Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2016., 18:56   #2801
Bok ljudi,
Za vikend sam u Begešu. U nedjelju imam cjelodnevnu obavezu, ali subota je cijela za lauf. Nisam nikada do sada bila pa molim preporuku za 3-4 lokacije koje se moraju obići za jedan dan.
Smještena sam u hotelu u centru grada, putujem autom.
Marmika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 15:03   #2802
Sad je malo kasno za preporuku posto si vec tamo Al ja bi generalno da dolazim prvi put napravio straftu od Hrama Sv. Save, preko Terazija, kroz Knez Mihajlovu na Kalemegdan. Malo se setao tamo i onda na klopu u Skadarliju. Na taj nacin vidis vecinu stvari na koje se misli kada se kaze Beograd. A sledeci put vec mozes da trazis i skrivene dragulje
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 22:37   #2803
POjedi i nesto skromno tipa predjwelo-pohane paprike punjene sirom,lagane bele čorbe od teletine i sl-nesto domace u Majesticu-simpatican hotel u centru a okolo njega su predivne slasticarne sa domacim kolačima koji su nevjerojatni.
Obidji i pijace na Zelenom vencu (kupi vjenac suhih paprika npr-toga nema kod nas--za neke ukusne recepte), sve mirisi po domacim proizvodima,ima dosta svercane jeftine robe, zatim ona druga pijaca -kako li se zove B....pokraj nje je predivna domaca slasticarna kraljica Milica. Na kalemegdanu posjeti crkvu sv petke-uzmi ljekovitu vodu , pa onu drugu crkvu ukrasenu mecima iz 1. svjetsko rata......svi kafici i restorani na Knez Mihajlovoj su super,probaj kesten pire,zatim žito sa šlagom, dimljenu vešalicu........ Skadarlija je genijlna, na cosku je jedna mala suvenirnica s predobrim suvenirima----obiđi Adu Ciganliju-prosetaj.
Ukoliko nekom treba postoji 1 skroman a jeftin hotelcic prakticno u centru grada- dom prosvetnih radnikahttp://www.nadlanu.com/vodic/adresar/hoteli/Hotel-Hotel-Dom-Prosvetnih-Radnika-Jugoslavije.d-17.162.html oli http://www.booking.com/hotel/rs/dom....=total;ucfs=1&
Sad se samo zove "Dom" i polozaj je odlican, nema luksuza ali kome to i treba ako dodjes i lampas po gradu citav danbitno da je jeftno-za 1 osobu i prejeftno-imaju i nek jeftine sobe u potkrovlju :-)
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 23:08   #2804
Ajmo preporuke, gdje jesti doručak, ručak i večeru + slatko?

Po nekim realnim cijenama, naravski
Komedija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:35   #2805
Ja bila prošli vikend....
Nekako po Defkeovom rezonu, prirodno je tako bilo.
Fino jela u Dva jelena u Skadarliji te u još nekom finom restoranu Klub restoran Teatroteka vani u bašti u Gospodin Jevremovoj ulici (ako sam dobro zapamtila naziv). Obišli Tašmajdan, Kalemegdan, Sv. Savu, Knez Mihajlovu, čak i kuću cveća ( ipak sam ja zadnja generacija pionira ). Naišli na nekog skroz ispravnog taksistu koji nas je za 100 kn odvezao od Slavije na Dedinje, tamo čekao dok smo obišli muzej i provozao po cijelom Dedinju - pokazao nam te sirotinjske rezidencije te vratio u centar. Preporučujem hotel (***) City Code u Dobračininoj 26. Strogi centar, sve na dlanu za pješke.

Nismo išli na splavi, pijace i ove druge preporuke koje su došle nažalost prekasno ostavljam za neki drugi put.
Fina klopa za relativno manje novaca nego kod nas u vrhunskim restoranima.
Marmika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:47   #2806
Po meni je taj Dva Jelena najizvikaniji od skadarlijskih restorana, svaki put kad sam jeo tamo nisam se preterano odusevio. Ove nedelje sam jeo i tamo i u Tri Sesira, i hrana u Tri sesira mi je za dva koplja iznad, ako se trazi taj skadarlijski fazon.

Takodje, jeo sam prosle nedelje i u 'Staroj Kafani' na Dusanovcu i jako sam zadovoljan klopom. Iako je kafanski meni, dakle prvenstveno se trazi klasika cevapi/pljeskavica/vesalica rostilj, jeo sam biftek i bio je bolji od mnogih izvikanih 'steak house' mesta po gradu, za manje pare. Topla preporuka.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 09:59   #2807
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Po meni je taj Dva Jelena najizvikaniji od skadarlijskih restorana, svaki put kad sam jeo tamo nisam se preterano odusevio. Ove nedelje sam jeo i tamo i u Tri Sesira, i hrana u Tri sesira mi je za dva koplja iznad, ako se trazi taj skadarlijski fazon.

Takodje, jeo sam prosle nedelje i u 'Staroj Kafani' na Dusanovcu i jako sam zadovoljan klopom. Iako je kafanski meni, dakle prvenstveno se trazi klasika cevapi/pljeskavica/vesalica rostilj, jeo sam biftek i bio je bolji od mnogih izvikanih 'steak house' mesta po gradu, za manje pare. Topla preporuka.
Bila je dilema da li u Tri šešira ili u Dva jelena, presudio je slučaj da je baš počinjala kiša a u Tri šešira je bilo slobodno još jedino na katu, što nam se nije svidjelo pa smo se odlučili za Dva jelena.
Meso je bilo tak-tak, ništa posebno, ali sam tamo jela apsolutni hit za mene u slasticama. Vinogradarske palačinke svakako preporučujem jer je to daleko najbolji desert koji sam u skorije vrijeme probala.
Svakako moram slijedeći put otići u Sofu (navodno vrhunska moderna kuhinja) i na splavi negdje probati ribu. To je plan za slijedeći put.
Marmika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 12:57   #2808
Splićo renta stan normalnim Hrvatskima u centru Beograda, koga zanima priko lita nek se javi, preuzimanje ključeva i vraćanje ključeva je u Hrvatskoj. Očekuje se

1) Normalni gosti jer je to stan u kojem živim zimi
2) da se počisiti za sobom
3) Vrati ključeve u ZG ili ST

za više informacija ili slike PP
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 17:36   #2809
pozdrav svima....
supruga i ja planiramo na vikend u BG.
Pa treba par informacija i preporuka.
Kako se krecu cijene hrane pica taksija?
gdje otici na rucak/veceru? sto pogledati?
i koji hotel odabrati?

Hvala svima unaprijed
caduceusSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:50   #2810
Quote:
caduceusSB kaže: Pogledaj post
pozdrav svima....
supruga i ja planiramo na vikend u BG.
Pa treba par informacija i preporuka.
Kako se krecu cijene hrane pica taksija?
gdje otici na rucak/veceru? sto pogledati?
i koji hotel odabrati?

Hvala svima unaprijed
Cene u Beogradu nisu visoke. Brza hrana je jako jeftina od 1 do 2 eura.
Za ručak ili večeru predlažem Skadarliju, koju inače zovu bomeska četvrt.
Hotele treba zaobići ako ste sa plićim dzepom. Moj predlog je videti na nekom od sajtova za izdavanje apartmana na dan: belgraderenting.com ili apartmentinbelgrade.com
Ukoliko želite da iznajmite rent a car u Beogradu - pogledajte ovde, cene su skroz povoljne.

Nadam se da sam bio od neke pomoći.
__________________
pravila za oblikovanje potpisa, točka 3:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=387469
banja077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 00:27   #2811
Kakve su cijene u restoranimana Skadarliji otprilike?
Zla_grančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 15:18   #2812
Quote:
Zla_grančica kaže: Pogledaj post
Kakve su cijene u restoranimana Skadarliji otprilike?
U zavisnosti šta da naručite, ali generalno cena porcije se kreće od 7 do 15 eura
__________________
pravila za oblikovanje potpisa, točka 3:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=387469
banja077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 14:27   #2813
Quote:
Zla_grančica kaže: Pogledaj post
Kakve su cijene u restoranimana Skadarliji otprilike?

http://www.dvajelena.rs/files/files/...jelena_web.pdf
jaleha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 15:22   #2814
Hvala vam ljudi
Zla_grančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 16:06   #2815
Vidim da se dosta prica o sigurnosti u Beogradu. Iskrena da budem i mi tako isto mislimo o Hrvatskoj. SVacega se covek naslusa, pa onda jos su tu i saveti tipa bolje nemoj, cekaj jos malo... I tako ja evo jos uvek ne posetih hrvatsko primorje za koje sam cula da je prelepo od onih starijih (srecnijih) generacija koje su putovale i uzivale u svemu sto je ex-yu imala da im ponudi.

Sto se Beograda konkretno tice, mislim da tu nema brige, ogroman je to grad, i svi su stalno u nekoj guzvi i frci i nemaju vremena da brinu ni o cemu drugom osim kako da prehrane porodicu (da stanje je ovde katastrofalno, plate nikakve, cene samo skacu, posla nema...). Jedino ko bi mogao da pravi probleme su navijaci (ima tu naravno normalnih ljudi, cak vecina, ali nekako uvek isplivaju na povrsinu oni najgori, stoka koja samo gleda sa kim da se bije i sta da unisti) zato ne preporucujem dolazak za vreme nekih velikih utakmica, cisto za svaki slucaj. Ne kazem da bi se nesto desilo ali eto.

Vidim da se pisalo i o crkvama, narocito o Hramu. Za to moram da kazem (mada je vec pomenuto) on iznutra nije zavrsen, i ko zna kada ce, treba mnogo para da se cela unutrasnjost oslika i sredi. Verovatno ce proci godine dok dodju do toga da unutrasnjost odgovara spoljasnosti. Nemojte da se zbog toga razocarate, ipak ga vredi obici. Ako neko dolazi zimi na Badnje vece (6. januara) mnogo se ljudi skupi ispred Hrama, bude bas guzva, ceka se ponoc, pali badnjak i bude vatromet. Bas je super dozivljaj.

E sad ako dolazite u Beograd jos jedna stvar po kojoj je poznat je nocni provod - od klubova, kafana, kafica pa do restorana skoro svi nesto vikendom organizuju. To je jos nesto sto bih vam preporucila.

Toliko od mene
Pozdrav
iva011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 13:08   #2816
Ima kakav jednodnevni (ili vikend) tecaj kuhanja u Beogradu ?
Čunga lunga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 15:58   #2817
Quote:
caduceusSB kaže: Pogledaj post
pozdrav svima....
supruga i ja planiramo na vikend u BG.
Pa treba par informacija i preporuka.
Kako se krecu cijene hrane pica taksija?
gdje otici na rucak/veceru? sto pogledati?
i koji hotel odabrati?

Hvala svima unaprijed
Bili smo u Beogradu pa samo da malo opisem gdje smo bili. Mozda nekome pomogne:

odsjeli smo u Hotelu Miami. Trenutacno ga renoviraju pa izgleda ruzno, ali unutra je fatasticno. ima svojo bazen, koristili smo sauni i jacuzzi. Nemaju svoju kuhinju vec smo dobili letke dosli do recepcije rekli sto zelimo i dobili smo dostavu u sobu. Sank im radi i nose pice u sobu, jacuzzi, bazen . Od piva imaj Lav (180 dinara) i Heineken (200 dinara) sve 0,33l.
http://miami.rs/

Od hotela do centra grada smo isli taksijem te preporucam http://naxis.rs/ taksi. Sve sam se dogovorio sa vozacem. Sto pogledati i kuda ici jesti, piti i kako stupiti u kontakt kada se budemo vracali.

Ostavio nas je na Knez Mihajlovoj, to vam necu nista pricati sami malo istrazite, ali je fantasticno

Klopali smo u Knez Mihajlovoj u restorani/kaficu "Boutique #2" klopa odlicna, smjestaj, atmosfera, posluga. Svakako su mene ocarali.
I nije skupo. Cetvero nas je jelo i sa dvije ture pica nekih 4.500 dinara.
http://boutiquerestoran.com/

Sada planiram nekada u jesen opet sa suprugom na vikend u Beograd jer ostalo je jos mnogo toga za pogledati.
caduceusSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 10:23   #2818
Bok svima, ak ima moze nek mi se javi na pp neko iz Bg-a, putujem tam za par dana, treba mi jedna usluga za koju ću se odužiti
šparet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 11:19   #2819
....

Moze pitanje kakav je nocni zivot nedjeljom?Hvala
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 15:08   #2820
Najlaksi i najeftiniji nacin od aerodroma do knez mihajlove?
Imam dugo presjedanje pa da otidjem do grada par sati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chevchelios is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.