Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2008., 10:28   #1
Dilema: Pariz ili Rim...?? što vidjeti, kad ići, koji je skuplji...??

Bok svima...imam malenu dilemu. Naime iako smo se tek drustvo i ja vratili iz Barcelone, ja vec imam zelju poceti traziti sljedecu destinaciju koja ce se ostvariti tek u 5 mj 2009 ili u 9mj 2009...znam znam da sam preuranila, ali jednostavno moja zivotna hrana su putovanja i volim istrazivati.....
Moze li mi netko reci sto je bolje posjetiti Rim ili Pariz??
Treća mogućnost je krstarenje do Grčke ali u to sad ne bi ulazila....zanimaju me znamenitosti, cijene pice, hrana, ulaznica, metroa...smjestaja...da li je bolje hostel, hotel ili privatni apartman???
Hvala svima na pomoci.....
crna pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 10:38   #2
Pariz svakako, ako možeš kako spojiti spoji, iako mene Rim nije nešto oduševio.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 13:05   #3
Nisam bila u Rimu mada planiram
Ali PARIZ toplo preporucam, i to najmanje tjedan! (ja sam bila 10 dana), jer znam neke koji us islin na 3-4 dana i to onda smao protrcis kroz sve

tu imas temo o parizu sa detaljima
https://www.forum.hr/showthread.php?t...ighlight=paris
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 13:51   #4
Ovisi što te zanima.
Što god izabereš sigurno nećeš pogriješiti.
Moja teorija o putovanjima da treba postupno putovati prvo u manja i lošija mjesta, a onda u bolja i zanimljivija.
Tako da Rim bi trebao biti prvi izbor.
Vatikan spašava Rim u konkurenciji sa Parizom, s tim da Pariz s Versajem i Louvre nadmašuje Rim.
Ako želiš najjefitnije u bilo koju destinaciju idi aivonom s jako jeftinim kartama ili s manje poznatim i ne tako etabiliranim agencijama koje za malo novaca te riješavaju brigu oko detalja. Naravno, ovsi o tome kakva si osoba i koji su tvoji zahjevi.
Grčka krstarenje - nije loše iako ništa tako nije usporedivo s Parizom.
najbolje nas ostavi u objavku količinu novaca koliko misliš potrošiti, koliko dana želiš biti i kakav konfor trebaš pa ti na temelju toga možemo dati neki savjet.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 13:54   #5
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
Nisam bila u Rimu mada planiram
Ali PARIZ toplo preporucam, i to najmanje tjedan! (ja sam bila 10 dana), jer znam neke koji us islin na 3-4 dana i to onda smao protrcis kroz sve

tu imas temo o parizu sa detaljima
https://www.forum.hr/showthread.php?t...ighlight=paris
Samo jedno pitanje...10 dana Pariza,,,koliko je to novaca? gdje ste bili smjesteni? Jer meni su prijatelji bili po 4 dana i svi kazu da je stvarno premalo, ali ja bi ostala 7 dana, nakon 7 dana postajem vec lagano zivcana i zelim kuci u svoj krevet
crna pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 13:58   #6
Najvažnije je da kažeš s kojim novcem raspolažeš pa da na temelju toga možemo ti pružiti dovoljno informacija.
a što se tiče broja dana realno u 4 vidiš sve, ali žuriš. U 7 dana je ok, ali opet ako te interesira umjetnost samo za Louvre 1 dan nije dosta. 1 dan Versa, 1 dan EuroDisney. Sad ti vidi. A da ne govorim da se i oko Pariza koji dan spucati.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 14:53   #7
eh, i rim i pariz su su predivni gradovi..u oba grada bila po 2x i to i u proljece/ljeto i po zimi..svakako je 5./9.mj super timign..glupo je reci di je ljepse, jer svaki grad je drugaciji, drugaciji ritam, arhitektura itd..i opcenito vrijedi da smo svi razlicitih ukusa sto se tice putovanja
rim je mozda u konacnici svega ipak malo jeftiniji od pariza..
sto se tice broja dana, ovisi sto tebe zanima vidjeti u tim gradovima..da l te muzeji recimo opcenito zanimaju ili bi to preskocila ili te zanimaju samo građevine ili to plus parkovi itd itd..
to ti sve ovisi o ukusu putnika..
moze se vidjeti dosta toga u 4 dana a nekom nije ni 7 dana dosta..
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 18:01   #8
Pariz preporucam.
Hoteli - jako skupi (dvije zvjezdice ces tesko naci ispod 30 - 40 E po osobi, ukljucuje dorucak) - a strasni su. Probaj sa privatnim smjestajem mozda? Mi smo bili smjesteni kod prijatelja, pa nisam gledala....
Ne odi zimi jer je brrrrrrr hladno i hladnoca ubije svaku zelju za razgledavanjem (a ono zahtjeva dosta setanja).
Versailles, Disney i Mont Mar (nisam sigurna kako se pise) i Sacre Cour (e j... ga, stvarno ne znam francuski, uglavnom, crkva Sv. Srca) su must. U Disney mozes vlakom, nekih pola sata voznje.
U Disney-u uzmi ''fast pass'' jer ces u protivnom provest cijeli dan cekajuci u redovima i uzivajuci u svega nekoliko voznji!!!! Zato, odi na web - page, printaj kartu, kupi ulaznicu preko neta, zaokruzi sto zelis posjetiti i via Disney.
Sto se tice ostaloga, kupi neki vodic ili trazi na netu i organizirajte se prije puta jer necete stic tamo, ima toliko toga za vidit.
Cijene - malo skupe u restoranima i kaficima (nama obrok nije nikako pao ispod 20 E po osobi, za najjednostavniji rucak)...ali zato imaju SAVRSENE ducane prehrane iz kojih ne zelis izaci....pa si tamo uzmite klopu i spremite nesto u apartmanu!

Rim - bila vise puta, ali mene nije nesto odusevio.

Sretno u izboru!
CroatiaChic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 12:36   #9
Rim... meni odlicna klopa, definitivno spada u jefitnije gradove (metropole) Europe... manji je, lakse ga prodjes pjeske... duh povijesti te ponese...
Pariz.... ima ono 'nesto'... ali isto sam bila tamo 8 dana... pa sam tek pred kraj nasla predivne kutke za vecere, pica... i rijeka im je primamljivija.. razlicitiji po kulturama.. ima novije arhitekture... u svakom slucaju, drugaciji (meni ipak drazi), i da, ipak skuplji..

procesljaj oba topica (i rim i paris imaju posebno)...
pogledaj cijene prijevoza, smjestaja.. Zguglaj foto galerije na guglu... . pa odluci...
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 14:07   #10
Meni se osobno Rim više svidio, bila sam mjesec dana, i to dosta davno, i opet mi se činilo da nisam sve vidjela, taj grad je naprosto prepun iznenađenja, i slažem se da nije skup, dok Pariz to je.
Imam osjećaj da sam možda prekratko bila u Parizu, svega devet dana, i opet mi se čini da nisam vidjela sve što sam htjela i planirala.
Preporučam Rim u jesen, Pariz u proljeće, i samo bi se nadovezala na night train...puno šetuckanja na Rive Gauche....nećeš pogriješiti.
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 15:41   #11
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Ovisi što te zanima.
Što god izabereš sigurno nećeš pogriješiti.
Moja teorija o putovanjima da treba postupno putovati prvo u manja i lošija mjesta, a onda u bolja i zanimljivija.
Tako da Rim bi trebao biti prvi izbor.
Vatikan spašava Rim u konkurenciji sa Parizom, s tim da Pariz s Versajem i Louvre nadmašuje Rim.
Ako želiš najjefitnije u bilo koju destinaciju idi aivonom s jako jeftinim kartama ili s manje poznatim i ne tako etabiliranim agencijama koje za malo novaca te riješavaju brigu oko detalja. Naravno, ovsi o tome kakva si osoba i koji su tvoji zahjevi.
Grčka krstarenje - nije loše iako ništa tako nije usporedivo s Parizom.
najbolje nas ostavi u objavku količinu novaca koliko misliš potrošiti, koliko dana želiš biti i kakav konfor trebaš pa ti na temelju toga možemo dati neki savjet.
Ma i ja nekako mislim da mi već Pariz naginje....he he...stvarno čujem lijepe stvari o tom gradu ali isto tako da je jako skup.
Pa ovako, mi bismo isli 7 dana, tj. 6 nocenja, 1 dan put, avionom s nekom niskotarifnom aviokompanijom, i naravno pokusala bi naci privatni smjestaj...inace nismo nesto pretjerano ludi za muzejima ali definitvno Louvre ne bismo preskocili....vise volimo spomenike, gradjevine, parkove...nismo neki nocni tipovi tako da me nocni zivot bas ne interesira previse...to je ukratko to. Hvala na savjetima.
crna pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 15:47   #12
Quote:
CroatiaChic kaže: Pogledaj post
Pariz preporucam.
Hoteli - jako skupi (dvije zvjezdice ces tesko naci ispod 30 - 40 E po osobi, ukljucuje dorucak) - a strasni su. Probaj sa privatnim smjestajem mozda? Mi smo bili smjesteni kod prijatelja, pa nisam gledala....
Ne odi zimi jer je brrrrrrr hladno i hladnoca ubije svaku zelju za razgledavanjem (a ono zahtjeva dosta setanja).
Versailles, Disney i Mont Mar (nisam sigurna kako se pise) i Sacre Cour (e j... ga, stvarno ne znam francuski, uglavnom, crkva Sv. Srca) su must. U Disney mozes vlakom, nekih pola sata voznje.
U Disney-u uzmi ''fast pass'' jer ces u protivnom provest cijeli dan cekajuci u redovima i uzivajuci u svega nekoliko voznji!!!! Zato, odi na web - page, printaj kartu, kupi ulaznicu preko neta, zaokruzi sto zelis posjetiti i via Disney.
Sto se tice ostaloga, kupi neki vodic ili trazi na netu i organizirajte se prije puta jer necete stic tamo, ima toliko toga za vidit.
Cijene - malo skupe u restoranima i kaficima (nama obrok nije nikako pao ispod 20 E po osobi, za najjednostavniji rucak)...ali zato imaju SAVRSENE ducane prehrane iz kojih ne zelis izaci....pa si tamo uzmite klopu i spremite nesto u apartmanu!

Rim - bila vise puta, ali mene nije nesto odusevio.

Sretno u izboru!

Hvala na savjetima...
Ma mozda ovo zvuci glupo, ali ne patim za restoranima tako da mi nije problem kuhati u apartmanu, ionako ima polugotove hrane koliko hoces...radje cu ostati u gradu jos jedan dan i razgledavati nego biti 5 dana i trositi na restorane....
Ja u gradove prvenstveno idem zbog kulturnih znamenitosti, muzeja, crkava, spomenika...
Meni su Barcelona i Prag bili super...sad je znači sljedeći Pariz....
Kako ste rijesili prijevoz...kako ste isli i otkud....
Gledam Ryanair iz Venezie, to mi je najblize...karte nisu skupe...povratne.,..oko 70-tak eura.
crna pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 16:14   #13
ako planiraš oba grad moj prvi izbor bi bio Rim jer kad nakon godine dođeš u Pariz arhitektura bit ćeš oduševljenija nego da prvo ideš u Pariz, a onda u Rim.
Rim ti je bliži i jeftiniji, a na Rimu ćeš naučiti neke stvari glede putovanja koje će ti dobro doći u Parizu. Posebno oko troškova.
Ako nećeš imati ponovo priliku otići negdje neko vrijeme onda idi u Pariz.
Vidim da dobro organiziraš put. moj prijedlog je Pariz proljeće, Rim jesen.
Disney ti je jedna od najvažnijih kulturnih znamenitosti u Parizu.
Versaj ispred Louvra.
Znači 3 dana imaš već isplanirano.
4. dan ti je Mon Martr i crkva Srca Isusovog
5. dan - Ajfelov toranj i okolica
6. dan - druge povijesne znamenitosti
7. dan - slobodan izbor
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 10:15   #14
Ako planirate putovat u paris niskobudetnom kompanijom,onda vam je najbolje odma kupit kartu. Mi smo putovali ryanairom, ali smo letili iz trevisa. Bili smo u ibis hotelu koji stvarno nije skup, pristojan je , a bili smo smjesteni bas u centru. Paris je stvarno savrsen i ima se toliko toga za vidit. Ja jedva cekam ic opet.
vicko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 10:50   #15
Quote:
crna pantera kaže: Pogledaj post
Bok svima...imam malenu dilemu. Naime iako smo se tek drustvo i ja vratili iz Barcelone, ja vec imam zelju poceti traziti sljedecu destinaciju koja ce se ostvariti tek u 5 mj 2009 ili u 9mj 2009...znam znam da sam preuranila, ali jednostavno moja zivotna hrana su putovanja i volim istrazivati.....
Moze li mi netko reci sto je bolje posjetiti Rim ili Pariz??
Treća mogućnost je krstarenje do Grčke ali u to sad ne bi ulazila....zanimaju me znamenitosti, cijene pice, hrana, ulaznica, metroa...smjestaja...da li je bolje hostel, hotel ili privatni apartman???
Hvala svima na pomoci.....
Pariz ti je skuplji od Rima ali je i nekako bolja destinacija
pa sad ti odluci
Sretno!
Mirjana1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 13:32   #16
Pariz sam posjetila uz izvrsnog vodiča kroz 5 dana. SVE je užasno skupo. Bočica obične vode je 2-3 E, a ponegdje i do 4 E. Bila sam vezana za bus te nisam mogla tražiti jeftinije trgovine.Uglavnom je grad prepun znamenitosti i 5 dana je bilo trčanje nebi li se barem većina vidjela. preporučam naravno Eifelov toranj i noćnu vožnju po Seini. Jeftin šoping po nevjerojatnim cijenama je u Latinskoj četvrti do nje se može odpješačiti od Notre Dama. Uglavnom je sve super. Preporučam probati Monaco ili tako nekako se zove (pivo i sok od maline). Ja koja mrzim pivo na to sam se oduševila.
dasla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 17:19   #17
moze se u Parizu u 5 dana stici vijdeti dosta toga, uz dobru organizaciju i uz to da si cijeli dan na nogama sa usputnom kavom i klopom...ono da rano ustanes i da si vani od 8h ujutro pa do 2h u noci primjerice :-)
e da,naravno, samo za Versailles treba pola dana..sto se tice skupoce svugdje je to tako, imas kavu za 1 euro a imas i za 6 eura..kak u Parizu tak i u Rimu...naravno, tam di turisti idu najvise je i skuplje al se recimo moze klopati za 10 eura u nekom zgodnom restorancicu kod Notre Dame (nisam upamtila ime)..tak i u Rimu isto imas za 10 eura klopu u nekim manjim tavernama..
eh, u Parizu je najljepse je popiti kavu na terasi robne kuce "Samaritaine"..ides liftom na zadnji kat i sa terase puca predivan pgoled na cijeli Pariz plus ispijanje kave na terasi i guštanje..eto to bi bilo steta propustiti..nocni zivot je oko Bastille a inace je i Lat.cetvrt jako ziva..
i u Rimu se ima svasta vidjeti, Rim je strasno dinamican i veseo grad
ma gdje god da se ode, bit ce
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 18:28   #18
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
eh, u Parizu je najljepse je popiti kavu na terasi robne kuce "Samaritaine"..ides liftom na zadnji kat i sa terase puca predivan pgoled na cijeli Pariz plus ispijanje kave na terasi i guštanje..eto to bi bilo steta propustiti..
La Samaritaine je zatvorena...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 14:55   #19
Po mome Pariz. Bili smo i u Parizu i u Rimu i u Grčkoj
U Pariz smo išli busom. Bilo je predivno. Ima se šta pogledati, vodić je bio super, škvadra isto. nekako se više zbližiš s ljudima kada ideš busom. I usput još nešto vidiš plus. monmatre, eiffel, vožnja Sennom, muzeji, luvre, versaj, Pariz noću ( sorry kaj ne znam kako se piše)...
U Rim smo išli avionom. Nije da u Rimu nemaš što vidjeti, daleko od toga. No nije mi toliko legao. Vodića smo doslovno morali loviti. Trčala je abnormalno. Kad si avionom osuđen si na javni prevoz - dodatan trošak, nema mirnog razgledavanja grada iz busa, odmora u busu... Ni sa škavdom se onda baš ne upoznaš
U Grčku smo išli busom do Genove, pa brodom do Patrasa, pa busom dalje. Taj dio na brodu mi je najljepši dio putovanja. Zalazak sunca, sjediš u restoranu na krmi. Predivno. Vidjeli smo puno, no nekako nabrzaka. Bilo nas je zbilja svugdje - epidaur, atena, mikena ( samo iz busa )... Atena je najružniji grad gdje sam bio. Prljav, zbrda-zdola. Kažu da i navećer nije baš sigurno. Ima se šta u Ateni vidjeti, no mi smo to nekako proletjeli. Doduše bilo je to nekakvo nagradno putovanje kojem je izgleda bio cilj klopa i pijaća.
Najljepše je ići u proljeće. Sve se budi. U jesen zna biti dosta kiše. Iako je to u Parizu relativno. Blizu je oceanu, pa se vrijeme mjenja u minuti. moraš zbilja nositi sve svaki dan od odjeće
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 15:07   #20
Pa ja cijelo vrijeme govorim oba grada moraš posjetiti.
zato idi prvo u Rim, a tek onda u Pariz.
Ovdje se ne radi o konju i magracu, ali vrlo blizu.

P.S. Pitanje za milijun kuna glasi: Vaš konačni odogovor na pitanje Pariz ili Rim jest...?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.