Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2007., 00:59   #61
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
postoji u chiccu deterđent i omekšivač za bebe, ali ne znam, trebalo bi vidjeti jel tko probao....
to ti je porez na bedake i jos je skuplji nego obicni ... onda bolje kupiti Silan, Lenor ili Coccolino sensitiv jer je to sve isto


BTW: kod mene je tradicija Gorenje i niti jedna druga masina ne dolazi u obzir , ak nis drugo imam garanciju 5 godina i servis na svakom cosku ali jos ni jednu nismon servisirali nego je svaka otisla direktno iz kupaone na glomazni otpad
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:49   #62
Quote:
Patkica_ST kaže: Pogledaj post
mana joj je šta stane samo 5kg rublja u nju.
Mislim da joj to nije mana, jer i ove 'obične' mašine imaju kapacitet 5 ili 6 kg.

Mana te perilice je da kad je uključiš ne možeš je više ugasiti da staviš zaboravljeni komad odjeće unutra da se pere kao što je slučaj s ovim običnima
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 20:51   #63
Znam da su skoro sve tog kapaciteta, ali vidjeh od Gorenja neku "svemirski" izgleda. 7kg pere, ali ne bi to moglo u moju kupaonicu. Bilo bi me strah to otvarat u pranju, uvik mi se čini da će sve poplavit.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 20:55   #64
Ali da ne budem više van teme moram vam se pohvalit svojim ludilom. Još uvijek perem maloj robu odvojeno (ima 13mj.). I sva sreća pa nisam našla u Chicca taj prašak. Inače perem joj u Persil sensitiv gelu. O peglanju neću.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 21:02   #65
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Mislim da joj to nije mana, jer i ove 'obične' mašine imaju kapacitet 5 ili 6 kg.

Mana te perilice je da kad je uključiš ne možeš je više ugasiti da staviš zaboravljeni komad odjeće unutra da se pere kao što je slučaj s ovim običnima
moja je kapaciteta 4,5 i moram priznati da mi je to i više nego dovoljno,
kad bebo poraste selimo se u kuću, tako da ćemo sigurno tada kupiti i ovu sa 6 kg, ali za sada nam je čist dovoljno
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 23:53   #66
robicu perem na 40 sa tekućim persilom sensitive,ubacim i naše finije stvari.a ono kaj perem na 90 perem sa našim stvarima i 2 puta isperem.bebač ima 3 tjedna i nije mu ništa.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 19:34   #67
moja patronažna je rekla da je bitno kad se peru bebine stvari, ovo što milkica kaže, 2x ispirati..i protiv omekšivača je...ali što utpala veli - svaka beba ima svoj faktor osjetljivosti kože..neka je mimozica, a neka...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 23:36   #68
nitko mi nije odgovorio zasto se treba pratu djecju robicu odvojeno od nase?? ja ju perem zajedno sa svojom u tekucem detergentu rex-soda efect i koristim omeksivac cocolino kojoi je odlican
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 09:47   #69
Pa ni ja nisam planirala dječju odjeću prati odvojeno od naše, možda samo prva dva-tri puta da vidim kako će reagirati na deterđent...
Ne znam zašto se prakticira odvojeno prati odjeću radi bakterija , ali svejedno, sve je prljavo i naše i bebino!

Još kad sam bila u babinama vidjela sam da ljudi peru bebinu odjeću posebno i to samo po par komada robe , meni je to bezveze
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 13:01   #70
ma mislim da je važno samo jako dobro ispiranje, i ne stavljanje omekšivaća...I biti će sve ok. i ja mislim bebinu robicu prati sa našom...
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 11:10   #71
i ja trazim odgovor na to pitanje, zasto ne prati zajedno.

prvih mjesec dana sam prala odvojeno, a sad perem zajedno. jedino nase gace i carape ne perem s bebinom robicom.
bojim se gljivica. ja imam cesto problema s candidom, a MM na nogama ima rijetko, ali ipak....

kad bi mi netko mogao odgovoriti, da li postoji i najmanja sansa da se gljivice na taj nacin prenose, znaci preko odjece. (i da, perem na 30 ili 40 stupnjeva. bijelo na 90.)
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 11:50   #72
ja planiram zajedno prat,osim našeg donjeg veša pa ćemo vidjet
(i naše praktički ide čisto u mašinu)
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:19   #73
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
ja planiram zajedno prat,osim našeg donjeg veša pa ćemo vidjet
(i naše praktički ide čisto u mašinu)
E upravo tako...Naše donje rublje (uostalom ima nas dovoljno da začas skupimo mašinu) i bebino će se prvo vrijeme prati odvojeno!
A ostalo zajedno..
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:17   #74
curke, jel koristite one ekoloske praske za rublje, antialergijske, antibakterijske, antiovo, antiono?

ja ne
imam griznju savjesti prema majcici zemlji
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:58   #75
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
curke, jel koristite one ekoloske praske za rublje, antialergijske, antibakterijske, antiovo, antiono?

ja ne
imam griznju savjesti prema majcici zemlji
Ja kupila cijeli paket sredstava za ciscenje i pranje ,te osobnu higijenu od firme amwey.Kao sve je potpuno razgradivo i bez kemikalija,cak i sredstvo za ciscenje rerne mozes popiti i nece ti nista biti To je bio moj blic ekoloske osvjescenosti Mislim ima dobrih stvari ali evo sada pola ne koristim Navikla sam se na moj Ariel u tekucem stanju za obojenu robu i u prasku za bijelu i jos tako par sitnica da jednostavno moj stav tesko da cu promjeniti,ali rekoh pokusala jesam!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:01   #76
Quote:
didi1 kaže: Pogledaj post
Ja kupila cijeli paket sredstava za ciscenje i pranje ,te osobnu higijenu od firme amwey.Kao sve je potpuno razgradivo i bez kemikalija,cak i sredstvo za ciscenje rerne mozes popiti i nece ti nista biti To je bio moj blic ekoloske osvjescenosti Mislim ima dobrih stvari ali evo sada pola ne koristim Navikla sam se na moj Ariel u tekucem stanju za obojenu robu i u prasku za bijelu i jos tako par sitnica da jednostavno moj stav tesko da cu promjeniti,ali rekoh pokusala jesam!
to me je mnogo muka u zivotu spasilo ...i da ne smijes to piti ...jebem mu misa kada mi dodee u dodir s kozom imama osjecaj da ce izgorit ..al je super stvar
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:10   #77
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
curke, jel koristite one ekoloske praske za rublje, antialergijske, antibakterijske, antiovo, antiono?

ja ne
imam griznju savjesti prema majcici zemlji
ja da...
oduvijek, i to iz svojih principa...
kupujem frosch tekući deterdžent na bazi aloe vere i njihov omekšivač...omekšivač ne omekšava super turbo kao lenori i silani i rućnici nisu triput deblji nego što bi trebali bit...ne miriši na orijentalni hram, ocenaski povjetarac il proljetnu livadu kao ovi sintetički, ali zato nije teška kemijska industrija, ne zagađuje ni mene ni okoliš
(inače sam protiv tog omekšivač terora kojim nas proizvođači maltretiraju zadnjih godina - jebote, odjednom veš treba bit mekši od paperja i mirisat na svijet afričke naranče, inače nisam dobra osoba )
ne znam kak bum imala obiteljsku idilu bez lenora, silana il coccolina...

isto tako, ne pretjerujem s količinom - svi koje znam pod normalno u veš mašinu stavljaju duplo više omekšivača nego što piše na uputstvima..a isto tako i deterdženta...

jedini nedostatak ekoloških sredstava za pranje je što ne peru tvrdokorne mrlje..zaflekano nema šanse da će oprat, ak je nešto sflekano pošpricam mrlju s nekim sredstvom protiv mrlja dnek mit, dm-ove robne marke.

jedino što mi se svi sad prijete da ću morat odustati od svojih eko deterdženata kad bum imala dijete - da to što dijete zmaže ništa eko ne može oprat
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:29   #78
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
curke, jel koristite one ekoloske praske za rublje, antialergijske, antibakterijske, antiovo, antiono?

ja ne
imam griznju savjesti prema majcici zemlji
Ja sam isto bila kupila one anway...pola toga nisam nikad iskoristila do kraja...mene hvata grižnja savjesti na novac koji sam bacila...jer nije malo koštao cijeli paket...
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:30   #79
i ja. Isto frosch. Omekšivač, deterdžent za robu i za suđe.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:37   #80
i, jel ti dobro pere robu koju zmažu djeca?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.