Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2012., 10:49   #3281
nije to rekla-kazala ako su u "Plan 21" stavili da će napravit zakon o najmu uz mogućnost otkupa. Druga je stvar da to netko treba platit

Quote:
seksi-bogat kaže: Pogledaj post
Političari su spremni za glasove napravit sve. Pa ne ide novac za otplatu kredita za izgrađene stanove iz njihova džepa.
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 11:52   #3282
ako ste primijetili zadnjih dana se raščišćava prostor oko gradilišta srednje škole i pratećih objekata. pitao sam jednog od radnika znači li to nastavak radova, a on reče (koliko je njemu poznato) da se očekuje uvođenje novog izvođača na gradilište
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 15:15   #3283
Quote:
seksi-bogat kaže: Pogledaj post
nije to rekla-kazala ako su u "Plan 21" stavili da će napravit zakon o najmu uz mogućnost otkupa. Druga je stvar da to netko treba platit
Nekak nisam siguran da bu to vrijedilo za naše naselje s obzirom da je pri planiranju dio stanova bio namiijenjen najmu. Moram priznati da ne vidim ekonomsku računicu grada ako bi stanove koje iznajmljuje išao prodadi debelo ispod cijene. koliko znam svugdje na zapadu postoje gradski stanovi koji se iznajmljuju,druga je stvar što u njima možeš stanovati cijeli život.
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 16:04   #3284
do sada od političara nitko nije iskazao čuđenje inicijativi da stanari otkupe stan po cijeni ispod 1.295 eur/m koliko će grad tek platiti za njihovu izgradnju. I uvijek se računa na povlaštenu i nižu cijenu otkupa.
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 16:45   #3285
ok, znači za sada ništa od toga... hvala vam
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 19:04   #3286
http://www.vecernji.hr/vijesti/pocet...-clanak-454187
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:01   #3287
dakle,raspisan je ovaj natjecaj http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=43902
sve kuzim sve znam,pa molim one koji se kuze ..dali vrijedi predavati papire za ove stanove akonemammo status znanstvenika,doktora i slicno??
podstanari smo,suprug je bio u ratu,invalid rata je,iz zagreba smo i imamo petero djece..pa dali vrijedi pokusati ili ???
samoMAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:20   #3288
Definitivno vrijedi pokušati, imat ćete dosta bodova na temelju godina prebivališta u Zagrebu, podstanarskog statusa, djece, staža u ratu, invalidnosti..
little girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 16:30   #3289
jucer sam zvala u poglavarstvo i nis od toga
primanja moraju biti oko 2000 kn po clanu ?!?
samoMAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 16:53   #3290
Quote:
samoMAMA kaže: Pogledaj post
jucer sam zvala u poglavarstvo i nis od toga
primanja moraju biti oko 2000 kn po clanu ?!?
Sad niš ne kužim,kolko se ja sjećam radilo se o 1/3 plače,tj. da ti rata najma ne prelazi 1/3 plače. Pod tim uvetima nikad nebi dobio najam.
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 17:18   #3291
Quote:
samoMAMA kaže: Pogledaj post
jucer sam zvala u poglavarstvo i nis od toga
primanja moraju biti oko 2000 kn po clanu ?!?
Predaj papire. Ništa ne gubiš osim vremena. Bio je taj kriterij i na prvom natječaju pa svejedno ima ljudi u kvartu koji su prošli.

edit: većina šuša u poglavarstvu koje daju informacije nemaju blage veze, lupe i ostanu žive.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:35   #3292
mm je prijavljen na 2100 kn
sada placamo najam 1800 kn pa ,,neznam,,pokusala bi predati ,ali me strah..
samoMAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 12:17   #3293
Taj kriterij je bio i na drugom natječaju, da min. primanja po članu kućanstva moraju biti 1/3 od prosječne plaće u gospodarstvu Grada Zagreba a ona je u lipnju iznosila 6319 kn.

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=1038
little girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 17:40   #3294
Quote:
kovac_niko kaže: Pogledaj post
Koliko vidim stan stoji prazan već godinu dana,D blok.
hvala!!

prosječna plaća: http://www.dzs.hr/Hrv/system/first_results.htm
Noćnićuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 11:53   #3295
Quote:
seksi-bogat kaže: Pogledaj post
nije to rekla-kazala ako su u "Plan 21" stavili da će napravit zakon o najmu uz mogućnost otkupa. Druga je stvar da to netko treba platit
Niš od toga jer nema logike.
Primjerice, uzmimo da bi se uz plaćanje najamnine stan isplatio za 40 godina.
Ti si uzeo stan u najam i uredno plaćao najamninu 20 godina. Nakon toga iseljavaš, bilo svojom voljom ili višom silom, i ja useljavam u taj stan.
Odmah po useljenju, ja se sjetim da bi htio otkupiti stan i u tom slučaju plaćam samo preostali dio cijene stana, tj. 50% vrijednosti.
Uglavnom, bio bih ti jako zahvalan što si mi kupio i poklonio pola stana
__________________
U životu je bitno samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplina!
icebug is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 08:44   #3296
ništa nije logično kad su gradski stanovi u pitanju
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 09:35   #3297
Quote:
icebug kaže: Pogledaj post
Niš od toga jer nema logike.
Primjerice, uzmimo da bi se uz plaćanje najamnine stan isplatio za 40 godina.
Ti si uzeo stan u najam i uredno plaćao najamninu 20 godina. Nakon toga iseljavaš, bilo svojom voljom ili višom silom, i ja useljavam u taj stan.
Odmah po useljenju, ja se sjetim da bi htio otkupiti stan i u tom slučaju plaćam samo preostali dio cijene stana, tj. 50% vrijednosti.
Uglavnom, bio bih ti jako zahvalan što si mi kupio i poklonio pola stana
Pa to ne bi išlo baš tako... Bilo je o tome riječi i navodno dosta ljudi tako živi samo nigdje ništa napismeno ne mogu naći...
Dakle kad useliš potpišeš ugovor na 5 godina-najam s mogućnošću kupnje. Kada ti istekne tih 5 godina, mislim da nude još godinu ili 2 i onda moraš odlučiti da li ćeš kupiti ili ne. Ako se odlučiš na kupnju, dižeš kredit ili što već i cijena stana se umanjuje za sve tvoje plaćene stanarine. U slučaju da se iseliš i doseli netko drugi, sklapa se novi ugovor.. Ne znam zašto bi se prenosile "pogodnosti" na drugog stanara, to nema logike...
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 09:36   #3298
Quote:
petra_:) kaže: Pogledaj post
Pa to ne bi išlo baš tako... Bilo je o tome riječi i navodno dosta ljudi tako živi samo nigdje ništa napismeno ne mogu naći...
Dakle kad useliš potpišeš ugovor na 5 godina-najam s mogućnošću kupnje. Kada ti istekne tih 5 godina, mislim da nude još godinu ili 2 i onda moraš odlučiti da li ćeš kupiti ili ne. Ako se odlučiš na kupnju, dižeš kredit ili što već i cijena stana se umanjuje za sve tvoje plaćene stanarine. U slučaju da se iseliš i doseli netko drugi, sklapa se novi ugovor.. Ne znam zašto bi se prenosile "pogodnosti" na drugog stanara, to nema logike...
U naselju nema takvog oblika najma. Lupetaš.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 09:43   #3299
Quote:
Teressa kaže: Pogledaj post
U naselju nema takvog oblika najma. Lupetaš.
Ok, pričam općenito o tom obliku stanovanja ako nisi shvatila...
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 08:16   #3300
Jel se to meni čini ili po naselju hodaju neki drugi zaštitari od onih na koje smo navikli?
kij is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.