Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2007., 13:22   #1
AK Lozić Osijek

..na Štrosmajerovoj ulici....dakle, takvih dvoje trgovaca, na kakve sam tamo danas naišao, a vjerujte svega sam vidio, majka rijetko rađa. Ulazim u salon da vidim novu Lagunu...jedna u salonu...dvoje trgovaca i ja...riba na recepciji nešto gleda u komp, ni mrc...tek na moje opetovano "dobar dan" se udostojila podići pogled i ozdraviti, onako, preko kurca...i to je sve od nje. Gledam auto, hoču unutra...e neš, zaključano. Pitam, mogu li...ona se diže, jedva, traži kolegu koji valjda duži ključeve...stižu oboje nakon 5-6 min...ona za komp a on, kao iz kreveta, razbarušene kose, zgužvane karo košulje, bez krvte jasno, otvara auto a ja vadim lješta i čupam iz njega info...kako oni zamišljaju trgovinu, na konto takvih dvoje spadala, ni test vožnju da su ponudili, a imaju vani test novu L, ni procjenu rabljenog, da ostavi čovjek 200 Kkn i iber...no chance. Znam, nisu više plaće u auto salonima ko nekada, ali brale ako ne možeš raditi posao koji voliš bar voli posao koji radiš...do slijedeće prilike. Imali ste takvih iskustava?
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 16:20   #2
Girling,nazalost,jako puno..

evo samo primjer Autokuca Simatic (bmw)

Boze sacuvaj ici tamo,cisti gubitak vremena.
black000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 17:03   #3
Imala takvo iskustvo često sa Lozićem na Čepinskoj. Za Štrosu mi to totalno čudno jer ih tamo osobno sve poznam i svi su mi zaista ok. Tamo sam i auto kupila i s njima nikad nikakvih problema.
Nata2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 21:28   #4
Quote:
Nata2804 kaže: Pogledaj post
Imala takvo iskustvo često sa Lozićem na Čepinskoj. Za Štrosu mi to totalno čudno jer ih tamo osobno sve poznam i svi su mi zaista ok. Tamo sam i auto kupila i s njima nikad nikakvih problema.
a očito je naglasak na "...tamo ih sve poznajem..."
rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 22:25   #5
AK Cindrić Sisak, Renault

...očajna ženska koja tamo radi i umjesto test vožnje ponudila nam je da pogledamo slike na internetu

Naravno, na pitanje da li se može srediti nekakav popust na gotovinu, ili barem neki komad opreme gratis, prgavo odgovara da ljudi koji imaju gotovinu obično traže nešto povoljno i na kraju ne kupe ništa jer su neodlučni.
Hladne glave mogu reći da je na prodavaču automobila da ti usadi u glavu da ti taj automobil želiš, jer ne prodaju škart, nego nove automobile.

AK Baotić, Zagreb

Nakon dovoženja vozila na servis i procjene od 3-4 sata trajanja, sjetim se da su zvali doma i anketirali kupce/klijente da li im je ponuđeno zamjensko vozilo ili prijevoz doma pa pomislim da bi možda bili toliko ljubazni da me s okretišta na Dubravi netko odbaci do Petrove, cca 1-2 km, 3-4 semafora, ista ulica praktički. Odgovaraju da trenutno imaju pauzu i nemaju vremena i pitaju da li mi možda treba 7 kuna za tramvajsku kartu.
Rekoh da nisam baš takva bijeda
_ov3rflow_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 22:28   #6
Mali disklejmer: Ako mi se javite za xy dana/mjeseci da ja tu idem nesto brisat jer se u međuvremenu desilo to i to to ne mislim napraviti

A nebi bilo 1. put da se to traži
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 23:11   #7
Quote:
rabbit kaže: Pogledaj post
a očito je naglasak na "...tamo ih sve poznajem..."
Čuj auto sam kupila prije gotovo dvije godine i u međuvremenu se s njima skompala. Kad sam ga kupovala nisam apsolutno nikog poznavala i opet su bili fer i korektni. Ja samo iznosim svoje iskustvo s njima, ne kažem da nije istina da je netko imao drugačije iskustvo.
Nata2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 12:47   #8
Ruting u Zagrebu.

Ajme majko. Da tim ljudima dodje konkurencija u obliku Cigana, propali bi za mjesec dana.
U principu gdje god nema konkurencije nema ni usluge.
Pugsley Adams is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 13:48   #9
Je, kam taj svijet ide... c, c, c..., baš obilazim te salone zadnjih par mjeseci i nove i rabljene aute gledam..., no shvatio sam jednu stvar: -to su samo trgovci, ...svejedno im je jel' prodaju aute, ili čavle i šarafe u Ferimportu...

Sistem je ono: -roba je na "tezgi" viđeno kupljeno..., 'đenja..., dođite nam opet..., ...k'o da se auti prodaju svaki dan...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 14:16   #10
Problem je što trgovci novim automobilima određene marke nemaju konkurenciju, osim u Zagrebu gdje za pojedinu marku postoji više trgovaca i servisa. Dodatni problem u Osječko baranjskoj županiji braća Lozić drže zastupstvo za pola poznatih marki automobila i mogu se ponašati kako oni hoće prema kupcu. Ako neuzmeš kod njih Renault, otići ćeš uzeti nešto drugo (Peugeot, Dacia, Nissan, Hyundai...) i opet će oni uzeti lovu!
bajki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 10:18   #11
Potpisujem za AK Lozić-nije to samo slučaj u Osijeku, ista je stvar u Vinkovcima- usluga im je takva da ako budem kupovao Renault idem u Zagreb po njega jer ovdje nema šanse da više zakoračim.....

Dva neugodna iskustva-pričam o jučerašnjem-uđem u salon, trgovac se lijeno ustane a ne svako moje pitanje neljubazno odgovara sa stavom-šta me to pitaš i sl. Na pitanje da mi preporuči nešto za 90 ili 100 tisuća kn koliko imam preporuči mi da prosurfam, na što sam samo rekao: Možda bi i vrijedilo surfati vašim stranicama ali vi em' ih nemate em' na službenim Renault stranicama nema ni jedne akcije ili nešto sl. već su cijene sve stare

-nema šanse da tamo ostavljam svoj novac....
-a slična je situacija i u Osijeku i to baš u salonu na Štrosmajerovoj

U drugim salonima kad sam došao i rekao tražim auto za te i te novce nudili su nekoliko modela, gotovina, kredit, leasing-sve samo da se odlučim i neko od njih će i dobiti te novce kad u petak kupim auto

Zadnje uređivanje tino07 : 01.11.2007. at 10:20. Reason: dodatak
tino07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 18:21   #12
Thumbs down TRGOVCI LUTKE BEZ MOZGA:

Quote:
tino07 kaže: Pogledaj post
Potpisujem za AK Lozić-nije to samo slučaj u Osijeku, ista je stvar u Vinkovcima- usluga im je takva da ako budem kupovao Renault idem u Zagreb po njega jer ovdje nema šanse da više zakoračim.....

Dva neugodna iskustva-pričam o jučerašnjem-uđem u salon, trgovac se lijeno ustane a ne svako moje pitanje neljubazno odgovara sa stavom-šta me to pitaš i sl. Na pitanje da mi preporuči nešto za 90 ili 100 tisuća kn koliko imam preporuči mi da prosurfam, na što sam samo rekao: Možda bi i vrijedilo surfati vašim stranicama ali vi em' ih nemate em' na službenim Renault stranicama nema ni jedne akcije ili nešto sl. već su cijene sve stare

-nema šanse da tamo ostavljam svoj novac....
-a slična je situacija i u Osijeku i to baš u salonu na Štrosmajerovoj

U drugim salonima kad sam došao i rekao tražim auto za te i te novce nudili su nekoliko modela, gotovina, kredit, leasing-sve samo da se odlučim i neko od njih će i dobiti te novce kad u petak kupim auto
pa ti vlasnici auto kuća,pogotovo Lozić su jadni kad moraju plaćati takve ljenčine i neznalice,pa moj prodavač u Vinkovcima nije imao pojma o uvjetima prodaje,stalno sam morao zvati Zagreb a on ono kaže eto vidiš ni ja to nisam znao,što znači da će ti sve slagati i obećati samo da ti uvale šerpicu,ma zamisli ja njima trebam sve ovjeriti kod bilježnika a oni kažu pa rekli smo vam mi držimo riječ,ha,ha a što kad sutra dobije otkaz i auto kuća se zatvori šta treba da mu dođem kući na vrata i kažem izvoli riješi i popravi auto doću sutra po njega, tako smo se na riječ dogovorili,paš me zanima kakav bi bio odgovor tih ljigavih i nekulturno lažljivih prodavača.(pa znaš ono nisam znao ili oprosti lagali su me). JADNO
nedinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 18:46   #13
Vidim da ti je ovo prvi post i ne bi te htio obeshrabriti, ali daj tu i tamo ubaci koju točku (da, vidim ove dvi na kraju), da se može pročitati sa razumjevanjem.
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 22:52   #14
Čudno mi je to što kažeš za probleme AK Lozić u Strossmayerovoj, ja sam kupio Clio prije mjesec dana kod njih i nije bilo nikakvih problema, bili ljubazni, ponudili probnu vožnju, dobro objašnjeni uvjeti financiranja, dali mi radio, podne gume i te gluposti. Neznam jesam imao sreću ili su uvijek takvi
Markan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 00:00   #15
iznimke potvrđuju skoro pa pravilo.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 00:43   #16
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
..na Štrosmajerovoj ulici....dakle, takvih dvoje trgovaca, na kakve sam tamo danas naišao, a vjerujte svega sam vidio, majka rijetko rađa. Ulazim u salon da vidim novu Lagunu...jedna u salonu...dvoje trgovaca i ja...riba na recepciji nešto gleda u komp, ni mrc...tek na moje opetovano "dobar dan" se udostojila podići pogled i ozdraviti, onako, preko kurca...i to je sve od nje. Gledam auto, hoču unutra...e neš, zaključano. Pitam, mogu li...ona se diže, jedva, traži kolegu koji valjda duži ključeve...stižu oboje nakon 5-6 min...ona za komp a on, kao iz kreveta, razbarušene kose, zgužvane karo košulje, bez krvte jasno, otvara auto a ja vadim lješta i čupam iz njega info...kako oni zamišljaju trgovinu, na konto takvih dvoje spadala, ni test vožnju da su ponudili, a imaju vani test novu L, ni procjenu rabljenog, da ostavi čovjek 200 Kkn i iber...no chance. Znam, nisu više plaće u auto salonima ko nekada, ali brale ako ne možeš raditi posao koji voliš bar voli posao koji radiš...do slijedeće prilike. Imali ste takvih iskustava?
mozda im nisi djelovao kao netko ozbiljan ili netko tko moze priustit tako auto. znam da zlocesto zvuci ali oni su ti takvi. da si predstavnik neke firme vidia bi kako bi skakali pored tebe.
 
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 08:00   #17
Kolega mijenja Scenica iz 2003 god, 60000 km, redovito održavan kod Lozića, za novog Scenica kod Lozića. Lozić u Strossmayerovoj mu nudi za starog Scenica 45000 kn. Kolegi nebude teško nego ode do drugog Lozićevog salona (Čepinska cesta) i tamo mu za istu kombinaciju ponude 55000 kn!!!
Po meni je i ta cijena mala!
Toliko o Loziću!
bajki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 17:40   #18
kod lozića sam kupio već 4 auta i do super sam zadovoljan sa uslugom koju sam dobio. ne isključujem da je netko imao nekih loših iskustava ali o njima osobno sve najbolje.
shejtan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 17:47   #19
Exclamation Nisam čitao post, pročitao sam naslov i to mi je dovoljno!

Bio sam tamo jednom u životu I NIKAD VIŠE!

Takvu neprofesionalnost, neljubaznost i poniženje nikad nigdje niotkog nisam doživio.

Uplatio sam auto i iz Zagreba došao po njega rano ujutro autobusom, zbog tehničkih neispravnosti bio sam osuđen čamit u salonu do popodnevnih sati. Nisu me ponudili ni sa čašom obične vode!? O ostalom neću!
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 17:51   #20
Ford u Dugom Selu, prošlu jesen kada sam krenuo u potragu za novim autom-katastrofa od neljubaznosti frajera koji glumi božanskog trgovca.IDIOT.Obišao još desetak drugih salona i svagdje ljubazni,na usluzi,..sve OK,ali ovaj.............
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.