Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2011., 22:08   #1221
Quote:
wattie kaže: Pogledaj post
pitanje za znalce
jeli se mogu nabavit kvalitetne plocice za terasu(kisa, sune..) po cijeni 100-120kn m2?

hvala

mogu , imaš sada raznih akcija. Ja kupio u fero-termu po 113 kn/m2.
__________________
kad si kupim mali motorin.....
sinaki2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 22:10   #1222
Imam u kuhinji postavljene ove plocice u imitaciji parketa, sjajni porculan, postavljene sa 2 mm fugama, a ispod njih je elektropodno grijanje.
http://imageshack.us/photo/my-images/847/p9140082.jpg/
http://vavilon-ceramica.com.ua/UserI...forest-01.jpeg
Može li mi netko preporučiti fugu koja bi se najmanje isticala, te koji proizvođać.
Takođem mi treba preporuka za bijelu fugu u kupatilu za zidne pločice i fugu za podne sive pločice http://www.bathsuperstore.com/tiling...iles-1472.html

Zadnje uređivanje RioMa77 : 14.12.2011. at 22:26.
RioMa77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 13:07   #1223
Quote:
RioMa77 kaže: Pogledaj post
Imam u kuhinji postavljene ove plocice u imitaciji parketa, sjajni porculan, postavljene sa 2 mm fugama, a ispod njih je elektropodno grijanje.
http://imageshack.us/photo/my-images/847/p9140082.jpg/
http://vavilon-ceramica.com.ua/UserI...forest-01.jpeg
Može li mi netko preporučiti fugu koja bi se najmanje isticala, te koji proizvođać.
Takođem mi treba preporuka za bijelu fugu u kupatilu za zidne pločice i fugu za podne sive pločice http://www.bathsuperstore.com/tiling...iles-1472.html
bijela pci,siva pci i bahama beige od pci,po mogucnosti geofuga od pci u tim bojama
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 21:33   #1224
Quote:
RioMa77 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko preporučiti fugu koja bi se najmanje isticala, te koji proizvođać.
Takođem mi treba preporuka za bijelu fugu u kupatilu za zidne pločice i fugu za podne sive pločice
Kao trenutno najbolje rješenje PCI Geofug, ako treba paziti na kune Mapei Ultracolor.
Geofug ima malo skromniju paletu boja.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 00:51   #1225
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
bijela pci,siva pci i bahama beige od pci,po mogucnosti geofuga od pci u tim bojama
Koliko kosta geofuga najmanje pakiranje...cca.
RioMa77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 10:53   #1226
Quote:
RioMa77 kaže: Pogledaj post
Koliko kosta geofuga najmanje pakiranje...cca.
cca 60kn kg.
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 18:54   #1227
Quote:
vldxmr kaže: Pogledaj post
Kao trenutno najbolje rješenje PCI Geofug, ako treba paziti na kune Mapei Ultracolor.
Geofug ima malo skromniju paletu boja.
Mapei ultracolor brzo veže i krupnija je granulacija tako da je ja ne preporučujem
__________________
kad si kupim mali motorin.....
sinaki2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 20:05   #1228
Keramičke pločice s kvarcom

Pozdrav svima,

zanime me gdje u ZG mogu kupiti ovakve pločice s kvarcom?



http://www.kimicommerce.hr/ProductLi...--Kvarc.wshtml

jeli to itko od vas igdje vidio?
prije par godina su bile relativno česte, a sad s obišao nekoliko trgovina i nema ih ni u jednoj
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 20:31   #1229
Quote:
spirou kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

zanime me gdje u ZG mogu kupiti ovakve pločice s kvarcom?



http://www.kimicommerce.hr/ProductLi...--Kvarc.wshtml

jeli to itko od vas igdje vidio?
prije par godina su bile relativno česte, a sad s obišao nekoliko trgovina i nema ih ni u jednoj

Pogleday na internetu FONTANA BISMANTOVA serija CRYSTAL, ako je to što tražišmožeš ih naći u Fero-term-u u raznim dimenzijama. Rok isporuke je 30 dana. Pozz
__________________
kad si kupim mali motorin.....
sinaki2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 11:51   #1230
Quote:
sinaki2105 kaže: Pogledaj post
Pogleday na internetu FONTANA BISMANTOVA serija CRYSTAL, ako je to što tražišmožeš ih naći u Fero-term-u u raznim dimenzijama. Rok isporuke je 30 dana. Pozz
Pitao sam u fero-termu prije 10 dana...nikad čuli za to

ništa, otić ćemo opet...thx
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 13:40   #1231
ja sam prije cca. godinu dana vidjela tako nešto u onom dućanu s pločicama preko puta tržnice na Kvatriću. zaboravila sam kako se zove dućan. uglavnom na zapadnoj strani šubićeve, kod Kvatrića.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 22:05   #1232
Quote:
spirou kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

zanime me gdje u ZG mogu kupiti ovakve pločice s kvarcom?



http://www.kimicommerce.hr/ProductLi...--Kvarc.wshtml

jeli to itko od vas igdje vidio?
prije par godina su bile relativno česte, a sad s obišao nekoliko trgovina i nema ih ni u jednoj
Ja ih vidla danas u Bauhausu na Žitnjaku - u svim mogućim dimenzijama. Cijena 600 - 660 kn.
Danny1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:27   #1233
super, hvala
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:51   #1234
Quote:
spirou kaže: Pogledaj post
super, hvala
Nema na čemu
Danny1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 17:24   #1235
keramika - imitacija drva?

dali je netko kupovao istu na području Rijeke u zadnje vrijeme?
zizou_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 23:20   #1236
Quote:
zizou_09 kaže: Pogledaj post
dali je netko kupovao istu na području Rijeke u zadnje vrijeme?
Imaš sigurno u Špini, a ima i u Termocommercu i Ferotermu.
Elle Vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 15:33   #1237
uklanjanje podnih pločica

Radim pripremu za novu kuhinju pa vas molim za savjet je li sljedeće moguće napraviti.

Na mjestu gdje dolazi kuhinja se nalaze pločice koje mi se ne sviđaju i treba ih ukloniti.
O pločicama koje su postavljene znam sljedeće:
-debljina je 5-7 mm
-postavljene su na glazuru koja je jedan 1cm bila višlja od glazure na koju je postavljen parket
-ljepljene su flexi ljepilom(ne znam debljinu sloja ljepila)
-glazura na spoju parket-pločice je prekinuta

Trenutni odnos visina parketa i pločica je takav da je nivo pločica 2 mm ispod nivoa parketa.
Slike trenutne situacije:




Postojeće pločice bi trebalo ukloniti i zamijeniti novim dimenzije 600x300 debljine 10 mm koje su predviđene za slaganje sa minimalnom debljinom fuge.
Je li moguće i je li preporučljivo ukloniti postojeće pločice bez značajnijeg oštećenja glazura(koje se ne bi dalo popraviti masom za izravnavanje) i da se na to postave ove nove koje bi sa visinom došle otprilike na nivo parketa(ako bi i ispale par mm višlje to bi nekako preživio) ?

Pošto je glazura na spoju parket-pločice prekinuta(diletacija) krajnja opcija mi je micanje glazure na mjestu pločica al to bi svakao izbjegao.

Kada bi se postavljale nove pločice odmah bi tražio i postavljanje lajsne pod pločice na spoj parket-pločice a ne kao što je trenutna situacija da se mora postaviti T lajsna.

Kuhinjski dio gdje se nalaze pločice ima na zidu poljepljen sokl od pločice druga slika.
Postoji li neki razlog da taj sokl treba biti ovako visok?
Ja bi ga stavio na visinu lajsne parketa jer mi se čini da je tako vizualno bolje, osim ako ne postoji neki poseban razlog zašto baš ovako mora biti.
Burgija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 15:46   #1238
ovako...

ovisi u kakvom je stanju glazura ispod.
kod mene je bila slicna situacija, samo je bia laminat. i mi smo sve dizali. glazura je ispod bila u ocajnom stanju pa smo morali sve minjati.

a za cokl... kod mene je sve parket (i kuhinja) osim jednog malog dijela hodnika. i tamo sam samo produzila sa coklom od parketa, baz iz tog razloga.
da probas i ti tako

p.s. kod mene je taj "cokl" od parketa bijeli
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 09:20   #1239
teško mi je procijeniti u kakvom stanju je glazura, znam da je sve relativno novo(5 god) a debljina glazure je 5 cm
pitanje je kad se pločice krenu skidati hoće li se ljepilo odvajati za pločicama ili će ostajati na glazuri

što se tiče sokla, bliži sam opciji da to budu pločice ali opet ovisi za kakve ću se pločice odlučiti
primarno mi je da se riješim ovih starih a onda ću lako/lakše
Burgija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 18:29   #1240
Question

Quote:
Burgija kaže: Pogledaj post
Radim pripremu za novu kuhinju pa vas molim za savjet je li sljedeće moguće napraviti.

Na mjestu gdje dolazi kuhinja se nalaze pločice koje mi se ne sviđaju i treba ih ukloniti.
O pločicama koje su postavljene znam sljedeće:
-debljina je 5-7 mm
-postavljene su na glazuru koja je jedan 1cm bila višlja od glazure na koju je postavljen parket
-ljepljene su flexi ljepilom(ne znam debljinu sloja ljepila)
-glazura na spoju parket-pločice je prekinuta

Trenutni odnos visina parketa i pločica je takav da je nivo pločica 2 mm ispod nivoa parketa.
Slike trenutne situacije:




Postojeće pločice bi trebalo ukloniti i zamijeniti novim dimenzije 600x300 debljine 10 mm koje su predviđene za slaganje sa minimalnom debljinom fuge.
Je li moguće i je li preporučljivo ukloniti postojeće pločice bez značajnijeg oštećenja glazura(koje se ne bi dalo popraviti masom za izravnavanje) i da se na to postave ove nove koje bi sa visinom došle otprilike na nivo parketa(ako bi i ispale par mm višlje to bi nekako preživio) ?

Pošto je glazura na spoju parket-pločice prekinuta(diletacija) krajnja opcija mi je micanje glazure na mjestu pločica al to bi svakao izbjegao.

Kada bi se postavljale nove pločice odmah bi tražio i postavljanje lajsne pod pločice na spoj parket-pločice a ne kao što je trenutna situacija da se mora postaviti T lajsna.

Kuhinjski dio gdje se nalaze pločice ima na zidu poljepljen sokl od pločice druga slika.
Postoji li neki razlog da taj sokl treba biti ovako visok?
Ja bi ga stavio na visinu lajsne parketa jer mi se čini da je tako vizualno bolje, osim ako ne postoji neki poseban razlog zašto baš ovako mora biti.
Ostemaju se stare plocice i skine se ljepilo trebalo bi se fino odvojit sa hilticom i malo jos postruzes sa strugacem,pocistis lijepo sve , namazes impregnaciju i mozes krenut sa lijepljenjem odmah pozeljno sa flex ljepilom,sokla moze bit velicine kakva se god tebi svida nema nikave veze kolika je visina zato sto je unutra(kad se van radi bolja je veca sokla radi spricanja kise po zidovima i radi visine snijega ,da ti ne prlja fasadu)
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.