Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2004., 13:00   #21
istina, to je bilo prije par mjeseci i odustala sam, no sad sam skupila hrabrosti i za to.

Jer mislim da nema osnova za uzeti djete...
__________________
:ziba:
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 13:04   #22
mudrice, a sto to znaci da nikad niste sami.. jel to od kako imate dijete??

ipak je ponekim muskarcima dolazak dijeteta na svijet prevelika promjena.. mame se na cinjenicu da ce biti prinove navikavaju 9 mjeseci, a ocevima je to velika promjena...

i da ne kazem da poneki djete dozive kao konkurenciju...odjednom imaju manje paznje..

iz tog "nedostatka paznje" se radjaju kojekave gluposti...
nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 13:16   #23
i to samo apslovirali....više nije ljubomoran na djete..
__________________
:ziba:
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 13:25   #24
da li zelis uopce jos energije ulupati u vas odnos? da li imas jos snage za to?

na zalost od nikod od nas ne mozes cuti odgovor u stilu: ne on te ne vara, voli samo tebe.. a to bi tebi najvjerovatnije najvise pomoglo...

daj mi sad konacno odgovori jos samo na ovo - volis li ti njega ili ne?

i zelim ti, mudrice, puno ljubavi i srece...
nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 13:38   #25
volim
i to jako, isto tako vidim i po njemu da me voli ... ali nešto kao da ga odvlači od mene od nas..

vidim to po njegovim zagrljajima i poljupcima


ali ono gore sve stoji što sam napisala i to su te dvije proturiječnosti kod njega, iako stalno govori da sam ja osoba s kojom želi provesti život, jednostavno teško mu vjerujem i več sam sve gore napisala.

možda samo neznam "plivati" u takvim situacijama ja volim sve čisto i otvoreno.
__________________
:ziba:
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 13:47   #26
ako ga volis, osjecam da znas i sto trebas uraditi

zagrizi i pokusaj opet..

ali to sam samo ja.. meni je casa uvijek polupuna...
nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 13:57   #27
meni nažalost poluprazna,

probat ću da je polupuna
__________________
:ziba:
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 14:16   #28

Jako mi je žao zbog patnje kroz koju prolaziš. Iskreno se nadam da će uskoro biti bolje i da ćeš se zabavljati, uživati i veseliti po cijele dane.

Imam pitanje - a što bi bilo da ti odeš na neko vrijeme - da on shvati da si ozbiljna i da mu daš priliku da se zapita i možda pristane na terapiju; ak ne pristane - onda znaš da je situacija vrlo, vrlo teška i da od njega niš ne možeš očekivati?
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 14:24   #29
gledaj u pitanju nisam samo i ja nego i djete... neznam kako bi bebač promjenu okoline doživio. A i gdje bih otišla, k roditeljima, razumljivo nemogu.
__________________
:ziba:
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 15:53   #30
pa jel nemas neku dobru frendicu da kod nje odes makar na tjedan dana?
nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 16:35   #31
Quote:
još jedna mudrica kaže:
gledaj u pitanju nisam samo i ja nego i djete... neznam kako bi bebač promjenu okoline doživio. A i gdje bih otišla, k roditeljima, razumljivo nemogu.

Bebač i promjena okoline!? Ti si njegov centar svijeta i najvažniji dio njegove okoline i ti to znaš. Ako je to nekakva varijanta za boljitak nek te ne brine promjena okoline. Žao mi je ako je traped situacija ali obično se, ipak, neki primjereni i dostojni izlazi mogu smisliti.

Kako bilo - sretno.
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 16:37   #32
Quote:
još jedna mudrica kaže:
zapravo zanima me dali je netko imao sličnih iskustava i dali su to prevazišli ili su se razveli
Nekad davno, prije nego sam se vezao, cuo sam jedan savjet od svoje majke koje sretno zivi sa mojim ocem zadnjih 40 godina. Kazala mi je da svaki brak ima krizu i to 3 puta. Prvi puta poslije 1 godine pa poslije 5 godina pa poslije 10 i ko prodje te krize nikada se nece ni razvesti (uglavnom). Medjutim moje osobno misljenje je da svaki brak i veza imaju trzavica koje da bi se prosle moraju imati dvije glavne uloge (tebe i njega)........
__________________
What goes arround
comes arround !!!
Duster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 21:45   #33
mudrice, ono sto ti zelis nije rastava braka vec zelja da on vidi tvoju spremnost i na taj cin. Forumlirala si svoje pitanje u obliku poziva na pomoc, ali na krivom mjestu - trebas muza trgnut iz letargije, a ne trazit podrsku na forumu ili bilo kojem drugom mjestu.
Reci mu otvoreno da si spremna na rastavu. Probudi ga na bilo koji nacin, jasno, glasno i odmah. Ne zapocinji razgovor strijepnjom sa svoje strane vec bukvalno njemu satri strah u kosti.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 08:16   #34
rekla sam mu, bio je totalno nezainteresiran, prvo je rekao da može, pa se počeo opravdavati da on zna da je težak, opet stara priča da nismo dovoljno zajedno, da mu je posao naporan i stresan, pa sam mu rekla da pusti više taj svoj posao na miru, pa da mu dam par tjedana da nađe smještaj.... uglavnom ništa pametno...da je rastava proces koji traje...itd.

za to vrijeme se bebač igrao veselo i tad sam se opet slomila...on jadan nije svijestan toga što mu roditelji spremaju, pogotovo mama.


Ma, ništa od toga nego moram uzeti stvar u svoje ruke i stvarno vidjeti što se događa jer mi je već dosta ove parodije, bolje da neznate kako, jer NE ŽELIM, snositi odgovornost krivca za raspad braka, ne želim živjeti s mišlju da nisam dovoljno učinila kako bih spasila brak - zbog djeteta (formulacija koju sam nekad mrzila iz dna duše). Ako se uvjerim da su moje sumnje istinite...nemamo što više ja i suprug razgovarati.
__________________
:ziba:
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 09:02   #35
nemoj nista napraviti impulsivno i ne odlazi dok ne budes u potpunosti sigurna u razloge njegovog ponasanja. Nemoj si dozvolit da u jednom momentu svog zivota razmisljas o ispravnosti svojih postupaka niti pred osbom niti pred djetetom.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 09:27   #36
upravo to i pokušavam
__________________
:ziba:
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.