Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2013., 23:50   #10001
žalfijo, nije ništa previše kosi bob, super je ovako. I da crne mice rulaju !

NOD ako misliš ovo http://www.johnmasters.com/ss.htm ima u Bio i Bio trgovinama i u ljekarni Lavanda Mia u Petrinjskoj
Mirella is offline  
Old 18.08.2013., 08:22   #10002
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Aha, vidim, vidim...

Al' sad želi biti kao zec.


@Pičvoman - a da ti nabaciš 8.3?

Budući imamo sličnu boju kose, očiju, iz iskustva, zlatne nijanse ispadaju lijepo zlatno, bistro ako me kužiš, s tom nijansom ćeš vjerojatno dobiti onako jantarno zlatnu boju.

Znam da ih se svi boje, ali to nije istina.

Najgore je nabaciti pepeljastu na tako neki šućmuć na glavi, gdje ti hidrogen posvijeti obično nedovoljno izrast, pa dobiješ nedefiniranu mutnu žuto zelenkastu nijansu i mrtvački sive pramenove.

Probaj brate napraviti preljev.
Najbezbolnija varijanta, smiješaj farbu, mali postotak hidrogena 3% ili ajd' 6% i regenerator u istim omjerima, pukni na vlažnu kosu i drži jedno pola sata.

Trebalo bi ti malo ubiti izrast i osvježiti boju.
Ako ti se baš ne sviđa, brže se ispere tako i nije neka drama preći u neutralniju ili još lakše u topliju nijansu.

Inače, ja već neko vrijeme koristim Subrinine pearl i violet nijanse, klonim se pepela jer to nikada nije to na mojoj glavi.

Edit:
Već sam naučila, hahaha, moja prirodna je recimo 7.1, a idealna 9.1, samo ako idem baj d buk i stavim 9.1 i 6% koji posvijetljuje do dvije nijanse ne dobijem ono što bi htjela.
Hidorgen mi odmah posvijetli kosu doduše za te dvije nijanse, jer imam nježnu vlas - i to na neku bliješteće žutu rozu boju jer sam pjegava, pepeljasta mi ulijepi sivi ili još gore sivo zelenkasti pigment i blje, rezultat je mutna zlatna nijansa.

Pearl nijanse puno bolje rade, plavo su pigmetirane, fino neutraliziraju moju riđavost pa dobijem, recimo to tako - zlaćano neutralnu boju bisernog odsjaja, pramenovi isto fino zasjaje, nisu ni sivi ni ljubičasti.

Jedina pepeljasta koju koristim zadnje vrijeme, ali to je nešto razrijeđeno, smiksano, a da nije siva nego baš taman je Casting 1010.
Na kutiji i piše da je za osvježavanje pramenova.
Možeš i nju probati dok si na moru, stvarno ne uzrokuje nikakvu štetu.
Hvala ti na opseznom postu!jantar zlatna to je boja mog zeca!ahahahaha..moj problem je sto ne znam uvijek ime boje koja mi se svidja,pa se mozda i ne izrazim kako treba..
peachwoman is offline  
Old 18.08.2013., 13:06   #10003
koja bi ovo bila nijansa?
namjeravam kupiti ili subrina boju za kosu ili wellaton pa ako znate koja bi njihova nijansa odgovarala ovoj na slici?
yogalove is offline  
Old 18.08.2013., 16:20   #10004
Takvu boju i ja želim . To bi ti mislim bila nekakva sedmica.
Djeluje mi dosta hladno, pa onda pretpostavljam da bi trebala tražiti 7.1. Ali javit će se cure koje se više kuže u to .
Luciferia is offline  
Old 18.08.2013., 17:54   #10005
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Fala na komplimentima ženskice!

Nisam baš htjela tako jako ukošeni bob, ali neću cijepidlačiti.



Ama kako si je samo skužila? Ja nisam.

Koristim Subrinin silver i odličan mi je!
Nije ljubičast, više je golubinje sivi.

Subrina zapravo ima skroz dobre proizvode, pogotovo za farbanje, toniranje..oš šampone, oš lonsione u boji, pjene, ehotone..i uopće nisu skupi, ovaj šampon je ispod 20 kn, 200 ml.
Jel se taj šampon može koristit svako pranje kose ?
__________________
I start to complain that there is no rain..
Disease is offline  
Old 18.08.2013., 20:18   #10006
Quote:
Luciferia kaže: Pogledaj post
Takvu boju i ja želim . To bi ti mislim bila nekakva sedmica.
Djeluje mi dosta hladno, pa onda pretpostavljam da bi trebala tražiti 7.1. Ali javit će se cure koje se više kuže u to .
uzela sam 8.1 jer meni koju god 7icu sam probala uhvati jako tamno.
ali napravila sam preljev u slucaju da fulam i sad drzim na glavi pa cemo vidjet
yogalove is offline  
Old 18.08.2013., 20:34   #10007
Cure, pomoć!!

Zanima me koja je boja ovo sa prve slike: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2313
jako jako jako mi se sviđa

i kako biste okarakterizirali njezin izrast? (koja je to nijansa, ton, podton?)
__________________
Shut up and make me sandwich!
Ardennes is offline  
Old 18.08.2013., 21:15   #10008
Quote:
Ardennes kaže: Pogledaj post
Cure, pomoć!!

Zanima me koja je boja ovo sa prve slike: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2313
jako jako jako mi se sviđa

i kako biste okarakterizirali njezin izrast? (koja je to nijansa, ton, podton?)
mislim da je izrast šestica, neka svijetlo-srednje smeđa, a za kosu bi rekla da je neka svijetla pepeljasto plava, recimo 9.1
ali čekaj da ti još netko napiše što misli, nisam sigurna
yogalove is offline  
Old 19.08.2013., 00:24   #10009
moj izrast bi bio te neke boje pa zato pitam...
al to su i pramenovi čini mi se neki ili?
__________________
Shut up and make me sandwich!
Ardennes is offline  
Old 19.08.2013., 01:04   #10010
Quote:
Disease kaže: Pogledaj post
Jel se taj šampon može koristit svako pranje kose ?
Ma ja mislim da ovaj Subrinin može, svakakvih ima, ali ovaj lijepo pjeni, imam osjećaj da dobro opere kosu.
žalfija is offline  
Old 19.08.2013., 09:44   #10011
Quote:
Ardennes kaže: Pogledaj post
moj izrast bi bio te neke boje pa zato pitam...
al to su i pramenovi čini mi se neki ili?
mislim da su izvuceni pramenovi i blajhani pa na to neka boja ili preljev
yogalove is offline  
Old 19.08.2013., 22:33   #10012
okej, znači pepeljasta plava 9.1. bi to bila.

hvala

e sad, koju da uzmem (konkretno koju marku) boju?
__________________
Shut up and make me sandwich!
Ardennes is offline  
Old 20.08.2013., 10:26   #10013
Quote:
Ardennes kaže: Pogledaj post
okej, znači pepeljasta plava 9.1. bi to bila.

hvala

e sad, koju da uzmem (konkretno koju marku) boju?
to ti ne znam jer ja ne koristim te svijetle boje. ali znas da ti 9tka nebu posvjetlila kosu bez blajha ako sad imas 6icu, mislim bude ali ce ti ispast zuto. tak da blajh svakako dolazi u obzir
yogalove is offline  
Old 20.08.2013., 12:34   #10014
znam, naravno, blajh sam uračunala...to je kao ono, nužno zlo ...
__________________
Shut up and make me sandwich!
Ardennes is offline  
Old 20.08.2013., 19:01   #10015
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post


ps. izgleda kao da imam ful maleno i jadno tijelešce , zanemarite, napuhnuo mi se bob.
Nisam plava i nemam pojma kako sam zalutala na ovu temu jer mi plava kosa nikad nije bila nešto (nemojte sad sa mnom na kolac ),
ali žalfijo žalfijice, pa ti si predivna! ;srcad:
Nuria Monfort is offline  
Old 21.08.2013., 03:03   #10016


Pa hvala, khm, sad me malo sram, ovaj, znam,
tako ni ja nisam smeđa i nikad ne bi bila, al' onda naletim na neku fotku neke i imam totalni girl crush.
žalfija is offline  
Old 21.08.2013., 10:23   #10017
Daklen, puknula sam sinoć Artego 9.71 na kosu, u izrastu s 12 % hidrogenom,a ostatk preljev s 3 % i rezultat je faking katastrofa.
U izrastu sam ispala žuta i to tamno žuta, a ovaj svijetliji ostatak kose je muljav sivo-zeleni. S time da sam još 2 puta oprala kosu sa šamponom protiv peruti da isprem to , malo se ublažilo, ali sam još uvijek koma.
idem u petak an šišanje i mislim da ću opet srezati kosu skroz kratko ala Charlize i nek mi nešto stavi da me riješi tog žutila il ću se vratiti u smeđe.
Mirella is offline  
Old 21.08.2013., 12:57   #10018
Auu, fuj, znam tu plijesnjivu...

Mirela, a zašto ne probaš svijetliju nijansu od devetke, možda bi upalilo i sa manjim postotokom hidrogena?

Tebi zapravo treba posvijeljivanje izrasta i pravi korektivni ton, nekako imam filing da je devetka previše pigmentirana...onda si još uzela ovu koja ima očito zeleno- sivi ton, huh.

Zelena bi bila za one tvrdokorne crnke čiji pigment ostane jako crven prilikom farbanja da ga neutralizira, sivac bi nakon toga trebao reflektirati neki pepel, ali to nije to. :/
Ja mislim da sa 12% hidrogena tvoja kosa sigurno dođe do neke svijetlonarančaste, ako ne i svijetložute, znači trebala bi u teoriji puno plavog korektivnog tona.

Lako poslije staviš malo sivila u vidu kakvog ehotona, ako si baš želiš sivilo.

Probaj kad već imaš kratku kosu, nemoj još odustati.
Nešto biserno i to barem desetku. Ja navijam za Subrinu.
Oni zapravo rade, mislim barem, po Wellinim receptima, slični su brojevi kao kod Kolestona.
Ili Koleston.

Zadnje uređivanje žalfija : 21.08.2013. at 13:14.
žalfija is offline  
Old 21.08.2013., 13:55   #10019
Uh Mirella, sretno. Najbolje bi nam bilo da se obojamo u smeđe.

Meni je sad žao kose. Tj, žao mi je šišati se skroz na kratko.
Što mislite kakva bih ispala da samo puknem Wellinu sedmicu na primjer?
Stavila sam sliku u jedan od prijašnjih postova (linkana je).
Malo sam guglala tu boju i jedna cura ju je stavila na platinastu plavu i ispalo joj je taman kako ja hoću. Sad ne znam hoće mi biti prevelika opet razlika izrast - ostatak kose.
Luciferia is offline  
Old 21.08.2013., 14:42   #10020
Fala drage moje na savjetima.

žalfi, probala sam ti ja i Subrinu 80/8 i 30/3, meni sve to opet žuto ispadne. keune 1517 mi još najbolje ispadne, mislim najmanje žuto ali mi je smrt za kosu. Probala sam i Keune 10.7, bila je isto koma.
tako da sam baš zato odustala od jako svijetlih nijansi,a ne želim se više blajhati pa raditi preljev.
jedino bi mogla još isprobati Koelstonke na izrastu, ali ću ih morati izvana naručiti.
Mirella is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.