematika i Tim Ortopedija i oni što su u DZ Kruge meni su bili čisti promašaj. "Najbolji" su mi ovi zadnji gdje u mailu trebate napisati što Vas smeta pa onda oni onako odokativno jedan uložak pojačaju, drugi stanje na nekom dijelu i onda su tek apsolutno nenosivi
Uzimanje otiska u pjeni još mi je do sada bilo naj.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 09:17   #46
Hvala na odgovorima. A vec mi je par ljudi reklo da je bolje rezultate imalo s pjenom tak da ne znam sta da mislim.

Zvonac, pogledao sam im stranicu cine se ok. Koji si koristio, vjerojatno casual? Koja je cijena?
Marrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 10:23   #47
Ja sam se odlučio za BAUERFEIND TRIactive Walk.

http://bauerfeind.hr/proizvod/triactive-2/

U subotu sam napravio analizu, statičku i otisak u pjeni.

Sutra predajem otisak, paćemo vidjeti kada stignu za čega su. Inače do sada nisam nikada nosio uloške, iako sam ih trebao zbog potpuno ravnih stopala, pa se nadam samo dobrim rezultatima.

Cijena je nešto manje od 700HRK. Plativo na rate, vidjet ću na koliko . . .
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 20:53   #48
Quote:
Marrac kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima. A vec mi je par ljudi reklo da je bolje rezultate imalo s pjenom tak da ne znam sta da mislim.

Zvonac, pogledao sam im stranicu cine se ok. Koji si koristio, vjerojatno casual? Koja je cijena?
Casual, otisak u pjeni, prezadovoljan s njima, uskoro moram druge uzet, pa idem opet kod njih, uzmu otisak i nakon toga se ceka desetak dana, cijena, mislim da je bilo 440kn..

Prije dvije godine sam uzimao isto uloske u Mevjemi i to mi je s kemijskom samo precrtala stopalo, ne moram ni rec da sam nakon nekog vremena imao takve bolove da ujutro nisam mogao na noge stat, zglobovi naoteceni, koma..

Tak da ne priznam nis drugo osim uzimanja otiska u pjeni, za kompjutersko uzimanje otiska ne znam, al dobra stara metoda uzimanja otiska je po meni jos i najbolja..
zvonac_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 21:42   #49
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Casual, otisak u pjeni, prezadovoljan s njima, uskoro moram druge uzet, pa idem opet kod njih, uzmu otisak i nakon toga se ceka desetak dana, cijena, mislim da je bilo 440kn..

Prije dvije godine sam uzimao isto uloske u Mevjemi i to mi je s kemijskom samo precrtala stopalo, ne moram ni rec da sam nakon nekog vremena imao takve bolove da ujutro nisam mogao na noge stat, zglobovi naoteceni, koma..

Tak da ne priznam nis drugo osim uzimanja otiska u pjeni, za kompjutersko uzimanje otiska ne znam, al dobra stara metoda uzimanja otiska je po meni jos i najbolja..
hvala Zvonac
Marrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 21:43   #50
Quote:
WPLumia kaže: Pogledaj post
Ja sam se odlučio za BAUERFEIND TRIactive Walk.

http://bauerfeind.hr/proizvod/triactive-2/

U subotu sam napravio analizu, statičku i otisak u pjeni.

Sutra predajem otisak, paćemo vidjeti kada stignu za čega su. Inače do sada nisam nikada nosio uloške, iako sam ih trebao zbog potpuno ravnih stopala, pa se nadam samo dobrim rezultatima.

Cijena je nešto manje od 700HRK. Plativo na rate, vidjet ću na koliko . . .
Čine mi se zanimljivi i ovi, hvala ti i slobodno podijeli iskustva jer ih ja neću uzimat još par tjedana
Marrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 08:59   #51
Uzeo sam ih u ponedjeljak u Božidarevićevoj.

Nije bilo Walk modela, pa sam uzeo RUN.

E sad, odmah su bili "gotovi" tako da ne znam da li ih daju takvi kakvi jesu, ili ih stvarno oni izrađuju. Imaju radionu, ali opet.
Drugi modeli se čekaju 5-10 dana i oni ih ne rade.

Zašto kažem da su takvi kavi su, zato jer nisu imali walk model, pa su mi rekli da mi na ovaj run model mogu nadodati ublaživač na petu. Pa su sve presvukli tkaninom. Sad mi je krivo što sam to napravio, mislim na tu tkaninu preko jer to se lijepi ljepilom pa ne znam koliko je to zdravo za kožu.

OK, da se sada osvrnem na sami uložak.

Znači do sada nikada u životu nisam nosio ortopedske uloške iako imam u potpunosti ravna stopala.

Moja doktorica, opća praksa, mi je rekla da će mi trebati neko vrijeme da se naviknem i da će mi na početku biti teško.
U preporuci piše o postupnom privikavanju, prvi tjedan po jedan sat nošenja.

U ponedjeljak sam ih imao 4-6 sati. Osjećaj je čudan, odnosno djeluje na tijelo, pa i tijelo regira. Dok ih nosim ne smeta toliko, ali na kraju dana je neki čudan osjećaj u glavi.
Jučer sam išao u šetnju od 30 minuta, i osjećao sam laganu vrtoglavicu, ali to može biti i zbog južine Jučer sam na poslu skidao tenisice da noga malo predahne, ali navečer sam se malo bolje osjećao nego prvi dan.

Danas je već lakše, tako da bih rekao da ide na bolje.

Javim za tjedan dana kako se tijelo privikava.

E da, malo su se pojavili određeni bolovi u ostatku tijela, ali ro sve pripisujem privikavanju, jel ipak ta kugla masira sve bitne točke tijela
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 20:07   #52
Quote:
WPLumia kaže: Pogledaj post
Ja sam se odlučio za BAUERFEIND TRIactive Walk.

http://bauerfeind.hr/proizvod/triactive-2/

U subotu sam napravio analizu, statičku i otisak u pjeni.

Sutra predajem otisak, paćemo vidjeti kada stignu za čega su. Inače do sada nisam nikada nosio uloške, iako sam ih trebao zbog potpuno ravnih stopala, pa se nadam samo dobrim rezultatima.

Cijena je nešto manje od 700HRK. Plativo na rate, vidjet ću na koliko . . .

Meni su rekli da se ulošci čekaju 24 sata i da je uzimanje par minuta za sve tj da nemaju neke analize i ortopede - jel to istina, mislim info je od njih što su mi rekli.
panthera7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 21:54   #53
Quote:
WPLumia kaže: Pogledaj post
Uzeo sam ih u ponedjeljak u Božidarevićevoj.

Nije bilo Walk modela, pa sam uzeo RUN.

E sad, odmah su bili "gotovi" tako da ne znam da li ih daju takvi kakvi jesu, ili ih stvarno oni izrađuju. Imaju radionu, ali opet.
Drugi modeli se čekaju 5-10 dana i oni ih ne rade.

Zašto kažem da su takvi kavi su, zato jer nisu imali walk model, pa su mi rekli da mi na ovaj run model mogu nadodati ublaživač na petu. Pa su sve presvukli tkaninom. Sad mi je krivo što sam to napravio, mislim na tu tkaninu preko jer to se lijepi ljepilom pa ne znam koliko je to zdravo za kožu.

OK, da se sada osvrnem na sami uložak.

Znači do sada nikada u životu nisam nosio ortopedske uloške iako imam u potpunosti ravna stopala.

Moja doktorica, opća praksa, mi je rekla da će mi trebati neko vrijeme da se naviknem i da će mi na početku biti teško.
U preporuci piše o postupnom privikavanju, prvi tjedan po jedan sat nošenja.

U ponedjeljak sam ih imao 4-6 sati. Osjećaj je čudan, odnosno djeluje na tijelo, pa i tijelo regira. Dok ih nosim ne smeta toliko, ali na kraju dana je neki čudan osjećaj u glavi.
Jučer sam išao u šetnju od 30 minuta, i osjećao sam laganu vrtoglavicu, ali to može biti i zbog južine Jučer sam na poslu skidao tenisice da noga malo predahne, ali navečer sam se malo bolje osjećao nego prvi dan.

Danas je već lakše, tako da bih rekao da ide na bolje.

Javim za tjedan dana kako se tijelo privikava.

E da, malo su se pojavili određeni bolovi u ostatku tijela, ali ro sve pripisujem privikavanju, jel ipak ta kugla masira sve bitne točke tijela
Hm, vrtoglavicu, ili nekakav osjećaj disbalansa, instabiliteta u prostoru?


Probaj nositi za početak 3-4 h/24h na način da nosiš jedan sat, pa 2-3 sata pauza.
Zgodno ti je i hodati na prstima (kad god imaš prilike) pa par desetaka koraka (najlakše je u kućnim uvjetima).

Mudro je kombinitati pasivnu (ulošci) i aktivnu (tjelovježba) za korekciju ravnih stopala
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 09:07   #54
Hehehe.

To su bili prvi simptomi.

Već četvrti i peti dan nema nikakvih nuspojava.

Nosim ih 8-10 sati. Sada više uopće i ne osjećam da imam uloške. Jednostavno je to bio utjecaj na živčana osjetila, koja su se jako brzo privikla.

Uglavnom, za sada sve OK. Osim što uložak načini obuću tješnjom nego do sada.


I da, uglavnom, treba pratiti njihovu stranicu jer sam vidio da je prošle godine bilo 30% popusta na TRIActive uloške. Negdje u 5 mjesecu.

Za sada sam zadovoljan.

A tjelovježba stopala, ne znam, nisam više dijete i nema tu nekog pomaka.
Vožnja biciklom i hodanje.
Kasnije ubacujem trčanje kada maknem 5kg i to je to

Life is Good!

WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 07:11   #55
Quote:
WPLumia kaže: Pogledaj post
Hehehe.



A tjelovježba stopala, ne znam, nisam više dijete i nema tu nekog pomaka.
Vožnja biciklom i hodanje.
Kasnije ubacujem trčanje kada maknem 5kg i to je to

Life is Good!


Najvažnije si izostavio , tjelovježba stopala , istezanje je najvažnije što si ustvari mogao napraviti, ja imam velikih problema sa stopalima i tetivama - long platus itd, jedino čime se rješava problem kao i kod spuštenih stopala, podignutih, bolnih je svakodnevno pravilno vježbanje i istezanje, pomaci se vide i to veliki, jedino što trebaš je odvojiti pola sata vremena dnevno - govorim iz iskustva tj iz prve ruke.
Ima vježbi na youtube, proguglaj malo.
panthera7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 09:12   #56
Možda.

Do sada nisam vježbao, ali nisam niti nosio ortopedske uloške.

Ispada ako ne nosiš uloške ne trebaš vježbati, a ako nosiš trebaš?

Ubacit ću vježbe svakako.

Samo želim reći da do sada bez obzira na iznimno ravna stopala, i nenošenje ortopedskih nisam imao nikakvih problema.

Uglavnom, 5KG dolje, ubaciti vježbe, pa postupno i trčanje
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 22:00   #57
Vjećbat bi trebao uvijek barem istezati bez obzira na uloške, ukoliko imaš problema onda definitivno uz vježbe i istezanje.
Nisam ni ja imao probleme, jedino imam u pancama a volim skijati i onda mi to radi veliki problem, samo što ni ne znaš u kakvom ti je stanju možda kičma, kukovi, koljena a to sve ide iz hodanja....
panthera7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 06:50   #58
Tako je.

I sve ide sa godinama . . .
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 12:36   #59
Pozdrav, kakav je trenutna situacija sa priznavanjem troškova za ortopedske uloške od strane HZZOa? Dakle pregled kod ortopeda, doznake i to. Pokriva li, makar djelomično, imam dopunsko ako je bitno. Hvala
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 12:42   #60
Pozdrav,

pitanje samo, di i kako su u Božidarevićevoj ulošci?
I tko ih izrađuje?
Vidjela sam da u Ljekarnama Pablo imaju sad neke finske uloške (poslovnica Šarengradska), ali nisam sigurna koliko je to samo...pripomoć a ne i pravi uložak.
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.